1 Ağustos 2013 Perşembe

Susan Minot THIRTY GIRLS

Susan Minot'un Thirty Girls adlı romanı Amerika'da Alfred A. Knopf, İngiltere'de Forth Estate, Fransa'da yayınevleri tarafından yayınlanacak. 

Jane, Rabbin Direniş Ordusu tarafından Uganda'da kaçırılan çocukların akıbetini araştırmak için  Amerika'dan, Afrika'ya gider.  Onun hikayesi, gece yarısı Katolik okulundan kaçırılan otuz kızdan biri olan Esther Akello'nun başına gelenlerin ona anlatılmasıyla başlar. Jane duygusal açıdan yaralı çocukla görüşmesinden sonra aklı karmakarışık olur ve Kenya'ya gitmeye  karar verir. Araştırmaları boyunca yanından ayrılmayan seyahat arkadaşı Harry ile Kenya ve Uganda arasında gidip, gelecektir. 


Susan Minot  Prix Femina Etranger ödülünü kazanan MONKEYS,dahil olmak üzere  tam beş kitabın daha yazarıdır.  EVENING adlı bir başka romanıfilme uyarlandı. Susan Minot ayrıca yazılarıyla Pushcart Ödülü ve  O. Henry Ödüllerini kazandı.

Bu güzel ve içerikli roman ile ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

31 Temmuz 2013 Çarşamba

Matt and Jenni Holm: BABYMOUSE FOR PRESIDENT

Matt ve Jenni Holm'un BABYMOUSE FOR PRESIDENT Erken Okuyucular ( 7 yaşa kadar okuyucular) için en iyi Yayın dalında prestijli Eisner Ödülünü kazandı. 

Neil Gaiman, San Diego Comic-Con ödül törenine ev sahipliği yapt

30 Temmuz 2013 Salı

BIG SNOW by Jonathan Bean

BIG SNOW by Jonathan Bean
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers
Ylül 2013; 8 ½ x 11; 32 sayfa;  3 - 6 yaş grubu çocuklara yönelik

Publishers Weekly, June 17, 2013 sayısından: YILDIZLI DERECELENDİRME!