11 Kasım 2019 Pazartesi

Anstey Harris’in WHERE WE BELONG

Anstey Harris’in WHERE WE BELONG 'u sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WHERE WE BELONG?
İngiltere: Simon &Schuster
ABD: Simon & Schuster
Temsilci: Sarah Hornsley (Manée)
Mayıs 2020. Müsveddesi mevcut.

Catherine Isaac ve Ruth Hogan hayranları için mükemmel.

Bir yaz. Bir ev.
tekrar sevmeyi öğrenen bir aile.

Cate Morris ve oğlu Leo, evsizler, başıboşlar. Londra'daki evlerinden eşyalarını topladılar, arkadaşlara ve iş arkadaşlarına veda ettiler ve şimdi “Sadece Yaz Dünyası Şapkacılar Müzesi” yolundalar. Cate, Richard’ın Richard’ın ailesindeki evinde, artık ona rehberlik etmek istemiyor. Ve tozlu cisimler ve doldurulmuş hayvanların koleksiyonunu tutan Araminta'nın onlara karşı geldiğinden emin olduğunu da biliyor. Ama gidecek başka yerleri yok. Ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorundalar.

Fakat Richard, Cate'ye ailesinin tarihi hakkındaki gerçeği söylemedi. Ve evle ilgili bir şey onu meraklandırmaya başlar.

Gerçeği öğrendikten sonra gerçekten çekip gidebilecek mi?

Anstey Harris için Övgü:

“Umut ve çekicilik dolu.” —Libby Page, Lido'nun en çok satan yazarı

“Çok fazla seviyede şanlı” - Pearce A.J. Dear Mrs Bird'ün en çok satan yazarı

Bu dostluk için bir ilahidir, onu geri kazanmak ve mutluluğu bulmak için.
—Katie Fford, A Secret Garden'ın en çok satan yazarı

“Yeni başlangıçla ilgili hoşgörülü, duygusal ve güzel bir şekilde yazılmış bir hikaye.” —Günlük Posta

“Zekice ve hareketli bir şekilde yazılmış.” —Dorothy Koomson, My Best Friend's Girl, The Ice Cream Girls and The Brighton Mermaid
'nın en çok satan yazarı

“Sevginin karmaşıklığının, yalnızlığın derinliğinin ve dostluğun iyileştirici gücünün güzel bir şefkatli portresi.” —Heat Magazine

“Sevgi ve kayıp hakkında muhteşem yazılmış, yürekten bir hikaye.” —Good Housekeeping

Yazar hakkında:
Anstey, Canterbury Christ Church Üniversitesi'nde ve kendi şirketi olan Writing Matters ile yaratıcı yazı dersleri vermektedir. Çeşitli edebiyat dergilerinde ve antolojilerinde yer aldı, birçok ödül için listeye girdi ve HG Wells Kısa Öykü Ödülü'nü kazandı. Anstey, İngiltere'nin Kent kentinde yaşıyor ve şarkıcı-söz yazarı Lucy Spraggan'ın annesi.


Éditions de l'Archipel / November 2019 Newsletter

En son satılan ürünlerimiz:

MBAPPÉ, Arnaud Hermant

MACARİSTAN, Könyvmolyképző Kiadó
RUSYA, AST Yayıncıları
ZIDANE, Patrick Fort - Jean Philippe

ESTONYA, Tanapaev
WITHOUT A SHADOW(GOLGESIZ) Edmonde Permingeat

VİETNAM, Dinh Ti Trading and Culture Service Co.
FLORIS SERİSİ, Jacqueline Monsigny

SLOVAKYA, Arkus
Yayınlanacak Önemli Başlıklarımız;
SURVIVING BUCHENWALD. Beyond The Beech Forest, by Armand Bulwa (Holocaust Memoir, 176 pages)

Soykırım kampların hayatta kalan son kişi.  sonunda hayatını anlatıyor. Çünkü 2020, Buchenwald ve Auschwitz kamplarının kurtarılmasını kutladı. Piotrków'da (1939'da Polonya'daki Naziler tarafından kurulan  ilk getto) doğan Armand Bulwa, gettodaki çocukluğundan 1939'da Almanların gelişine ve sınır dışı edilmesine kadar son ifadesini veriyor... netlik ve duygu ile anlatılan eşsiz bir hesaplaşma.
Nihai Pdf, 5 Aralık 2019'da kullanılabilir.

Lütfen WeTransfer link basın ve blog yazarlarının son yayınlanan başlıkları hakkında yaptığı incelemeleri de bulabilirsiniz:

Christophe Ferré tarafından (A Deadly Temptation) (Babelio hakkında 41 yorum yapıldı)
The City of Pink Lotus (Pembe Lotus Üçlemesi **), Kate McAlistair
The Golden Moon, Céline Chadelat ve Marie Mahé-Poulin
Nelson Mandela, Gilles Van Grasdorff
Errol Flynn’s Watch(Errol Flynn'in Saati, François Cérésa (Prix Interallié 2019 için hala kısa listeye girdi)


Daha fazla bilgiye veya malzemeye ihtiyaç duyarsanız bana haber veriniz.

October 2021: 25th Anniversary of Reykjavík Summit

Bildiğiniz gibi, 2021'de Reykjavik Zirvesi'nin 25. yıldönümü kutlanacak.11-12 Ekim 1986'da Ronald Reagan ve Mihail Gorbatchev nükleer silahlanma yarışını durdurmak için bir araya geldiler. O sırada Amerikan Dışişleri Bakanı George Shultz, Reykjavik’e oturdukları zaman, “o güne kadar oynadığı en yüksek bahis miktarına sahip poker oyunu” idi. Toplantıları, dünyanın tamamen nükleer silahlar ile baş etme şansı bulabileceği son toplantıydı.

Bu kitap, uzak İzlanda başkentindeki bu olağanüstü zirvenin perde arkası hikayesidir. Guillaume Serina’nın İmkansız Rüyası (ABD’nin unvanı), her iki tarafın da mevcut olan ilk arşivlerinin ilk keşfidir - Kremlin’in çok gizli arşivleri ve Mikhail Gorbachev’in kişisel makaleleri ve Ronald Reagan’ın arşivleri. Bu kronikler, kişisel günlükler ve daha önce sınıflandırılmış notlar, bu çağdaki kilit oyuncuların birçoğunun kişisel hatıraları ile derinden zenginleştirilmiştir. Ancak her şeyden önce, sahne Mihail Gorbaçov'un kendisinden kişisel ve özel bir girişle başladı.ABD basımını yönlendiren Mihail Gorbatçev'in kendisi şöyle yazdı: “Guillaume Serina'nın kitabı, dün ile bugün arasında bir köprü kurmaya çalışıyor. Cenevre'deki ve Reykjavik'teki Başkan Ronald Reagan ile yaptığım görüşmelerin ayrıntılı anlatımı, bazı önemli katılımcı ve gözlemcilerle yapılan görüşmelerden bir araya getirilerek İzlanda'da başarmaya çalıştığımız şeyi tüm nükleer silahların dünyasını atlattığını belirtti. ”Başlangıçta 2016 yılında Fransızca dilinde (Reagan - Gorbatchev. Doğu-Batı: Önemli Bir Zirvesi) yayınlanan Guillaume Serina'nın makalesi İngilizce olarak New York Times ve CBS News'in yabancı muhabiri David A. Andelman tarafından çevrildi ve Amerikalı Pegasus yayınevi tarafından 2 Temmuz 2019'da  yayınlandı.http://pegasusbooks.com/books/an-impossible-dream-9781643130842-hardcover

ABD’nin bu baskısının ardından, lütfen Dünya İşleri, Kirkus’ün incelemesi, Ekonomist’in incelemesi, radyo röportajı ve aynı zamanda bir Brezilyalı medyanın incelemesi hakkındaki konuşma videosunu bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Y2Uzn4rQ9E0Fransız ve Amerikan malzemelerini elimde bulunduruyorum: bunları almak istiyorsanız bana bildirin.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Sara Donati: WHERE THE LIGHT ENTERS

The Historical Society WHERE THE LIGHT ENTERS için bir başka yorum daha yaptı ve bu yorum gerçekten harika. Kitabı Editörün Seçimi(Biliyorsunuz Editor's Choice diye bir köşeleri var) olarak sunuyorlar ve şöyle diyorlar:

Her karakter tamamen ve sevgiyle işlenmiş. Donati, okuyucunun kafasını karıştırmadan  birkaç bakış açısıyla karekterleri inceliyor. 19. yüzyıl New York’una dair bilgisi, büyüleyici Savard kuzenlerinin yanında sürekli değişen caddelerde yürümek kesinlikle kitaba gerçek tadı katıyor. Bu, tatmin edici bir aile destanının yanı sıra, okurların sonu görmekten nefret edeceği ama yine de içine çeken bir gizemdir, ancak Donati'nin büyüleyici Mezzanotte-Savard klanı ile bitmemiş olması muhtemeldir.

İncelemenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

https://historicalnovelsociety.org/reviews/where-the-light-enters/

Önceki Donati yorumlarına ve kitabın konusunu tekrar hatrlamak için bloğuma bakınız.