26 Ocak 2013 Cumartesi

Francis Goldin Agency'den haberler

TWO EVILS (aka OFF THE GRID) by PJ Tracy -Londra Sunday Times listesine # 8 numaradan giriş yaptı.
Barbara Kingsolver's Flight Behavior New York Times'ın en çok satanlar listesinde ciltli kitaplarda yer edinmeye devam ediyor. Times bu eseri 2012 yılının Önemli Kitaplarından biri olarak listeledi. Kitap yakın bir zamanda ABA indie çok satanlar listesinde # 1 oldu. Kitabın Amerika'daki satışları toplam 234741 adete ulaştı.
Eserin Yurt Dışı Satışları; İngiltere (Faber); Fransa (Rivages); Holland (Atlas), Norveç (Juritzen); İtalya (Neripozza); Türkiye (Pegasus), İsrail (Keter); İspanya (Planeta), Polonya (Proszynski Medya).
Kingsolver Şehir Sanat ve Konferanslar serisinin bir parçası olarak, San Francisco'daki Herbst Tiyatrosu'nda 12 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri eski Başkan Yardımcısı ve önde gelen iklim değişikliği uzmanı, Al Gore ile konuşma görünecektir. Burada dinlenebilir: http://www.cityarts.net/radio-broadcasts/
-- Ünlü LA Times eleştirmeni David Ulin John D’Agata’nın The Lifespan of a Fact adlı eserini, yılın üç kitabından biri olarak belirtti.
http://www.latimes.com/features/books/jacketcopy/la-ca-jc-holiday-ulin-picks-20121202,0,742686.story
Lifespan of a Fact, Brian Evenson'un romanı Immobilty ile birlikte Huffington Post'un en iyi 20 kitabından biri olarak ortaya çıktı:
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/16/best-books-2012_n_1952748.html?utm_hp_ref=books#slide=1621497
--Ray Douglas’un kitabı Orderly & Humane(satıldı)The Atlantic Monthly tarafından yılın en iyilerinden biri olarak seçildi.
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/11/books-of-the-year-2012-the-top-5-and-the-runners-up/265460/
---Newsday'den Molly Crosby tarafından yazılan The Great Pearl Heist için gelen bir başka büyük yorum:
"A delicate game of cat and mouse ensued, and we follow Grizzard and company from teahouse to pub as they stealthily conduct business. A complicated sting operation, which requires close reading, tries to ensnare Grizzard, who's always one step before the law. I found myself rooting for this supremely cool and confident criminal wizard. Does London's "King of Fences" get away with it? You'll just have to read the book to find out."
http://www.newsday.com/entertainment/books/the-great-pearl-heist-it-s-a-gem-1.4294404
-Helene Wecker's The Golem and the Jinni, Publisher's weekly'nin 4 Şubat 2013 sayısında ilk roman olarak gösterilecek ve Bookspan kitap kulüpleri için alternatif bir seçim olarak seçildi.
Ajansın yaptığı En Yeni Satışlar;
--Ajansın yeni yazarı Mary Miller'in isimsiz ilk romanı, önceden King Jesus Returns! diye adlandırılmıştı, W.W. Norton'a daha yazım aşamasındayken satıldı. WW Norton eserin Dünya İngilizce haklarını kontrol ediyor. Aufbau/Metrolit yayınevi ise Almanca yayın haklarını aldı.
--Thomas Saterlee’nin romanı The Stages Danimarkalı Forlaget Rosenkilde & Bahnhof yayınevine satıldı. Eserin Amerikada'ki yayın hakları henüz satılmadı. Kitap, Søren Kierkegaard’ın bu Mayısta doğumunun 200. yılını anlatıyor.
--R.M. Douglas’s Orderly & Humane Polonya'da Wydawnictwo yayınevine satıldı.
--The First Twenty Minutes by Gretchen Reynolds, Finlandiyalı (Atenna)yayınevine satıldı.
--Goodnight Moon yazar, Margaret Wise Brown’un, Three Little Animals, Japon(Penguin Sha)'ya satıldı

24 Ocak 2013 Perşembe

Roaring Brook Press 2013 kataloğuDeğerli Yayincilarimiz;
Sizlerle Roaring Brook Press 2013 kataloğunu paylaşmaktan mutluyum.Güz kataloğumuz yayınevinin Ağustos ve Kasım aylarında yayınlanan başlıkları kapsar.
Güz 2013 Haklar Rehberinden Önemli Satırbaşları:
Resimli kitaplar:
THE CROCODILE AND THE SCORPION by Ed and Rebecca Emberley Doğal içgüdülerine aldırmadan bir timsah ve akrepin bir nehri geçme girişimlerini anlatan klasik masala dayanır THE ANT AND THE GRASSHOPPER;
Yabancı satışları
• Fransızca (Kuzey Amerika hariç) / Editions Albin Michel Jeunesse
• Fransızca (yalnızca Kuzey Amerika) / Les Editions Scholastic
HELLO, MY NAME IS RUBY by Philip C. Stead
Ruby, çok büyük bir dünyada yaşayan minicik bir kuş, bir arkadaş arıyor, bu nedenle kendini tanıtıyor .
A HOME FOR BIRD:
Yabancı Satışları;
• Hollandaca / Brevier
• İspanyolca (Latin Amerika, Meksika, ABD sadece) / Oceano Meksika
I SEE KITTY by Yasmine Surovec
Chloe bir kedisi olmasını o kadar çok istiyor ki, annesi ona bir kedi alıp getirinceye kadar, baktığı her yerde kediler görüyor. MY Readers:
EYE: HOW IT WORKS by David Macaulay
David Macaulay çocuklara gözbebekleriyle okumasını öğretmeye çalışıyor.
TOILET: HOW IT WORKS by David Macaulay
Tuvaleti herkes biliyor, di mi? Ama sifonu çektikten sonra tam olarak ne oluyor? David Macaulay okuyucularını tanıdık aile tuvaletinden gizemli belediye su arıtma tesislerine kadar banyo ve kanalizasyon sisteme doğru bir yolculuğa çıkartıyor.
Orta Yaş Grubu Çocuklara Yönelik Kurgu:
JACK STRONG TAKES A STAND by Tommy Greenwald
Ders programı dışında , kendisini ekstra aktivitelere kaydettiren ailesini protesto etmek için, bir koltupa oturup, televizyon izleyen bir çocuğu konu eden orta yaş grubu çocuklara yönelik komik bir roman
Charlie Joe Jackson serisi için Yurtdışı Satışları:
• Katalan / Grup Editoryal 62 - Kitaplar 1 - 2
• Hollandaca / Abimo - Kitaplar 1 - 2
• Fransızca / Milan Editions - Kitaplar 1 - 2
• Almanca/ Baumhaus - Kitaplar 1 - 3
• Yunan ca/ Psichogios Yayınlar - Kitap 1
• İbranice / Koltuk Yayınevi - Kitap 1 - 2
• Korece / Bear Kitaplar - Kitap 1 - 3
• Portekizce (Brezilya) / Novo Seculo Editora
• Romence / Editura Sanat - Kitap 1
• İspanyolca / Ediciones B - Kitaplar 1 - 2
• Türkçe / Epsilon Yayınları - Kitaplar 1 - 2

22 Ocak 2013 Salı

Anne Appelbaum: IRON CURTAIN

Gulag Adlı eseriyle Pulitzer Ödüllü , alkışlanan gazeteci Anne Applebaum Tarihi ettik Ahlaki Bir ​​hesaplaşmayı Konu eden yepyeni Bir ​​çalışmasıyla okuyucunun karşısına Çıkıyor;
Demir Perdenin arkasındaki yaşamların hikayesini.

. İkinci sete Dünya Savaşı'nın SONUNDA, Sovyetler Birligi Doğu Avrupa'daki topraklarının Büyük Bir kısmını Kendi KONTROLÜ Altına Aldı   Stalin'in gizli Polisi ettik, birbirinden TAMAMEN FARKLI Yönetim sistemine Sahip Bir düzine ülkenin yönetimini  TAMAMEN Yeni Bir ​​Siyasi Ahlaki sistemine dönüştürmek for Yola çıktı ettik: Komünizm .   Demir Perde  , Pulitzer Ödüllü gazeteci Anne Applebaum Doğu Avrupa'daki Komunist rejimlerin nasıL yaratıldığını Günlük Yaşamın o bölgedeki peoples for nasıL oldugunu anlatmaktadır ettik.


Applebaum, Politik Partiler, Kilise, medya, gençlik organizasyonlarının-onu düzeydeki Civil Toplum örgütlerinin-nasıL Eklendi çok Çabuk yok edildiğinin YIKICI detaylarını anlatıyor. Gizli servis polislerinin nasıL örgütlendiğini, onun çeşit muhalefetin nasıL zayıflatıldığını edildigini anlatıyor IMHA ettik. Bu kitap, yepyeni arşiv malzemelerinden DAHA once İngilizce'de Hiç Yayınlanmamış kaynaklardan faydalanılarak hazırlandı ettik. Ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.