3 Şubat 2018 Cumartesi

Tiffany Brownlee: WRONG IN ALL THE RIGHT WAYS

Sizlerle Tiffany Brownlee'nin kaleminden müthiş bir başlangıç, ilk romanı WRONG IN ALL THE RIGHT WAYS'i  paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.  Emma'nın  ailesi  evlat edinmeye karar verdiğinde, Emma evlatlık  kardeşine  aşık olabileceğini hayal bile edemezdi--ancak Dylan McAndrews,  Emma'nın tüm beklentilerini alt üst edecektir. Emily Bronte'nin Uğultulu Tepeler adlı gençlik öyküsüyle paralellik gösteren, bu yasak aşkın yoğun olduğu romanı, güçlü teması ve duygusal çatışmalarıyla okuyucu elinden düşüremeyecektir.

WRONG IN ALL THE RIGHT WAYS by Tiffany Brownlee
Henry Holt; Temmuz 2018; 352 sayfa; yaş 12 & Üstü

Koruyucu kardeşler arasındaki etkileşim, Uğultulu Tepeler'in bu çağdaş uyarlamasında yasak aşkın fitilini tekrar ateşleyecek.

Emma hep planlı bir hayat yaşıyordu. Kesinlikle aşık olmaması gereken birine aşık olduğunda-yeni üvey kardeşine aşık olduğunda, hayatındaki her şey beklenmedik bir yöne savruldu.

Bu arada, Emma,edebiyat dersinde Wuthering Heights'ı(Uğultulu Tepeleri) okuyordu ve Emma'dan , Emily Bronte'nin bu romandaki tarzını mektuplaşmaya dönüştürmesi istendi. Saklanılamaz hisler ve kimseye açılamaması yüzünden yazacak çok şeyi vardı. Emma ve Dylan, aralarında gittikçe artan çekim gücünün yoğunluğuyla kendilerinden geçmiş; bu aşkın Dylan'ın sevgi dolu bir eve kabul edilme ihtimalini tehdit etmemesi için,aralarındaki aşkı sayfalara dökerek sınırlamaya çalışıyorlardı. Ancak ilk aşkın gücü çok büyüktür ve yakında sonucu belirsiz tutkulu, gizli bir ilişkinin içine gireceklerdir.

Wrong in All the Right Ways gençlere yönelik çağdaş roman tarzında, Tiffany Brownlee'den bir ilk roman.