15 Mayıs 2019 Çarşamba

Cornell wooolrich

Sizlere Cornell Woolrich'in müsait olan eserlerinden bir paketi paylaşmaktan memnuniyet duyarız. (Benden isteyiniz) Bildiğiniz gibi suç, korku, noir ve gizem türlerinin en başarılı ve üretken yazarlarından biri olan Woolrich, kurgu dünyasında kattığı gerilim ve psikolojik gerginlik tarzıyla dünyanın dört bir yanından büyük övgü alan önemli yazarlarımızdan biri. Hikayeleri ve romanları onlarca ülkede yayınlandı ve çoğu Hollywood stüdyoları (Rear Window, 1954) ve Francois Truffaut (La Mariee Etait en Noir, 1968) gibi uluslararası yapımcılar tarafından büyük sinema filmlerine uyarlandı. Woolrich’in 1968’deki ölümünden sonra bile çalışmalarına olan ilgi bir gün bile azalmadı.Ancak onlarca yıl boyunca birkaç farklı yayıncı tarafından yayınlanan yirmiden fazla romanıve iki yüzden fazla öyküsüyle, öykülerindeki haklar birçok kez devredildi ve ABD’deki çalışmalarının çoğunu basılmış bir haklar ağı oluşturdu ve hakları hep ayrı ayrı yerlerde oldu. Renaissance Agency ve ekibi yazarın, haklarını bulmak ve haklarını almak için yorulmadan çalıştı, böylece çalışmalarının önemini takdir eden yayıncılar, onu yeni nesil okurlara yeniden tanıtabilirler. ABD'li yayıncıları Centipede Press and Pegasus Books geçtiğimiz günlerde Woolrich'in çalışmalarını canlandırmak istedi ve bu amaçla çeşitli romanları ve Black Series'in altı kitabının yanı sıra Night of The Roman'ın da bulunduğu birkaç romanının yanısıra Night Has a Thousand Eyes, Deadline at Dawn, Phantom Lady and I Married a Dead Man adlı eserlerinin ticari ve ileri düzey  basımlarını yayınladı.


Renaissance agency, bu ivmeyi sürdürerek, tüm dillerde basılı ve dijital formatta lisans alabileceğiniz  iki yeni kısa öykü koleksiyonunu küratörlüğünü yaptı - Literary Noir: A Series of Suspense Woolrich'in en iyi gerilim kurgularını içeren üç bölümden oluşan bir dizi. An Obsession with Death and Dying (Ölüm ve Ölüme İlişkin Bir Gözlem) ise Woolrich'in sık sık okuyucuyu karşılaştırdığı bir konu olan ve ölümünün 50'nci yıldönümü onuruna yayınlanan iki bölümlük bir dizi .Uluslarası satışlar için de uygun olan, Woolrich’in iki bölümlük dijital bir koleksiyon olarak ortaya koyduğu ünlü Black Series’deki altı romanı. Bu seri, polisiye kurgu yazarlığının zirvesidir ve Black Alibi, The Black Angel, The Black Curtain, The Black Path of Fear, The Bride Wore Black and Rendezvous in Black'u içerir. Waltz Into Darkness, Night Has a Thousand Eyes, Deadline at Dawn, Phantom Lady and I Married a Dead Man ise onun diğer önemli suspense romanlarındandır.


Woolrich’in çığır açan eserlerini dünya çapındaki izleyicilere yeniden sunma çabalarımızda sizinle birlikte çalışmaktan çok heyecan duyuyoruz! Lütfen hangi başlıkların sizi ilgilendirdiğini bize bildirin.

14 Mayıs 2019 Salı

Catherine Gilbert Murdoch: THE BOOK OF BOY

İngiltere'deki çocuklar için en iyi tarihi kurguya layık görülen Young Quills Ödülü THE BOK OF BOY son elemelere kaldı!

Listenin tamamını burada görebilirsiniz:https://www.history.org.uk/secondary/categories/533/news/3717/young-quills-2019-shortlist 

MCPG- Yorumlar ve listelere giren kitaplar

HOW NOT TO ASK A BOY TO PROM by S.J. Goslee  ve  SOMEWHERE ONLY WE KNOW by Maurene Goo BUZZFEED'de "YA Books You Absolutely Must Read This Spring"("Kesinlikle Bu BahardaOkumanız gereken Genç Yetişkin Kitabı Seçimi) olarak listelendi! Listenin tamamını burada görüntüleyin.

SOMEWHERE ONLY WE KNOW by Maurene Goo


Yayınevinin Genç Yetişkin Kitaplarına Gelen Yorumlar
THE SPACES BETWEEN US 
Stacia Tolman; Henry Holt; 304 pages; July 2019 
★ "Serena şaşırtıcı derecede gerçekçi ve katmanlı bir kahramandır. Hikayesi oldukça keskin, canlı bir nesneyle ortaya çıkıyor ve en az sempatik karakterler bile düşünceli bir karmaşıklıkla ortaya çıkıyor. Çavdar Tarlasındaki Çocukların 21. yüzyıla uyarlanmış kız kahramanı." —Kirkus, yıldızlı inceleme
 —Kirkus, starred review  Genç Yetişkin Kitaplarından Uluslarası Satışları:

BERNIE SANDERS GUIDE TO POLITICAL REVOLUTION by Bernie Sanders/İspanyolca hakları  Capital Intelectual/Clave Intelectual'a satıldı

ALIEN: ECHO by Mira Grant/Rusça hakları AST Publishers'a satıldı

MIDDLE GRADE & CHAPTER BOOK

9781626727458_FC.jpg     9781250314093_FC.jpg


Grafik Roman Yorumları
DESTINATION MOON (SECOND STARRED REVIEW!- ikinci yıldızlı incelemeyi aldı)
Richard Maurer; Roaring Brook Press; 400 pages; June 2019


 İşte ABD uzay programını sıfırdan anlamak isteyen okuyucular için sürekleyici, kolay anlaşılır,  sağlam bir şekilde bilgilendirici bir kaynak." –Booklist, starred review


PIE IN THE SKY (SECOND STARRED REVIEW-ikinci yıldızlı incelemesi!)
Remy Lai; Henry Holt; 384 pages; May 2019
“Çizgi roman panelleriyle iç içe geçmiş düz yazılar, dili mükemmel bir şekilde Jingwen'i yabancı hissettiren bir engel olarak gösteriyor. Lai bu [hikayeyi] inkar edilemez bir tatlılıkla ifade ediyor.” —BCCB, starred reviewMiddle Grade/Chapter (okul Çapı ve Bölüm Kitapları-uluslarası Satışları:

THE NIGHT GARDEN by Polly Horvath/Russian rights sold to EKSMO

TUCK EVERLASTING by Natalie Babbitt/Romanian rights sold to Editura Art

THE SECRETS OF WINTERHOUSE by Ben Guterson, illustrated by Chloe Bristol/Czech rights sold to Albatros Media

CHARLIE JOE JACKSON'S GUIDE TO NOT READING by Tommy Greenwald, illustrated by J. P. Coovert/Korean rights renewed by Bear Books

CHARLIE JOE JACKSON'S GUIDE TO EXTRA CREDIT
 by Tommy Greenwald, illustrated by J. P. Coovert/Korean rights renewed by Bear BooksBAD KITTY GETS A BATH by Nick Bruel/Serbian rights sold to Izdavanje knjiga Jeti 
HAPPY BIRTHDAY, BAD KITTY by Nick Bruel/Serbian rights sold to Izdavanje knjiga Jeti  

BAD KITTY GETS A BATH by Nick Bruel/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania
HAPPY BIRTHDAY, BAD KITTY by Nick Bruel/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania  

BAD KITTY VS. UNCLE MURRAY by Nick Bruel
/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania    

BAD KITTY MEETS THE BABY by Nick Bruel
/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania    

BAD KITTY CAMP DAZE by Nick Bruel
/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania    

BAD KITTY: KITTEN TROUBLE by Nick Bruel
/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania    

WAY OF THE WARRIOR KID by Jocko Willink, illustrated by Jon Bozak/Albanian rights sold to Botart Publishing House

GRAPHIC NOVEL HABERLERİ 
9781250196958_FC.jpg    9781250312846_FC.jpg

THE PRINCE AND THE DRESSMAKER by Jen Wang and SPEAK: THE GRAPHIC NOVEL by Laurie Halse Anderson; illustrated by Emily Carroll 2019 YALSA Teen's Top Ten Listesine aday!  Listeye giren kitaplara bakın:

Tillie Walden's ON A SUNBEAM 12 Nisan Cuma günü düzenlenen yıllık ödül töreninde açıklanan Los Angeles Times En İyi Grafik Roman / Çizgi Roman Kitabı Ödülü'nü aldı. Bu yılın ödüllerinin kazananlarının tam listesini görebilirsiniz. HERE.

ON A SUNBEAM ayrıca hafta sonu New Yorker tarafından gözden geçirildi[READ].

 OPEN BORDERS by Bryan Caplan and Zach Weinersmith, için Bu Ekim ayında gelecek büyük medya ve ön sipariş kampanyası!

LAURA DEAN KEEPS BREAKING UP WITH ME by Mariko Tamaki; illustrated by Rosemary Valero-O'Connell, and HAWKING by Jim Ottaviani; illustrated by Leland Myrick  Publishers Weekly's 2019 Summer Reads! seçimi  Listenin Tamamına Bakınız.

Romper (UVM: 3.6M) GO WITH THE FLOW by Lily Williams ve  Karen Schneemann hÖzel bir alıntı ile birlikte kitap kapaklarını yayınladı! Buradan okuyabilirsiniz here.

KID GLOVES by Lucy Knisley  US Weekly's Mother's Day Gift Guide(US Weekly's Anneler Günü Hediye Kılavuzu. Listenin tamamını görüntüleyin) here.

CANNABIS and Box Brown komedyan Doug Benson'un oldukça populer (1,810,092 takipçisiyle) YouTube showunda yer aldı Yandaki linke bakınız: Getting Doug with High!

 CANNABIS ile ilgili diğer medyada çıkan haberlere bakınız
Graphic Novels Yorumları:

THIS WAS OUR PACT
Ryan Andrews; First Second; 336 pages
 "Zekice büyüleyici." –Kirkus, starred review

LAURA DEAN KEEPS BREAKING UP WITH ME (FOURTH STARRED REVIEW!)
Mariko Tamaki; illustrated by Rosemary Valero-O'Connell; First Second; 304 pages; May 2019  
 "Uyarıcı bir masal olarak ya da üzücü bir partiye davet olarak, bu her çerçeveye ayrım bir yorum katari. " –BCCB, starred review  

Graphic Novel Satışları:

THE PRINCE AND THE DRESSMAKER by Jen Wang/Portuguese (Brazil) rights sold to Darkside Books

ANYA'S GHOST by Vera Brosgol/Portuguese (Brazil) rights sold to Darkside Books

CANNABIS by Box Brown/Portuguese (Brazil) rights sold to Editora Mino

SPINNING by Tillie Walden/Portuguese (Brazil) rights sold to Editora Veneta

ON A SUNBEAM by Tillie Walden/Korean rights sold to Esoope

ARE YOU LISTENING? by Tillie Walden/French rights sold to Gallimard Jeunesse

GRIMOIRE NOIR by Vera Greentea, illustrated by Yana Bogatch/French rights sold to Glenat

KID GLOVES by Lucy Knisley/French rights sold to Editions Casterman

HAWKING by Jim Ottaviani, illustrated by Leland Myrick/Czech rights sold to Grada Publishing

THIS ONE SUMMER by Mariko Tamaki, illustrated by Jillian Tamaki/Czech rights sold to Paseka

MIGHTY JACK AND ZITA THE SPACEGIRL by Ben Hatke/French rights sold to Rue de Sevres

PTSD by Guillaume Singelin/Polish rights sold to Sonia Draga

TETRIS by Boz Brown/Polish rights sold to Wydawnictwo Marginesy

9781596434776_FC.jpgTHE LITTLE GUYS by Vera Brosgol  Romper.com (UVM: 3,576,306) da incelendi

People Magazine  Jimmy Fallon'un üçüncü kitabıTHIS IS BABY'nın duyurusunu yaptı ve ayrıca kitap kağaını yayınladı, (67.3M UVM). Duyuru ve kapağa bakmak için tıklayınız here.

CROSSING ON TIME by David Macaulay  The New York Times'ın 21 Nisan tarihli sayısında incelendi. İncelemeyi okuyunuz. (see attached and online here).

CROSSING ON TIME wayrıca  Staff Pick in the 4/28 print issue of The New York Times (also attached) and will be featured on the New York Times Instagram feed (@nytbooks) this month.

IN A MINUTE, MAMA BEAR by Rachel Bright was included in The Washington Post's Mother's Day roundup, "Make Mother's Day memorable with these children's books". You can view it HERE

VROOM! by Barbara McClintock was selected as Publishers Weekly's 2019 Summer Reads! See the full list here.


Pictures Book Reviews:

IT FEELS GOOD TO BE YOURSELF: A BOOK ABOUT GENDER IDENTITY
Theresa Thorn; illustrated by Noah Gringi; Holt; 40 pages
★ "The spirit of free expression and creativity infuses every spread of this inclusive exploration."–Publishers Weekly, starred review

THE LITTLE GUYS (THIRD STARRED REVIEW!)
Vera Brsogol; Roaring Brook Press; 40 pages
★ "With its action-filled double-page spreads that vary their format effectively (including a well-placed vertical spread as well as one that uses panels); expert comedic timing; and the oddly endearing Little Guys, the story is well suited for read-alouds."–Horn Book, starred review

GO FOR THE MOON: A Rocket, a Boy, and the First Moon Landing
Chris Gall; Roaring Brook Press; 48 pages
★ "Gall uses approachable analogies to illuminate STEAM concepts, and an author’s note recalls Gall’s experience watching the moon landing as a child, further personalizing this edifying and heartfelt story."–Publishers Weekly, starred review

CROSSING ON TIMESteam Engines, Fast Ships, and a Journey to the New World (SECOND STARRED REVIEW!)
David Macaulay; Roaring Brook; 128 pages; May 2019
★ "This book is a necessary addition to any collection serving middle grade readers and is perfect for collections in need of STEAM texts; a must-buy for any and all collections."–School Library Journal, starred review  


Picture Book Sales:
LIFE IN THE OCEAN by Claire A. Nivola/Chinese Simplified rights sold to Beijing Yutian Hanfeng Book Co.
THE ERASERHEADS by Kate Banks, illustrated by Boris Kulikov/Polish rights sold to DeReggio

WHO SAYS WOMEN CAN'T BE DOCTORS? by Tanya Lee Stone, illustrated by Marjorie Priceman/Chinese Simplified rights sold to Beijing Cheerful Century Co.

BOTTLE HOUSES by Melissa Eskridge Slaymakerm, illustrated by Julie Paschkis/Chinese Simplified rights sold to Diancan Art Collection

BOTTLE HOUSES by Melissa Eskridge Slaymakerm, illustrated by Julie Paschkis/Korean rights sold to Frene

LASSIE COME-HOME by Rosemary Wells, illustrated by Susan Jeffers/Chinese Simplified rights sold to Ginkgo (Beijing) Book Co.

IMAGINE THAT by Jonathan D. Voss/Russian rights sold to Plyandria

EARTH! MY FIRST 4.54 BILLION YEARS by Stacy McAnulty, illustrated by David Litchfield/Ukranian rights sold to Ranok Publishing House

THREE SQUEEZES by Jason Pratt, illustrated Chris Sheban/Japanese rights sold to Asunaro Shobo 

LOST. FOUND. by Marsha Diane Arnold, illustrated by Matthew Cordell/Chinese Simplified rights sold to Beijing Publishing Group

STAR STUFF by Stephanie Roth Sisson/Chinese Simplified rights sold to Beijing Yutian Hanfeng

DUDE! by Aaron Reynolds, illustrated by Dan Santat/Korean rights sold to KIZM Education Group

BE KIND by Pat Zietlow Miller, illustrated by Jen Hill/Turkish rights sold to Marti Yayin GrubuNOVELTY BOOK NEWS  

9781250304544_FC.jpg

Oscar the Grouch made an appearance on The Late Show with Stephen Colbert to promote his new adult book of humor, THE PURSUIT OF GROUCHINESS on Tuesday, April 9. You can watch the entire segment here, enjoy!


2 Ek