13 Mart 2020 Cuma

THE COMEBACK by E.L.Shen

 E. L. Shen! THE COMEBACK ile okul çağı çocuklara yönelik romanıyla ilk çıkışını yaptı.THE COMEBACK okul çağı donemine bir geri donus,  özgünlük, duygusallık ve iyi mizah ile ortaokul ilişkilerine dalıyor. 


THE COMEBACK by E. L. Shen
Farrar, Straus, and Giroux (BYR); January 2021; 176 pages; ages 8-12


Bir şampiyon olmaya çalışan genç bir kız hakkında buzda ve hayatında yürek burkan, #OwnVoices orta okul çağı çocuklara yönelik bir çıkış.

On iki yaşındaki Maxine Chen sadece bu mükemmel inişi çivilemeye çalışıyor: buzda, ortaokulda ve evde, ebeveynlerin rekabetçi patenlerden tomurcuklanan bir ara için çok fazla baskı olduğundan endişe duyduğu her yerde. Ancak Maxine endişe duymaz — zafere doğru kaymaya kararlı. Yani, yetenekli yeni patenci Hollie ile rekabet içinde bulana kadar ve okulda Çinli genlerinden ötürü bir zorba tarafından alaya alınıyor. Dünyası eşit olmayan buzdayken, Maxine baskı altında çökecek mi? Yoksa geri dönebilir mi? New York Placid Gölü'nde geçen bu ırkçılık, kadın rekabeti ve dostluğu ile sevgi ve desteğin kalıcı ve evrensel gerekliliğini inceleyen, hafif ama örneklendirilecek, cesur ama heyecan verici orta okullara yönelik bir hikaye.

E. L. Shen bir yazar, editör ve eski bir patenci. Çocukluk pateni kariyeri Maxine kadar üretken değildi, ama kişiliği de ateşli. Lisans derecesini Columbia Üniversitesi Barnard Koleji'nden aldı ve burada yaratıcı yazı üzerine yoğunlaşarak İngilizce eğitimi aldı.  ilk çıkış romanı.

GOOD EGGS by Rebecca Hardiman

Sizlere AAron M Priest Agency listelerinden müthiş bir romanım var!Bu ilk romanı Amerikada  pre-empt bir teklifle satıldı. Amerikada Atria  yayınevi yayınlayacak. .Kitap için ajansı İzcilerden şimdiden istek aldıklarını yazmış. Ayrıca müsveddesi tahsih edilmemiş haliylehazır. Üzerinde olacak  değişiklikler nispeten küçük bir düzeyde olacaktır.Rebecca Hardiman'ın GOOD EGGStek kelimeyle tarif etmek zorunda kalsaydım, keyifli derdim.
Tatlı saygısız ve ilişkilendirilebilir, bu hayatlarında değişim bir anda üç kusurlu insan hakkında, canlı ve canlandırıcı bir hikaye, ne zaman kesinlikle hiçbir şey doğru hissediyor. Onlar yol boyunca bazı kötü seçimlerinin acı sonuçlarına rağmen, sonuçta onların bağışlama ve sevgi hakkında hikayeler, sağlıklı bir macera  dozu ve sadece ailenin sunabileceği çılgınca bir türün birleşimi.Kevin Gogarty'nin 83 yaşındaki annesi Millie yine hırsızlık yaparken yakalandığında, bağımsızlığını kaybetme konusundaki protestolarına rağmen, ona bakmak için bir bekçi tutmaktan başka seçeneği kalmaz. Kevin, bir yıl önce işini kaybettiğinden beri zaten ne yapacağını şaşırmış durumda ve eşi zorlu kariyerini sürdürürken, çocukları ve evi yönetme sorumluluklarının kendisine düşmesiyle giderek huzuru kaçıyor. 16 yaşındaki kızları Aideen derinden yanlış anlaşılmış hissediyor, ancak hemen hemen herkesle olan deli dolu ilişkileri, sıkıntılarının sadece yükseldiği yatılı okula gönderilmesine yol açıyor.Gogartys'in felaket dünyasına, Millie’nin güvenini çabucak kazanan ama ne yazık ki hepsi öyle görünmeyen küstah bir Amerikan ev yardımcısı Sylvia Phenning'e adım atıyor. Aldatmaları, iki aile üyesinin AWOL'a uluslararası bir maceraya çıkması da dahil olmak üzere en büyük Gogarty krizine yol açacak. Ancak bu aile üyelerini ayıran şey, nihayetinde onları her zamankinden daha iyi bir şekilde bir araya getiriyor.

Öncelikle Dublin'de yer alan ve üç ana karakterinin bakış açılarından bahseden GOOD EGGS, kendi kaderini tayin etmede komik ve içten bir çalışma, yaşamaya başlamak için asla geç olmadığı fikri ve ailenin çıldırtıcı kusurlarına rağmen sunabileceği eşsiz Kurtuluş.Ove adında bir adamın hayranları, nereye gittiniz Bernadette ve Eleanor Oliphant tamamen iyi, Rebecca Hardiman'ın yüzen ses odaklı anlatı stilini takdir edecek ve iyi yumurtaların her sayfasında bulacakları insan doğasının zekice gözlemlerine hayran kalacaklar.
Öncelikle Dublin'de yer alan ve üç ana karakterinin bakış açısından anlatılan GOOD EGGS, kendi kaderini tayin etme konusunda komik ve yürekten bir çalışma, yaşamaya asla geç kalma fikri ve ailenin benzersiz kurtuluşu, sinir bozucu kusurlarına rağmen, sunabilir.A Man Called Ove, Where’d You Go Bernadette, and Eleanor Oliphant is Completely Fine'ın hayranları  Rebecca Hardiman’ın canlı ses odaklı anlatı tarzını takdir edecek ve GOOD EGGS her sayfasında bulabilecekleri insan doğasının zekice gözlemlerine hayran kalacaklar.Rebecca Hardiman, Dublin'de yaşayan ve orada yatılı okula bir genç olarak devam eden İrlandalı bir anne tarafından yetiştirilen İrlandalı-Amerikan vatandaşıdır. Halen New Jersey'de yaşıyor. In Style, Movieline ve People en Espanol gibi dergilerde editörlük yaptı ve diğer çeşitli yayınlar için yazılar yazdı. Good EGGS onun ilk romanı.


Mikki Kendall HOOD FEMINISM

Dün gece Mikki Kendall, HOOD FEMINISM'i tartışmak için Trevor Noah ile Daily Show'da yer aldı. Röportaj sırasında Trevor Noah "uzun zamandır feminizm üzerine okuduğum en ilginç kitaplardan biri" kitabını aradı.

Klibin tamamını buradan izleyebilirsiniz: http://www.cc.com/video-clips/qihfgc/the-daily-show-with-trevor-noah-mikki-kendall---lifting-up-all-women-with--hood-feminism----extended-interview

Harika bir röportaj. Mikki ile gurur duyuyoruz.

The Bent Agency LBF 2020 çocuk kitapları katalogunu

The Bent Agency LBF 2020 çocuk kitapları katalogunu benden istemeyi unutmayınız

MCPG Submissions: TWO MANY BIRDS by Cindy Derby

 How to Walk an Ant-Karınca Nasıl Yürür'ün arkasındaki yaratıcı zihinden, topluluğun gücü, içerme ve empati hakkında karşı konulmaz bir hikaye gelir.


 TWO MANY BIRDS'ta, Bir monitör onlara kuralları bağırır gibi iki birçok kuş, kuşlar bir ağaç üzerinde tek sıra olurlar:

Kuş tüy yok!

Yere kaka yapmak yok!

Çıplaklık yok!


Sonunda, ağacın kapasitesi dolar (100 kuş), ancak iki kuş daha  yanlışlıkla dallar arasında doğduğunda ne olur? Yürek burkan ve mizahi ve , yazar / çizer Cindy Derby'nin bu eşsiz resimli kitabı fikirleri açar ve bir kerede eğlendirir.Cindy Derby, San Francisco, Kaliforniya merkezli bir illüstratör ve yazardır. O bir kuklacı ve tüm dünyada sahne aldı.  How to Walk an Ant-Karınca Nasıl Yürür onun ilk resim kitabı.


ORDINARY HAZARDS by Anna Bruno

Anna Bruno'nun ORDINARY HAZARDS için aldığımız güzel bir cümleyi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. , edebiyat eleştirmeni ve Golden STATE yazarı Lydia Kiesling'den geliyor;

"Sıradan tehlikeler(ORDINARY HAZARDS)  bir kitabın çarpıcı bir şekilde yavaş yanmasıdır “ Kedere, kendi kendini suçlamaya ve insanların kaybettikten sonra kendilerini tekrar bir araya getirmeye çalıştıkları bu kadar korkusuz bir bakış alan bir roman okumak nadirdir. Ağır konular hafif bir dokunuşla işlenir.”

---------------------


Simon ve Schuster tarafından 18 Ağustos 2020'de yayınlanacak olan ORDINARY HAZARDS by Anna Bruno'nun  son haliyle PDF'SİNİ sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Ordinary Hazards yani Sıradan Tehlikeler, anlatıcının on üç aylık oğlunun ölümünden iki yıl sonra başlar ve Emma'nın yerel barında oturduğu tek bir akşam boyunca gerçekleşir. O düzenli olarak o bara gelenlerin şaka ve geçmiş anılarını dinleyerek, geçmiş hakkında önemli gerçekler ortaya çıkmaya başlar. Onun alkol bağımlılığıyla olarak, saat-saat hesaplaşması, Emma  küçük kararların korkunç sonuçları ile uzlaşmaya çalışırken, gece kontrolden çıkıyor.

Anna Bruno, Iowa'nın Tippie College of Business'da bir yazar ve iş iletişimi eğitmenidir ve burada MBA geliştirme ve sunum yapma konusunda Koçluk yapmaktadır. Daha önce Anna, Silikon Vadisi'ndeki teknoloji ve finansal hizmetler şirketleri için halkla ilişkiler ve pazarlamayı yönetti. Iowa Writers’ Workshop, Cornell Üniversitesi'nden MBA ve Stanford Üniversitesi'nden BA kurguda bir MFA tutar.Julia Ember'den RUINSONG


9780374313357_FC (2).jpg

Julia Ember'den RUINSONG, politik entrikaları ve sadist bir kraliçesi ile ürkütücü ve zariftir - daha ne isteyebilirsiniz? Kapaktan Billie Eilish heyecanını alıyorsanız yanılmıyorsunuz! RUINSONG, The Merciful Crow'nın Billie Eilish ile buluşmasıdır ... şarkısı bile var!RUINSONG - Julia Ember
Farrar, Straus ve Giroux; Kasım 2020; 320 sayfa; 14-18 yaş

Sihirli bir şekilde güçlü bir kraliçenin şiddetli acımasızlıkla yönettiği ve rakip sınıflardan iki genç kadının ülkelerine denge getirmek için birlikte çalışması gerektiği bir dünyada bağımsız bir LGBTQ + GY fantezisi.

Devrim mi yoksa sessizlik mi?

Sihirin söylendiği bir dünyada, Cadence adında büyülü bir genç kadın bu ikisi arasında seçim yapmak zorundadır. Yıllarca, güçlü bir kraliçenin emriyle ülkesinin rezil soylularına işkence etmek zorunda kaldı.

AAncak, çocukluk arkadaşı, yeraltı isyanı ile bağları olan bir soylu kadın ile bir araya geldiğinde, Cadence nihayet bir seçim yapmalıdır: ülkelerini baskıdan kurtarmak ya da kraliçenin ayak izlerini takip etmek ve bir canavar haline gelmek için bir tavır almak.

Julia Ember daha önce öğretmen, kitapçı ve düğün pastası dekoratörü olarak çalışmıştı. Düzyazı kurgu üzerinde çalışmadığı zaman, Julia video ve uygulama oyunları için yazıyor.

Mikki Kendall HOOD FEMINISM


Kitapla ilgili önceki yazılarımı aşağıdaki linklerden okuyunuz.

Mikki Kendall HOOD FEMINISM -ABD'deki bu harika medyanın ilgisini takiben, İngiltere'de meydana gelen  bazı heyecan verici şeyleri paylaşmak istiyorum:

Glamour,  Hood Feminis'mle ilgili ikinci alıntısını paylaşıp, ana akım feminizmin bunu ele almak için neler yapabileceğini koştu.


Independent.co.uk Dünya Kadınlar Günü için bir üst okuma olarak Hood feminizm'i seçti. 'Cahil, okullu ve nihayetinde aydınlanmış hissetmeye hazırlanın’

Grazia (baskı circ. 100,089) Hood feminizmi (ekli) okuyarak 'neyin önemli olduğunu yeniden düşünmeye' bizi çağırdı)Rewrite London çevrimiçi bir inceleme çıkardı  ve aynı zamanda 2 adet kitabı kazanmak için kendi İnstagram bir yarışma yayınlıyor. 'Nihayetinde, Kendall'ın feminizmi, kendim ve başkalarının önderlik etmesini istediğim feminist hayattır; biri, kutsal hissetmek için dudak hizmeti veya performatif aktivizm olarak değil, fikirlere ve eyleme dayanmaktadır ‘’


Mikki Kendall'ın Atlantik'in her iki tarafında rezonansa giren fantastik kitabını görmekten çok heyecanlıyız. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!

Eric Van Lustbader’s THE NEMESIS MANIFESTO
İlk olarak, Eric Van Lustbader'ın  yakında çıkacak yeni gerilim romanı THE NEMESIS MANIFESTO için hepinize güzel bir haber paylaşmak istedim. Daha önce aldığı harika erken övgüye ek olarak (Publishers Weekly'den yıldızlı, kutulu inceleme dahil), şimdi David Baldacci'den şu müthiş alıntıya sahibiz:“Lustbader burada mükemmel bir formda. Nemesis Manifestosu karanlık, sofistike ve ikna edicidir ve daha zamanında olamazdı. Ve Evan Ryder sürükleyici bir karekter! ”

--David Baldacci
Eric Van Lustbader
THE NEMESIS MANIFESTO

Yayıncı: Forge

ABD Yayını: 19 Mayıs 2020
Yurtdışı Satışlar: İngiltere - Zeus Başkanı

ÖZET:
Evan Ryder, açıklanamayan bir trajediden kurtulan ve hayatını ülkesini korumaya adamış olan Savunma Bakanlığı'nın kara operasyon kolunun saha ajanı olan yalnız bir kurttur. Diğer ajanlar sistematik olarak ortadan kaldırılmaya başladığında, Evan adı ölüm listesine girmeden önce, hepsini birbirine bağlayan düğümü çözmeli. Bu liste, yalnızca Nemesis olarak bilinen gizemli bir kabal'a ait, ABD'yi parçalara ayırmaya çalışan düşman bir varlık. Evan onları Washington DC'DEN beri takip ederken. Kafkasya dağlarına, Avusturya'dan kendi şeytanlarının bulunduğu Almanya'daki bir kaleye kadar, herkesin hayal edebileceğinden çok daha karmaşık bir komplocular ağı ortaya çıkarır. Nemesis güçleri kendi demokrasilerini getirmeden önce Evan onları kökünden yok edebilir mi?

YAZAR BİYO:
Eric Van Lustbader, The Testament, First Daughter, Last Snow, Blood Trust ve The Ninja serisi dahil olmak üzere birçok New York Times'ın en çok satan gerilim romanlarının yazarıdır. Lustbader, Jason Bourne serisine devam etmek için Robert Ludlum'un vakfı tarafından seçildi. O ve karısı Long Island'a bağlı South Fork kasabasında yaşıyor.


PRAISE FOR THE NEMESIS MANIFESTO


“Olağanüstü dizi lansmanı… güvenilir eylem ve çoğu zaman lirik nesir karmaşık, akıllıca yazılan konuyu destekliyor… Lustbader oyununun başında.”
Publishers Weekly, starred review

“Lustbader burada mükemmel bir formda. Nemesis Manifestosu karanlık, sofistike ve ikna edicidir ve daha zamanında olamazdı. Ve Evan Ryder sürükleyici bir karekter!”
—David Baldacci, #1 New York Times bestselling author

“Hipnotik açıdan şüpheli, otantik casusluk ile zengin… Lustbader, unutulmaz karakterleri, üstün teknoloji ve çok gerçek hale gelebilecek güçlü siyasi emellerden oluşan büyüleyici bir ağ örüyor… Çok tehlikeli bir oyunun üstündeki bir ustayı okumak üzeresiniz.”
–Gayle Lynds, New York Times bestselling author of The Assassins

“Gerilim vardır,  dünya standartlarında gerilim romanıdır , ustalıkla çizilen, tıpkı Nemesis Manifesto'su gibi düşündürücü gerilim ... beni iyice uçurdu..”
—Raymond Khoury, New York Times bestselling author9 Mart 2020 Pazartesi

CEMETERY BOYS by Aiden Thomas

Çok dikkat çeken ve önümüzdeki yıl için en çok beklenen Ygenç yetişkin lansmanlarımızdan biri haline gelen tamamen orijinal bir roman olan Frankfurt vurgusunu paylaşmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Bu, hayaletini çağırarak cinsiyetini muhafazakar Latinx ailesine kanıtlamaya kararlı bir trans çocukla ilgili. Ama sonra hayalet gitmeyi reddediyor.


CEMETERY BOYS - Aiden Thomas
Temmuz 2020, Swoon Reads YA, 304 sayfa

Yadriel bir hayalet çağırdı ve şimdi ondan kurtulamıyor.

Geleneksel Latinx ailesinin gerçek cinsiyetini kabul etmekte sorunları olduğunda, Yadriel kendini gerçek bir brujo olarak kanıtlamaya karar verir. Kuzeninin ve en yakın arkadaşı Maritza'nın yardımıyla ritüeli kendisi yapar ve sonra öldürülen kuzeninin hayaletini bulup serbest bırakır.

Ancak, topladığı hayalet aslında okulun yerleşik kötü çocuğu Julian Diaz ve Julian sessizce ölüme gitmek üzere değil. Ne olduğunu bulmaya ve ayrılmadan önce bazı gevşek uçları bağlamaya kararlı. Başka seçenek kalmadan Yadriel, Julian'a yardım etmeyi kabul eder, böylece her ikisi de istediklerini elde edebilirler. Ancak Yadriel Julian ile ne kadar uzun süre harcarsa, o kadar az ayrılmasına izin vermek ister.

Aiden Thomas, MFA'larını Mills College'dan yaratıcı yazı olarak aldı. CA, Oakland'da doğan Aiden, ilhamlarının çoğunu Kuzeybatı Pasifik'in yemyeşil vahşi doğasından aldığı Portland, Oregon'da yaşıyor. Aiden eşcinsel trans ve Latinx olarak tanımlıyor ve sonunda kimliklerini ve kültürlerini paylaşan bir karakter hakkında yazıyor.


CEMETERY BOYS, Maggie Stiefvater'in The Raven Cycle serisinin hayranları için mükemmel! Aiden, atmosferik, biraz ürkütücü dünya binasında ve tonunda mükemmeldir ve bu damarda 2021'in başlarında gelecek başka bir romanımız olması için heyecan duyuyoruz.

Alaya Dawn Johson TROUBLE WIH SAINTS

Alaya Dawn Johson TROUBLE WIH SAINTS için bir başka inanılmaz inceleme daha aldık. Acımasız bir aşk hikayesi ve kaderle savaşmaya çalışmanın sonuçları olarak adlandırılan Booklist'ten geliyor. İncelemenin tamamı aşağıdadır:

İkinci Dünya Savaşı'nın eşiğinde Jazz Çağı New York'un arka planında yer alan bu, amansız bir aşk hikayesi ve kaderle savaşmaya çalışmanın sonuçlarıdır. Phyllis LeBlanc, née Green, yedi ay içinde mafya patronu Rus Vic için bir iş yapmadı ve şimdi kapısına bir hak gönderdi. PPhyllis'in esrarengiz elleri vardır ve daha önce onun için öldürdü, her zaman adalet bahanesi altında.. İlişkilerinin konuları-Vic ile çalışan, uyuyan bir romantizm, arkadaşlıklar-gerçeği öğrenirken ve kendini kötü bir durumdan kurtarmaya çalışırken çözülüyor ve reform yapıyor.. Yine de güçlü ellere sahip olan tek kişi o değil. Sorun şu ki Phyllis'in kendisi öldürmüş olabilir, ama elleri değil. Johnson (Love is the Drug, 2014) Beyaz bir kişi, kurban beyaz olmadığı sürece herhangi bir şeyden kaçabildiği durumda  sistemik baskı karşısında kalan zayıf gücün alacağı hali çok güzel tasvir ediyor.Bunun tamamen acımasız bir roman olduğunu söylememiz dogru değil; İçinde umut, şiddetli tutku ve güçlü bir romantizm var.
- BookList


TROUBLE WITH SAINTS'in hak ettiği bu övgüyü görmek bizi çok mutlu etti. Herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin!

------


TROUBLE WITH SAINTS için bir başka fantastik yorum daha:
Bu romanın muhteşem ihtişamına dikkat edin: Bir kez başladıktan sonra, Alaya Dawn Johnson’ın TROUBLE WITH SAINTS'i  gitmenize izin vermeyecek.-Kelly Link,  Stranger Things Happen, Magic for Beginners, Pretty Monsters, and Get in Trouble ödüllü yazarı


Writing the Book You Want to Read için   Publishers Weekly  Alaya Dawn Johnson ile röportaj yaptı. Trouble the Saint ve şiddetin bir incelemesini nasıl yazdığını tartışıyor:

"Şiddetin, özellikle güçlü, kadın bir karakterle birlikte birçok işte, güç için bir kısaltma olarak nasıl kullanıldığı hakkında birçok düşüncem vardı. Ama bazen, bu gücün bir bedeli olduğunu hissediyorum.”

Yukarıda bağlantılı makalenin tamamını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.


-------

Library Journal TROUBLE WITH SAINTS için iki güzel paylaşım. Derginin Genel Yayın Yönetmeni, onu Bahar Seçimlerinden biri olarak seçti ve "Johnson, en sevdiğim GY baslıklarından biri olan SUMMER PRINCE'ni yazdı ... Saints'te genç bir kadın suikastçıyı, bir New York City fonunu, bir aşk hikayesi ve ırksal adaletsizliğin keşfini bir araya getiriyor.. Bekleyemem. "

Listeninin tamamına Buradan ve  buradan bakabilirsiniz.
------

TROUBLE THE SAINTS için ilk ticari incelemesi yapıldı ve harika. Ona "görkemli bir fantezi" ve "edebi havai fişek" adını veren Publishers Weekly geliyor. İncelemenin tamamı aşağıdadır:

"Johnson'ın (Love is the Drug) bu görkemli fantazi, kaderlerine karşı ve İkinci Dünya Savaşı'nın zirvesinde Amerika'nın yaygın ırkçılığına karşı mücadele ettikleri için münasebetsiz yetenekli üç karakter arasında odaklanıyor. Phyllis LeBlanc New York City'nin mafyaları, patronlarını öldürmek için doğaüstü bıçağını fırlatma becerilerini kullanarak ölüme layık olduğunu garanti eder.Ancak Phyllis eski erkek arkadaşı, yarı Hindistan polisi muhbiri Dev Patil ile yeniden bir araya geldiğinde, işini sorgular. dokunduğu herkese yönelik tehditleri öngörebilen ve Phyllis Dev'in çocukluk evinin üstündeki mafyadan kaçtı.Burada çift, beyaz bir aile ile kendi güçleri olan düzensiz bir genç zenci arasındaki anlaşmazlığa düşer. şiddet, Phyllis hamile olduğunu keşfeder ve Dev savaşa hazırlanır Phyllis'in en iyi arkadaşı, clairvoyant Tamara, gönderebilir bir fetüs ile zor hamileliği Phyllis yardımcı olur g geleceğin vizyonları. Ancak Tamara’nın kendi vizyonları onu zor bir seçime götürüyor. Sürükleyici ama dolu dolu bir konu, dinamik karakterler ve yedek stiliyle bu alternatif tarih, okuyucunun tam dikkatini gerektirir. Zorlu, çeşitli fantezi hayranları bu edebi havai fişek keyfine varacaklar. Danışman: Jill Grinberg, Jill Grinberg Literary. (Haziran)"

---


Herkese selam,

Duyuruları paylaşmaktan ve ödüllü yazar Alaya Dawn Johnson'ın TROUBLE WITH SAINTS, Night Circus'un büyüsü Boardwalk İmparatorluğu'nun atmosferiyle buluştuğu için pazarlanan bir edebiyat turu için duymaktan mutluluk duyuyorum. Bir suikastçının aşık olduğu ve II.Dünya Savaşı'nın şafağında kaderiyle savaşmaya çalıştığı New York'un karanlık göz alıcı zemine karşı kurulmuş, zamanında ve rahatsız edici bir roman.

N.K. New York Times'ın Beşinci Sezon'un en çok satan yazarı Jemison, "Juju suikastçıları, alternatif tarih, cesur bir New York suç hikayesi ... tek kelimeyle: Müthiş" diyerek zaten bulanıklaştırdı.

Duyuruyu ve bir alıntıyı buradan okuyabilirsiniz: https://www.pastemagazine.com/articles/2020/01/alaya-dawn-johnson-trouble-the-saints-excerpt.html

Jennifer Holm THIRD MUSHROOM

THE THIRD MUSHROOM Jennifer Holm için bu muhteşem reklamı  paylaşmaktan  heyecanlıyım. Gördüğünüz gibi, kapağı yeniden tasarladılar ve yeni tasarıma bayıldık!

Stock up Now! This Acclaimed Sequel Is Now Available in Paperback.

Éditions de l'Archipel / A biography about Judy Garland, celebrated at the 2020 Oscars


Renée Zellweger’in sinema ve sahnenin önemli isimlerinden Judy Garland’a hayat verdiği 'Judy' filmiyle en iyi kadın oyuncu oscarını almıştı. Filmde "Over The Rainbow Sky" meşhur şarkıcısı Garland'ın Londra’ya yerleştikten sonraki parlak olduğu kadar zorlayıcı ve tüketici son günlerini anlatılıyordu.

Barbitüratlı bir OD nedeniyle 22 Haziran 1969'da Londra'da öldü, Judy Garland saf bir sinema efsanesi olmaya devam ediyor. O tamamen yetenekli, tam bir sanatçıydı, oyunculuk, dans ve şarkı söylüyor. Judy Garland müzikallerin gerçek kraliçesi idi ve Oz Büyücüsü'ndeki rolleri ve A Star is Born filmleriyle sonsuza dek hafızamızda kalıyor. Ama o bağımlılık ve mutsuz aşk işleri tarafından işkence gören karmaşık ve işkence görmüş bir kadındı ...


Bir Hollywood sinema uzmanı olan biyograf Bertrand Tessier, ikonik aktrisin gerçek hikayesini anlatmak için tanıklıklarla dolu bu biyografiyi yazdı.

Cognella kataloğu

Akademik yayınlar yapan Amerikalı Cognella yayınevinin katoloğunu sizlerle paylaşmaktan memnunum: https://titles.cognella.com/foreign-rights

Yayınevi bu dallarda kitap yayınlamakta.
Davranış ve Sosyal Bilimler
Antropoloji
Arkeoloji
İletişim
yargılama
İş ve Profesyonel İletişim
Bitirme
İletişim Eğitimi
İletişim ve Sosyal Adalet
İletişim Kuramı
Bilgisayar Aracılı İletişim
Çatışma ve Müzakere
Aile İletişimi
Serbest konuşma
Grup İletişimi
Kültürlerarası iletişim
Kişiler arası iletişim
İletişime Giriş
Dinleme
Medya Çalışmaları
Sözsüz iletişim
Topluluk önünde konuşma
Araştırma Yöntemleri
Retorik Çalışmalar
Rehberlik
bağımlılık
Gelişmiş Beceriler
Kariyer Danışmanlığı
Çatışma çözümü
Çocuklara Danışmanlık
Yaşlılara Danışmanlık
Danışmanlık Araştırmaları
Danışmanlık Becerileri
Psikolojik Danışma Kuramı
Kriz ve Travma Danışmanlığı
Çeşitlilik ve Sosyal Adalet
Aile Danışmanlığı
Adli Danışmanlık
Grupla Psikolojik Danışma
İnsan gelişimi
Kişilerarası Şiddet
Danışmanlığa Giriş
Çok Kültürlü Danışmanlık
Nörobilim
Staj, Staj, Denetim
Psikofarmakoloji
Okul Danışmanlığı
Kişisel Bakım
cinsellik
Spor Psikolojisi
Kriminoloji ve Ceza Adaleti
Adalet yönetimi
Düzeltmeler
Ceza Adaleti
Kriminoloji
Siber Suç
Adli
Çeteler
Milli Güvenlik
Kolluk Kuvvetleri
Organize suç
polislik
Irk ve Cinsiyet
Victimology
ekonomi bilimi
Etnik Araştırmalar
Cinsiyet ve Cinsellik
Genel Sosyal Bilimler
Coğrafya
Uluslararası öğrenciler
Dilbilim
Kitle İletişimi ve Medya Çalışmaları
Uygulamalı Medya Üretimi
yayın
Film Çalışmaları
Serbest konuşma
Gazetecilik
Medya ve Toplum
Medya Etkileri
Medya Çalışmaları
Medya Yazımı
Yeni Medya
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Araştırma Yöntemleri
Politika Bilimi
Psikoloji
Kavramsal psikoloji
His ve algı
Sosyal çalışma
İleri Uygulama
Çocuk Refahı
Klinik Sosyal Hizmet / Doğrudan Uygulama
Çatışma çözümü
Kriz ve Travma
Çeşitlilik ve Sosyal Adalet
Yas ve Kayıp
Grup Çalışması
İnsan Davranışı ve Sosyal Çevre
İnsan cinselliği
Kişilerarası Şiddet
Sosyal Hizmete Giriş
Makro Uygulama
Psikofarmakoloji
Araştırma Yöntemleri
Kişisel Bakım
Sosyal Politika
Sosyal Hizmet Yönetimi
Sosyal Hizmet Tarihi
Spor Sosyal Hizmeti
Madde bağımlılığı
Nezaret
Çocuklarla çalışmak
Ailelerle Çalışma
Yaşlı Yetişkinlerle Çalışma
sosyoloji
Şirket yönetimi
Beşeri Bilimler ve Güzel Sanatlar
Meslekler ve Kariyer
Bilim, Matematik ve Mühendislik

MCPG Submission: SASHA MASHA by Agnes Borinsky

SASHA MASHA adlı bu #OwnVoices LGBTQ genç yetişkin çıkışını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Muhteşem bir paket ve zengin bir şekilde geliştirilmiş karakterlerle, bu roman More Happy Than Not, Simon vs. the Homosapien Agenda, and Dante and Aristotle Discover the Universe. hayranları için mükemmel olan kendini keşfetme ve eşcinsel kimliğinin acı dolu yolculuğunu araştırıyor.

SASHA MASHA BY AGNES BORİNSKY
Farrar, Straus ve Giroux (BYR), 2020 Kasım, 256 Sayfa, 14-18 Yaş


Transseksüel yazarı Agnes Borinsky, bu yürek burkucu tüç içtenliğiyle kaleme aldığı bu ilk romanında cinsiyet kimliğini ve qeşcinsel romantizmini ustaca araştırıyor.

Alex yanlış bedende olduğunu hissediyor. Derisi kemiklerine karşı garip hissediyor. Ve sonra, onun oldukça garip olduğunu düşünen, onu öpmek isteyen, onu gerçek bir çocuk gibi hissettiren Tracy geliyor. Ancak bu yeterli değildir. Bir şey eksik.

Alex kimliğiyle uğraşırken, kendini yatak odasının sessizliğinde elbiseleri denerken ve rujla kaydırırken bulur. Olduğu gibi güzel ve korkmayan eşcinsel bir çocuk olan Andre ile tanışır. Yavaşça, Alex fark etmeye başlar: belki de adı Alex değildir. Belki de adı Sasha Masha'dır.

Agnes Borinsky, orijinal olarak Baltimore'dan olan ve şu anda Los Angeles'ta yaşayan bir oyun yazarı ve sanatçı. Oyunlarını Playwrights Horizons, Clubbed Thumb, Target Margin, Page 73, Ensemble Studio Theatre, Ryder Farm'da SPACE, Beirut'ta Masrah Ensemble, St.Louis'deki Upstream Tiyatrosu ve Aşağı Manhattan Kültür Konseyi tarafından üretti ve geliştirdi. n + 1, Brooklyn Rail, Slate ve HowlRound yazılarında yer aldı. 2014-2015 LMCC Çalışma Alanı'nda yaşayan Agnes, 2010-2016 yılları arasında Youngblood üyesiydi. Sasha Masha ilk romanı.

Sara Faring WHITE FOX

The Tenth Girl'ün yazarı Sara Faring'den ürpertici bir genç yetişkin / yetişkinlere yönelik bir gerilim romanını sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Gece filmindeki, Marilyn Monroevari gizemin modern teknolojinin karanlık güçleri tarafından körüklenen zihin bükme kıvrımlarıyla iç içe geçtiği Black Mirror ile buluştuğu  en yeni romanımız WHITE FOX.

Henüz paylaşılacak bir kapağımız yok, ancak burada bir tanıtım başlığı gösterme videosu yayınladık!


WHITE FOX Sara Faring
Eylül 2020, Imprint, 416 sayfa, 15 yaş ve üstü


Gece Filminin arka planında iki kız kardeşüjn hikayesi, Sara Faring'in atmosferik, ürkütücü romanı Black Mirror ile buluşuyor, sonuna kadar tüm tahminleriniz tutmaya devam edecek.

Dünyaca ünlü anneleri gizemli koşullar altında ortadan kaybolduktan sonra Manon ve Thais, uzak Akdenizdeki evlerinden ayrılır - aslında farmakoloji kralı babaları tarafından oradan  uzaklaştırıldılar. Birbirine her yönden tamamen zıt olan bu kız kardeşler üzüntülerinden birbirlerinden iyice uzaklaşırlar. Yine de annelerinin bitmemiş hikayesi hala ikisini de rahatsız eder ve hala hayatta olma olasılığını düşünmekten vazgeçemezler.

On yıl sonra eve getirilen Manon ve Thais, annesinin efsanevi son çalışmasını keşfeder, bu çalışma uzun süredir kayıptır: WHITE FOX (Beyaz Tilki), esrarengiz metaforlarla dolu bir senaryo. Bu karanlık masaldaki ipuçları onları, annelerinin ve kendileri hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için toplumun gerçeküstü göbeğine, ışıltılı ailelerinin gizlediği bükülmüş sırlara çekiyor.


Los Angeles'ta doğan Sara Faring, edebi bulmacalardan etkilenen çok dilli bir Arjantinli Amerikalı. J.P. Morgan'da yatırım bankacılığı yaptıktan sonra Penguin Random House'da çalıştı. Uluslararası Çalışmalar alanında Pennsylvania Üniversitesi'nden ve İşletme alanında Wharton Okulu'ndan mezun oldu. TENTH GIRL'ün yazarıdır.


https://www.fiercereads.com/blog/introducing-new-must-read-sara-faring-author-tenth-girl/