21 Eylül 2019 Cumartesi

Alissa Quart SQUEEZED

SQUEEZED'in yazarı Alissa Quart, insanların nasıl ve niçin çalıştıklarını inceleyen bir Avustralya radyo programı olan “This Working Life” programa çıktı.

Bu gösteride Alissa, yan koşuşturmadan bahsediyor - özellikle de zorlu ekonomik gerçeklerde mahsur kalanlar için zor bir çözüm. Burada tüm gösteriyi dinleyebilirsiniz: https://radio.abc.net.au/programitem/pe9Q2r4aVQ

Dee, Barbara MAYBE HE JUST LIKES YOU

MAYBE HE JUST LIKES YOU için bir başka fantastik ve düşündüren bir ticari inceleme. Bu bir BCCB'den geliyor:

The boys in Mila’s seventh grade class won’t leave her alone, coercing Mila into hugs, crowding her personal space, and touching inappropriate parts of her body without permission. Mila’s friends react with avoidance or jealousy to her pleas for help and support, and the adults in Mila’s life don’t understand her predicament, nor does Mila want to trouble her recently laid-off mother. The situation Mila faces may be all too familiar for female readers, and there is a pervading sense of helplessness even as Mila does all the things she’s “supposed” to do to get rid of the boys—saying “no,” enlisting friends for help, going to the guidance counselor, taking different routes home, and learning self-defense in karate. Mila’s struggle between denying the intentions of her classmates and being self-aware and upset about their treatment of her is realistic and heartbreaking, until the cathartic moment a teacher finally labels the behavior as sexual harassment. This would be an excellent choice to inspire conversations about the prevalence and scope of what’s considered sexual harassment, as well as help young readers identify what harassment could look like in their peers.

Garth Nix ANGEL MAGE

Barnes & Noble, bu sonbaharda çıkan en büyük 10 YA Fantezisinin listesini çıkardı. ANGEL MAGE bazı yıldız şirketlerinde yer alıyor: https://www.barnesandnoble.com/blog/teen/10- / of-biggest-fall-fantasies/

18 Eylül 2019 Çarşamba

The Bent Agency 2019 Frankfurt Adult-Children ve Romance kitapları listesini

​The Bent Agency 2019 Frankfurt Adult-Children ve Romance kitapları listesini okumak isterseniz benden isteyiniz.  

Jill Grinberg Agency 2019 Rights Guide

Jill Grinberg Agency 2019 Frankfurt rights guidenini okumak isterseniz bana yazın(emailinizle birlikte). Listemizden ilgilendiğiniz eserleri benden isteyiniz.

17 Eylül 2019 Salı

A BLIGHT OF BLACKWINGS by Kevin Hearne / Adult Submission from JGLM

 A BLIGHT OF BLACKWINGS'da kitaba eklenen yeni karakterlerin çizimleri aldık; O kadar güzel ki hemen paylaşmak istedim. En çok da aşağıdaki Mia Bet Ken çizimi. Kendisi tehlikeli mahkeme entrikalarında gezinmesi gereken bir elçi.
image.png

GarthNix: ANGEL MAGE


The ANGEL MAGE CANLI FRAGMANI: https://www.epicreads.com/blog/angel-mage-sneak-peek-trailer/ Gerçekten müthiş. Mutlaka izleyin. Sesi açmayı unutmayın.

Garth Nix'in ANGEL MAGE'in üçüncü yıldız incelemesini yeni aldığını paylaşmaktan çok memnunum. Publisher's Weekly ANGEL MAGE'ye "muazzam bir fantezi" dedi ve parlayan övgü vermeye devam etti:

"Melek çağırma ve simgelere dayalı eşsiz bir büyülü sistem, erkek ve kadın kahramanlar ve LGBTQ temsili dahil olmak üzere, hırsızlık karakterizasyonu ve Dumas'ın tarzını yansıtan bir tasviri, gençlerin ve yetişkinlerin dalgalanan romantizm hayranlarını memnun edecek."


İncelemenin tamamını buraya ekledim. Bir hatırlatma olarak, ANGEL MAGE, Booklist ve Kirkus'tan da yıldız yorumları aldı.

Kitabın satıldığı ülkeler: Germany (Random House/Blanvalet), Hungary (Maxim), Romania (Litera), Russia (Azbooka-Atticus), and the UK (Gollancz).


Kiss Number 8 by Colleen AF Venable and Ellen T. Crenshaw

Kiss Number 8 by Colleen AF Venable and Ellen T. Crenshaw-2019 Ulusal Kitap Ödülleri Gençlik Edebiyatı Uzun Listesinde! The New Yorker aracılığıyla bugünün duyurusu:

https://www.newyorker.com/books/page-turner/the-2019-national-book-awards-longlist-young-peoples-literature

Övgü:
""Venable'ın, insanların 'farklı' olduğu için yaşadıkları istismar ve işkenceyi sık sık yürek kırıcı bir şekilde hatırlaması — ve hala çok sık olduğu gerçeği-hala ne kadar uzağa gitmemiz gerektiğine dair güçlü bir hatırlatıcıdır." —New Yorker

"[Bu] tüm biçimlerinde aile ve dostluk ve sevgi hikayesi, grafik Roman formatına mükemmel uyumlu, çizim ve anlatıyla güçlendirilmiş...kahramanları parlıyor- tamamen insani ve kusurlu olunmaya izin veriyor. Umut hakim. Hassas ve devrim niteliğinde olmanın nadir bir karışımı. " —Kirkus, Yıldızlı İnceleme

Yurtdışı satışlar: Ediciones La Cupula / Spanish


Genç cinselliği ve aile sırlarıyla ilgili katmanlı, eğlenceli, keskin kenarlı bir grafik roman olan Ellen T. Crenshaw tarafından gösterilen Colleen AF Venable tarafından KISS NUMBER 8'i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.

16 Eylül 2019 Pazartesi

MCPG Submission: THE CITY GIRLS by Aki

Onları biliyorsunuz, seviyorsunuz, onlarla ilgili başka bir hikaye bekliyordunuz. . .kızlar geri döndü.  THE CITY GIRLS(ŞEHİR KIZLARI)! Yazar-illüstratör Aki, günümüz Madeline'in tüm cazibesiyle bir keşif hikayesi daha kurdu. Daha eğlenceli bir macera için kızlara bir kez daha katılın!

The Weather Girls için Satışlar: İngiliz Milletler Topluluğu / Macmillan Çocuk Kitapları; Fransızca / Gallimard; Japonca / Holp Shuppan; İspanyolca / Tekman Kitapları

Doğa Kızları için Satış: İngiliz Milletler Topluluğu / Macmillan Çocuk Kitapları; Fransızca / Gallimard

THE CITY GIRLS by Aki

Henry Holt ve Co. Mart 2020; 32 sayfa; 4-8 yaş

THE WEATHER GIRLS (Hava Durumu Kızları) ve THE NATURE GIRLS(Doğadaki Kızlar)yazarı-illüstratöründen, şehri keşfetmek ve sunduğu tüm yaşam çeşitliliğini içine alan sevimli bir kız topluluğunun başrol oynadığı yeni bir resimli kitap geliyor!

Şehirde sabah vakti. Güneşin yavaş yavaş ve güzel  doğuşunu izliyoruz.

Hareketli kaldırımlar, yoğun caddeler, müzeler, parklar ve lezzetli ikramlar - City Girls keşfe hazır! Şehirde dolaşırken, etrafı gezerken bu kalabalık kızları takip edin. Büyüleyici kafiyesi ve sevimli sanat bu resimli kitabı karşı konulmaz hale getiriyor - ve paylaşmak için mükemmel!

Aki, 2008'den beri yazıyor ve resimliyor. THE WEATHER GIRLS (Hava Durumu Kızları) ve THE NATURE GIRLS(Doğadaki Kızlar)'ının yazarı ve çizeri. İllustrasyon yapmadığı  zamanlar, Aki kız kardeşleriyle (yemek pişirme konusunda aynı derecede tutkulu olan) paylaştığı bir mutfak blogu var. Bu blog (3 Kızkardeşe ait.)