26 Nisan 2019 Cuma

THE PHANTOM TWIN by Lisa Brown First Second;

PHANTOM TWIN için heyecan verici inceleme haberleri! Lütfen aşağıya bakın.

The New York Times, Lisa Brown'un THE PHANTOM TWIN'inin   inceledi!
İncelemenin tamamını çevrimiçi olarak buradan kontrol edebilirsiniz. https://www.nytimes.com/2020/05/16/books/review/phantom-twin-lisa-brown.html
24 Mayıs Pazar günü basılacak.


"Sosyal olarak yalıtılmış zamanlarımızda, hikayesi bize fiziksel sınırlamaların aşılabileceğini ve fiziksel bağların her zaman en kalıcı olanlar olmadığını hatırlatıyor .""Birçoğunuzun Bologna'da fark ettiği gibi, bu grafik romanı sizi çekmesi için sadece bir bakışınız yeterlidir. PHANTOM TWİN, Lisa Brown'un ilk grafik romanıdır, ancak bu yüksek konseptli tarihsel kurgu içinde çok sayıda aksiyonve hatta duygusallığı barındırıyor. First Second'ın hit teen grafik romanı Anya''s Ghost gibi, PHANTOM TWIN ürperticilik ve güzelliğin doğru bir karışımı .First Second;Mart 2020; 208 sayfa; 12-16 yaş; tam renkli çizimler

Bu sevimi ama  ürkütücü grafik romanımızda
genç bir kadın, yapışık ikizinin hayaleti tarafından ziyaret edilir.

Isabel hayatını Jane'in izini sürerek geçirdi. Kelimenin tam anlamıyla — Kelimenin tam anlamıyla-iki yapışık ikizden Jane, hem fiziksel hem de duygusal olarak her zaman daha güçlüydü. Ama Jane ikizleri ayırmak için riskli bir girişim sırasında ameliyat masasında öldüğünde, Isabel yalnız kalır.

Yoksa o mu? Ölümündden sonra Jane, tıpkı eskiden olduğu gibi omuzdan kalçaya Isabel'e bağlı olarak geri döner. Isabel'in dışında Jane'i görebilen tek kişi var- bir hayalet, hayalet bir bacak, hayalet bir ikiz.

Sirk gösterisinin zorlu yaşamının canlı bir zemine karşı yüzyılın başında hilkat garibesi gibi yaşamalarına rağmen, Isabel'in hikayesi resimli kitapların yıldızı Lisa Brown'dan unutulmaz bir hikaye olarak ortaya çıkıyor.

Lisa Brown ödüllü bir yazar ve birçok resimli kitap ve çizgi romanın illüstratörüdür. İddiaya göre Lemony Snicket ile evli ve kesinlikle San Francisco'da yaşıyor. Bu onun ilk grafik romanı.


25 Nisan 2019 Perşembe

ANGEL MAGE Garth Nix

Garth Nix ANGEL MAGE'de yer alacak muhteşem haritaların hazır olduğu duyurusunu yapmaktan mutluyum.   Ve uluslarası satışların hakların güncellenmesi: Az önce Romanyalı Litera yayıneviyle iki kitaplık bir anlaşmayı yapıldı! Almanca hakları  da eli kulağında. satılmak üzere.  masada bir Macar teklifimiz var. İşler ilerledikçe sizi güncel tutacağım .


Garth Nix, bu sabah sosyal medyada ANGEL MAGE'in muhteşem kapağını açıkladı. Yandaki linkden bakınız!

24 Nisan 2019 Çarşamba

FINDING KINDNESS by Deborah Underwood; illus. by Irene Chan Henry Holt Books for Young Readers; October 2019; 32 pages; ages 4-8

Genç okuyucular için güzel bir konsept kitap olan FINDING KINDNESS'i paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Bu başlığın Bologna'da önizledimesini yaptık, ancak çizimlerini son haliyle henüzi aldık, bu yüzden sizlerle cilalı bir PDF paylaşmamız gerçekten çok heyecan verici. Nezaket herdem taze bir konudur ve herkesinönem vermesi gereken bir değerdir. İçten gelen örneklerle resimlenen bu kitap, her türlü nezaket kutlamasıyla dolu!New York Times'tan çok satan yazarı Deborah Underwood'dan.

Bir çeşit araba veya bir merdiven, bir kamyon veya bir ağaç. Bir makas ve bir kucak. Bir tırmık ve bir avlu.

Celebrity This, paylaşım için mükemmel olan topluluk ruhu, şefkatin ve cömertliğin güçlü bir hikayesidir!

New York Times'ın en çok satan yazarı Deborah Underwood kendisi ayrıca The Quiet Book'u yazdı. O kitapta Golden Gate Parkı, vegan fırınından çıkan kurabiyeleri, kediler, domuzlar veya hindiler gibi birçok restoran olduğunu görebilirsiniz.

Irene Chan, Baby Loves Quarks'ın illüstratörüdür! ve Bebek Havacılık ve Uzay Mühendisliğini Seviyor! Aynı zamanda sanat yönetmeni, tasarımcı, sanatçı ve amatör fotoğrafçı. Halen Georgia, Atlanta'da yaşıyor.

BABYMOUSE: TALES FROM THE LOCKER seriesden en yeni kitap: SCHOOL-TRIPPED.

Babymouse dizisiyle ilgili sizlere bazı heyecan verici haberlerim var! BABYMOUSE serisi, BookList'in 21. Yüzyılın En İyi 50 Okul Çağı Çocuk Romanından biri olarak seçildi! Gerçekten de bu muhteşem bir övgü. Listenin tamamını burada bulabilirsiniz:

BABYMOUSE: TALES FROM THE LOCKER  serisinin en yeni kitabı SCHOOL-TRIPPED'i takdim etmekten memnunum.  Babymouse'un okulu sanat dersi için Big City'deki müzeye doğru gidiyor. Ve onlar artık ortaokullu olduklarına göre, o ve arkadaşları tamamen başlarında bir öğretici olmadan müzeyi gezecekler ! Babymouse dünyaca ünlü  sanat eserlerini incelemek için sabırsızlanıyor  ... yani Felicia Furrypaws'un müzeyi kırmayı ve kasabaya gitmeyi planladığını duyana kadar öyleydiler . Babymouse, özgürlüğünü kendi başına bir kentsel macera ile test etmeye karar verir. Acaba kasaba gezisini otobüs müzeden ayrılmadan önce tamamlayabilecek mi? Yoksa Büyük Şehrin keşmekeşinde daha çok mu zaman harcayacaklar?

Bu seri DORK DIARIES , WIMPY KID DIARY ve James Patterson'un MIDDLE OKULU kitapları hayranları için  için idealdir. Arkadaşlık, popülerlik ve hatta cep telefonu bağımlılığının tehlikeleri gibi konuları araştıran mizahi, kolay okunur bir dizi. SCHOOL TRIPPED sorumluluk temasını işliyor - başında bir öğretmen olmadan da doğru olanı yapmak gibi!

Babymouse serisinde üç milyondan fazla kitap basılmıştır ve onlarca okul çağı çocuklara yönelik grafik romanın önünü açmıştır. Aslında, ALA Önemli Çocuk Kitabı olarak adlandırılan ilk grafik romandı! Şu anda TALES FROM THE LOCKER dizimizde iki  kitabımız  daha var. Yayın hakları Çince - Basitleştirilmiş (BabyCube), Çekçe (Euromedia) ve Hollandaca (De Fontein) olarak satılmıştır. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur. 


22 Nisan 2019 Pazartesi

Lydia Fitzpatrick: LIGHTS ALL NIGHT

Lydia Fitzpatrick’in LIGHTS ALL NIGHT LONG, Ophrah’ın O DERGİSİ’nde “Hemen Okunması gereken 10 Kitap'dan biri!” listesinde  gösterildi. Liste çok büyük. Burada gösteremiyorum. Facebookdan bakın. Yada isterseniz hemen yollarım

BEST FRIENDS by Shannon Hale, Illustrated by LeUyen Pham

Shanon Hale BEST FRIENDS için son haliyle pdf'inin yanı sıra muhteşem Fragmanıyla bu harika kitap tanıtımını da içeren büyük pazarlama planımız var! Bu kitap okul çağı çocuklara yönelik mükemmel bir  grafik roman, ve daha şimdiden Kirkus'tan mükemmel bir yıldızlı derecelendirmeye sahip oldu.

★ "Real Friends'te (2017) ilkokul dostluğunun engebeli yolunu gezdikten sonra, Hale, varoluştaki sıkıntılara daha da derinden bakan bir başka grafik anı kitabıyla ile geri döndü. Şimdi altıncı sınıfta, genç Shannon," Grup "un üyesidir. En önemlisi en iyi arkadaş ve grup elebaşı Jen ve alçakgönüllü ortalama kız Jenny'yi içeren popüler ve güzel kızlardan oluşan grupa döndü.  Ancak, grupta iççekişmeler ve ihanetler artacak, Shannon gruba  uyum sağlamak için çabalarken ve  diğer yandan onları bastırmaya çalışması, sık sık dengeden uzaklaşacak.  Dinamiği zekice kavrar: “Altıncı sınıf arkadaşlıkları bir oyun gibiydi… / sadece kuralları çözer çözmez… / tekrar değişirlerdi.” Sırtından bıçaklama ve sersemliği çıplak bırakmanın yanı sıra, Hale  kaygı ve obsesif kompulsif eğilimlerle mücadelelerini açıklık ve dürüstlük ile inceler .Shannon'un hikayesi nihayetinde kendi yolunu izleyerek hissettiği memnuniyeti göstererek güçlendiriyor. Hale ve ıllustrator Pham (colorist Sycamore ile ), tipik bir ortaokul hayatının nüanslarını yakalar, Shannon'un kamusal sıkıntılarını içsel çatışmaları ile dengeler ve 1980'lerin nostaljisinin eğlenceli bir dozunu ekler. Pham'ın sanatı sadeliği ile andırıyor; Ayrıntılı yüz ifadeleri, en isteksiz okuyucular için bile duygusal derinlik ve erişilebilirlik sağlar. Bir yazarın notu ciddiyetle ve yaşla ilgili kaygı hakkında konuşur.. Bunu Raina Telegmeier veya Victoria Jamieson hayranları için mutlaka okunması gerektiğini düşünün. Hale ve arkadaşları ağırlıklı olarak beyazdır, ancak renkli öğrenciler her zaman mevcuttur. Orta okula yapılan bu bakış açısı anlayışlı, içten içe ve önemli. "- Kirkus, yıldız incelemesiBir kez daha, Shannon Hale okuyucuları gençlik yaşlarına  götürecek bir kitap yazdı! Real Friends'in uzun zamandır beklenen devamı olan BEST FRIENDS, ilkokul ve erken orta okula devam eden duygusal bir kitap. Zorbalık, uyum, çocukluk kaygısı ve artan acıların bu gerçek yaşamda tasviri, geçmiş ve şimdiki herhangi bir çocukla rezonansa gireceğinden emin olabilir.

BEST FRIENDS by Shannon Hale, Illustrated by LeUyen Pham
First Second; Augustos 2019; 256 sayfa; yaş grubu 8-11

 Real Friends (Gerçek Dostlar) arkasındaki ekipten, dostlarınızı bulma konusunda başka bir grafik anı.

Shannon altıncı sınıfın mükemmel bir dönem olacağını biliyor. Grup adlı toplulukta bir yeri var ve en iyi arkadaşı okuldaki en popüler kız olan grubun lideri Jen.

Ancak grubun kuralları sürekli değişiyor ve Shannon onlara ayak uydurmak  için çabalıyor. Hangi TV şovlarının havalı olduğunu, hangi şarkıları dinleyeceğini ve en önemlisi hangi çocuklarla konuşabileceğini asla bilemiyor. 

Bu kuralları kim koyuyor? Ve Shannon grupla arkadaş kalmak için onları dinlemek  zorunda mı?

Shannon Hale bir çok kitabın bestselling yazarı Ever After High series, Princess Academy, ve Real Friends bestseller kitapları arasında. Kocası  Dean Hale ile  Rapunzel's RevengeCalamity Jack, the Unbeatable Squirrel Girl series,ve  The Princess in Black series',nin ortak yazarıdur 

LeUyen Pham Real Friends ve The Princess in Black serisinin bestseller çizeridir.   Big Sister, Little Sister and The Bear Who Wasn’t There'i yazdı ve resimlendirdi.   The Boy Who Loved Math dahil olmak üzere birçok resimli kitabı resmetmiştir.

Real Friends Satış ve Medya bilgileri

300,000 kopya satıldı

Yabancı satışlar::
Italian/il Castoro
Korean/Dasan Publishers
Polish/Jaguar

Ödüller:
Publishers Weekly Best Books of the Year - 2017
Parents Magazine, Best Children's Books of the Year - 2017
Booklist Editors' Choice - 2017
School Library Best Books of the Year - 2017

Övgüler:
★ “Wistful, affecting, and utterly charming.” —Booklist, starred review    

★ “Bound to resonate with most readers, especially fans of Raina Telgemeier.” —School Library Journal, starred review

★ “A wonderfully observed portrait of finding one’s place in your world.” —Publishers Weekly, starred review

“Fresh and funny.” New York Times Book Review

“The book's truth is as vibrant as its art.” —Washington Post

“A heart-stabbing tale of the everyday social agonies of girlhood.” —Wall Street Journal

“Shows us the incredible kindness and solidarity that girls can and do display.” —The Mary Sue

“Nails what it’s like to navigate elementary-school friendships.” —Parents Magazine

“Sure to be loved by anyone who has ever felt like an outsider.” —Victoria Jamieson, New York Times–bestselling and Newbery Honor author of Roller Girl

“Fresh, fun, and achingly real. Bravo!” —Jennifer L. Holm, New York Times–bestselling and Newbery Honor author and co-creator of Sunny Side Up and the Babymouse series

“This book is SO GOOD. SO MANY FEELS.” —Gene Luen Yang, American Born Chinese