12 Ekim 2019 Cumartesi

Chealse Bieker GODSHOT
Chelsea Bieker'in GODSHOT hakkında, ilk romanı Mostly Dead Things ile New York Times çok satan yazarı Kristen Arnett'in harika bir yorumu:

"Godshot kendinizi sürekli düşünmeye sevkeden bir  kitap türüdür. Sıradan ve zengin olan Chelsea Bieker, sayfalarında kavrulmuş bir dilin rahatlamasını sağlayan bir roman yazdı. Bu, diğer insanlarda bulabileceğimiz Kurtuluş türü hakkında bir kitaptır, aynı zamanda kendimiz içinde bu tür her şeyi tüketen sevgiyi bulma mucizesi hakkında. Hassasiyet ve travma. Şiddet. Bu karmaşa ile sıralama, cevaplar arar. Bieker bir dinamo ve Godshot kalbe giden güzel bir darbedir."

11 Ekim 2019 Cuma

ONE WAY OR ANOTHER Kara McDowell

Sizlerle Frankfurt'tan önce son bir kitabımızı paylaşmak isterim! Bu güzel eser Jill Grinberg listelerinden!

Dört yayınevinin katıldığı bir müzayedede Scholastic'a satılan, akıllı, eğlenceli bir Genç Yetişkin çağdaş romantizm olan ONE WAY OR ANOTHER'ı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Anlaşma bu hafta açıklandı ve etrafta güzel bir vızıltı vardı.

Paige Collins'in teşhis edilmeyen kaygısı, sürekli olarak yaşadığı şu yanlış karar verme korkusunu azalttığı anlamına gelir.

Ona göre, her seçim, hayatını doğal yörüngesinden alevli bir hayal kırıklığı evrenine atma potansiyeline sahiptir. En azından geçmişte hep böyle oldu. Kötü kararlar her şeyi değiştirme gücüne sahipti. Öyleyse Paige'e Noel tatili için iki son dakika seçeneği sunulduğunda - Annesiyle birlikte New York City veya Fitz ile birlikte kar içinde bir kabin, en iyi arkadaşı ve muhtemelen hayatını seviyor (henüz bilmiyor olsa bile) - - kararını telefonunda "Magic 8" uygulamasına güvenerek lehine çeviriyor. Kusursuz bir plan, onu herhangi bir sonuçtan arındırıyor.

Bu durumda iki olası cevap var. İki farklı yaşam seçeneği. Uygulamanın kararı açıkladığı gibi, Paige kaygan bir zemininde kayıyor -  hayatı da iki çok farklı paralel kadere ayrılıyor.

Kader Bir: Paige, kendini daha cesur, daha maceracı bir kişiye yeniden icat etmeye kararlı olduğu New York'a olan yolculuğu seçiyor-ancak endişesi her karar için uygulamaya yapışmasını sağlıyor. Uygulama onu başarısız olduğunda ve kendini Brooklyn'de kaybettiğinde, yardım için iddialı bir aile arkadaşı Harrison'a döner. Birlikte, New York City kova listesindeki öğeleri kontrol ediyorlar ve Paige şehre düştükçe Harrison'un Paige'ye gönlü kayıyor. Aradığı macera olabilir...Paige, Fitz'i Harrison'a gerçek bir şans verecek kadar uzun süre unutabilirse.

Kader İki: Paige ilk kar yağışını görmek için Fitz ile pastoral bir dağ kabin kalbini izler. Ama ikisi ökseotu altında yakalanmak gibi, Fitz'in eski kız arkadaşı onlardan habersiz biranda karşısına çıkar. ROM-com mükemmel bir tatil birleşme için umutsuz. Bir kar fırtınasının arifesinde,üçünün birbirine yapışmış olduğu anlamına gelir-Üstelik elektrik yok, telefon yok, dikkat dağıtıcı biri yok ve çok fazla söylenmemiş duygu varken.


Paige her iki kadere de mutlu sonla mı sahip olacak, yoksa hiçbirinde mutlu sona kavuşamayacak mı? Aradığı şeyi bulamadan önce, korkusunun üstesinden gelip karar vermesi gerekiyor. Bir uygulamanın yardımı olmadan.


ONE WAY OR ANOTHER keskin, komik, otantik ve lezzetli bir dokunuşa layık - klasik, parlak rom-com'ları tanımlayan parlak bir kitap. Kara McDowell'in ilk aşkı canlandırması son derece ham ve gerçektir. Bu asla mükemmel olmayan ve kesinlikle hiç de kolay olmayan bir aşk hikayesi.

Kara McDowell heyecan verici bir yetenek. Onu JGLM ailesinin bir parçası olarak görmekten heyecan duyuyoruz ve bu kitabın kariyerine başlamasını beklemiyoruz.

Scholastic 2020 Güzünde yayınlanacak. Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin. Lütfen düşüncelerinizi bildirmeme izin verin -

Amy Butcher MOTHERTRUCKER

George Borchardt listelerinden temsilcisi olduğum yazar Amy Butcher’ın MOTHERTRUCKER’adlı eserinin yayın hakları İngiltere’nin   Two Road’a satıldığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

10 Ekim 2019 Perşembe

MCPG Submission: THE CON CODE by Shana Silver

Paylaşacak başka bir Frankfurt öncesi önemli bir projemiz var! İşte AN OCEAN  8-'in benzeri Genç Yetişkin romanı, imkansız ve cesur soygunlar gerçekleştiren bir grup asi suçluyu konu eden THE CON CODE,. Elbette aksiyon ve şüphe dolu ama aynı zamanda bol mizahlı, derin aile / arkadaşlık bağları ve romantizmi içinde barındırıyor! Yazar Shana Silver, ticari, okunabilir, akıllı romanların yazarı ve onu listemizde büyütmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Shana Silver tarafından CON CODE
2020 Ağustos, Swoon Readers, YA, 320 sayfa

Genç bir sahtekar ve hırsız, bu aksiyon dolu çağdaş genç yetişkin romanında, kayıp annesinin yerini belirleyen bir dizi soygunu gerçekleştirmesi için lise arkadaşlarından (ve kız arkadaşından)  bir ekip suç ekibi oluşturur.

On yedi yaşındaki Fiona Spangler, her gün zorlu okul öncesi sınıf arkadaşlarına minik şakalar  yapıyor: onları sınavlardan çıkarmak ve sahte salon geçişleri yapmak. Ancak geceleri, Fiona babasını daha riskli soygunlarla birleştirir: ortadan kaybolmadan önce annesinin ülkeye dağılmış ipucu dolu sahtekarlıklarını geri çalmak. Fiona umutsuzca annesinin geride bıraktığı çöpçü avının sonunda bekleyeceğini umuyor.

Ve onlar çok yakın. Sadece üç soygun kalmıştır, ancak Fiona’nın babası FBI tarafından ele geçirildiğinde felaket grevine başlar. İşini bitirmek ve ailesinden geriye kalanları kurtarmak için çaresiz olan Fiona, genç suçlulardan oluşan ekiple bir araya gelir: herhangi birine dönüşebilen bir kılık değiştirme ustası, yalnızca kamaşmalarla iletişim kuran yetenekli bir bilgisayar korsanı ve karşı bir satıcı ile ... ve olası sevgilisiyle - Fiona.

Tek yapmaları gereken neredeyse imkansız üç soygun yapmak, annesinin inanılmaz karmaşık ipuçlarını çözmek ve FBI'dan kaçmak. Kolay değil mi?


Shana Silver'ın Mind Games'ine  Övgü:

“Okuyucuların tahminini sürdürmesini sağlayacak bir koltuk kenarı gerilim filmi. Karmaşık konusu, ara sıra bükülmeleri ve hızlı ilerleyişi, bu kitabı elinizden düşürmeyi  zorlaştırıyor. ”- School Library Journal

“Bu bir genç yetişkin Michael Crichton romanı, içinden kuantum mekaniği, biyoteknoloji ve tel teorisi üzerine 100 sayfalık ana sınıf introlarını düşün… Zeka Oyunlarında tam bir patlama. Memento or Strange Days, hayranıysanız, bu kesinlikle senin için!" -NPR


Mind Games ve The Con Code'un yazarı Shana Silver, Syracuse Üniversitesi'nde yaratıcı yazılar okudu. Büyük bir yayıncının e-kitap yaratıcısı olan bilgisayar animatörü ve şimdi insanlara ne yapması gerektiğini anlatmaktan keyif aldığı dijital ve TV reklamlarında proje yöneticisi olarak çalışıyor. New Jersey'de kocası, genç kızı ve hayal ettiği karakterler ile birlikte yaşıyor.

MCPG Submission: HOW TO SPEAK BOY by Tiana Smith

HOW TO SPEAK A BOY , romantik gerilim yaratmada usta yazar Tiana Smith ile bu kez Macmillan Çocuğun Frankfurt listelerindeki en önemli projelerinden HOW TO SPEAK A BOY ile  tanışınız. You Got Mail'in "anonim harfleri" konsepti ile karıştırıldığında klasik bir aşk hikayesi için mükemmel bir kombinasyona sahipsipsiniz.

Birbirine karşı iki azılı düşman, bu eğlenceli ve büyüleyici genç yetişkin romanında,  aldıkları isimsiz notlarla birbirne aşık olmaya başlar.

Quinn ve Grayson yıllardır birbiriyle rekabet içinde.  gerçek hayatta birbirlerine  dayanamazlar.

Ancak AP Devlet öğretmenleri okul görevlerini yanlış kutulara bıraktığında, diğerinin kim olduğunu bilmeden isimsiz notlar alıp vermeye başlarlar.

Farklılıklarına rağmen, ikisi mektuplarıyla bir araya gelirler ve kendilerini bilmeden rakip olarak bulurlar. Devlet turnuvasından önce, ikisinin hayatta ne istediklerini bulmaları veya gelecekteki mutluluklarını riske atmaları gerekir. Ne de olsa, kalbinizde ne olduğunu söyleyemiyorsanız, konuşma ve tartışmanın amacı nedir?

Tiana Smith, Montana’nın West West’inde büyümüş bir metin yazarı. Ayrıca, Yapabiliyorsanız Match Me'nin de yazarıdır.

MCPG Submission: THE GIRL IN THE WHITE VAN by April Henry

Thriller ustası April Henry, aylar önce kaybolan başka bir kızla kaçırılan ve esaret altında tutulan bir gencin hızlı tempolu hikayesi olan THE GIRL IN THE WHITE VAN ile geri döndü. Farklı bakış açılarıyla anlatılan bu katmanlı anlatım, sizi kitabın en  başından sonuna kadar koltuğunuzda  tutacak!
https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/10/mcpg-submission-girl-in-white-van-by.html


Henry Holt Genç Okuyucular İçin Kitaplar; 2020 Mayıs; 224 sayfa; 12-18 yaş

kung fu sınıfından kaçmanın yollarını arayan bir genç ve New York Times'ın en çok satan yazarı April Henry'nin bu ürpertici genç yetişkin geriliminde, nasıl kaçacağını ve başka bir kaçırılan kurbanı kurtarmayı düşünmeli.

Savannah annesinin erkek arkadaşıyla tartıştıktan hemen sonra ortadan kaybolduğunda herkes kaçtığını varsayar. Gerçek çok daha kötüdür aslında. Onu meraklı gözlerden uzak, eski bir karavan evine kilitleyen beyaz bir minibüsteki bir adam tarafından kaçırıldı. Ve daha da kötüsü, Savannah yalnız değil: on ay önce, Jenny aynı kaderi paylaşarak buraya geldi ve  kaçmaya çalışırken neredeyse ölüyordu. Şimdi iki kız, sonsuza dek esir tutulacak mı yoksa öldürecek mi diye merak ediyorlarsa, denemek için öldükleri anlamına gelse bile, dışarı çıkmak için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

April Henry, New York Times, yetişkinler ve genç yetişkinler için birçok ünlü gizemlerin en çok satan yazarıdır; bunlar arasında genç yetişkin  romanları, Girl, Stolen and The Night She Disappeared and the thriller Face of Betrayal, , Lis Wiehl ile birlikte yazılan yazar. Oregon'da yaşıyor.


THE PRINCESS BEARD, Kevin Hearne and Delilah Dawson's

THE PRINCESS BEARD, Kevin Hearne and Delilah Dawson'un sakallı bir prenses, çay büyülü bir insan başlı at, korkak korsanlar ve su samurundan kahramanlarıyla okuyanı kahkahaya boğacak THE PRINCESS BEARD Mutlu Yayın Günü(yayınlandı)

 “... arkadaşlık ve dünyadaki yerini bulmak için eğlenceli bir macera.”
- BookList, yıldızlı inceleme

ABD Turu!

THE TALES OF PELL için Övgü

"Çok sayıda türün tropik tarzında yükselen eğlenceli bir fantezi macerası olan Dawson ve Hearne'nin Tales of Pell serisinin ilk bölümü, Monty Pythonvari mizahının ve merak uyandıran bir Terry Pratchett’in Discworld’ünün gülünç ve komik bir birleşimidir." - Kirkus

“Bu yüksek kalibreli iki yazarı bir araya getirdiğinde havai fişek bekle. Ya da en azından gülüyor. Ne bir çörek! ”- Terry Brooks

“Yabancılar sana garip bir şekilde bakmaya başlayana kadar  kahkahalarla güleceksin?” - SyFy

“Akıllı bir komedi. . . farklı, karmaşık ve insani. ”- Tordotcom

Randy İle Tanışın. Randy bir at. Düzeltiyorum -- Randy çok güzel bir at. En güzel at, belli ki. Sadece ona bir bakın!

Kitap aracılığıyla yaptığı macerada Randy'e katılın-bbir çocuğun hayal gücünden yola çıkarak, Randy'nin dünyası hem anında tanınabilir hem de sevgiyle tasvir edilir. Fıstık ezmesi ve jöle lekeleri, mum boya karalamaları ve bu keyifli resimli kitapta bunlardan çok daha fazlası var. Randy sonunda, aslında güzel bir at olmadığını fark etse de, diğer şeylerin de (örneğin arkadaşlık ve maceranın) daha önemli olduğunu anlar!


Randy, güzel bir at olduğunu biliyor - herkes öyle diyor. İpeksi ceketinden mükemmel gülüşüne, sadece yaratıkların en özelleri için ayrılmış olan ismine kadar,, Randy karşılaştırmanın ötesinde.

Bu kahkaha dolu resimli kitap, beklentilerle oynuyor ve kağıttan maket dağları, buzlu çubuk ormanları ve zımpara kağıdı çölleri yoluyla bir çocuğun hayali dünyasına giriyor. Okuyucular belki de çok güzel olmayan ama tamamen sevimli bir karaktere hayran kalacaklardır.

T. L. McBeth, New York'ta yaşayan bir yazar ve illüstratördür. Stegothesaurus'un illüstratörü olan Bridget Heos ve Ogilvy, Deborah Underwood tarafından yazılmıştır.

İç kısım ve ceket BURAYA Dropbox'ta takılı ve temin edilebilir. Teşekkürler ve herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize bildirin!

MCPG Submission: WHAT'S THE MATTER, MARLO? and A LITTLE SPACE FOR ME

Okuyucuya vediği en tatlı mesajlarıyla, bu iki resimli kitap ile derin ve temiz bir nefes alın? WHAT'S THE MATTER, MARLO? by Andrew Arnold, ve A LITTLE SPACE FOR ME, by Jennifer Gray Olson kaleme alınan bu iki kitabımız Macmillan çocuğun 2019 listelerindeki en favori kitaplarından bazıları.. Çocuklara sosyal duygusal öğrenmeyi öğretmek için empati kurmanın ve duygu ifadesinin önemini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda hem çocuklara hem de yetişkinlerin uğraştığı birçok deneyime ev sahipliği yapar. Be Kind hayranları için okuyucular bizlerle birlikte bu resimli kitaplara aşık olacaklar.


WHAT'S THE MATTER, MARLO? by Andrew Arnold
Roaring Brook Press; June 2020; 32 pages; 32 sayfa; 3-7 yaş

Öfke ve hüzün gibi duyguları araştıran ve okuyucunun bunların kaçmak için değil, birbirine yardım etmekde çok önemli hisleri olduğunu hatırlatır.

Marlo ve Coco çok iyi arkadaşlar. Her şeyi birlikte yaparlar - birlikte okur, birlikte gülerler ve birlikte oyun oynarlar. Ne de olsa en iyi arkadaşlar. Ve en iyi arkadaşların yaptığı budur.

Ancak bir gün Coco, Marlo'dan oynamasını istediğinde cevap vermez. Bunun yerine, Marlo iyice öfkelene kadar Coco'yu görmezden gelir. Coco arkadaşı için endişeleniyor, ama sonra Marlo'yu her zaman bulabileceğini hatırlıyor.

Bu büyüleyici, düşünceli resimli kitapta, yazar-illüstratör Andrew Arnold empati ve kederi ve arkadaşların birbirlerinin büyük duyguları yönlendirmesinde nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor. Çünkü en iyi arkadaşların yaptığı budur.

Andrew Arnold, First Second Books'tan  grafik roman  serisinde ödüllü Maceraların yazar-illüstratör ve yaratıcısıdır. Ayrıca, HarperCollins’in grafik roman baskısının kurucusu ve editörüdür. What is the matter MArlo onun ilk resimli kitabıdır. 
ALittleSpace_cvr (1).jpg
A LITTLE SPACE FOR ME by Jennifer Gray Olson
Roaring Brook Press; July 2020; 40 sayfa; 3-7 yaş

Kalabalık, kalabalık bir dünyada çok ihtiyaç duyulan kişisel alanı bulma konusunda yaratıcı bir resimli kitap.

Bazen dünya çok fazla kalabalık , bir kardeşin yatmadan önce horlaması ve bir arkadaşının kokulu öğle yemeğinden, kalabalık oyun alanına kadar, yüksek sesle düşünenemeyeceğiniz her şeyi aklınıza getirin. Kendisine biraz yer bulmak için yola çıkan  bir kızın yolculuğunu izleyin. Yavaş yavaş, nefes alabileceği, hayal edebileceği, dinlenebileceği ve düşünebileceği alan dışında hiçbir şey kalmayıncaya kadar giderek daha fazla yere ihtiyaç duyan küçük kızın yolculuğu.. Yakında, kız ailesine, alanın (ve farkındalığın) onun için neden bu kadar önemli olduğunu anlatmaya karar verir ve hepsi birlikte biraz yer paylaşmayı öğrenirler.

Galaksinin görüntülerinin kişisel alan için bir metafor olarak ustaca kullanılmasıyla, A LITTLE SPACE FOR ME(benim için küçük bir alan), büyük, büyük dünyamızda kendi yerlerini bulması gereken herhangi bir çocuk için görsel olarak çarpıcı ve özgün bir hikaye.

Jennifer Gray Olson, Ninja Bunny, Ninja Bunny: Kardeş vs. Kardeş ve Ben ve Bay Fluffernutter'in yaratıcısı. Eğlenceli ve benzersiz karakterler ve yaşadıkları dünyalar yaratma sevgisi onu yazmaya ve resmetmeye yöneltti.

Faith Erin Hicks:

Değerli Yayıncılarımız: Saygıdeğer Faith Erin Hicks'ten eski ama yenilenmiş  bir okul çağı çocuklara yönelik  grafik romanını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Başlangıçta Ellsmere'de savaş( The War at Ellsmere) olarak yayınlanan bu kitap, 2008'de genç okuyucular için grafik romanlarda yeni bir zemin oluşturdu. Uzun baskı dışında ve şimdi yeni kullanılabilir, yenilenen çizgi çalışması ve renk ile, bizim muhteşem  Faith  Erin Hicks koleksiyonumuza önemli bir ektir. First Second; July 2020; 176 pages; ages 10-14
Yatılı okul bu kadar zor muydu?On üç yaşındaki Juniper prestijli Ellsmere Akademisi'ne burs kazandığında, orada eğitimle ilgili bir ütopya bulacağını  umuyordu. Ama ellsmere'de yaşamak ideallerinin olmasından çok uzaktır: “özel bir proje " olarak etiketlenen, Ellsmere'nin kraliçe arısı onu yok etmek için ortaya  çıkar. Ayrıca, efsanevi bir canavarın okulun yanındaki ormanda dolaştığı söyleniyor.


Yenilenen ve artık tam renklenen çizmleriyle, Ellsmere bir yıl sevgili yazar Faith Erin Hicks bir sevimli ve şaşırtıcı—okul çağı dostluk hikayesi!  


Faith Erin Hicks Vancouver, British Columbia bir yazar ve sanatçı. Onun grafik romanları arasında The Nameless City trilogy, Friends with Boys, Nothing Can Possibly Go Wrong ( Prudence Shen ile), Pumpkinheads ve Eisner ödüllü Superhero Girl'ün maceralarını içerir.


WHERE THE LIGHT ENTERS

Değerli Yayıncılarımız, Sizlerle BOOKBROWSE'DE yayınlanan WHERE THE LIGHT ENTERS  için bu harika beş yıldızlı incelemeyi paylaşmaktan heyecan duyuyorum!
Kitap ayrıca sadece dört kitabı vurgulayan Editörün Seçimi özelliğinin bir parçası olarak seçildi. BookBrowse 100.000'in üzerinde benzersiz haftalık ziyaretçi aldığı için bu seçim  gerçekten harika.

"Akıllı, cesur kadın doktorlara odaklanarak...Işığın girdiği yer(WHERE THE LIGHT ENTERS), tarihsel kurgu türünden kendini kolayca ayırır. THE GILDED HOUR(yazarın onceki kitabı) için mükemmel bir devam, ama aynı zamanda tek başına bağımsız bir roman olarak okunabilir. Tartışmalı temalar, inatçı kahramanlar ve yüksek bahisli tıbbi denemelerin sürükleyici hesaplaşmaları, kazanan bir kombinasyon oluşturmak için bir araya geliyor."

Tam inceleme yandaki linkde ekli ve burada Web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.bookbrowse.com/mag/reviews/index.cfm/ref/pr255360

WHERE THE LIGHT ENTERS, Penguin Random House'un "bu sonbaharda okunacak En İyi tarihi Kurgu kitapları" listesinde yer alıp, Sara Donati, Ta-Nehisi Coates, Colson Whitehead ve Lara Prescott gibi isimlerle birlikte ortaya çıktı. Söylemeye gerek yok, bu kitabın aldığı kapsamı seviyoruz.


Frann Preston-Gannon DANDYLION SUMMER


Sonbahar  New York'ta geldi, ancak uzun güneşli günlerin ruhu DANDYLION SUMMER ile hala devam ediyor!  Bu resimli kitap Frann Preston-Gannon'un yemyeşil dokulu sahneleri ve sayfalarında pratik olarak koklayabileceğiniz çiçekleri ile duyusal bir şölen. Siz de iki kız kardeşe yaz eğlencesinde bir karahindiba hayat bulurken katılabilirsiniz!


*** KAPAK HENÜZ SON HALİ İLE HAZIR DEĞİLDİR ***
DANDYLION SUMMER Frann Preston-Gannon
Henry Holt Genç Okuyucular İçin Kitaplar; 2020 Nisan; 40 sayfa; 4-8 yaş

Bu tatlı, karakter odaklı resimli kitapta, iki kız kardeş, macera dolu bir yaz için karahindiba diliyor - ve dilekleri gerçek oluyor!

İki kız kardeş bir karahindiba üzerine bir dilek tuttuğunda, dilekleri onlara yaz boyunca yeni bir arkadaş - öfkeli bir aslan - getiriyor. Birlikte, kızlar ve aslan yeni keşifler yapmak üzere maceraya çıkarlar. Ve mevsimler değiştiğinde ve aslan arkadaşlarına veda etmek zorunda kaldıklarında, kızlar sonbahar tekrar gelene  kadar arkadaşlarını özleyecektir!

Frann Preston-Gannon, My World, Deep Deep Sea ve What a Hoot!dahil olmak üzere çocuklar için birçok kitap resimledi!Londra'da bulunan Frann, Maurice Sendak bursu için seçilen ilk Brit olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde zaman geçirdi.


8 Ekim 2019 Salı

GROUPE EDITORIAL GUY TREDANIEL DERVY MEDICIS - LES DEUX OCEANS LE RELIE - TREDANIEL - COURRIER DU LIVRE

GROUPE EDITORIAL GUY TREDANIEL
DERVY MEDICIS - LES DEUX OCEANS
LE RELIE -  TREDANIEL - COURRIER DU LIVRE
2019 Frankfurt kataloğuna yandaki linkden bakınız: http://www.editions-tredaniel.com/foreign-rights-c-1280.html

İlgilendiğiniz eserleri benden isttemeyi unutmayınız.

MCPG Submission: HUNTED BY THE SKY by Tanaz Bhathena

Daha once aşağıdaki tanıtımını yaptığım Usta hikayeci Tanaz Bhathena'dan HUNTED BY THE SKY'ın artık ilk haliyle tasarlanmış sayfaları hazır! İçindeki harita ve muhteşem bölüm başlığı illüstrasyonları artık elimizde mevcut.İlgilenen yayıncılarımızın benden istemelerini rica ederim.

Usta hikayeci Tanaz Bhathena'dan son derece yaratıcı bir fantezi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Kısmen Hint tarihi ve efsanesinden esinlenen bu tamamen perçinleyici, kendini keşfetme hikayesi, Frankfurt için en iyi seçimimiz. Tipik bir şekilde, kısıtlayıcı bir toplumda kimlik, sınıf ve yüksek bahisli romantizm gibi temaları ele alıyor ve karmaşık kültürel sorunları evrensel ve çekici hissettiriyor. Bir mükemmel bir kadın, epik büyü ve kalp durduran bir aşk hikayesi içeren bu, kaçırmak istemediğiniz bir şey!

Tomi Adeyemi, Sabaa Tahir ve Hafsah Faizal hayranları için mükemmel olan bu, okuyucuları daha fazlası için yalvarıyor - ve eserlerde ikinci bir kitapla şanslılar! Bir netice şu anda Bahar 2021 için planlanmaktadır. Ne düşündüğünü duymak için sabırsızlanıyorum!

** KAPAK YAKINDA HAZIR OLACAK**
HUNTED BY THE SKY by Tanaz Bhathena
Genç okuyucular için Farrar, Straus ve Giroux kitapları; Haziran 2020; 352 sayfa; yaş GRUBU 12-18

Ortaçağ Hindistan'dan esinlenen bir dünyada yer alan bu çarpıcı ya fantezi romanı, beğenilen yazar Tanaz Bhathena'nın yeni bir duolojisinde ilk sırada yer alıyor.

Gül hayatını koşarak geçirdi. Kolunda yıldız şeklinde bir doğum lekesi var ve Ambar krallığında, bu tür doğum lekeleri olan kızlar yıllardır ortadan kayboluyor. Gül'ün işareti, Kral Lohar'ın acımasız askerlerinin elinde ailesinin öldürülmesine neden olan ve kendi hayatını korumak için onu saklamaya zorlayan şeydir. Altın Lotuslu Kız Kardeşler olarak adlandırılan bir grup asi kadın onu kurtarıp, içeri alıp ve onu savaşçı büyüsünde eğittiğinde, Gül'den tek bir şey istiyor: intikam.

Cavas büyük ve harabe yerlerde yaşıyor ve hayatını kralın ordusuna teslim etmeye hazır. Babası ölümcül hasta ve Cavas onu kurtarmak için her şeyi yapacak. Ancak gizemli bir kızla karşılaştığında kıvılcımlar uçuyor - Gül - başkentin çarşısında ve aralarındaki kimyasallar inkar edilemez bir şekilde arttıkça, intikam misyonuyla dolar - ve asla bulmayı ummadığı bir sihiri keşfeder.

Tehlikeli koşullar Gul ve Cavas'ı Ambar Kalesi'ndeki kralın etki alanında buluşturur. . . sırlarından daha ölümcül olan bir dünya. Kimlik, sınıf mücadeleleri ve yüksek riskli romantizmi keşfetmek, Hunted by the Sky, ortaçağ Hindistan'dan esinlenilmiş bir dünyada geçen sürükleyici bir maceradır.

TANAZ BHATHENA, The Beauty of the Momentnin yanı sıra eleştirmenlerce beğenilen ve nlardan iki yıldızlı yorum aldığı a Girl Like That ile, ve Best Book of the Year by Seventeen seçildi., The Globe and Mail ve The Times of India tarafından Yılın En İyi Kitabı seçildi. Tanaz Mississauga  Ontario, ailesi ile birlikte yaşıyor.