17 Nisan 2019 Çarşamba

15 Nisan 2019 Pazartesi

OUTSIDE LOOKING IN by T C Boyle

Geçen hafta sona erdiğinde, TC Boyle’nin OUTSIDE LOOKING IN hakkında aldığımız daha mükemmel ve anlayışlı değerlendirmeleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Austin Chronicle'dan David Gaines, OUTSIDE LOOKING IN için bir “armağan” olarak adlandırıyor ve övgüyle kitabın büyüsünü destekliyor çünkü Boyle prizmatik vizyonu ve sosyal gerçekliğin ayrıntıları ve ruhları için kartal gözü arasında ustaca değiştiriyor. ”

https://www.austinchronicle.com/arts/2019-04-12/outside-looking-in/


Roman ayrıca The New York Times Kitap İncelemesi'nde gözden geçirildi. Chris Bachelder “kinetik, kavramsal ve keskin”  olarak kitabı çağırıyor. Dahası, kitaptan bir adım geri attığınızda, Boyle'nin -  titiz ve iddialı konularının ruhuna çok benzeyen - şu anda kendi etkileyici kamusal sanat projesini tamamlamış olduğunu görmeye başlayabilirsiniz: a Mount Rushmore of American Fanatics.
https://www.nytimes.com/2019/04/10/books/review/t-coraghessan-boyle-outside-looking-in.htmlBu çalışmanın böyle düşünceli bir şekilde kabul edildiğini görmekten mutluluk duyuyoruz!

MCPG Submission: SUNNY by Celia Krampien

Sunny her zaman her olayın parlak tarafını görür. . . o yapana kadar.

Çoğu insan, yağmurlu bir günde okula gitmenin iyi bir şey olmadığını söylerdi.

Çoğu insan, rüzgarla uzağa götürülüp fırtınalı bir denizin ortasına düşmenin çok kötü bir durum olduğunu söylerdi.

Hayır, çoğu insan bundan hiç hoşlanmazdı.

Ama Sunny çoğu insan gibi değildi. Sunny parlak tarafa bakmaktan hoşlanıyor. Ve işler fazlasıyla kasvetli olduğunda?

Peki, arkadaşlar bunun için değil mi?

İlk yazardan / sanatçı Celia Krampein'den iyimserliğin gerçek gücü hakkında unutulmaz, sevgi dolu bir hikaye geliyor.

Celia Krampien, Kanada'nın Ontario kentinde Owen Sound yakınlarındaki küçük bir kasabada ormanda bir evde büyüdü. Sheridan College'de illüstrasyon okudu ve şu anda eşi, yaramaz bir kedi ve meraklı bir av köpeğiyle birlikte Ontario, St. Catharines'de yaşıyor.

İnceleme için erken bir PDF'miz mevcut. İlgilenirseniz bana yazın.

OUTSIDE LOOKING IN by T C Boyle

TC Boyle ve OUTSIDE LOOKING IN daha büyük tanıtım! Bu harika inceleme, bu haftasonu The LA Times'da yayınlanacak: https://www.latimes.com/books/la-ca-jc-fob-tc-boyle-interview-home-tour-20190410-story.htmlAyrıca, ABD'de bugün bir başka harika inceleme: https://www.usatoday.com/story/life/books/2019/04/11/review-t-c-boyle-spins-family-drama-lsd-era/3425998002/

DUCKS! by Deborah Underwood, illustrated by T.L. McBeth Henry Holt & Co.; February 2020; 32 pages; ages 4-8


Ogilvy'i bize getiren yazar / illüstratör ikilisinden şimdi mizah ve yürekle dolu görsel bir hikaye geliyor - DUCKS! Bu süper sevimli ördeğin ve ailesini bulmak için yaptığı destansı arayışın ardından, yürekburkan bir olayla sonlanan kitabımız bitinceye dek
 okuyucuları kahkahaya boğacak.


DUCKS! by Deborah Underwood, illustrated by T.L. McBeth
Henry Holt & Co.;Şubat 2020; 32 sayfa; yaş grubu 4-8

Ördekler. Ördekler? YOK ÖRDEK!

Ördek göletten bir anlığına uzaklaşır ve öteki ördekleri bulmak için geri döner!  Ördek, onları her yerde ararken şehrin etrafında onlara dair birçok ipucuna rastlar- ayak izlerine, tüylerine, yumurtalarına-, ancak ördeklerin kendisini bir türlü bulamaz. Acaba Ördeğimiz sonunda tüylü arkadaşlarını bulabilecek mi? Eşsiz hikaye anlatımı ve çok sayıda görsel şakalarıyla bu kitap, ailenizin eğlenceli ve tatlı bir kutlamasıdır.

Deborah Underwood Bearnard's BookThe Panda Problem,Interstellar Cinderella,  New York Times bestsellerları The Quiet Book and Here Comes the Easter Cat, ve Ogilvy ( Y P McBeth'in çizimleriyle) gibi birçok resimli kitabın yazarıdır. 

TP McBeth Robot in Love'ın illustratoru.  Bridget Heos’nun Stegothesaurus ve  Deborah Underwood'un Ogilvy'nin çizimleri yaptı.

Dileyenler eserin PDFini benden isteyebilirler.