5 Temmuz 2019 Cuma

Lori Roy: GONE TOO LONG

Oprah Dergisi'nin Kadınlardan Yaz 2019  En İyii Kitaplarından Biri
Mystery Scene Magazine'in kapağında!

İki kez Edgar ödüllü Lori Roy, okurları  asırlık nefrete karşı hayatta kalmak için mücadele eden iki kadının ahlaksız dövüş hikayesine dolaştırıyor.


Siyah bir kamyonun evinin önünden geçtiği gün ve Klan broşürü ön bahçesine indiğinde, on yaşındaki Beth, Georgia'daki evinden kaybolur.  Alkolik bir anneye bakarken bilenmiş becerilerle donanmış, önümüzdeki günlerde ve aylarda hayatta kalmak için savaşmalıdır.

Yedi yıl sonra Imogene Coulter, hayatını kendisinden uzaklaştığı bir Klan lideri olan babasını gömüyor ve cenazesinin hatırladığı anılardan kaçmaya çalışıyor. Ancak Imogene, cenazesinin yapıldığı gün, babasının görünmez gizliliğini temizlerken, şehir ve kendi ailesi tarafından uzun süre tutulan sırlarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Genç ve hayatta, terk edilmiş bir bodrum katında ve sadece dışarıdan kilitlenen bir kapının arkasında.

Imogene, yıllar önce genç Beth'e olanların gerçeğini ortaya çıkarmaya başladığında, babasının varisi-Klan'ın liderliğine açık olarak onu ve ailesini tehdit ediyor. Kan bağlarının ötesine uzanan bir sevgiden yola çıkan Imogene, hiç tanımadığı, ancak sonsuza dek bağlı olacağı bir kızı kurtarmaya, kendini ve kendisini en çok sevdiklerini kurtarmaya çalışıyor. Sıkıca sarılmış ve ürpertici, GONE TOO LONG, sevdiklerimiz için ödemek istediğimiz yüksek bedeli ödüyor, katlıyor ve ortaya koyuyor.

“[Okuyucular] zekice hazırlanmış bir gizemle ödüllendirilecek, zekice hazırlanmış ve gerçek dünyadaki rezonans ile ağırlıklandırılacak. Birleşik Devletler'de nefret gruplarının yeniden canlanması gerçeği, bu romanın temel bir öğesi olarak ortaya çıkıyor. Anlatım, KKK'nın kökenleri ile başlayor- ve Charlottesville'deki 2017 Birleşme Sağ toplantısı ile sona eren kısa tarihsel notlarla doludur. Son sayfa çevrildikten uzun süre sonra okuyucuyla birlikte kalacak bir gerilim romanı. ”
—Kirkus İnceleme, yıldızlı inceleme

Nefret gruplarının Amerika Birleşik Devletleri'nde yeniden canlanması, bu romanın temel bir unsuru olarak ortaya çıkmaktadır. Anlatı KKK kökenleri ile başlayan kısa tarihsel notlar serpiştirilmiş - ve ile biten 2017 Charlottesville Sağ ralli birleştirmek. Son sayfa açıldıktan uzun bir süre sonra okuyucuyla kalacak olan zamanında bir gerilim filmi.”
- Kirkus yorumlar, yorum rol aldı

​"Roy'un kırsal Georgia ve Imogene'nin babasının mirasına karşı son, şiddetli meydan okumasının şehvetli açıklamalarının ardındaki alan, sürünen, dolanan bir tehlike duygusuyla doludur. Edgar ödüllü yazardan beklediğiniz türden bir yazı, ancak burada nefret dolu bir mirasın açığa çıkarılması ve tarihsel ebb ve akışının zamanında uyarılması amacıyla daha da güçlü hale getirildi.”
- Booklist, yıldızlı inceleme

“On yaşındaki Beth, evden gizlice kaçmaması gerektiğini biliyor, ancak bir kamyonetten atılan Ku Klux Klan broşürünü gizlemek istiyor. Sonra Beth kaybolur. Yedi yıl sonra, ımogene Coulter cenaze oğlu ve kocası için yapıldı kilisede geri döndü. Şimdi, Simmonsville, GA kasabası, yerel Klan lideri olan Imogene'nin babasının ölümünün yasını tutuyor. Imogene adamla hiçbir şey yapmak istemedi, ama annesinden bir isteği onurlandırdı. Evine mülklerine yakın bir yere girdiğinde, bodrumda kilitli bir genç çocuk bulur. Evin ateşi yakmadan hemen önce onu kurtarır ve Klan üyeleri aile evine iner. Kendi kaybı yas yıl sonra, o ailesinin sırlarını ortaya çıkarmak için çalışırken konfor için genç bir çocuk var ve Klan gömmek tercih ederim. Alternatif seslerde, Beth ve Imogene istismar ve korku hikayelerini anlatırken, Imogene'nin kayınpederi eski bir Klansman, insanların dikkat etmeden “çok uzun sürdüğü " konusunda uyarıyor.”
—School Library Journal, yıldızlı inceleme

“GONE TOO LONG Lori Roy’un beşinci romanı - ve en iyisi, bir şeyler söylüyor… İnsanlar Roy’un Güney ayarlarında, kendi başlarına karakter haline gelen çoğu zaman kayboluyor. Tozlu toprak yollar, bataklık gölleri, yosunla damlayan yükselen meşe: Roy’un dünya doğasında hiçbir zaman gülmeyen. Meşe palamudu tehlikeli hissediyor. İşi şüpheli ve ürkütücü yapmak için Roy romanında doğaüstü hiçbir şey olmaz. Bir Stephen King hikayesinde, gölgelerde gizlenen canavarlar vampir veya kuduz palyaço olabilir. Roy için bir insanın karanlık kalbinde bolca şeytan var. ”
-Roy Peter Clark, St. Pete Catalyst

“Sırlar, St. Petersburg'un yazarı Lori Roy'un heyecan verici beşinci romanı GONE TOO LONG'un komplolarını yönetiyor. İki kez Edgar Award kazanan her zaman gerginlik yaratma konusunda çok beceriksizdi, ancak bu ince işlenmiş gerilim filmi ile yeni bir seviyeye ulaştı. ”
—Tampa Bay Times

“... [bir] olağanüstü bağımsız roman. Sessizce sinir bozucu olan GONE TOO LONG, ikna edici bir şekilde şiddet ve nefret mirasına bakar ve bağnazlığı ve nefreti körüklemekten vazgeçme sorumluluğu ... Roy ... bir noir hikayesinde lirik nesir için bir yer edindi. ”
—Florida Sun-Sentinel

“GONE TOO LONG, çok uzun bir süre sizinle birlikte olacak bir kitap!”
—Steph ve Chris Kitap Blogu

“Bu karanlık bağımlılık yaratan masal, nihayetinde can alıcı bir hayatta kalma portresi.

Review for THE EVIL PRINCESS VS. THE BRAVE KNIGHT

Random House’ın, on binlerce okura ulaşan bir endüstri bülteni olan Shelf Awareness’de yayınladığı bu keyifli reklamları paylaşmak istedim. Çok sevimli değiller mi? https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/02/jennifer-and-mathew-holmthe-evil.html

Ve yabancı bir satış güncellemem var! Geçenlerde Eser sahibi ill Grinberg agency  İtalyan hakları için bir anlaşma yaptı, bu nedenle haklar Katalanca (Obelisco), İtalyanca (Picarona) ve İspanyolca (Obelisco) 'da satıldı.

Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!


3 Temmuz 2019 Çarşamba

WOMAN ON THE EDGE by Samantha Bailey

Wendy Walker ve Megan Miranda'nın geleneğinde sürükleyici bir gerilim romanı.

 Bebeğimi tut!https://aslikarasuil.blogspot.com/2018/10/jump-by-samantha-bailey.html

Morgan Kincaid duyduğu son sözün bu olduğunu düşünüyordu.Bu sözler o çok güçlü işkadını  Nicole Markham'ın da ölmeden önce söyleyeceği son sözleriydi. Nicole, Morgan'a bebeğini bırakıp,.....ve sonra yaklaşan bir trenin önünde atladığında,
artık bu dört kişinin hayatı sonsuza kadar değişicekti ...

 Morgan ne yapacağını şaşırdı.  Çocuk sahibi olmayı
ı çaresizce istemesine  rağmen,  Nicole'yle hiç bir ilgisi yoktu,  ne de tren platformundaki o perişan kadınla daha önce tanıştıklarını kesinlikle hatırlamıyordu ve kadın ardında  cevaplanmamış sorulardan başka bir şey bırakmadan bıu dünyadan göçüp gitmişti. Kendi canına kıymadan önce, bebeğini kesinlikle hiç tanımadığı bir yabancıya bırakan bu kadın acaba neden böyle yapmıştı? Ya Morgan, kocası Ryan'ın intiharından sonra, bir nebze olsun minik bir bebeği yetiştirmekle avunabilecek miydi? Garip şeyler başlamadan önce bunları  öğrenmek için fazla vakti yoktu —ve bebeğin—ciddi tehlikede olduğunu çok geçmeden keşfedecekti. Nicole'un  kardeşi Ben ile çalışmaya başlayan Morgan, Nicole'un ölümünün arkasında kim olduğunu öğrendikten sonra her zaman hayalini kurduğu mutluluğu yakalama şansına sahip olabilirdi.


Yazar hakkında:Samantha Bailey  Toronto merkezli bir gazeteci, Now Dergisinde, Oxford Üniversitesi Press ve diğer birçok kuruluşda yazıları yayınlanan  bir gazeteci. New York City ve Toronto'da düzenlenen ve önde gelen yayıncıların, etkili medyanın ve en çok satan yazarların dikkatini çeken bir promosyon ve interaktif yazar etkinliği olan " BookBuzz” In kurucularından biridir.

Kitap daha kalem aşamasında ama şimdiden UK: Headline. Czech: Euromedia. Germany: Diana. Italy: Garzanti. Poland: Znak. Slovakia: Ikar. Spanish (world): Roca Editorial.


Lisa Renee Jones: A PERFECT LIE

Bir yalanın gerçekten doğru  olduğuna inanıyorsan, yalan mı gerçek, gerçek mi yalan?https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/07/lisa-renee-jones-perfect-lie.html

28 yaşındaki Hailey Anne Monroe'nun hikayesi ve gizemli halleri

En yakın arkadaşının kayboluşunu çevreleyen
Bir yalanlar ağına hapsolmuş olan Hailey, korkunç gerçeği ortaya çıkarmak için yalnız bir göreve başlar.

Geçmiş parçacıklar ve şimdiki zamanda ortaya çıkan olaylar arasında geçiş yapan okuyucu, Hikayenin haberi boyunca Hailey’in zihniyeti hakkında nadir bir fikir edinir.


Yazar hakkında:
Lisa Renee Jones, New York Times ve ABD'ye en çok satan yazardır. Bugün en çok satanlar 18 kez bir araya geldi. Yalnızca ABD'de 2 milyondan fazla kitap sattı ve 16'dan fazla dilde yayınlandı. Penguin, S&S, St. Martins, Harlequin ve diğerleri gibi birçok büyük ev için yazdı ve tüm platformlarda 400.000'den fazla destekçiye doğrudan erişimi var. BookList, onun gerilimini gerçekten Julie Garwood veya Suzanne Brockmann'ın FBI hikayelerine benzer bir enerji ile cıvıldadığını söylüyor.

Gabrielle Bernstein’s SUPER ATTRACTOR

https://www.amazon.com/Super-Attractor-Methods-Manifesting-Wildest/dp/1401957161

Addie Thorley NIGHT SPINNERAddie Thorley'in Notre Dame'ın Kamburu'nudan ilham alıp ve onu nefes kesen bir fantezi haline dönüştürdüğü heyecan verici yeni romanı NIGHT SPINNER'a Mutlu Yayın Günü. Bu kitabı dünyada gördüğümüz için çok heyecanlıyız!


Notre Dame'ın Kamburu'ndan ilham alınarak yazılan ve yemyeşil sihirle dolu, hızlı tempolu bir macera ve çekingen  yavaş yavaş alevlenen romantizmiyle heyecan verici yeni bir fantazi serisinin ilki olan Addie Thorley, NIGHT SPINNER'ın kapak çalışmasını paylaşmaktan çok heyecanlıyım.

Yıllar önce, savaşçı Enebish, karanlık güçlerini masum bir karavanın üzerine salıverdi ve o zamandan beri, bir manastıra kilitlenmiş ve dışarı çıkması yasaklanmış bir canavar olarak kabul edildi.

Öyleyse, kız kardeşi, askeri lider Ghoa, ona özgürlük şansı verdiğinde, Enebish hemen kabul eder. Görevi: İsyancı Temujin'i bulmak ve Ghoa'nın kuvvetlerini gizlenmesini sağlamak.

Ancak, Dünya Enebish'in kilitlendiğinden beri değişti. Komşu bir krallıkla bitmeyen savaş kötüye gitti ve sert bir kış milyonlarca insanı tehdit ediyor. Yardım eden tek kişi Enebish'in yok etmek için gönderildiği kişi: Temujin.

İsyancı lider, Enebish'in beklediği gibi değil. Karizmatik ve sıradan insanlara adanan Temujin, Enebish'in karanlık güçlerini iyilik için kullanabileceğini görüyor. Geceye hükmedecek eşsiz yetenekleri ile savaşı durdurabilir ve barış ve refah döneminde başarabilirdi. Ama sadece Ghoa'ya ihanet ederse.

Şimdi Özgürlük sunan Ghoa ve umut veren Temujin arasında kalan, Enebish kime güveneceğine karar vermeli. Görünüşe göre herkesin bir sırrı var ve dengenin içinde asılı olan dünyanın kaderi ile Enebish, daha büyük bir karanlık bildiği ve sevdiği her şeyi tüketmeden önce içindeki karanlığı kucaklamalıdır.

NIGHT SPINNER, Şubat 2020'de Page Street yayınevinden yayınlandı İki kitaplık dizinin ilki. Ve yayınlanmadan once aşağıdaki övgüleri aldı.


Sıkıca sarılmış lazer odaklı ... Thorley'nin gücü, coğrafi olarak tanımlanmış halkları, eski ve yeni tanrıları, seçilmiş tek bir anlatıyı - alternatif olarak bir caydırıcılık ve şema ile, tanıdık tropikleri eriterek dünya inşası ve planlamasının kesişmesinde yatıyor. beklentileri karşılar ve altüst eder ... Tek başına fantezi, gizem ve gerilim filmlerinin hayranlarını tatmin eder ve onların daha fazlasını istemeye bırakır. "
- Kirkus

Bu bir manipülasyon ve aldatma, onur ve sadakat hikayesi ... birinci şahıs anlatımı etkili bir şekilde bu dünyayı okuyucuları en güçlü kahramanının yanına yerleştiren kişisel bir bakış açısı sunuyor."
- Booklist


"Okuyucular sihirli büyücüler ve politik entrikalarla dolu yemyeşil bir fantastik dünyaya dalacaklar. Thorley, metnin her yerinde açıklayıcı bir dil kullanıyor ve görüntüleri destekliyor. Okuyucular, tüm anlatıların bükülmeleri ve dönüşleri tarafından teşvik edilen bu hızlı tempolu maceranın tadını çıkaracaklar. Bir ahlaki gri destek karakteri, savaşın gizemini ve tehlikelerini geliştirir. Bitiş, okuyucuları yolculuğun bir sonraki bölümüne başlamak için istekli bırakır. KARAR Genç yetişkin fantezilerinin hayranları arasında iyi dolaşacak heyecan verici bir tekrar.
-School Library Journal

Addie Thorley'in ilk kitabı, AN AFFAIR OF POISONS, Şubat 2019'da yayınlandı ve harika hakkında harika yorumlar aldı:"[H] ızlı tempolu ve ferahlatıcı .oldukça sürükleyici ..." - School Library Journal, yıldızlı incelemesi

"Thorley, sihir ve canavarları bu heyecan verici tarihi bölüme çeker, ancak yozlaşmış ve güçlü (her iki tarafta) gerçek canavarlar olarak çabucak ortaya çıkar. Bir ... sarhoş edici bir okuma." - BookList

"Büyü, kendini keşfetme ve görkemli dönem detaylarıyla dolu çarpıcı, sürükleyici bir macera." - Lee Kelly, A CRIMINAL MAGIC'in yazarı

“AN AFFAIR OF POISONS okuyucuyu derhal ele geçirir ve bırakmayı reddeder. Tek tedavi onu bitirmektir.” - Lyndsay Ely, GUNSLINGER GIRL'ın yazarı

Ayrıca, YALSA'nın Genç Yetişkinler İçin En İyi Kurgu Ödülüne aday gösterildi.AN AFFAIR OF POISONS'nin çeviri haklarını biz temsil etmiyor olmamıza rağmen, Bologna Kitap Fuarı'nda en çok talep edilen Genç Yetişkin başlıklarımızdan biriydi.

Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin.

Jsci Moriarty: GRAVITY IS THE THING

GRAVITY THE THING, Temmuz ayında  Real Simple dergisinde yar verildi! Bu da Jaci'yi heyecanlandırdı. Real Simple’a aşina değilseniz, aylık 8,6 milyon okura ulaşan aylık bir kadın dergisidir.

Dergi GRAVITY IS THE THING'e “çok yürekli ilginç bir roman” diyor ve “Hayal kırıklığına uğraTmayacak Beş Kitap” listesine dahil ediyor. Sayfanın bir resmini buraya ekledim. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!

1 Temmuz 2019 Pazartesi

MAKE A WISH, HENRY BEAR by Liam Francis Walsh Roaring Brook Press, April 2019

İşte bu yılın başlarında yayınladığımız çok eğlenceli bir resimli kitap, birden fazla yıldızlı yorum aldı ve şimdi tekrar vurgulamak istiyoruz! -https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/07/make-wish-henry-bear-by-liam-francis.htmlHenry Bear'in Avrupa'dan esinlenmiş arnavut kaldırımlı parkeleri ve kiremit çatılı şehri, bu eğlenceli ve eğlenceli masal için mükemmel bir ortam. Okuyucular, Henry Bear’i daha fazla görmeyi ümit edecektir"- Kirkus


New Yorklu karikatürist Liam Francis Walsh'in Make A Wish, Henry Bear  doğum günü dileği ters gidenve işleri düzeltmek için yeni bir dostluk kuran genç bir ayının hikayesi .

Henry Bear'in alışılmadık ebeveynleri var.

Bütün gece ayakta kalmasını, her öğünde çikolatalı kek yemesini ve öğretmeniyle başını belaya sokmasını teşvik ediyorlar.

Fakat Henry Bear çocukça şeylere düşkün olmaktan bıktığında ne olur? Bu yaratık hikayesinde, Fish'i yazan ve çizen yazarımızdan, beklenmedik sonuçlarıyla bir dilek tutma öyküsüne şahit olacaksınız, diyorKirkus Reviews yıldızlı bir incelemesiyle.


  Liam Francis Walsh, aslında Wisconsin'den bir karikatürist, yazar ve illüstratördür. Karikatürleri sık sık The New Yorker'da görünüyor. Liam ayrıca Roaring Brook Press tarafından yayınlanan Fish'in de yaratıcısı. Halen İsviçre'de yaşıyor.


★ Okul Kütüphanesi Dergisi

Henry Bear rüyayı yaşıyor. Ailesi sıkıcı olması durumunda okula oyuncak getirmesi ve her öğünde çikolatalı kek yemesi konusunda ısrar ediyor. Zamanında bile okula gidemiyor çünkü duvarları çizmelerine yardım etmesi gerekiyor. Henry bir sipariş için yalvarır, ancak eğlence amansızdır. Sonra başörtüsü giyen Marjani adında yeni bir ayı, okula başlar ve işleri yoluna sokmak için doğru bir plana sahiptir. Büyük yazı tipi ve okunması kolay ve eğlenceli hikayesi ile Walsh’un en son resimli kitabı kitap raflarına mükemmel bir ektir. Çekici karışık ortamlı resimleri, hikayeyi mükemmel bir şekilde tamamlar; ekli bir notta İsviçre şehirlerinin görüntülere ilham verdiğini ve sonbaharda renklenen sepya tonlu karikatürlerin masal okuyucularına aşina olacak rahat bir köy olduğunu açıklıyor. Onun renkli başörtüsü içinde nazik Marjani'nin varlığı kek üzerine krema gibi. KARAR Bir sesli okuma veya salt okunur seçimi yapılması gerekir.

★ Kirkus
Henry Bear'in ailesi, son doğum gününde olmalarını dilediği gibi bu doğumgünün de de  tamamen fazla eğlenceliydi; Bu doğum gününde tam olarak ne dileyeceğini biliyor. Annesi ve Babası ondan yatmadan önce biraz daha onlarla kalması için ona yalvardı. “Sadece on dakika mı?… Lüüüüüüüütfen?” Esneme, Henry Bear ailesiyle oynamak için yataktan kalkıyor. Ağaçlara tırmanmak ("Yüksek!"), Salıncakta oynamak ve bisiklet sürmek istiyorlar - ama yarın okul günü, Henry Bear onlara hatırlatıyor ve kendini yatağa atıyor. Anne Ayı kahvaltıda çikolatalı kek servis eder ve ebeveynleri hepsinin evde kalmasını ve TV izlemelerini önerir. Annem okulun sıkıcı olduğunu söylüyor ama Henry acele ediyor. Okulda Marjani adında yeni bir kızla tanışır, başörtüsü ile şalvar  giyinmiş. Arkadaş olurlarve Henry Bear onu doğum günü için davet eder. Gelmesi iyi bir şey, çünkü Anne Ayı büyük bir şekerleme kâsesine hazırlıyor - pasta yok, çünkü "zaten pastaları her zaman oluyor!" - şükürler olsun, Marjani ona bir mum ekliyor. Henry Bear sevilebilir ve mizahi ikilemi, ebeveynlerinin daha eğlenceli olmasını isteyen her çocuk için oldukça eğlenceli. Çizimler basit ve sofistike, belirgin bir hardal arduvaz tuğla renk paleti ve çoklu desenler. Henry Bear'in Avrupa'dan esinlenmiş arnavut kaldırımlı parkeleri ve kiremit çatılı şehri, bu eğlenceli ve eğlenceli masal için mükemmel bir ortam. Okuyucular, Henry Bear’i daha fazla görmeyi ümit edecektir.

Philip Caputo HUNTER'S MOON

Philip Caputo’nun HUNTER’IN MOON adlı kısa öykü koleksiyonunu gönderiyorum. Kısa öykülerin genellikle yayıncılar için bir mücadele etmek olduğunun farkındayım, ancak bu durumda, bu genel kuralın bir istisnası olmalı. Aslında, Henry Holt buna “Hikayelerde Bir Roman” diyor.HUNTER’IN MOON’u, Michigan’ın vahşi, sade ve güzel bir üst Yarımadası’nda yer almakta olup, yinelenen karakterlerden oluşan bir oyuncu, birbirlerinin hayatlarına girip çıkmakta, arkadaşlıklar kurabilmekte, kayıplarla yüzleşmekte, şiddete maruz kalmakta, geçmişi gömmeye çalışmakta ya da ortaya çıkmaya çalışmaktadır. Yılda bir kere aşıklar, eski lise arkadaşları bir av gezisinde, bir üniversite profesörü ve biricik oğlu, orta yaşlı bir adam ve kederli babaları bir araya gelir, ayrılırlar ve şanslılarsa, birbirlerini tekrar bulurlar. ileri doğru bir yol. HUNTER’S MOON, günlük yaşamlara ilgi çekici, anlayışlı bir bakış açısı sunarken, aynı zamanda erkeklerin bugünün dünyasında gezinme şekillerine dair yeni bir bakış açısı sunuyor.Phil Caputo'ya benzeyen hiç kimse yok ve dünyanın bu zarif, kışkırtıcı ve güzel yazılmış kitabını görmesini istiyoruz.Holt Ağustos ayında yayınlanıyor. HUNTER’S MOON,  bazı güzel değerlendirmeleri de topladı.Dilerseniz benden isteyiniz.