13 Eylül 2013 Cuma

THE BOOK OF SPECULATION Erika Swyler

Biz Erika Swyler tarafından yazılan THE BOOK OF SPECULATION için  ABD anlaşmasını duyurmaktan mutlıuyum. St MArtin's Press bu kitabın Kuzey Amerikada yayın haklarını tam 500 bin dolara aldı.
Bu projeyenin temsil etmekten mutluyuz. Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin lütfen. Çocuk Kitabı


IT'S ABOUT A LITTLE BIRD by Jessica LangeSizlerle iki kez akademi ödülü alan ünlü  oyuncu Jessica Lange'ın güzel ve zarif resimli çocuk kitabıyla ilgili son bilgileri paylaşmaktan  memnunum,Hikaye Jessica'nın iki küçük torununu anlatır ayrıca kitabın içindeki tüm siyah beyaz fotoğraflar ise Jessica tarafından renklendirilmiş.Kitap Ekim ayında Source Books'tan çıkacak.

Kitap üzerinde USA Today'de  yer alacak makaleyi yandaki linke girerek okuyunuz: Parents.com .

12 Eylül 2013 Perşembe

The Bent Agency Frankfurt 2013

The Bent Agency Frankfurt 2013 mail  listemde olan tüm yayıncılarımıza yolladım. Mail listemde olmayıp, bu listeyi incelemek isteyen yayıncılarımız bana mail atarak isteyebilirler. Teşekkür ederim. aslikarasuil@gmail.com

10 Eylül 2013 Salı

L'archipel Yayınları bülten

Degerli Yayıncılarımız; Fransız L'archiple yayınevinin Eylül 2013 bültenine hoş geldiniz.

Öncelikle yayınevinin geçen ay içinde yaptığı uluslararası satışlarla başlayalım;

EDITH AND THEO by Christie LaumeLehçe yayın hakları Polonyaya satıldı. Kitap hakkındaki bilgiyi http://aslikarasuil.blogspot.com/2013/02/edith-and-theo-by-christie-laume.html okumak için tıklayınız.

500 YEARS OF SCIENTIFIC IMPOSTURES by Gerald MessadiéTürkçe yayın haklarını sattık.

THE SOLIMAN’S LAST DREAM  by Alain Paris Romence yayın hakları Romanya'ya satıldı. 2000 yılında bu eser Remzi Kitabevinden çıktı.


Şimdi sizlerle yayınevinin yeni kitaplarını paylaşayım;JACQUES BREL. THE ADVENTURE BEGINS AT THE DAWN (JACQUES BREL. L’AVENTURE COMMENCE À L’AURORE) by Fred Hidalgo
Jacques Brel hayatının son yıllarını Markiz Adalarında geçirdi. Bu kitapta, Fred Hidalgo ünlü Fransız şarkıcının hayatının bu adada geçen kısmını  anlatıyor. 
Biyografiky – 384 sayfa

THE TRANSLUCENT MORNINGS (LES MATINS TRANSLUCIDES) by Philippe Lacoche
Altmışlık ihtiyar Jerome, 44 yıl önce sevdiği kızı bulmak için ilk aşkını yaşadığı  yere geri dönüyor. melankolik bir edebi roman
Roman – 224 sayfa
DOES GOD LOVE WAGNER? (DIEU AIME-T-IL WAGNER ?) by Patrick Séry
Paris during the Second 


İkinci Dünya Savaşı sırasında Paris. Paul Florimond ilgisizlik, hoşgörü ve nefret arasında boşlukta kalan bir yazar. O bir Yahudi genç bir kadına aşık olana kadar ... 
Roman - 528 sayfa 
Le Nouvel Observateur yayımlanan basın bültenini benden isteyiniz. 

DEATH HURTS (LA MORT FAIT MAL) by Michel Embareck

Küçük bir ülkede bir şehirdeki ticaret merkezi alevler içinde kalıpi yok olduğunda, sigorta şirketi kaza kökenini bulmak için huysuz ve detaycı özel dedektif Victor Boudreaux'ı görevlendirir. Ama soruşturma bazı kişilerin hiç hoşuna gitmeyecek, onun burnunu sokmasından hoşlanmayacaklar... 
Gerilim - 288 sayfa 
NOTICE OF FUNERALS (AVIS D’OBSÈQUES) by Michel EmbareckYerel bir basın imparatorluğunun varisi Fabrice Kerbrian'ın cesedinin bulunmasıyla– cinayeti yine huysuz dedektif Victor Boudreaux inceler. Gerilim– 304 sayfa

CEASE SACRIFICING YOURSELF, START THINKING ABOUT YOU (SE SACRIFIER, À QUOI ÇA SERT ?) by Gene Ricaud-François


Gen Ricaud-François, bir psikolog, bir çift, bir aile veya toplumda içinde, kişinin  dışlanmasının farklı varyantları üzerine çalışmalarda bulunmuş ve kişiye  kendini bu durumdan kurtarmanın yollarını sunar. 
Psikoloji - 240 sayfa 

Suzanne Paola's MAKE ME A MOTHER


Değerli Yayincilarimiz;

Sizlerle  Suzanne Paola'nın  2014 Şubat ayında Norton tarafından yayınlanacak MAKE ME A MOTHER adlı eserinin son haliyle ms'sinin hazır olduğu bilgisini paylaşmaktan memnunum. Bu yetişkinlere yönelik kurgu olmayan eser, aile bağlarının önemini araştıran müthiş bir anı kitabı.

MAKE ME A MOTHER'da ünlü

Billy Crystal’s memoir on aging, STILL FOOLIN’ ‘EM

Billy Crystal'in kariyeri, bezbol ve 43 yıllık evliliği hakkında neler söyledi. Ünlü aktörün yaşlılık üzerine yazdığı anı kitabı STILL FOOLIN’ ‘EM Henry Holt yayınevinden çıkıyor. Daha şimdiden dört ülkeye satıldı. 

Aşağıda New York Times ve  USA Today 'de yayınlanan makaleler, The Today Show ve NPR dahil olmak üzere televizyon ve radyo linklerini bulabilirsiniz. Eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Description: http://www.gannett-cdn.com/static/usat-web-static-4.3.1/sites/usatoday/images/site-nav-logo@2x.png

Cool fall author: Billy Crystal
Bob Minzesheimer, USA TODAY4:08 p.m. EDT September 3, 2013

The actor talks about his career, baseball and staying married for 43 years.

(Photo: Robert Hanashiro, USA TODAY)

Description: XXX Billy-Crystal0359At 65, Billy Crystal, the comedian, actor and nine-time Oscar host, has written what he calls "sort of a memoir." Still Foolin' 'Em: Where I've Been, Where I'm Going, and Where the Hell Are My Keys? (Holt, on sale Sept. 10) is a collection of 21 short essays on his family, career, aging and love of baseball.

1. You're known more as a performer. Do you like to write?
I've always written, sketches and stuff, but every time I finished one of these chapters, it felt more like a book than a performance. I did it myself, me at the computer – I almost said typewriter. My editor helped with the structure, but I wanted it to sound like me. I told her, "Don't correct the grammar." I'd read it aloud to listen to where it needed spritzing, when it was too formal, too clunky.