7 Şubat 2020 Cuma

Éditions de l'Archipel / 2020 Şubat Bülteni

Bu ay içinde uluslarası satışlarımız;

SURVIVING BUCHENWALD, Armand Bulwa HUNGARY, Motyl MILAN KUNDERA, Jean-Dominique Brierre CHINA, Shanghai Elegant People Books CZECH REPUBLIC, Argo ZIDANE, Patrick Fort – Jean Philippe UKRAINE, Folio ESTONIA, Tanapaev WE WILL MEET AGAIN, Madeleine Goldstein CZECH REPUBLIC, Dobrovsky

Bizim Ocak Ve Şubat ayında yayınlanan itaplarımız;

SURVIVING BUCHENWALD. Beyond The Beech Forest, by Armand Bulwa (Holocaust Memoir, 176 pages)-Kayın Ormanının Ötesinde, Armand Bulwa (Soykırım Anıtı, 176 sayfa)

Kamptan sağ kurtulan son kişilerden biri ve sonunda hayatını anlatıyor. 2020, Buchenwald ve Auschwitz kamplarının kurtuluşunu antığı için Piotrków'da (1939'da Polonya'da Naziler tarafından kurulan ilk getto) doğan Armand Bulwa, son tanıklığını gettodaki çocukluğundan 1939'da Almanların gelişine ve sürgün edilişine kadar son ifadesini veriyor. Açık ve duygu ile anlatılan eşsiz bir açıklama, “dokunaklı bir tanıklık” (Le Monde).


Armand Bulwa, Mart 2020'de Paris Shoah Anıtı'na davet edildi.


THE ART OF MURDER, by Chrystel Duchamp-Zengin bir eski avukat olan Frank Tardy'nin cesedi, süslü dairesinde tamamen parçalanmış ve bir ziyafet masasını sahneleyen - bir Vanitas sanat eserini hatırlıyor. Polis teğmen Audrey ve ekibinin hemen ilgisini çeker.. AAma yakında, yeni suçlar işlenecektir, üstelik hepsi tüm sanat tarihi esinlenerek…


Kara mizah, kanlı cinayetler ve büyüleyici sanat dünyasını karıştıran orijinal bir gerilim", Martin Delbert Bookshop; "rahatsız edici bir final-denenen bir soruşturmadan sonra bir tokat gibi yuzune çarpıyor", Forum Bookshop; " muhteşem bir sanat eseri!", "Bu gerilim romanından sonra, her zaman yaptığınız gibi bir resme bakmayacaksınız!", Babelio.fr ; " mükemmel bir kış hafta sonu okuma!", Connaissance Des Arts; "büyüleyici ve heyecan verici bir hikaye", Fransa Bleu…MARIE-ANTOINETTE THE INDOMITABLE, by Elisabeth Reynaud (Biography, 456 pages) Marie-Antoinette gerçekten kimdi? Bir kadın biyografisi olan Elisabeth Reynaud bizim için dauphine'yi, kraliçe ve en önemlisi kadını deşifre ediyor.


FIGHTING BREAST CANCER, by Dr Rémy Salmon (Guide, 304 pages)Kariyerinin çoğunu kanserden etkilenen hastaları tedavi etmek için Curie Enstitüsü'nde geçiren Dr Rémy Salmon, bu “vademecum” u (Pr David Khayat tarafından önsöz) karısı meme kanseri olan kocalara yazdı. Öğretici bir şekilde, kanser için günlük tedavinin daha insani bir yaklaşımı için, farklı aşamalarını ve tüm soruların cevaplarını, temel ama çoğu zaman unutulmuş olarak açıklar.

Yakında Çıkacak Önemli Kitaplarımız

ONCE UPON A TIME JAMES BOND, by Guillaume Evin (Biography, 240 pages)Smokindeki kahramanın ilk tam biyografisi, yeni James Bond filminin yayınlanması için yayınlanacak (8 Mayıs 2020). Nihai Fransızca pdf zaten mevcut.

THE SEA IN US, by Jean-Michel Cousteau (Essay, c. 300 pages) Jean-Michel Cousteau’nun yaşam boyu okyanus keşif gezisinden sonra bu kitap, okyanus gezgini Jacques-Yves Cousteau’nun oğlu gözüyle gezegenimizin çevresel durumu hakkında güçlü bir betimlemedir. İngilizce Makale mevcut.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com