20 Ocak 2018 Cumartesi

MAFLY by Jeff Sweat

Sizlere harika bir haberim var! MAYFLY Amazon'da Teen ve YA Survival Stories! listelerinde  ön siparişlerde bir numara

Özetlemek gerekirse Feiwel ve Friends 8 Mayıs'ta bu kitabı yayınlıyacak ama kitaba yayın öncesi ön siparişleri şimdiden gelmeye başladı.

Gençleri daha ilk sayfasından itibaren kitaba mıhlayacak fütüristik bir gerilim, bu kışkırtıcı ilk roman James Dashner ve Marie Lu'nun hayranları için.

Jemma, hayatını büyük bir şehirin dışında kalan küçük yerleşim bölgelerindeki kabilesi için hava temizleyici alet ve malzemeleri saklamıştır. Artık, o genç bir kadın ve bir anne olmak için yeterince yaşlı. Bebek yapmak, kabilesinin hayatta kalması demektir- Jemma'nın dünyasında yaşam on yedisinde sona erer.

Gizemli bir vebanın anne-babaların  ölümüne sebebiyet vermesinden beri ,hayatta kalma mücadelesi aşkı, sevgiyi  gölgede bırakır. Ancak Jemma'nın Apple adlı bir çocuğa bağlanması, onun annelik görevinden daha güçlü bir duygudur. Ayrılmak zorunda kalan Jemma ve Apple,  onların ölümüne neyin sebebiyet verdiğini bildiğini iddia eden gizemli bir çocukla beraber sürülürler.  Dünya  çökmekte ve zamanları tükenmektedir. Hayat kısa. Acaba daha uzun yaşayabilirler mi?

Dileyen yayıncılarımız benden eserin müsveddesini isteyebilirler.18 Ocak 2018 Perşembe

Maria Callas by Robert Sutherland


Maria Callas'ın, son piyanisti Robert Sutherland tarafından yazılmış ve 2017 Eylül ayında yayınlanan, biyografisine Fransız Kültür Gazetesi Transfuge'dan önemli bir yorum geldi
. Callas'ın biyografisindeki yorum “ Roman gibi okunan, hassasiyetle titreşen bir tanıklık, küçük Maria adlı divaya ithaf edilen, bu Callas biyografisinde, Robert Sutherland, gurur ve çekingenlikle, sanat dehası, Callas'ın gizemli bir parçasının üzerindeki örtüyü kaldırıyor. Bir hatırlatma olarak, İngilizce + Fransızca mevcut Pdf. Yazı ve İngilizce basın açıklamasını benden isteyiniz.

Fransız L'Archipel bülten Aralık 2017'den

Uluslarası satışlar:
  • THE PHILOSOPHER AND THE JIHADIST, Jean-Yves Leloup
Italia, Lemma Press
  • L’ECCLESIASTE, LE LIVRE DE SALOMON and LE CANTIQUE DES CANTIQUES, Jean-Yves Leloup
Italia, Lemma Press
  • ZIDANE, Jean Philippe, Patrick Fort
UK, Ebury Press


2018'de yayınlanacak kitaplarının Ön Özetleri
  • Brigitte Macron, by Maëlle Brun (Biography, c. 240 p.)
Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, için 64 yaşındaki eşi  Brigitte'in bir eşden çok daha fazlası olduğu hiç şüphesiz.  Macron liseye giderken onunla ilk tanıştığından beri  Brigitte ona ilham vermeye başladı (Brigitte onun öğretmeni, O Brigitte'nin öğrencisiydi).Hatta Macron eskiden Maliye bakanlığında çalışırken ona bakanlıkta bir görev bile verdi. Aralarındaki çok yakın ilişkiler nedeniyle  “Macron adeta onsuz bir şey yapamıyor”. Acaba Fransa'nın First Lady2si gerçekten kim? Kendisi bir gazeteci olan, Maëlle Brun,  Brigitte'yi  araştırdı, soruşturdu ve onun olağandışı kaderini bu kitapta okuyucularla buluşturuyor. 

  • Lives and Tales of Charles Aznavour, by Robert Belleret (Biography, c. 400 p.)

93 yaşındaki Fransız-Ermeni şarkıcı durdurulamaz görünüyor: 70 yıl şarkıcılık(ve oyunculuk yaparken), 800 şarkısı, sekiz dil konuşur, 180 000 milyondan fazla kayıt, Hollywood Walk of Fame'de bir yıldızla kutsanmıştı . Ama nasıl tepesine çıktı? Edith Piaf, Léo Ferré ya da Jean Ferrat hakkında biyografilerin bir müzik uzmanı ve yazarı olan Robert Belleret, yaşamını imajını kontrol eden ve biyografisini taklit ederek geçiren dünyaca tanınmış kişinin yaşamını araştırıyor.


  • Romy Schneider, From Myth To Reality, by Alice Schwarzer (Biography, c. 240 p.)
12 Aralık 1976 gecesi, Alice Schwarzer ve Romy Schneider uzun uzun konuşurlar.
Aktris kariyeri, oyunculuk ve sanat kariyeri,  gönül ilişkileri  ve daha önce hiç kimseye söylemediği birçok sırrını bir bir ona anlatır ... Alice, bu geceden sonra bir onun biyografisini yazdı. Tıpkı onun istediği gibi mütevazi ve komplekslerle dolu bir kadın,ve aynı zamanda gururlu, dye ondan söz etti. Eylül 2018'de 80. doğum yıldönümünü kutlayacağımız, sonsuzluğa kavuşmuş bir aktristin  benzersiz bir biyografisi . Eylül de çıkacak.

RELIEVE BOX by T C Boyle

New York Times bu hafta “Bu Haftaki 10 Yeni Kitap Onerisinde” dahil olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum.(18 Aralık 2017 haftasından)

https://www.nytimes.com/2017/12/14/books/review/10-new-books-we-recommend-this-week.html?emc=edit_nn_20171215&nl=morning-briefing&nlid=50750351&te=1