30 Mart 2013 Cumartesi

Jen Larsen's STRANGER HERE: How Weight Loss Surgery Transformed My Body and Messed With My HeadJen Larsen:STRANGER HERE: How Weight Loss Surgery Transformed My Body and Messed With My Head adlı eserine  People dergisinin yeni sayısında tam beş yıldız verildi! .

Size Jen Larsen'in öyküsünü anlatayım;  Jen Larsen kilo takıntılı bir kadındı ve sadece biraz kilo vermekle, karşı konulamaz biri olacağını sanıyordu. Yağlarını eritebilse mükemmel bir varoluşa sahip olabileceğine inanıyordu. Diyet üzerine diyet yapıp sonucu başarısız olunca, o bariatrik cerrahiyi denemeye karar verdi ve sonuçta arzusu olmuş, hayal bile edemeyeceği kadar çok kilo vermişti; Tam 180 pound yani 82 kilo vermişti. .Sonuçta kilo vermiş olsa da , Larsen sıska olmanın sandığı kadar büyülü bir çare olmadığını fark etti-ve aniden kim olduğunu merak etmeye başladı.

Stranger Here yani Buradaki Yabancı bir kadının kilo yelpazesinin en ağır ucundan en hafif ucuna doğru yolculuğunun  son derece dürüst, şaşılacak derecede gülünç bir hikayesi ve bunun yarattığı hiç beklenmedik duygusal karmaşayı konu ediyor.

Kilo saplantısı olan herkesin mutlaka okuması gereken kılavuz bir kitap.
İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Sean Williams: TwinMaker

NEWYORK TIMES BESTSELLER LISTESINDE!!!! 1 NUMARADA


Sean Williams TWINMAKER, Bir Üçleme
v  Genç yetişkinlere yönelik yüksek bahisli bir gerilim romanı, New York Times-listelerinin bir numaralı bestseller yazarından.
   STAR WARS: The Force Unleashed 'in Garth Nix ile ortak yazarı ve   TROUBLETWISTERS'ın yazarı

  Altı figürlü bir rakama satılan, üç kitaplık bu dizi HarperCollins / Balzer ve Bray tarafından yayınlanacak
  Allen & Unwin Avustralya' ya satıldı
 İngiltere'ye satıldı

STAR WARS: Force Unleashed ile New York Times'ın çok satan yazarı Sean Williams Shane Dix ile birlikte yazdığı pek çok roman ve Star Wars evreninde kurgulanan  ödüllü  uzay operası serisi uluslararası alanda tanınan bir yazardır. Bunlar şunlardır Astropolis, EVERGENCE, ORPHANS ve GEODESICA serisi. 

Sen özelsin
Sen benzersizsin.
Ve sen seçildin

Yönergeleri izle.
Kimseye söyleme.
Sen şanslı birisin

Yöntem basittir.

İyileştirme kesindir.

Her şeyi değiştirebilirsin.
,
 Her şeyi değiştirmek

istersen elbet.
Bunu gizli tut.

Bunu hak ettin.

Twinmaker

           Bu gençlik romanında, MT Anderson ve Cory Doctorow'un buluşuyor. New York Times'ın en çok satanlar listesinde bir numarada yer alan  Sean Williams, aynı zamanda Troubletwisters serisinin Garth Nix ile  ortak-yazarı.  
 Daha güzel, daha güçlü hale geleceğinizi,  vücudunuzun istediğiniz şekilde değiştirmek için şansınız olduğunu  vaat eden şifreli bir not aldığında-Clair bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünürken,  onun en iyi arkadaşı, Libby, ölümcül bir tuzağa düşüyor.
                
29 Mart 2013 Cuma

IMPOSTOR by Susanne Winnacker.

IMPOSTOR by Susanne Winnacker
tanıtımı hazırlık aşamasında

Colin Woodard:PIRATES OF THE CARIBBEANBaşrolünde John Malkovich oynayacak. Daha fazla bilgi için bu linki okuyun;
KARAYIP KORSANLARININ VE ONLARI ALAŞAĞI EDEN ADAMIN  ŞAŞIRTICI AMA GERÇEK HİKAYESİ


On sekizinci yüzyılın başlarında, Korsan Cumhuriyeti Karasakal, "Kara Sam" Bellamy, ve Charles Vane da dahil olmak üzere bazı büyük korsanlara ev sahipliği yapmıştır.  Kendi korsanları başta olmak üzere-eski denizcilere, sözleşmeli hizmetkarlara ve kaçak kölelere- kendi bölgelerinde hizmetkarların serbest bırakıldığı, zencilerin de beyazlarla eşit haklara sahip olduğu, liderlerinin seçimle başa geldiği, Bahamalarda farklı bir demokrasi kurdu. Ticaret yollarını kesip, köle gemilerini sınırlarından içeri sokmadılar, ve Avrupa’dan kopmuş,   kendi Yeni Dünya imparatorluklarını kurmuş bir Cumhuriyet olarak, kısa, görkemli ve bir süre için başarılı bir yönetim sergilediler..


Chronicle Books Çocuk Kitapları Kataloğu

Chronicle Books Bologna 2013 Rights Guide

Harvard University Press katalog

Degerli Yayincilarimiz;

HUP'in online kataloğunu görmek için linkine tıklayınız. Ve ilgilendiğiniz eserleri bana yazınız. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim. saygılarımla,

Persuade Me by Juliet Archer.
Juliet Archer'ın Websitesi'ne gidiniz.


Goodreads'in kitapla ilgili Yorumu


Kitaba yapılan Yorumları Görmek İçin;


Persuade Me'nin İlk On Sayfasını Okumak İçin,

Juliet Archer’ın Persuade Me adlı eseri, Jane Austen’in İkna adlı eserinin modernleştirilmiş halidir. Anna Elliott ve Rick Wentworth’ün arasındaki aşk hikayesini konu eder. Ancak bu kez Rick, bir yüzbaşı değil,  deniz hayvanların üreyişini konu eden eğlenceli ama bilgilendirici Sex in The Sea adlı çok satan eserin yazarı olarak karşımıza çıkıyor. Anna Elliott ise Rus edebiyatına düşkün bir romantik.

Duygularınızla mı hareket ediyorsunuz?

Aşk söz konusu olduğunda, Anna Elliot geçmişte kalmış.  Kimse, ailesinin ısrarla onaylamaması üzerine on yıl önce vazgeçtiği Rick Wentworth,'la kıyaslanamaz.

Eğer hayatta mutluluğu yakalayabileceği tek şansı olan bu adamı hala özlüyorsa?

Anna onun kalbini kırdığından beri-Rick çok değişmiştir. Ya da değiştini sanmaktadır. Sağlam bir kariyer edinebilmek için Avusturalya'ya gider-elbet duygularını etrafına ördüğü sağlam bir duvarla gizlemektedir.
"Affedicilik ve unutmak" artık Rick'in sözlüğünden çoktan çıkardığı iki kelimedir. "Pişmanlık" ise Anna'nın bir türlü hafızasından söküp çıkaramadığı bir kelimedir. İki kahramanımız Rick'in bir kitap turu için İngiltere'ye gelişinde tekrar karşılaştıklarında, artık aralarındaki bu mesafeyi kaldırmaları için iyi bir fırsat olacaktır.

Ancak anılar davetsiz bir şekilde hafızalarını zorlar-bir kez paylaştıkları o saf, tertemiz ayrılık acısı...Anna geçmişte kalan başka bir adamla mücadele etmek zorundayken, Rick ise ansızın gelen şöhretle, istemediği ilgiyle baş etmek zorundadır.

Anna'nın ona hala müdahale etmeye hazır gösteriş meraklısı ailesi, ve Avusturalya'ya dönmeye hazırlanan Rick.  Acaba Anna bu kez yine Rick'in aklını çelebilecek midir?

Jane Austen'in son romanı , Juliette Archer'ın DArcy And Friends dizisinin ikinci kitabıdır. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.26 Mart 2013 Salı

First Second Angoulême 2013 Guide

Angoulême 2013 First Second, rights guide'ını sizlerle paylaşmaktan mutluyuz.


·          BATTLING BOY  Entertainment Weekly'nin   web sitesinde kitaptan  özel bir alıntı ile açıklandı:
·          Gene Yang'ın yeni eseri  BOXERS and  SAINTS Wired.com 'da  bir röportajda açıkladı:

25 Mart 2013 Pazartesi

Susan Bordo: The Creation of Anna Boleyn
-Houghton Mifflin Harcourt, $ 27 (368 sayfa); yayın tarihi: 9 Nisan 2013

İngiltere'de-Oneworld geçen hafta yayın haklarını satın aldı:


Kısmen biyografi, kısmen kültürel tarih, The Creation of Anne Boleyn, Anne'nin  hayatının muhteşem bir şekilde yeniden yapılandırılması ve hayal gücüyle onun ahiretteki hayatına dair aydınlatıcı bir bakış açısı sunuyor. Neden Anne çok zorlayıcıydı? Neden böyle aşırı tepkilere ilham vermişti? O gerçekten nasıldı?Romantik tablolarda resmedilen lepiska saçlı haksızlığa uğramış bir  kadın mı? Yoksa o yirmi birinci yüzyıl betimlemelerindeki kuzgun saçlı, baştan çıkarıcı kadın mıydı? Henry delilercesine aşık olduğu karısının idam fermanını nasıl imzalamıştı? Araştırmalardan ve eleştirel analizlerden yararlanılarak yazılan bu eserde, Bordo, tarihin en yüz kızartıcı ilişkilerinden birinin çetrefilli yanlarını inceliyor.

Bordo ayrıca polemikçiler, biyografi ve roman yazarlarının ve sinemacı nesillerinin hayallerinde Anne'yi tekrar tekrar nasıl canlandırdıklarını gösterir: fahişe, şehit, ibret verici öykü, feministlerin simgesi ve proto yani "adi kız " demek ve bunlar tarzındaki herşey. Bu canlı kitapta, Bordo, Tudoriana yollarına adımları ustalıkla atıp, tüm mitolojilere konu olmuş bu kadın hakkındaki her şeyi ortaya çıkarıyor.