2 Ağustos 2019 Cuma

Katelyn Detweiler: THISTLE TATE

THISTLE TATE için bir başka harika inceleme daha geldi! Bu, SCHOOL LIBRARY CONNECTION'dan geliyor ve parlıyor!

"Kitap severler, ajanların ve editörlerin, hayranların ve blogcuların yani Detweiler'ın hikayesine dahil olmayı başaran yayıncılar dünyasındaki tüm grupların benzersiz yorumlarını beğenecek, Thistle'ın yayıncılık alanının dışındaki hayatı boğucu. Seçimleri şüpheli olsa da , yaşadığı üzücü hayat, okuyucuların empati kurmasına ve onu affetmesine  yardımcı olur. Thistle ömrünü kaybettiği annesini tanımaya çalışmakla harcarken, geçmişe bakmanın istediği geleceği yaratmayacağını öğrenir Okuyucular, Thistle'ın kendini keşfetme ve olanları kabul etme  yolculuğunu hevesle takip edecekler."

Tam inceleme eklidir. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!

Bir başka harika yorum da Booklist'denThistle Tate on yedisinde ve pek yakında çıkacak Lemonade Skies(Limonata Gökyüzü) üçlemesinin  yazarı ünlü bir genç yetişkin romanı yazarı. Sadece Thistle, babası ve onun en iyi ve tek arkadaşı Liam, onun sırrını biliyor: Asıl o kitapların yazarı Thistle’ın babasıdır. Son kitap yayınlanana kadar sabırsızlanan Thistle, böylece yalanını gizleyecek ve hayatına devam edecektir. Sonra Oliver'la tanışır ve yeni dostlukları onu Liam'dan uzaklaştırırken suçlulukları derinleşir. Onu ifşa etmekle tehdit eden olaylar meydana geldiğinde, Thistle yeni arkadaşlarına sırtını dayar. Kitap son yayınlanma tarihi yaklaşırken, Thistle’ın rahmetli annesine ilişkin bilgiler bir kez daha büküm ekliyor. Bu kitap, sevdiklerinizi korumak için ne kadar ileri gidileceği sorusu ile mücadele eden okuyucular için idealdir. Edebi bir yazar ve yazar olan Detweiler, yayıncılığın her iki tarafını da biliyor ve bu romana gerçekçilikten başka bir şey daha kazandırdığını gösteriyor. Thistle'ın etkilenmesi kolaydır ve başa çıkması kolaydır ve gittikçe artan karmaşık durumuna rağmen, durumu sevgiyle ve saygılı bir şekilde yazılmıştır.
WE ARE ALL HIS CREATURES by Deborah Noyes / Adult Fiction submission from JGLM

Sizlere Jill grinberg Literary MAnagement listelerinden bir kurgu başlığı Deborah Noyes'den WE ARE ALL HIS CREATURES 'ı paylaşmaktan memnunum.

Deborah Noyes tarafından WE ARE ALL HIS CREATURES, "Dünyadaki En Büyük Gösteri", tek ve yalnız P.T. Barnum'un arkasındaki adamdan ilham alınarak yazılan ilk biyografik kurgu eserini paylaşmaktan memnunum.

Şovmen'deki canlandırması sayesinde, Barnum'un hayatı son zamanlarda halkın ilgisini çekti. Barnum & Bailey Sirkini kurmasıyla tanınan o muhteşem ve garip gösterileri ile büyük kalabalıklar çekti.

Barnum hariç, bu gösterinin yıldızı değil.


WE ARE ALL HIS CREATURES size Barnum'un yörüngesindeki insanların iç yaşamlarına bir bakış verir: ihmal edilmiş, sömürülmüş ve yüceltilmiş.

Karısı Charity, evliliklerinin yanlış gittiğini merak ederken, kızı Caroline, dünyayı babasının sanatçılarıyla birlikte gezdirerek spot ışığında hayatı kucaklar. Bu arada, küçük kızı Helen, fillerin ve hayaletlerin şirketini arıyor.

Sahnede, Charles Stratton, General Tom Thumb rolünü üstlenerek onu tüm zamanların en ünlü cücelerinden biri yaptı; Sekiz metre uzunluğunda ve romantizm arayışı içinde olan dev Anna Swan, ateşin içinden geçerek savaşıyor; sahnelerin ardında, Başkanın oğlu Robert Todd Lincoln, Amerikan İç Savaşı’nın ortasında açılmış siyasi bir sirk gözlemledi.

Bunlar, bu kitapta görünen kadın ve erkeklerden sadece birkaçıdır, yaşamları büyük ün ve gofret dokularında birlikte dokunurlar.  siyah-beyaz fotoğraflarla zarif bir şekilde hazırlanmış ve titizlikle araştırılmış, WE ARE ALL HIS CREATURES , Barnum'un ilk yıllarını 1891'deki ölümüne kadar uzanan bağlantılı, lineer kısa öyküler aracılığıyla anlatılan mükemmel bir anlatıdır. sahnede ve sahnede gerisinde  bir aile - aşk, bağımsızlık ve şovun devam etmesi için savaşıyor.

Deborah Noyes'in yazdığı gibi

“Barnum'un kendisi bu hikayelere pek fazla değinmiyor… Sonunda, marjinal kadınlara hayatında ses vermek, mümkün olduğunca gerçek ve yetenekli eğlendiricilere (insan ve hayvan) ses vermekle daha fazla ilgilenmiştim. şovmen eğlence imparatorluğunu kurdu. Bu kitap onlara ithaf edildi. "

Unutulmuş figürlere odaklanan WE ARE ALL HIS CREATURES , Marie Gruen'in ve Paula McLain'in hayranları için ve Sara Gruen'in WATER FOR ELEPHANTS  gibi kitapların büyülü ve romantik sirk ortamını sevenler için mükemmeldir. Bu olağanüstü bir kitap ve sizlerin ilgisini bekliyorum.

Kitabı Candlewick 2020 Mart'ında yayınlayacak. Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin

TALES OF PELL dizisi THE PRINCESS OF BEARD


Buraya iliştirilmiş  NO COUNTRY FOR OLD GNOMES için yeni ciltsiz kapağı paylaşmaktan çok memnunum. PRINCESS BEARD'ın Booklist'ten yıldızlı bir yorum aldığını bildirmekten çok heyecanlıyım, “ Dawson ve Hearne kitabı masalsı bir neşeyle taçlandırıyor." Booklist
Tales of Pell serisininüçüncü kitabı THE PRINCESS BEARD kapağını, NO COUNTRY FOR OLD GNOMES'un metinlerini  paylaşmaktan memnunum. Del Rey THE PRINCESS BEARD Ekim 2019'da yayınlıyor.https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/08/tales-of-pell-dizisi-princess-of-beard.html


Eğlenceli, taze ve feminist - keyifli, eğlenceli bir macera!
---image.png

Evvel zaman içinde, bir prenses dikenler ve güllerle gizlenmiş büyülü bir kulede uyudu.


Uyandığında,  Büyüleyici Prensi bulamadı, sadece fazla saçları ve thuhaf bir şekilde uzun tırnakları vardı-ki bu, dürüst olmak gerekirse, bunların olması rızası olmadan hareket eden bir sürüngenden daha iyiydi. Uzun örgülerini kesti ve onları kaçmak için kullandı. Ama sakalını sakladı çünkü tipini harika bir şekilde değiştiriyordu!

Bunun gerçek aşkın öpücüğünü bulmakla ilgili bir hikaye olmadığını hemen söyleyim- Bu  kendinizi bulmakla ilgili bir hikaye. Bir korsan gemisinde. Ait olduğun yerde.


Ama Kabarık Şeftaliden gemiye binenlerin hiç biri sıradan korsanlar değil. İlk önce Vic, kendisini çay ve narin keklere götüren sihirden kovma görevinde erkeksi bir insan başlı at. Sonra, ilk orman perisinden avukat olmaya kararlı olan Tempest var - -yani tercihen erkek yiyen bir ağaç olarak nihai halini almadan önce. Onlara, doğrudan Pell tanrılarından emirler aldığı söylenen arşivci olan kahramanı tanışmak isteyen çirkin ve el değmemiş bir elf olan Alobartalus'a katıldılar. Bazı gizemli et ve korkak bir komplo, ve açık denizlerde büyük bir macera var!

Büyülü Pell diyarında geçen bu yeni kaçışta Delilah S. Dawson ve Kevin Hearne peri masallarının tropik yapısını sevgiyle şişiriyor ve yeni bir fantezi türü yaratıyor: cömert, nazikçe mizahi ve kapsayıcı.

PRINCESS BEARD çok ama çok eğlenceli olsa da, çok fazla duygusallığı varken, karakterleri fantazi tropiklere girip çıkarken bile bu duygusallık tam anlamıyla gerçekleşiyor. Akıllı, eğlenceli, büyük yürekli bir roman.

PELL MASALLARI için Övgü

"Çok sayıda türün tropik tarzında yükselen eğlenceli bir fantezi macerası olan Dawson ve Hearne'nin Tales of Pell serisinin ilk bölümü, Monty Python-esque mizahının ve kaprisli bir Terry Pratchett’in Discworld’ünün gülünç ve komik bir birleşimidir." - Kirkus

“Bu yüksek kalibreli iki yazarı bir araya getirdiğinde havai fişekleri bekle. Ya da en azından gülersin. Ne bir çörek! ”- Terry Brooks

“Yabancılar garip bir şekilde sana bakmaya başlayana kadar seni kahkahalara boğacak mısın?” - SyFy

“Akıllı bir komedi. . . farklı, karmaşık ve insansı. ”- Tordotcom

Pell serisindeki her üç kitaba da erişmek için beni bilgilendirin.

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Kevin Hearne BLIGHT OF BLACK WINGS

Kevin Hearne'ın destansı Sevin Kennings serisinin ikinci kitabı olan BLIGHT OF BLACKWINGS'i paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

A PLAGUE OF GIANTS'nde, hayvanlarla konuşabilen çocuk olan Abhi ile tanıştık; Dervan,  Bard Fintan'ın hikayelerini kaydeden şu isteksiz casus;Tallynd, halkını kurtarmak için çaresizce savaşan denizci; ve dahası. Hikayeleri artık  A BLIGHT OF BLACKWINGS ile devam ediyor ve aynı zamanda dünyaca ünlü bir savaşta önemli roller oynayacak yeni karakterlerle de tanışıyoruz.

SATICI VE AVENGER
Daryck, Bone Giants ile yapılan savaşın harap olduğu bir şehirden geliyor ve şimdi o ve bir grup savaşçı kaybettiği sevdikler için devlerden intikam almak istiyor. Fakat intikam onları kederlerinden kurtarmaya yeterli olacak mı?

HAYAL VE LİDER
Hanima, olağanüstü büyülü yeteneklere sahip yeni bir neslin parçası: fantastik hayvanlarla konuşabilir. Fakat bu armağan güçler için bir tehdit haline geldiğinde, Hanima bu büyüyü insanlara güç getirmek için kullanma hareketinin lideri haline gelir.

SISTER VE SEEKER
Koesha, bilinmeyen suları keşfetmek için tehlikeli bir yolculuk yapan dişi bir ekibin kaptanıdır. Koesha'nın ekibi dünyanın dört bir yanında bir yol arıyor olsa da, Koesha iki yıl önce denizde kaybolan kız kardeşini de arıyor. Ancak haritanın kenarlarının ötesinde yatan şey fırtınalardan ve deniz canavarlarından çok daha tehlikelidir ...

Bu büyüleyici ve A Plague of Giant devamında, bu karakterler ve daha fazlası savaşın yıktığı bir dünyaya umut ve devrim getiren yeni bir neslin sesi olacak.

BİR DEVLER BİRLİĞİ Övgü

"Orijinal bir sürükleyici" - Kirkus

"Muhteşem bir epik fantazi eseri ... mutlak bir zevk." - Self Awareness

"Hem güncel hem de zamansız olan nadir bir şaheser." - Delilah S. Dawson, Yıldız Savaşları'nın : Phasma'nın yazarı

“Bu tür için sadece temiz bir nefes değil, lanet bir kasırga! Her sayfanın tadını çıkardım.” - Jason M. Hough, New York Times, The Darwin Elevator'ın en çok satan yazarı

Seven Kennings serisinin dış hakları Çekçe (Argo), Alman (Droemer) ve Birleşik Krallık'ta (Little Brown'a ) satıldı.

Bu dizinin içinde  kaybolmak kolaydır.  A PLAGUE OF GIANTS'ı ve A BLIGHT OF BLACKWINGS okurken, nerede olduğumu sık sık unuttum, Ghurana Nent'in canavar dolu ovaları olan Forn'un büyülü ormanları tarafından tüketilmek kolaydı. ve Brynlon'un tehlikeli suları. Oysa bizler bu dünyaya ve bu karakterlere tanıştığımız bir A PLAGUE OF GIANTS bizi bu dünyaya ve bu karakterlere tanıtırken, A BLIGHT OF BLACKWINGS bolca büküm ve dönüşle, yeni kahramanlar ve kötü adamlarla ve dünyayı sarsan sırları hayata geçirerek oyunu değiştirir ve değiştirir.

Demir Druid Chronicles'ın dış hakları Çince - Karmaşık (Gaea), Çekçe (Euromedia), Almanca (Klett-Cotta), Macarca (Konyvmolykepzo), Lehçe (Rebis), Rusça (Eksmo) ve Türkçe (Artemis) olarak satıldı.

Lütfen size yolladığım metinler tercüme edilebilir metinler olmadığını unutmayın. Del Rey Şubat 2020'de yayınlanacak. Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin!

Katelyn Detweiler: THE UNDOING OF THISTLE TATE -Shelf Awareness'da!!!!!

 Her gün 479.000'den fazla okuyucuya ulaşan günlük bir bülten olan bu SHELF AWARENESS’nın UNDOING OF THISTLE TATE  ilanını paylaşmak istedim. Harika bir haber!
 Simdi eklediğim linkle sizde  okuyucu tartışma rehberine bağlanabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!https://www.shelf-awareness.com/readers-issue.html?issue=837From the Shelf

Start a New Series

I've always loved book series, in large part because they provide a built-in answer to the bookworm's eternal question, "What should I read next?" If you're looking to start a new series, here are a few suggestions for your consideration.
Sherry Thomas's Charlotte Holmes series offers a fresh take on the classic Sherlock Holmes character. Here, Sherlock Holmes is a cover story for Lady Charlotte Holmes, whose skills as a detective and keen observations of human behavior would be dismissed if the world of Victorian London realized she was, in fact, a woman. The first in the series, A Study in Scarlet Women (Berkley, $15), introduces Charlotte Holmes and a cast of other characters based on the classic stories by Sir Arthur Conan Doyle; as the series continues, these characters find themselves embroiled in ever more complicated situations that test both the genius and humanity of Lady Holmes.
For the mystery lover, it's hard to imagine an easier-to-recommend series than Louise Penny's Inspector Gamache books. Set in a tiny town in Quebec, the series, beginning with Still Life (Minotaur, $17.99), is one-part cozy whodunit and one-part study of human nature. It's nearly impossible not to find oneself falling in love with the small village of Three Pines and its quirky inhabitants.
Ausma Zehanat Khan's mysteries are also set in Canada, though they are far from "cozy" mysteries; as Inspectors Rachel Getty and Esa Khattak, first introduced in The Unquiet Dead (Minotaur, $18.99), investigate murders and disappearances, Khan explores the long-fingered effects of worldwide political crises (such as anti-Muslim hate groups and the Syrian refugee crisis, to name a few). --Kerry McHugh, blogger at Entomology of a Bookworm
Share ThisFacebookTwitter
Margaret Ferguson Books: The Undoing of Thistle Tate by Katelyn Detweiler
Zenith Media: The Art of Racing in the Rain, directed by Simon Curtis

The Ethan Ellenberg 2019 Frankfurt kataloğu

2019 Güz için yabancı haklar kataloğumuzu eklemekten memnuniyet duyuyorum. Bu kataloğu kendi bölgenizdeki yayıncılarla ve izcilerle paylaşacağınızı umuyoruz. Göreceğiniz gibi, yazarlarımızın çoğunun çok yakında heyecan verici projeleri olacak. Aşağıda bu fantastik başlıklardan sadece birkaçı var.

John Scalzi, 2020 nisan ayında INTERDEPENDENCY üçlemesini THE LAST EMPEROX ile tamamlayacak.

Glynis Aiken (GA Aiken olarak yazılmıştır), Ağustos ayında BLACKSMITH QUEEN adlı yeni bir Fantasy Romance serisini başlatıyor.

HONEYBADGER serisindeki son kitap (Aiken tarafından Shelley Laurenston mahlazıyla yazılmıştır) Mart ayında yayınlanacak - BADGER TO THE BONE.

PALLADIUM WARS, çok beğenilen askeri Bilim Kurgu yazarı Marko Kloos'tan yeni bir seri. AFTERSHOCKS’un ilk başlığı Temmuz 2019’da hazırlandı

Dennis Taylor, Audio Bestseller listelerini vurmaya devam ediyor ve son ismi OUTLANDER'ın başarısı istisna değil. Almanca  hakları satıldı.

Margot Hunt, güçlü son Psikolojik Gerilim Listesi listesini LAST AFFAIR ile birlikte oluşturmaya devam ediyor (Mira Kasım 2019). Ayrıca Kasım ayında Audible'dan çıkan ve WHAT DID YOU DO başlıklı bir Sesli Orijinal Novella'ya sahiptir.

Lütfen herhangi bir el yazısı talebinde bulunmaktan veya başka herhangi bir bilgi almaktan çekinmeyin.

Listeyi ilgilenirseniz benden isteyiniz.

Aslı Karasuil vesikalık resim-