21 Ağustos 2019 Çarşamba

SOLSTICE by Lorence Alison

SOLSTICE by Lorence Alison
Imprint-320 sayfa, GY 14+ yaş, Ciltli

SOLSTICE, okurken koltuğunuza yapışıp kalacağınız gençlere yönelik bir korku. . Zamanını taze, eğlenceli ve zamanında tutan akıllı, şüpheci bir kahraman ve sosyal medya geçişi ile modern bir korku yaratıyor. Dalın!

Lorence Alison'un çizgi roman genç yetişkinlere yönelik gerilim tarzı, müzikal çılgın konser meraklılarının tropik ada fantezilerinin ölümcül bir kabus olduğunu fark ederek uyanacakları bir müzik festivaline katılmalarıyla başlıyor.

Adri'ye, tüm masrafları ödenen bir gezi olan Özel Gündönümü Festivali'ne teklif edildiğinde, Adri ailesinin tüm iyi niyetle ona sunduğu prestijli yaz stajını ve pek çok harika teklifi elinin tersiyle iter ve bu teklifi kabul eder. O sadece Ebeveynlerinin hukuk okulu hayallerine göre planlanmış ve planladıkları hayatının geri kalanının ilk gününden biraz önce yaşamak istiyor.

Ancak o ve zengin kalabalık, genç parti üyeleri ada cennetine geldiğinde, orasının pek da kendilerine vaat edilen lüks tatil gibi görünmediğini anlarlar. Portatif tuvaletleri bile olmayan, kalacak bir yer ve neredeyse hiç yiyeceğin olmadığı bir yerdir orası. Çok geçmeden, festivalin tüm yanlış sebeplerden ötürü sosyal medyaya yönelmesi ve müzik eylemlerinin iptal edildiği öğrenilir.

Ve sonra sahilde yıkanan ilk ceset.

Her şey bir kaosa dönüşürken Adri'nin öne çıkan bir sandalyesi vardır - ve çaresiz katılımcıları kimin ya da neyin öldürdüğü ile ilgili ipuçlarını bir araya getirecek en iyi konumdadır. Ama katili bulsa bile, onları nasıl durdurabilir?

Kapınızdaki ayrıcalığınızı kontrol edin; sizi öldürmeden önce. Bu kaçamayacağınız bir tatil.


MCPG Submission: Baby Shark! Illustrated by Stevie Lewis

İşte Ocak ayında yayınladığımız, mega popüler okul öncesi şarkısı "Baby Shark" ı kapitalize eden süper sevimli bir karton kitap. YouTube'da yapılan hızlı bir arama, bu şarkının birden fazla dilde bile ne kadar popüler olduğunu kanıtlayacak! PDF'ler ve kitabın basın tanıtım bilgilerini isteyenlerle paylaşırım.


Baby Shark'ın geleneksel şarkısının hayranları için bir karton kitap.

Birkaç genç ziyaretçi bebek köpek balığını gördüğü zaman akvaryuma yaptıkları bir gezi eğlenceli bir dönüş sağlar. Çocuklar dans eder ve tezahürat yapar, tüm Bebek Köpek balığı dans hareketlerini yaparak bebek, anne, baba, büyükanne ve büyükbaba köpekbalığına katılırlar.

Klasik Baby Shark kamp şarkısının sözleri ve karşı konulamaz çizimleriyle bu, tüm okuyucular için keyifli bir karton kitap. Ellerini çırp, kollarını salla ve birlikte şarkı söyle!
Stevie Lewis, tırmanma, sanat ve açık hava olan tutkusunu devam ettirerek yolda yaşıyor. Oregon'un ortasındaki yüksek çölde tırmanıp, Alaska'nın vahşi doğasında yürüyüş yapıyor ya da kamp ateşi etrafında diğer gezginlerle gülüşmek gibi çeşitli yerlerden ilham alır. Dört yıl boyunca animasyonda çalıştıktan sonra, şimdi Sun! One in a Billion and Lost in the Library başta olmak üzere pek çok kitabın illustrasynunu yapıyor. 


20 Ağustos 2019 Salı

Doug Cenko's VIKING IN LOVE and LITTLE MONSTERS TRUCKS GO!

Doug Cenko’nun VIKING IN LOVE ve LITTLE MONSTER TRUCKS, GO’nun müsveddelerini ilgilenen yayıncılarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


 VIKING IN LOVE
Dünya İngilizce Hakları: Penguen / Viking Çocuk Kitapları
Ajan: Laurel Symonds
Resimli Kitap (metin ve çizim)
Ocak 2021. Müsveddesi mevcut.

Çoğu Vikingler gibi, Stig temiz havayı, doyurucu yahniyi ve tabii ki sevimli yavru kedileri sever. Fakat çoğu Vikinglerin aksine, Stig'in sevmediği bir şey vardı ... DENİZ. Ondan korkuyor ya da daha korkmuş gibi bir şey.. tamam, belki birazcık korkuyor . Yakındaki bir geminin öfkeli kaptanına uzaktan uzağa aşık olduğunda , sonsuza dekyelken açmadan önce ona deniz korkusuyla ilgili neler hissettiğini anlatması için, korkusunu yenmesi gerekir. Sevgililer Günü için mükemmel olan VIKING IN LOVE, korkularınızla yüz yüze gelmeyi ve sevdiğiniz şeyler için mücadele etmeyi eşit mizah ve sevgiyle ölçer. LITTLE MONSTER TRUCKS, GO
Dünya İngilizce hakları: Blue Manatee
Ajan: Laurel Symonds
Resimli kitap (metin ve illüstrasyon)
Nisan 2020. Müsveddesi mevcut.

Pel peşe beş küçük canavar kamyon. Hangi numaraları kullanacaklar? Hazır, başla, git!

Çamurlu bir pistte geçen enerjik bir yarış, her bir kamyonun yeteneklerini test ederken, Doug’ın cesur ve parlak sanat eserlerini sergiliyor.

John Barlow's ONE DOWNKüçük bir uyuşturucu satıcısı 48 saattir kayıp. Nadiren endişelenilmesi gereken bir durum.  Öyleyse annesi neden polise onu bulması için ısrar ediyor? Kız arkadaşının EPLY'ye bağlı olduğu ortaya çıktı—EPL kendi toplumlarında adaleti kendi yollarına sokmaya kararlı bir grup ırkçı kanunsuz.  Cesedi yanmış bir arabada bulunduğunda, DS Joe Romano’nın davayı ciddiye alma içgüdüsü haklı görünüyor.

Yerel ırkçı gruplar içinde olan biteni öğrenen kulağı delik, yarı Bangladeşli bir DS üyesi olan Rita Scannon-Aktar, davaya yardımcı olması için getirildi. Sonra ikinci bir ceset bulundu. Kurban, kısa bir mahkumiyetten sonra serbest bırakılan bir tecavüzcüdür. Cinayetlerin haberleri yayıldıkça, halkın daha fazla üyesi giderek katili desteklemektedir. Hatta DS Romano’nın meslektaşlarından bazıları bile.

Medyanın olaylara ilgisi tırmanır, sosyal medya kontrolden çıkar ve olaylar sarmala girer: katilin hareketleri mantıklı değildir. yöntemleri çelişkili, ayrıca kişisel bir ihanet ağı da Joe’nun Güç üzerindeki pozisyonunu tehdit ediyor. Sonra hikayenin bir parçası olur…

Kuzey'in tımarlanan  çetelerinin, Batı Yorkshire vadilerinin uyuşturucu kültürünün ve İngiliz milliyetçiliğinin yükselen gelgitinin Kuzey Brexit'te sarsıldığı bir geleneğe dayanan ONE DOWN, herkesin savunmaya ve korumaya ve korunmaya hakkı olup olmadığını sorgulayan hızlı tempolu bir polis prosedürüdür.

Yazar hakkında:
John Barlow, 1967’de İngiltere’nin Batı Yorkshire’inde doğdu. Kabare müzisyeni olarak çalıştıktan sonra, Cambridge Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı’nın ardından Hull Üniversitesi’nden Uygulamalı Dilbilim alanında doktora yaptı. Tam gün yazmak için İspanya'ya taşınmadan önce birçok üniversitede öğretim görevlerinde bulundu ve şu anda eşi ve iki oğluyla birlikte Galiçya'daki A Coruna kentinde yaşıyor. Kurgu yazmanın yanı sıra hayalet yazar, gazeteci ve tercüman olarak da çalışmaktadır. Washington Post, Slate.com, Penthouse, Departures Magazine ve The The Big Issue için yazmıştır ve ödüllü yemek dergisi Spain Gourmetour'da uzun metrajlı bir yazardır.

Scott Westerfeld SHATTER CITY

SHATTER CITY için başka bir ticari inceleme geldi. Bu kez Booklist'ten geldi ve harika bir inceleme: "Gizli romantizmle dolup taşan bu yüksek konsept serisi geniş çekiciliğe sahip olacak."

Tam incelemesini benden isteyiniz. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin.
önceki özetlere bloğumdan bakınız https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/03/scott-westerfeld-impostors.html

James Gregor GOING DUTCH

Değerli Yayıncılarımız, James Gregor - GOING DUTCH için Entertainment Weekly'nin müthiş yeni incelemesini sizlerle paylaşmak  istedim:
  

İlgilenirseniz bloğumdan kitapla ilgili tanıtımlara bakabilirsiniz.saygılarımla
https://aslikarasuil.blogspot.com/2018/02/layla-hagen-your-endless-love.html
https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/03/james-gregor-going-dutch_11.html