27 Kasım 2019 Çarşamba

Barbara Dee. MAY BE HE JUST LIKES YOU

MAYBE HE JUST LIKES YOU'nun, Newbery Madalyası sahibi Erin Entrada Kelly tarafından  Washington Post'un 2019 En İyi Çocuk Kitaplarından biri olarak seçildiğini paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Listenin tamamını burada görebilirsiniz: https://www.washingtonpost.com/lifestyle/kidspost/2019/11/20/46168862-01b2-11ea-8501-2a7123a38c58_story.html

School Library Journal, Kasım ayının en çok Seçimi olarak da seçti: http://schoollibraryconnection.com/Home/reviews

HONEY AND VENOM by Andrew Coté

Folio listelerinden-
Ballantine'in Haziran 2020'te yayınlayacağı Andrew Coté'nin arıcılık anlatısı için son el yazması ve kapağı paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu proje için yıllar boyunca birçok istek aldık, herkes teklifi gözden geçirmek yerine tam ms'yi beklemeyi tercih ediyor. Yazarın önceki çalışmasının Adı  Blood, Sweat and Honey(kan, ter ve Baldı).

Honey and Venom: Confessions of an Urban Beekeeper(Bal ve Zehir: Kentsel Arıcı İtirafları)

New York şehrinin önde gelen arıcılarından birinin hayatından bir yıl. Olağanüstü bal arısı için sonsuz bilgisini ve tutkusunu yayarken, maceralarını ve karşılaştığı ilginç kişilikleri büyüleyici bir şekilde anlatır.


Andrew Coté, okuyucuları eksantrik oyuncuları, rekabetleri ve kutlamaları ile tamamlanan kentsel arıcılık dünyasına götürür.  Ancak coté'nin bir apiarist olarak seyahatleri, Uganda'nın kırsal kesiminden, uzak bir Çin hastanesinden Paris'in Notre Dame'sine, Kenya'nın kayalık bölgelerine, uzak Fiji adalarına kadar, şehir sınırlarının çok ötesine geçiyor; bal arılarının gelişebileceği ve onları eğlendirenlerin hayatlarını iyileştirebileceği her yerde. Tüm bu anları ve daha fazlasını ticari marka mizahı ve şevkiyle paylaşıyor ve bu en büyülü yaratıklar hakkında keyifli ve bilgilendirici bir okuma ile sonuçlanıyor.

 


Andrew Coté, New York'un en tanınmış arıcısıdır. Dördüncü nesil arıcı, o New York arıcılar Derneği Başkanı, sınırları olmayan kar amacı gütmeyen arılar İcra Direktörü, polyglot, Fulbright burslu, aikido ve jiu-jitsuda siyah kuşak sahibi ve eski üniversite profesörü. Andrew ve arıları Martha Stewart Show, CNN ve CBS, Cake Boss, Dr. Oz, Nightline, Today ve The Wall Street Journal, the Atlantic, The New York Times, huffpost ve dünyadaki çok önemli haber merkezlerinde yer aldı. Andrew ayrıca Andrew'un balıUnion Square Greenmarket'de yok satıyor.

Nicole LePera's HOW TO DO THE WORK

Alman Goldmann yayınevinin, 5 yayınevinin katıldığı bir müzayededen sonra, altı rakamlı bir anlaşma ile İNicole LePera's HOW TO DO THE WORK'ın haklarını elde ettiğini bildirmekten memnuniyet duyuyorum!Şimdiye kadar yaptığımız tüm satışları size hatırlatmak için bu fırsatı değerlendirmek istiyorum - İngiltere anlaşması, Folio’nun yaptığı en büyük kurgu dışı anlaşma oldu ve bu, şimdiye kadar neredeyse her bölgede bizim için bir rekor kırdı. İnsanlar bu konuda kesinlikle heyecanlanıyor! Yıl sonundan önce başka neler yapabiliriz görmek isterim. Bahar 2021 yayını için geçici bir yaz gelecek yaz tam bir ms bekliyoruz.Harper Wave. Kuzay Amerika haklarını aldı
İngiltere, Orion - 
Hollandaca, Karakter 
Brezilya, Sextante 
İspanyolca, PRH İspanya / Grijalbo - açık artırma
Basitleştirilmiş Çince, CITIC
Romence, Litera 

                                                                   Sizi tutan kalıpları serbest bırakmayı ve bilinçli olarak olmak istediğiniz özü yaratmayı öğrenin.Bir yıl önce, psikolog Dr. Nicole LePera büyük bir kariyer riski aldı. Psikolojik kendini iyileştirme için bir takım pratik araçlar geliştirdi ve bunları sosyal medyada paylaşmaya başladı. Aylar geçtikçe, yeniden aile olma, ego entegrasyonu, travma bağları ve iç çocuk meditasyonu gibi kavramlar, sağlıklı yaşam sohbetimizde önemli bir mihenk taşı oldu. LePera’nın bütünsel psikoloji hareketi “Zihin’in 30’u” ndan başka bir şey haline gelmedi. Dünyadaki yüzbinlerce okuyucu, en sıkı çalışmayı yapmak için bir topluluk oluşturmak için bir araya geldi: en iyi benliğini yaratmak.Akıl hastalıkları günümüzün en yaygın sohbeti haline geldiğinde, Dr. LePera’nın HOW TO DO THE WORK, hem kendi hem de günlük kendini iyileştirme çalışmaları için bir protokoldür. Bütünsel psikoloji, bedeni ve sinir sistemini yeniden dengeleme, çözülmemiş duygusal yaraları iyileştirme ve kasıtlı değişim yaratma hizmetinde zihin, beden ve ruh üzerine odaklanan zihinsel bir sağlık dalıdır. HOW TO DO THE WORK? Dr. LePera, epigenetik, bağırsak sağlığı ve Polivagal Teorisi alanlarında en son bilimsel bulguları sunar. Ayrıca mucizevi olmayan bir şey olmadığı kanıtlanmış bir rehber oluşturmak için bağlanma teorisi, travma ve bilinçaltına dayanan psikolojik kavramları birleştirir.Alejandro Junger'ın fiziksel detoks için yaptığı şeyi ve James Clear'ın üretkenliği sağlamak için yaptıkları Dr. İnsan potansiyelimizde, çim köklerinden yukarı doğru bir kuantum sıçraması için alan yaratıyor.Nicole LePera, zihinsel sağlığın herkes için olduğuna inanan bütünsel bir psikologdur. Cornell Üniversitesi ve Yeni Okul'dan zihin ve beden arasındaki bağlantıyı onaylayana kadar daha geleneksel eğitimini geliştirdi. LePera, Center City Philadelphia'da, sağlık, uyku, hareket, hücresel sağlık, inanç ve dikkatle tedavi alan bireyler, çiftler ve ailelerle birlikte çalıştığı Mindful Healing Center'ı kurdu. Instagram. @ the.holistic.psychologist, İnternet üzerindeki en hızlı büyüyen sağlık merkezi haline geldi. Sadece bir yılda platformlarda 900.000'den fazla takipçi kazanmıştır. yourholisticpsychologist.com.

Seven Deadly Shadows Courtney Alameda and Valynne E. Maetani

Artık kitabımızın tahsih edilmiş metinleri hazır. Kapakda yazan notlar hakkında bilgi vereyim.

ÖN KAPAK:  SEVEN DEADLY SHADWS)Yedi Ölümcül Gölge Courtney Alameda ve Valynne E. Maetani

Ön Kapak Kulakçığında:

Kira Fujikawa daima bir kenara itilen bir kız olmuştur. Akranları tarafından zorbalık edilen ve ebeveynleri tarafından göz ardı edilen Kira'nın kendini evinde hissettiği tek yer, bir rahibe olmak için eğitildiği büyükbabasının Şinto tapınağıdır..

Ancak Kira’nın hayatı, ailesinin tapınağının kısır bir yokai iblis grubu tarafından saldırıya uğradığı gece parçalandı. Shiro'nun (tapınağın muhteşem yarı tilkisi, yarı çocuk kitsune) yardımı ile Kira, tapınağının büyük bir gücün eski bir eserini barındırdığını keşfeder . . Bu gücü Yokai ve iblis lordu Shutendoji, dünyaya sonsuz bir karanlığı düşürmek için kullanacak.

Shuten-doji ve kölelerinin kendi başlarına yüzleşemeyen Kira, insanlığın acımasız yıkımını durdurmaya yardımcı olmak için yedi acımasız shinigami veya ölüm tanrısının yardımına başvurur. Fakat ne bazı ölüm tanrıları başlangıçta göründüğü gibidir, ne de Kira'nın ilk ortaya çıktığı davaya sadıkdır.

Gün geçtikçe savaş çeken Kira ile, bu olası olmayan kahraman grubu hayatta kalacaksa, birlikte çalışmayı, şeytanlarıyla yüzleşmeyi ve düşünülemez bir kötülük ordusu ile yüzleşmeyi öğrenmeleri gerektiğini anlıyor.


Kapak Sırtında:

Seven Deadly Gods(Yedi Ölümcül Tanrı)
Alameda & Maetani

HarperTeen

ARKA KAPAK:


Kelimeleri aklımdan ne kadar çıkarmaya çalışsam da, kendilerini tekrar tekrar oynatmaya devam ediyorlar.

            Senin  göründüğün kız olduğunu sanmıyorum.

            Ne tür bir yaratıksın?

            Sen kimsin Kira Fujikawa?

Arka İç Kulakçık:

Courtney Alameda bir yazar, kıdemli kitapçı ve kütüphanecidir. İlk romanı Shutter, Bram Stoker Ödülü'ne aday gösterildi ve School Library Journal tarafından "türündeki göze çarpan kitap" olarak selamlandı. Ayrıca genç yetişkin romanı Pitch Dark'ın yanı sıra birkaç kısa hikaye de yazdı. Yaratıcı edebiyat ağırlıklı İngiliz edebiyatı diplomasına sahiptir. Kuzey Kaliforniya'da yaşayan bir yerli, kocası, bir dolu kitabı ve dev bir kişiliğe sahip beş kiloluk minik kedisiyle birlikte Utah'ta yaşıyor. Onun hakkında daha fazla bilgiyi www.courtneyalameda.com adresinde bulabilirsiniz.


Valynne E. Maetani, We Need Diverse Books'un yazarı ve aktif üyesidir. İlk romanı Ink and Ashes, Tu Books’un New Visions Award ödülünü kazandı; Junior Library Guild Seçimi; a Kirkus Reviews 2015'in En İyi Kitabı, Kirus ve School Library Journal'dan yıldızlı yorumlar aldı ve bir Asya-Pasifik Kütüphane Birliği adayıydı. Penn Üniversitesi'nden lisans derecesi aldı ve şimdi Utah Salt Lake City'de yaşıyor. Onu www.valynne.com adresinde çevrimiçi ziyaret edin.

26 Kasım 2019 Salı

DEAR SWEAT PIE by Julie Murphy

Bu haberi paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyım, Julie Murphy’nin DEAR SWEET PEA’sı, Amazon’un Yılın En İyi Çocukları Kitabı olarak seçildi (9-12 yaş)

Kitap ayrıca 4 yıldızlı değerlendirme aldı ve aşağıdakilerden alıntıları paylaşıyorum. Ek olarak, kitap NYT'de gözden geçirildi ve bu kitap “Komik, dürüst ve sevimli bir şekilde esnek” dedi.https://www.nytimes.com/2019/11/07/books/review/dear-sweet-pea-julie-murphy.html


“Murphy, ilk okul çağı çocuklara yönelik romanında, aralarında harikulade, gerçekçi bir ara portre yaratıyor…. DEAR SWEAT PEA(Sevgili Tatlı Bezelye) kahramanın bir hazinesidir. ”(ALA Booklist (yıldızlı inceleme))

“Sevimli ve eğlenceli… Eksantriklik, mizah, gerçek tatlılık ve hafif dramanın mükemmel bir karışımı.” (Kirkus Reviews (yıldızlı inceleme))

“Nazik mizah, yaşlanmayan bilgelik ve çeşitli deneyimleri temsil eden büyüleyici, orijinal karakterler ile Murphy’nin romanı, duygusal mükemmelliği gösteren orta dereceli tüm duygusal yüksek ve düşük seviyelerini sunuyor.” (Publishers Weekly (yıldızlı inceleme))

“Murphy bir kez daha dokunaklı, alıntılanabilen bir çağın gelme hikayesi oluşturmayı başardı, bu kez boşanmayı araştırıyor, dostlukları değiştiriyor, eziyor, queerness ve çok daha fazlası.” (Okul Kütüphanesi Dergisi (yıldızlı inceleme))

“En değerli ama eğlenceli yedinci sınıf anlarıyla dolu… [ayrıca] küçük Teksas kasabasında etrafındaki insanlar hakkında daha ciddi bir yansıma için çok fazla yer var, etnik köken, cinsel yönelim ve beden boyutunda çeşitlilik tutumlar. ”(Horn Book Magazine)

“Mizahla ilgili zorlu konuları başarılı bir şekilde ele alıyor.” (Çocuk Kitapları Merkezi Bülteni)

“Sevgili Tatlı Bezelyemiçindeki bir aile hakkında mizah ve yürekle dolu gerçekten karşı konulmaz bir hikaye.” (Rebecca Stead, Newbery Bana Ulaştığında Ödüllü Yazar)


Sevgili Tatlı Bezelye

Balzer & Bray, Ekim 2019. Dünya İngilizcesi.

Almanca: Fischer. İtalyanca: Mondadori.# 1 New York Times'ın en çok satan yazarı Julie Murphy, değişim ile başa çıkma konusundaki bu sevimli, komik romanda ilk notunu verdi.


Patricia “Tatlı Bezelye” DiMarco, ailesi boşandıklarını açıkladığında ne bekleyeceğinden emin değildi. Aynı caddede neredeyse aynı evlerde yaşama fikrinin “mükemmel” olduğunu hayal bile edemezdi. Aralarındaki bir evde eksantrik komşuları Bayan Flora Mae,  aslında ünlü köşe yazarı “Bayan Flora Mae I?”dan başkası değil.

Vaktini iki ev arasında bölmek kolay değil. Ve okulda, Tatlı Bezelyenin şu anda bir zamanlar olan dostluğun günlük bir hatırlatıcısı olan eski en iyi arkadaşı olan Kiera'nın yanında oturması da pek yardımcı olmuyor. Sweet Pea'in Oscar'ı (yeni en iyi arkadaşı) Oscar'ı ve on beş kiloluk kedisi Cheese'i olmasaydı işler dayanılmazdı.

Sonra bir gün Flora bir gezi için ayrılır ve Sweet Pea'den sütunun üzerindeki harfleri iletmesini ister. Ve Tatlı Bezelye, zarflardan birinin üzerindeki el yazısını tanır.

Bu mektupla yapmaya karar verdiği şey, sonsuza dek Tatlı Bezelye DiMarco, ailesi ve “Bayan Flora Mae I?” Okuyucularının hayatını sonsuza dek değiştirecek bir olaylar zinciri oluşturuyor.


Kevin Hearne: A BLIGHT OF BLACK WINGS

image.png

Kevin Hearne'ın destansı Seven Kennings serisinin ikinci kitabı olan BLIGHT OF BLACKWINGS'e ​mutlu yayın günü! Eser Amerika'da yayınlandı. Biliyorsunuz Kirkus, aşağıdaki yorumuyla ondan Kirkus, "Okuyuculara sonuç ciltini sabırsızlıkla bekletecek büyüleyici ve ikna edici bir giriş" dedi. Kitap ayrıca Amazon Best of the Month for Science Fiction and Fantasy seçimi yani Bilim Kurgu ve Fantezi dalında Amazon'un Ayın En İyisi Kitabı seçimi.


Kevin Hearne'ın destansı Seven Kennings serisinin ikinci kitabı olan BLIGHT OF BLACKWINGS'e ​Kirkus'dan muhteşem bir yorum aldık. Yorumu aşağıdan okuyabilirsiniz. Ya da orjinalini benden isteyiniz. Kitapla ilgili hazırladığım önceki bloglarıma bakabilirsiniz: https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/07/kevin-hearne.html​, https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/09/a-blight-of-blackwings-by-kevin-hearne.html


A BLIGHT OF BLACKWINGS için ilk ticari incelemeyi aldık ve harika! Kirkus'tan geliyor:


Hearne'nin son fantazi üçlemesinin 2. kitabı, The Seven Kennings'de (A Plague of Giants, 2017) çok ırklı bir dünyada, tuhaf devlerin istilasıyla oluşan kargaşa konu edilir.  Bu dünyada, çoğu ırkın kendine özgü sihirli  bir teçhizatı veya “patikası” vardır. Bu sihiri kazanmaya çalışmanın  (onu kazanamadan  öldürülmek için mükemmel bir şans yakalamak) ve onu kullanarak (hızlı yaşlanma ve ölüm) gibi dezavantajları bulunmaktadır. En son keşfedilenler arasında, faydalanıcıları hayvanlarla konuşabilen ve yönetebilen altıncı patikadır. Hikaye boyunca karşımıza çıkan  birden fazla birinci şahıs anlatıcıyla birlikte, zaman zaman kafa karıştırıcıdır. Bazı karakterler tanıdık, bazıları yeni, birçoğu da büyük tasarımda kalmış, çözmek için kendi sorunları var. Zorba olan babasından ve türünün temsil ettiği mantıksız şiddetinden kaçmak için, ateş devi Olet Kanek, yarışçıların ve köpek kulübelerinin barış içinde bir arada yaşayabileceği yeni bir şehir bulma umuduyla, takipçilerini uzak kuzeye götürüyor. Olet'e katılmak, altıncı patikanın keşfi olan genç Abhinava Khose ve daha sonra derin deniz canavarları tarafından batırılmış bütün bir dişi mürettebatın kaptanı Koesha Gansu'dur (patika: hava). Başka yerde kovan böceklerini yöneten  Hanima, şehrini varlıklı, kallavi tüccar monarşistlerin demir tutacağından kurtarmak için mücadele ediyor. Diğer ipuçları Kemik devlere odaklanıyor, hala bilinmeyen yedinci patikayı arayan ama hala diğer altı kişiyi yenebileceği konusundaki güvenini derinden rahatsız eden işgalcilere. Hearne'ın hafif dokunuşunda, bu elemanlar mükemmel bir şekilde örülerek yaratıcı, göz doldurucu bir panorama sunar; konu çizgilerini tatmin edici (ve uygun olduğunda iyi çözülmüş); ırklar ve ipuçların çoğuna ulaşmak için aralarındaki ırklar ve meraklıları arasındaki gerilimler. Okurların son cildini sabırsızlıkla bekleyen çekici ve ikna edici bir giriş.
Idanna Pucci’nin THE LADY OF SING SING: AN AMERICAN COUNTESS, AN ITALIAN IMMIGRANT, AND THEIR EPIC BATTLE FOR JUSTICE IN NEW YORK’S GILDED AGE

Mart ayında, Simon & Schuster’in Tiller Press baskısı, Idanna Pucci’nin THE LADY OF SING SING: AN AMERICAN COUNTESS, AN ITALIAN IMMIGRANT, AND THEIR EPIC BATTLE FOR JUSTICE IN NEW YORK’S GILDED AGE (bir İtalyan göçmen ve New York'un yaldızlı çağında adalet için destansı savaşı altbaşlıklı kitabı)   yeniden yayınlayacak.Aslen 1996'da Four Walls Eight Windows yayınevinden The Trials of Maria Barbella(Maria Barbella'nın Davaları) olarak yayınlanan hikaye,  günümüzde de halen geçerliliğini yitirmemiş kadın hakları, ölüm cezası ve siyasi yolsuzluk gibi konuları vurguluyor.


İspanyolca'da Lumen ve Fransızca  EDITIONS INTERVALLES (şu anda her ikisi basılmamış) ve yayınevleri yayın haklarını aldı. Ayrıca kitap Libreria Editrice Florentina yayınevi tarafından İtalyanca olarak yayınlanmıştır.Idanna PucciSing Sing Lady: Bir Amerikan Kontes, Bir İtalyan Göçmen ve New York'un Yaldızlı Çağında Adalet İçin Destansı Savaşları

Tiller Press / S&S, 2020 Mart. Dünya İngilizcesi.

İtalyanca: Libreria Editrice Florentina.


Klasik bir operanın bütün tutkusu ve duygulandırma özelliğiyle bu “sürükleyici sosyal tarih” (Publishers Weekly), Amerikalı öncü aktivist Brazzà Kontesi Cora Slocomb'ın, kendisini istismar eden adamı öldürmekle elektrikli sandalyede idama mahkum edilen yirmi yaşındaki okuma yazma bilmeyen İtalyan göçmen Maria Barbella'nın hayatını kurtarmak için yaptığı mücadeleyi konu ediyor.

Daha önce Maria Barbella'nın Davaları olarak yayınlandı. 1895 yılında, Maria Barbella adlı yirmi iki yaşındaki İtalyan terzi, onu baştan çıkarıp evlenme vadiyle kandıran sevgilisi Domenico Cataldo'yu öldürmekle suçlandı. Beceriksiz avukatlarla, dürüst olmayan muhabirlerle ve editörlerle dolu sansasyonel bir yargılanmanın ve siyasi  çıkarları uğruna ödün veren bir yargıcın ardından, okuma yazma dahi bilmeyen göçmen , aynı zamanda ilk kadın mahkum olan Sing Sing'de yeni icat edilen elektrikli sandalyeyle ölüme mahkum edilen ilk kadın oldu. Perdenin ardında, iki devi vuran elektrik tekelinde, Edison ve Westinghouse yanlarında Nikola Tesla ile yan yana, birbirlerine karşı bir şirket savaşı başladı.


Maria'yı kurtarmak için ölüm cezasına karşı ilk mücadeleyi başlatan Amerika doğumlu İtalyan aristokrat ve eylemci Cora Slocomb devreye girdi. Maria’nın “şeref suçu” çabucak sebep oldu ve ülkenin dikkatini çekti. Cora’nın büyük torunu Idanna Pucci, ABD ve İtalya’dan özgün araştırma ve belgelerle  bu şaşırtıcı hikayeyi ustaca anlatıyor. Kıvrımlı ve beklenmedik dönüşlerle iç içe geçmiş bu çarpıcı sürükleyici kitap, göç trajedisi, ölüm cezası, etnik önyargı, ceza adaleti, şirket açgözlülüğü, kadına yönelik şiddet ve bir kadının mağduriyet rolünü reddetme hakkı ile boğuşuyor. Bir yüzyıldan fazla bir süre sonra, bu hikaye her zamanki gibi hala geçerliliğini koruyor.

Idanna Pucci Floransa, İtalya'da büyüdü. Columbia Üniversitesi'nde karşılaştırmalı Edebiyat alanında lisansını tamamladı. Daha önce Bali mitolojisi hakkında yazmıştır, o antika bir aile sandığı bu konuda özel olarak basılmış bir kitapçık bulduğunda ve ilk Maria Barbella durumunda çekici oldu. Idanna, italyancasının yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Endonezyaca bilmektedir. www.terence-idanna.comLütfen eğer herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!