15 Haziran 2019 Cumartesi

James Gregor: GOING DUTCH

James Gregor: GOING DUTCH ilk yıldızlı derecelendirmesini aldı.

Bir sardonik, ihmalkar bir doktora adayının bir sınıf arkadaşına yakınlık duymasıyla başlayan, Gregor'un mükemmel çıkışında kendi cinselliğini sorgular. Yirmi dokuz yaşındaki Richard Turner, bir New York City üniversitesinde ortaçağ İtalyan edebiyatı okuyan bir doktora öğrencisi. Bursunu ve geçim kaynağını korumak için tezinde ilerleme göstermek zorundadır. Ancak, dikkatleri doktora tezinde ilerlemek yerine OkCupid, Grindr ve çevrimiçi olarak tanıştığı “kitapçı çalışanları, ressamlar, kent bahçıvanları” ve çevrimiçi olarak tanıştığı “en iyi arkadaşı“ sosyal açıdan parlak ”Patrick'le tarih üzerine sohbet etmekten zevk duymaktadır. Doktorasında eğer herhangi bir ilerleme gösteremezse, fonu iptal edileceği konusunda uyarıldıktan sonra Richard, yardım için sınıf arkadaşı Anne'ye döner. Anne’nin “parlak zekası”, Richard dahil herkes için belirgin (ve hatta korkutucudur). Birlikte çalıştıkları ve devam eden çalışmalarını bir konferansta sunduktan sonra, akademik ortaklıklarının bitmesiyle aralarında romantikleşme başlar.  Neredeyse unutulmuş bir çevrimiçi randevu yeniden doğduğunda, Richard ne istediğini derinlemesine düşünmeli. Richard'ın kibirli süpervizörü, Patrick’in yaramaz arkadaşları ve Anne’nin tembel eylemci oda arkadaşları gibi özlü ikincil karakterlerle dolu olan Gregor’un, New York’taki liberal entelijansiyanın  tasviriyle harika bir çizgisi var: “ Bu çizgi, Dante'nin  ona gelen bir çizgidir. Mutsuzluk dönemlerinde mutluluğu hatırlamaktan daha büyük bir acı yoktur. Brooklyn'de azgın bir kaybeden gibi hissetmekten daha büyük bir üzüntü yoktur. ”Bu muhteşem esprili New York'ta çıkmayı ve arzunun bulanık doğasını anlatan Gregor'u yeni romanı, eklektik,  yeni bir ses olarak ilan ediyor. (Ağustos)-Publishers Weekly


Modern ilişkilerin kurnaz ve mizahi bir portresi ve Nathaniel P'nin THE LOVE AFFAIRS'ının tarzında bir kent komedisi. James Gregor'un Going DUTCH adlı eseri, sınıfın en parlak kızıyla beklenmedik- ama karışık bir ilişki- içine giren bir  eşcinsel erkek lisansüstü öğrencisinin zorlu mücadelesi konu ediliyor.


Kahramanımız,  New York'ta etrafı arkadaşlarla dolu olmasına rağmen,  sürekli yalnız biri. İnternetteki arkadaş sitelerinden eşcinsel flörtleşmelerinden bitkin, ve akademik uçuruma sürüklenen, yirmi bir kişilik lisansüstü öğrencisi olan Richard'ın bol miktarda anksiyeteye yakalanması için sebebi var. Ancak en ön planda,  mezuniyet fonunu rayından çıkarmak ve Richard'ı fakir, yönsüz ve umutsuzca bekar bırakmak için tehdit eden sakat yazar bloğu var.


Anne: Richard'ın oldukça açık ve bariz cinsel yönelimine rağmen, Richard'ın takas karşılığında kağıtlarını yazmasına “yardım” etmeyi teklif eden parlak sınıf arkadaşı. Yine de, onun yardımına ihtiyacı var ve Anne'in Richard'ı kendisinin zengin yaşam tarzına katlanmak zorunda bırakmaz. Başlangıçta işlemsel bir ilişki olarak başlayan şey giderek daha karmaşık bir şeye dönüşür.

Fakat daha sonra Blake adında çekici ve başarılı bir avukatın bulunduğu tek gecelik ilişkisi ciddileşince, Richard,  Anne'den kopamayacağını anlar. İki ilişki ciddi bağlılık noktalarına ulaştığında, Richard kendini kısa süre sonra şaşırtıcı vahiyleri ortaya çıkaran romantik ve varoluşsal bir çarpışma rotasında bulur.

Going Dutch dijital Romantik bolluk çağındaki ilişkilerin keskin bir portresidir, ancak aynı zamanda sevgi ve cinselliğin içten ve esprili bir araştırmasıdır ve duygusal olarak yırtıcı insanların aradığı ve birbirlerine yaptığı şeyler üzerinde dokunaklı bir meditasyondur. James Gregor kendini  ilk çıkışında taze, heyecan verici bir sesle duyurdu.


Esere gelen yorumlar

"A comedy of manners for the (very) modern age."—ENTERTAINMENT WEEKLY (Most Anticipated for 2019)

“Every once in a while a novel of simply unremitting goodness lands on your front porch and Going Dutch is one of the best of the best. James Gregor is a generous, funny, easy-going natural and this book sheds much light on how we live and love now.”—GARY SHTEYNGART, New York Times bestselling author of Lake Success and Super Sad True Love Story

"Going Dutch is my favorite kind of novel—smart, insightful, and brimming with sly humor. James Gregor explores the complexity of contemporary life with honesty and welcome cynicism, while still allowing for the possibility of love. This novel left me edified, entertained, and eagerly waiting to see what the author comes up with next."—STEPHEN McCAULEY, author of My Ex-Life

"Be it the horrors of online dating, the absurdity of academia, or the dicey interplay of gender and class, I'm convinced there's nothing that escapes James Gregor's attention. Going Dutch is more than an assured debut—it's a novel packed with so much sly wisdom and charm that it'll leave you reeling. I devoured this book, and you will too."—GRANT GINDER, author of Honestly, We Meant Well and The People We Hate at the Wedding

“In this satisfying, plot-driven, and utterly adult novel about a bisexual love triangle, James Gregor has created a bitter black comedy set in the trenches of dating both on and off-line in 21st century New York City. Going Dutch is trenchant and kind, witty and devastating. As a debut work of fiction it is a knock-out.”—CHARLOTTE SILVER, author of Bennington Girls Are Easy

Sara Faring: THE TENTH GIRL


Birkaç hafta önce BookExpo’da yayınlananTHE TENTH GIRL MCPG için çok önemli bir manşet oldu! Aşağıdaki medya yayınlarının bazılarında göreceğiniz gibi, bu kitap yoğun bir kitleye doğru eğiliyor ve bazı pazarlarda yetişkin yayıncılar için daha uygun olacağından, lütfen yetişkin yayıncılara da gönderdiğinizden emin olun. Bu kitap, kitapçıları ve blogcuları büyülemeye başladığı için kapsamlı bir pazarlama kampanyası başlatmak üzereyiz. Aşağıda şimdiye kadarki en önemli noktalar ve pazarlama planımızı ve paylaşım için en son geçiş kartını ekledim!   

Media so far:

Book Announcement on Bookish

......Ve çok daha fazlası gelecek!

MCPG/First Second Submission: SNAPDRAGON by Kat Leyh

Kendi kasabasının cadısına yakın olan ve kendi içindeki garip sihri keşfeden genç bir kız olan Snap hakkında sihirli, gerçekçi bir hikaye.https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/06/mcpgfirst-second-submission-snapdragon.html

Snap’ın kasabasında bir cadı var.

Ve Snap’s köpeği kaybolduğunda ilk baktığı yer cadı evidir. Köpeğini orada bulur, Jacks adında bir kadının himayesine köpeği bir arabanın çarpmasından son anda kurtulur.. Kendisi külüstür bir arabsı olan,  internete meraklı bir yaşlı kadın slan Jacks, yolda ölmüş hayvanların  iskeletlerini toplayıp, temizleyen ve onların ruhlarını huzura kavuşturan bir kadın.

Snaps'la aralarında bir anlaşma yaparlar: Jacks Snap'a, Snap'ın kurtardığı yetim bir keseli sıçan yavrusuna nasıl bakacağını öğretirse, Snap de Jacks'e çalışmalarında yardımcı olacaktır. Ancak Snap, Jacks'in yaptıkları karşısında, arkadaşlıkları derinleştikçe onu daha çok takdir etmeye başladığında. . . Jacks'in aslında gerçek sihirleri olabileceğini ve Snap'ın ailesinin geçmişiyle de bir bağlantısı olabileceğinin farkına varır.

Kat Leyh, Chicago merkezli bir yazar ve sanatçıdır. Lumberjanes dizisi ve queer superhero webcomic Supercakes için şu anki yazarı ve kapak sanatçısı olarak tanınmaktadır. Ayrıca kapak sanatçısı olarak çalıştı ve birkaç BOOM için yedek yazar / sanatçı oldu! Stüdyo serisi.

PDF linki gönderim için ekli! Herhangi bir sorunuz varsa veya ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız bize bildirin.

14 Haziran 2019 Cuma

Ruth Kelly; LITTLE VINEYARD IN PROVENCE

Sizlere Jenny Colgan, Veronica Henry ve Holly Martin'i seven okuyucuların mutlaka beğeneceği kendinizi mükemmel hissettirecek iyi bir yaz kitabı takdim edeceğim. 

Ava’nın evliliği meğer baştan sona yalanmış. Son beş yıldır kocası Mark paralarını ona  hiçbir şey kazandırmayan  kumar ve tehlikeli anlaşmalara harcadı. Sonunda Mark, Ava'yı ve kızları Sophie'yi, dağ gibi bir borçla başbaşa bırakıp , nereye gittiğini ya da ne zaman döneceğine dair bir açıklama yapmadan, terketti.

 Ava kendini bundan daha kötü hissetmediğini düşündüğünde, büyükbabasının vefat ettiği haberi alır. Ava çocukken, yazları, kızları arasında ailesi parçalamadan önce büyükbabasının bağında üzüm  toplamakla geçirirdi. Yıllardır birbirlerini görmemişlerdi, bu yüzden Ava'nın dedesinin bütün bağını Chateau St Clair'e e bıraktığını öğrenince şok oldu.

Kahvaltıda taze kahve ve kruvasan, yakışıklı  garson Jacques ile bir bardak kırmızı şarap; Ava kendini evinde hissetmeye başlar. Fakat evliliğinden uzaklaşıp, çocukken düştüğü bir yerde tekrar şansını denemek delilik olurdu, öyle değil mi?


Yazar hakkında:
Ruth Kelly ödüllü bir gazetecidir. Ayrıca televizyonda Richard ve Judy için bir haber yapımcısı olarak çalıştı. PLITTLE VINEYARD IN PROVENCE ilk çıkış romanı.

Sara Donati WHERE THE LIGHT ENTERS

Biz sadece alınan bu güzel kirkus incelemesini sizlerle paylaşmaktan memnunuz: "Dedektifler, doktorlar, ve korkak alçaklar bu büyüleyici tarihi romanda bolca bulunuyor.

Kadınları, yasadışı, kürtaj yaparak,  sahte bir güvenlik vaadiyle cezbeden bir seri katil, 1880'lerde New York'ta ortadan kaybolur. Yaldızlı Saat'in(GILDED HOUR) (2015) bu devamında Donati, kadın doktorların doğrudan düşman olabileceğinin düşünülmediği onlara hayranlık duyulduğu bir zamana bizleri götürüyor. Anna ve Sophie Savard adlı kuzenlere , profesyonel tıp eğitimlerini kazandılar, her ikisi de öncelikle kadınlar üzerine çalışmaya yöneldi. Avukat kocası Cap, tüberkülozdan ölümünün ardından yas tutan Sophie, tıbbi çalışmalar yürüten kadınlar için burs ve onlara sıcak bir yuva verebilmek için mirasını onlara bağışlamayı planlıyor. Oortağı Oscar Maroney ile cinayetleri araştıran bir dedektif olan Jack Mezzanotte ile mutlu bir evliliği olan,  ve son derece başarılı cerrah olan Anna, kilisenin iyi bir katolik olarak  yetiştirilmesini istediği ebeveynliği üstlendikleri çocukların velayetini kaybederler.  Yayılan Savard ailesi, İtalyan, Mohawk ve Afro-Amerikan da dahil olmak üzere birden fazla etnik grubu bir araya getiriyor ve Donati, küçük ırkçılık ve cinsiyetçiliğin sapanlarını ve oklarını aşmak için atalarının bilgeliğini çizen güçlü kadın karakterleri işliyor. Bu kadınları, zeitgeistlerin kadın haklarını geliştiren enerjileriyle yetinerek, antlaşmaya karşı önlem ve kürtaj karşıtı kampanyalar ve Anthony Comstock ve yabancı düşmanlık yetimhane sistemi gibi şüpheli ahlaki haçlı seferlerine boğulmuş köylülerle birleştiriyor. oma Katolik Kilisesi tarafından. Sophie ve Anna'nın çalışmaları sayesinde Donati, 19. yüzyılın sonlarına doğru Amerika'da üreme zorluklarının tarihsel zeminini çiziyor: Doğumda ölen kadınlar, doğumdan kaçınmak için ölen kadınlar, tıbbi quack'lerin tuttuğu kadınlar ve bebekler ve ölüm noktasına kadar uyuşturulmuş çocuklar Sadece çocuk odasında barışı korumak için. Seri katilin neden olduğu yaralar, uzun süren, ağır ağrılı ölümlere neden oldu; Ve Dr. Savard Jack ve Oscar’a soruşturmasında yardımcı olur, başka bir kadın kaybolur. Dedektifler, doktorlar ve korkak alçaklar bu büyüleyici tarihi romanda bolca bulunur.

Sara Donati: WHERE THE LIGHT ENTERS

Sizlere WHERE THE LIGHT ENTERS by Sara Donati'yi takdim etmekten memnunum. Yazarımız INTO THE WILDERNESS'in uluslararası saygın yazarı, Diana Gabaldon'ın “başka bir zamanın havasını solumanıza izin veren ender hikayelerden biri” olarak adlandırdığı bir roman.Aynı açıklama, Sara Donati'nin hem romantizm hem de gizem dolu nefes kesen bir tarihi destanına kolayca uygulanabilir.

Doktor Sophie Savard, kocası ve çocukluk aşkının ölümünden sonra hayatına devam etmek için 1884 yılının ilkbaharında Manhattan'ın bilindik can yakıcı ritimlerine geri döner. Onu orada bekleyenler  en sevdiği arkadaşı, kuzeni ve diğer meslektaşı Doktor Anna Savard'dır.

Sophie gittiğinden beri Anna için hayat değişti. Artık o evli bir kadındır, kalbi kocasına ve ailesine memnuniyetle aldıkları yetim çocuklarına karşı sevgiyle doludur. Bir eş ve bakıcı olarak yeni kimliğiyle,  unutulmaya yüz tutan dezavantajlı kadınlara bir yandan şifa dağıtmaya ve diğer yandan yardım etmeye devam ederken, kendisiyle birlikte gelen mutluluğu ve zorlukları kucaklıyor. 


Fakat herkes daha adil cinselliğin kötü durumuna merhamet ve ışık saçmak istemez ve Sophie kendisi için yeni bir yaşam kurmaya başladığında, o ve Anna kendilerini tehlikeli bir kedi ve fare oyununa sokarlar. New York'un daha az şanslı olanlarının acı çığlıklarını görmezden gelemeyen bu gizli kuzenler şehirlerine hizmet etmek ve hastalarını korumak için her şeyi riske atacaklar.

WHERE THE LIGHT ENTERS -THE GILDED HOUR'un göz kamaştırıcı devamı,  Kirkus 'dan "sürükleyici ve atmosferik, " yorumunu aldı. Ayrıca Booklist'ten yıldızlı bir inceleme aldı ve Goodreads Choice ödüllerinde, tarihi kurguda yarı finalist olma şerefine ulaştı.


THE GILDED HOUR'un Lehçe hakları Polonyalı (Illuminatio)'ya satıldı.

Berkley Eylül 2019’da kitabı  yayınlayacak.

İlgilenen yayıncılarımız WHERE THE LIGHT ENTERS ve THE GILDED HOUR pdf'lerini okumak için bana başvurabilirler.

Sara Donati: WHWRE THE LIGHT ENTERS

penguin'in reklamcılık ve pazarlama planından bazı önemli unsurları paylaşmak, WHERE THE LIGHTS ENTER için muhteşem bir destek görüyoruz ve kitapla ilgili dağıtılan erken hediye başarılı oldu. Bazı önemli noktalar:

Ön Yayın:

BookBub ön siparişi: BookBub, Sara Donati’nin takipçilerine ücretli bir e-posta göndermemize izin vererek, yeni bir kitabın ön sipariş için uygun olduğunu bildirdi.  Kitabın ön siparişini veren harika tıklamalar ve yorumlar gördük. Kitap 8 Ağustos'ta çıkacak.

Tüketici piyangoları: Fiona Davis’in The Masterpiece’iyle bir hediye veriyoruz, çünkü harika bir izleyici kitlesi olduğunu ve kitabımızı yeni hayranlarla tanıştırıyoruz. Bu Temmuz ayında yayınlanacak ve Facebook reklamlarıyla desteklenecek.

Oku İleri: Okuma İleri, büyük bir okuma topluluğu olan PRH'ye ait bir sitedir. Kitabınızı tek başlıklı hediye e-postasında yayınlayabildiğimiz için şanslıydık - bu e-posta, kitaplarınızı bir mutfak ödülü kazanmaları için 250 bin kitap severe gönderiliyor. Ortalama olarak, 5000'den fazla giriş görüyoruz - çok büyük bir sayı! Bu yüzden Oku İleriye adımımızı attığımız ve 15 Ağustos'ta bu hediye çalıştığımız için çok heyecanlıydık.

Goodreads: ilk hediye sonuçlarına dayanarak kitap için buzz(vızıltı)  oluşturmak üzere beş katmanlı hediye vereceğiz, buzz'ların daha da büyüyeceğini düşünüyoruz!


Satıştaki reklamcılık:

Çevrimiçi reklam kampanyamız 5 milyondan fazla gösterimlerden oluşacak. Yayınlanma tarihinden birkaç ay uzakta olduğumuzda, reklam kurgumuzun sonuçlandırılmasını ve tarihsel kurgu dünyasında hangi üreticilerin bizim için en iyi sonuç verdiğini ve bu kitap için rezonansa girenlerin ne olduğunu görmek için bekliyoruz.

Facebook ve Amazon Pazarlama Hizmetlerinde (AMS) reklam vereceğimizi onaylayabiliriz. AMS, Amazon.com’da sponsorlu ürünler (arama sonuçları ve ayrıntılı sayfalar içinde), reklam başlığı arama reklamları (arama görüntüleme sonuçlarının üstünde görünen) veya ürün görüntüleme reklamları (sayfanın sağ tarafında görünen) olarak yayınlanan reklamlardır. )

Ayrıca BookBub'da reklam yayınlıyoruz - BookBub, yeni sürüm e-postası adı verilen yeni bir ürüne sahip. Bunlar editoryal olarak seçilmiş, ücretli bültenlerdir, burada bu bültene yerleştirilmek üzere bir kategoride / türde bir kitap okuruz. BookBub kitapları seçmek zorunda olduğundan e-bülten küratörlüğünü hissediyor, bu nedenle çok sayıda tıklanma görüyoruz. 2 milyondan fazla aboneye ulaşan ve kitabın satışta olduğu hafta boyunca çıkacak olan “tarihi bültende yeni yayımlanması için” kitabın seçildiğini söylemekten memnuniyet duyuyoruz.

 Bu harika kitap için bu kadar güçlü bir kampanya görmekten heyecan duyuyoruz ve vızıltıların nasıl devam ettiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin.
Theresa Thorn ve Noah Grigni'nin cinsi kimlik kavramını en genç okuyuculara tanıtan resimli kitabı, çok fazla vızıltı yaratıyor! ÜÇ yıldızlı yorum ve medya olayları için aşağıya bakın! Son PDF'ye benden alabilirsiniz.

★ "Bu geniş, basit cinsiyet çerçevelemesi, merak, neşe ve pozitif kendini ifade etmenin altını çizer." Olağanüstü. " —Kirkus İnceleme, yıldızlı inceleme

★ "Özgür ifade ve yaratıcılığın ruhu, bu kapsayıcı keşifin her yerine yayılmasını aşılar." —Publishers Weekly, yıldızlı inceleme

★ "Şarkıda olduğu gibi, büyük, geniş ve harika bir dünyada yaşıyoruz. Bu kitap buna hoş bir ek." —Book List, yıldızlı inceleme
Theresa Thorn  KENDİN OLMAK İYİ HİSSETTİRİYOR(IT FEELS GOOD TO BE YOURSELF)'un metinlerini yazdı ve Noah Grigni tarafından resmedildi, 6/17 sayılarıyla TIME Dergisi'nde yer aldı.
Eke bakınız.(ben buraya ekleyemedim. Benden isteyin)


Bu başlığa kendi yayınlarınının, Kitaplar bölümünde, "Open Pages, Open Minds" başlığı altında yer almaktadır.


Ve dahası var:

ROMPER

"IT FEELS GOOD TO BE YOURSELF As Our EXCLUSIVE Preview Of A New Children's Book Proves"

SLATE.COM
Mom and Dad Are Fighting: Theatrical Charlatan Edition

MUTHA DERGİSİ
"NBD My Child is Trans"


Bay Windows (online version and print edition)
Between the Lines (online and print edition)
Başka bir şeye ihtiyacınız olursa lütfen bize bildirin!

Robert Crais A DANGEROUS MAN

  Robert Crais’in  A DANGEROUS MAN adlı eserine bir başka güzel inceleme Publisher’s Weekly'den aldık! Dilerseniz yandaki linkden bakabilirsiniz. https://www.publishersweekly.com/978-0-525-53568-3


Novuyo Rosa Tshuma.THE HOUSE OF STONE

New York Journal of Books'dan- Novuyo Rosa Tshuma'nın HOUSE OF STONE için yayınlanan bir başka mükemmel incelemesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. https://www.nyjournalofbooks.com/book-review/house-stone-novel .Richard Crepeau, kitabın derinlemesine bir özetini verirken, Zimbabwe'nin yakın tarihinin potansiyel okurları hakkında bazı yol gösterici bilgiler veriyor.Sanırım bu esere vereceğiniz kararı olumlu yönde etkileyecek. 


Dylan Thomas ödülü aday listesinde,  Nuvuyo Rosa Tshuma’ın ilk romanı THE HOUSE OF STONE  da bulunmakta. Listeye yandaki linkden bakabilirsiniz.

Robert Mugabe’nin Zimbabve'sinin kargaşalı dönemi esnasında, Abednego ve Agnes Mlambo’nun genç oğlu Bukhosi ortadan kaybolur. Gizemli bir Zamani olan Erudite,  onların sığınağı, oğullarını bulmak için son, en iyi umutları gibi görünür. Yardım etme hevesinde gözüken Zamani neredeyse ailenin bir parçası - ama neredeyse onu bulmaya yetersiz. Kendisini Mama Agnes’a sevdirip , Abednego’nun alkol bağımlılığını beslerken, bir diğer yandan onların hayat hikâyelerini çıkarmaya ve onların aile geçmişini, kendi geçmişi haline getirmeye çalışır. Mlambos'lar Bukhosi'nin dönüşü için dua ederlerken, Zamani, kendisi için bir yuva kurmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek - ve her biri gelecekte bir yer bulmak için geçmişle yüzleşmek zorunda kalacak.


Zekâ, taciz ve kara mizahla patlayan Novuyo Rosa Tshuma'nın, Rhodesia'nın düşüşü ve Zimbabwe'nin çalkantılı doğumuyla ilgili cesur destanı,  politik kaos içindeki ezilenlerin ve şiddete rağmen kimliğini arayan bir ulusun azmini kutluyor. “Sonuç kesinlikle heyecan verici” (Garth Greenwell).


Novuyo Rosa Tshuma, genç bir Zimbabwean yazar ve Iowa Writers' Workshop'un mezunudur. Şu anda Houston Üniversitesi Yaratıcı Yazma Programı'nda doktorasını yapıyor. Kısa öykülerinden A Life in Full and Other Stories: Caine Prize Anthology Caine Prize Anthology gibi birçok Afrika antolojisinde yer aldı. lk kısa öykü derlemesi Shadows, 2013 yılında Güney Afrikalı yayıncı Kwela Books tarafından yayınlandı. Gölgeler, 2014'teki en iyi edebi eser ödüllerinden 2014 Herman Charles Bosman Ödülü'ne layık görüldü ve 2014 Etisalat Edebiyat Ödülü için ilk listelere katıldı. NoViolet Bulawayo da dahil olmak üzere “şiddetli ve dengesiz” çalışmayı adlandıran çok sayıda okuyucudan eleştiriler aldı.  

Kitap kapağına facebook adresimden bakınız. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Novuyo Rosa Tshuma'nın HOUSE OF STONE

Novuyo Rosa Tshuma'nın HOUSE OF STONE adlı eserinin, Orwell Politik Kurgu Ödülü'ne aday olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!


https://www.thebookseller.com/news/burns-and-evans-make-orwell-prize-political-fiction-shortlist-1020451

PASSING STRANGE by Ellen Klages

 Vogue Ispanya'da PASSING STRANGE'den övgüyle söz edildi! Vogue İspanya her şeyi okuyanlara önerilecek kendi harika kitap listesini hazırladı.  keşfedilmemiş bir ortamda taze bir romantizm olduğu için Passing Strange'i öven bir liste oluşturdular. Listenin tamamını burada görebilirsiniz: https://www.vogue.es/living/galerias/libros-para-regalar-navidad-alguien-que-lee-mucho


Çeviri hakları:  Fransızca yayın hakları Editions ActuSF, İspanyolca yayın hakları Amor de Madre ye satıldı.Sizlerle Jill Grinberg listesinden bir yetişkin kitabımızı paylaşmaktan memnunum.

PASSING STRANGE, Ellen Klages'den muhteşem bir spekulatif çalışma. World Fantasy AwardBritish Fantasy Award,ve Gaylactic Spectrum Award gibi ödüllerin yanı sıra, the NebulaLocusBisexual Writers Award, ve  Mythopoeic Award ödüllerinde finale kalmıştır

Günümüzde San Francisco'da, sanatçı Haskel, seksen yıl önce hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolduğunda sonsuza dek kaybedilmiş olduğu düşünülen efsanevi bir tablosu keşfedildi.

1940 yılında, roman kurgusu için kapak boyayan Loretta Haskel, konvansiyonel olmayan bir sığınak olarak hizmet veren San Francisco'ya yeni gelen Emily ile tanışır. Her ikisi de şehir içindeki şehirlere aşık olurlar: Dünya Fuarı'nın ışıltılı şehri ve Çin Mahallesi'nin yasak şehri. Bir şiddet eylemi onları parçalamakla tehdit ettiğinde, Haskel ve Emily bilime ve sihire - ve sanatın kalıcı gücüne - kendi yerlerini bulmak için dönecekler.PASSING STRANGE bir romantizm ve bir gizem, ama aynı zamanda bir şehre aşk mektubu, kadın dostluğuna, bir bütün olarak fantezinin her türüne hitap ediyor.


Jill Grinberg ajansının notu: Okuduğumda, Ellen Klages'in metinlerinden etkilendim-canlı açıklamaları, olağanüstü zaman ve mekan duygusu. Asla unutmayacağım bir hikaye. Ve birçok, birçok ödül beklediğimiz gibi, bazı muhteşem değerlendirmeleri aldı."A once-invisible slice of history, filled with vibrant, non-idealized characters, and fabulous writing to boot. A must-read!" ―Ann Leckie, New York Times bestselling author of the Imperial Radch trilogy
"A moving and genuine love story." ―The Washington Post
"With Passing Strange, Ellen Klages has spun a marvelously gritty tale of the bad old days, deftly weaving a tapestry from bittersweet nostalgia, magic, weirdness, romance, and the ugly truth of being queer in San Francisco at the dawn of WWII. It earns my highest compliment: I wanted more." ―World Fantasy Award winner Caitlin R. Kiernan
"Klages folds history and the modern world into a thoroughly satisfying novella that's rich in detail, warm in regard, and clever in execution." ―Publishers Weekly, starred review
“A tightly written plot and an unyielding sense of wonder… Passing Strange is a quick, enchanting read.” ―Romantic Times
"Klages deftly weaves each thread to a climax both bittersweet and empowering while demonstrating historical knowledge and immense fondness for her subjects and setting. For fans of speculative fiction with a strong sense of place." ―Booklist
"Passing Strange is [Klages'] best adult work to date." ―The Chicago Tribune
“Passing Strange is a passing subtle, detailed intergenerational fantasy with a pulp influenced story and a literary sensibility full of the past and the artifacts it leaves behind." ―Geoff Ryman, winner of the Clarke, Nebula and World Fantasy Awards.