2 Mart 2013 Cumartesi

Winning Without Losing: 65 Strategies for Building a Wildly Successful Business While Living A Happy and Balanced Life by Martin Bjergegaard and Jordan Milne

Kitabın, İspanya, Çin, Portekiz, Rusya, Letonya ve Sırbistan'ın en önemli yayıncılarına tarafından yayınlanacağını söylemekten heyecanlıyızm. Hindistan'da bir teklif aldık. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi bu eserin yazarları yorulmak bilmeden çalışıyor.

Kaybetmeden Kazanmak büyük başarının ciddi özveri gerektirdiğini iddia eden uzun soluklu bir kavramı gideriyor. Bu kitap içinde çığır açacak 65 strateji ile kişisel ve profesyonel dengeye ulaşmanın yollarını  sunuyor. Yazarların yanında tüm dünyadaki son derece başarılı ve ilhan verici girişimcinin, teknoloji odaklı ve küresel pazarda başarı ve başarısızlık hikayelerini anlatıyor.Katılımcılar arasında Economist Intelligence Uni tarafından dünyanın en beğenilen 9. CEO'su olarak sıralanan Infosys'in kurucusu ünlü milyarder N.R. Murthy, İlk şirketi LinkExchange ile bir servet yapan, daha sonra, bütün parasını kaybedip,  Zappos.com diye bir şirket kurup Amazon'a satan Tony Hsieh, CD Baby'nin  kurucusu ve bu şirketin satışından elde ettiği tam 20 milyon doları bir an bile düşünmeden bir hayır kurumuna bağışlayan Derek Silvers,  ve daha pek çok büyük isim bulunmakta.

Yazarlar bu kılavuz kitap ile düşündürücü sırları ve anekdotlarla dolu  kolektif bilgeliklerini okuyucuya benzersiz yöntemler  ile sunuyor. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

 Sadece Yalnızca bu kitabp için açılan web sitesinde bir göz atın.

 Stephen Covey 'den bu kitaba gelen övgü:"Muazzam! Winning Without Losing ( Kaybetmeden Kazanmak) girişimciliğe yeni bir dalga ilham kaynağı olacak harika bir kitap Okuyun-!.. Ve yaşamda daha iyi bir yol için hazır olun"-Stephen MR Covey, New York Times ve Wall Street bestseller yazarı

1 Mart 2013 Cuma
Thomas Saterlee’nin romanı The Stages. Danimarkalı Forlaget Rosenkilde & Bahnhof yayınevinin kapağı. Kitap, Søren Kierkegaard’ın bu Mayısta doğumunun 200. yılını kutlamak ve ünlü filozofu anmak için yazılmış. Yazarın ilk romanı.

Varoluş, "somut, öznel ve uyanık insanın yaşamıdır." Varoluş terimini modern anlamda kullanan ilk filozoftur Kierkegaard. Varoluş derken ne anlıyor? İlkin soyut düşünmeye karşı somut düşünüşe yönelir o. Soyut düşünme de varoluşla ilgili kaygılarıyla birlikte tek kişi unutulmuştur. 

Choc Lit -2013 List esi

 Choc Lit 2013 rights guide adresine tıklayarak Choc Lit'in 201 listesini görebilirsiniz.

Bu listeden beğendiğiniz eserleri benden isteyiniz.

ChocLit agency 2012 rights guide

Choc Lit Agency'nin 2012 kılavuzunu görmek için tıklayınız;

Katoloğumuzdan The Importance of Being Emma by Juliet Archer ve  Sue Moorcroft'ın 4 romanın( All That Mullarkey, Starting Over, Want to Know a Secret? and Love & Freedom) nın yayın haklarının müsait değil. llgilendiğiniz eserleri benden isteyiniz 

WHY MEN FAKE IT by Abraham Morgentale

WHY MEN FAKE IT cinsel ilişki üzerine sorulmak istenen ama bir türlü sorulamayan soruların cevaplarını veren bir kitap. Dr Morgentaler'in hassas, güçlendirici yaklaşımıyla 21. yüzyılın başlarında erkek ruhu üzerine kendine özgü bakış açısı ile

26 Şubat 2013 Salı

EDITH AND THEO by Christie Laume


EDITH AND THEO by Christie Laume


Edith Piaf'ın son kocası Theo Sarapo'nun kız kardeşiChristie Laume, abisinin Edith Piaf ile 18 aylık aşk hikayesini romansı bir dille anlatıyor.

LE FIFRE (THE FIFER) by Eduardo Manet

1869 yılında,20 yaşındaki Eva Gonzales, o zaman 37 yaşında olan ünlü ressam Edouard Manet ile tanıştırılır. Eva'nın babası ona bu adam hakkında  ve onun "Kırda erotik Kahvaltı" fantazisi konusunda uyarır, ama o Manet yetenekli bir sanatçı olduğu için babasını dinlemez. Onunla tanıştıktan kısa bir süre sonra  ünlü ressam Manet'in sevgilisi , ve onun en yetenekli öğrencisi olur.


Aralarındaki fırtınalı aşkları  Manet'nin bebeğine hamile kalıncaya kadar devam eder. Eva 1872'de gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Zira Manet,  evli bir adamdır ..


Eva,  aniden bir başkasıyla evlenir, ama onun ilk aşkı Manet hep onun tek aşkı olarak kalacaktır. Manet öldüğünde onun mezarını süsleyen bir taç yapar ve ne yazık ki yüreği onsuzluğa fazla dayanamaz ve Manet'ten tam altı gün  sonra 1883 yılında ölür.

Kitabımızın yazarı Eduardo Manet, Eduardo Rafael Gonzales-Manet'in oğlu ve ünlü ressamın torunu, bu kitapla iki ünlü ressam arasındaki şimdiye dek hiç bilinmeyen aşk hikayesi gün ışığına çıkarıyor ...Ne hüzünlü di mi?


JENNIFER SALVATO DOKTORSKI: FAMOUS LOVE WORDS