5 Eylül 2019 Perşembe

Robert Nozick THE NATURE OF RATIONALITY.

Tekrar tekrar ve başarılı bir şekilde, ünlü Harvard filozofu Robert Nozick, her düşünceli insan için önemli olan etik ve sosyal sorunları ele alan, kendi disiplinin sınırlarının ötesinde geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Bu kitapta Nozick, felsefe ve "sıradan" deneyim arasındaki bağlantıları araştırmaya devam ediyor. Okurlarının beklediği canlı ve erişilebilir tarzda, insanlığın “uzmanlığını” düzelten bir özellik olarak cesur bir rasyonellik teorisi sunuyor. İlke ne için vardır ? diye sorar Nozick. Sadece hevesle hareket edebilir veya ilgimizi maksimize edebilir ve başkalarının da aynı şeyi yapmasını önerebiliriz. Nozick, kararın rasyonelliğini ve inancın rasyonelliğini araştırırken, ilkelerin günlük düşüncelerimizde ve birbirleriyle barışçıl ve üretken bir yaşam sürdürme çabalarımızda gerçekte nasıl işlediğini gösterir. Kitap, rasyonelliğin doğasını ve durumunu ve hayal gücünün bu tekil insan yeteneğinde oynadığı temel rolü anlatmak için cesur spekülasyonları detaylı araştırmalarla birleştiriyor.

Editions de l'Archipel/ Eylül 2019 yayın bülteni

En son satılan yayınlarımız;
MBAPPÉ, Arnaud Hermant
  • HUNGARY, Könyvmolyképző Kiadó
  • RUSSIA, AST Publishers
PAUL BOCUSE, Robert Belleret
  • ITALY, Giunti Editore
BRIGITTE MACRON, Maëlle Brun
  • Vietnam, Phu nu
ZIDANE, Patrick Fort – Jean Philippe
  • NEW MAG, Armenia
  Eylül Ayında Yayınladıklarımız:
  • THE ELEPHANT’S TEARS – I Was Kidnapped in Sri Lanka, by Émilie Ducrot (Testimony, 224 pages)
Ben kimsenin çocuğu değilim. Kimlik belgelerim tamamen yanlıştır. Surangie adında hiçbir bebek 19 Eylül 1985'te Kalubowila Hastanesi'nde doğmadı. Bu yüzden kaçırıldım. Veya satıldım. Yasadışı evlat edinme ağının kurbanıymıydım? 1985 yılında Fransız bir çift tarafından evlat edinildim. Sri Lanka'da. Bu kitap benim hikayem ”… birçok çocuğunki gibi. Skandal Ekim 2017'de patlak verdi: Sri Lanka'da, 1980'lerde 11.000 bebek ebeveynlerinden alındı. Emilie Ducrot da onlardan biriydi. Çocukluğunun tamamı bu trajediyle işaretlendi… İşte ifadesi ve kimliği araştırması.

 Frankfurt Rights Guide'ı şuan hazırlanmakta. Kısa sürede sizlerle paylaşacağım

Garth Nix ANGEL MAGE Kirkus Review'un

Garth Nix ANGEL MAGE- 2019 Sonbaharda En Beklenen 30 Genç Yetişkin  Kitabından biri seçimi!  Listenin tamamını burada görebilirsiniz: https://www.kirkusreviews.com/lists/30-most-anticipated-ya-books-fall/angel-mage/#feature