23 Mart 2019 Cumartesi

THE SKYLARK'S WAR by Hillary McKay

Hilary McKay'in SKYLARK'S WAR'u
2019 İngiliz Kitap Ödülü için

Yılın Çocuk Kurgu Kitabına aday!
2019 British Book Award

for Children's Fiction Book of the Year!


Hilary McKay'in SKYLARK'S WAR'u Nielsen BookScan Birleşik Krallık çok satanlar listesinde beşinci sıradaki yerini bu haftada korudu!


Hilary McKay'in SKYLARK'S WAR'u Waterstones’ Children’s Book of the Month​(Waterstones'un ayın çocuk kitabı seçimi) 


Hilary McKay'in SKYLARK'S WAR'u Nielsen BookScan Birleşik Krallık ok satanlar listesinde beşinci sırada!


Winner of the 2018 Costa Children’s Book Award
The Times’ Children’s Book of the Year
The Sunday Times Children’s Book of the Year
An Independent Best Children’s Book of the Year
New Statesman Best Children’s Book of the Year
Boston Globe Best Children’s Book of the Year
Telegraph Best Children’s Book of 2018
The Waterstones’ Children’s Book of the Month January 2019
The Bookseller Children’s Book of the Month
The Times Children’s Book of the Week
The Sunday Times Children’s Book of the Week
Guardian Biggest Book of Autumn 2018
A Junior Library Guild selection
One of the Horn Book’s Best Books of 2018
Toronto Star Book That Will Make a Splash this Fall
One of the iNews 6 Best Children’s and YA Books for Autumn
Daily Mail Perfect Children’s Book for Christmas
Guardian Best Young Adult Fiction Book for Christmas


War Horse, The Camomile Lawn and Cogheart hayranları için mükemmel bir seçim olan Birinci Dünya Savaşı sırasındaki komik, hüzünlü ve sıcak bir aile efsanesi.

Kahramanlarımız Clarry ve Peter, Londra'da  dar, uzun ve yalnız bir evde yaşıyorlar. Anneleri yok ve ilgisiz bir babaları var, tek eğlenceleri eski kitaplar ve yıldız atlası.

Clarry, her yıl çorak arazili ve ışıltılı denizi ile Cornwall'e yapacakları yaz gezilerini merakla beklemektedir. Ama hepsinden iyisi, orası hayran oldukları kuzenleri Rupert ile bir araya geldikleri yerdir. Cornwall'daki yazlar büyülüdür ve hiçbir yerde Clarry ve Peter'ın daha mutlu olduğu bir yer yoktur.

Ancak yeni arkadaşlıklar kurulup, sözler verildikçe,   kısa süre sonra uzak hatıralar haline gelecek bu büyülü yazlarda Clarry öğrenme tutkusunu keşfeder. Ve sonra Birinci Dünya Savaşı başlar - ve Clarry ilk defa hiçbir şey bilmemenin bazen çok fazla şey bilmekten daha iyi olduğunu keşfeder.


Bu yaz anılarını canlı tutmak için umutsuz olan Clarry, sadece dostluklarının savaştan hayatta kalmasını umuyor...

Kylian Mbappé'ninThe First Complete Biography

Kylian Mbappé'nin biyografisinin ilk müsveddelerini aldığımızı size bildirmekten mutluluk duyuyorum.

 Time Magazine, “Yeni Nesil Liderler” başlıklı uluslararası kapağında Ekim 2018 sayısında onu seçti. Kral Pelé'nin yirmidan az kişiye bıraktığı futbolculuk mirasıyla bir futbolcudan daha fazlası oldu: bir dünya simgesi haline döndü. 15 Temmuz'da Moskova'da FIFA Dünya Kupası'nı markalayan kişi.

L'Équipe'de (günlük Fransız sporu) gerçek bir içeriden gelen ve gazeteci olan Arnaud Hermant tarafından yazılan bu kapsamlı biyografi, gerçek Kylian Mbappé'yi ortaya koyuyor ve Monako'dan Paris Saint Germain'e transfer için ödenmemiş transfer tutarı gibi, kariyeriyle ilgili birçok sır ve fıkra ortaya koyuyor . Birçok eski ortak, antrenör ve menajerin röportajı da dahil olmak üzere, bu kitap harika bir oyuncu ve zeki ve cömert bir adam gösteriyor.

THE SINGING ROCK & OTHER BRAND-NEW FAIRY TALES by Nathaniel Lachenmeyer, illustrated by Simini Blocker

THE SINGING ROCK & OTHER BRAND-NEW FAIRY TALES by Nathaniel Lachenmeyer, illustrated by Simini Blocker
First Second;18 Haziran 2019; 112 sayfa; 5-9 yaş arası

Bir cin kazara lambasından çıkmasına izin veren kurbağandan sadece bir dilek dileme şansını istiyor - bu arada, kurbağa sadece yalnız kalmak istiyor. Bir cadı, kalıcı bir ozanın neşeli (ve berbat) şarkı söylemesiyle işkence görür, ama sonunda onu bir kayaya çevirip bir kayaya çevirdiğinde, şarkı söylemeye devam eder - bir şekilde korkunç müziğin gücü tüm sihrin üstesinden gelir. Bir büyücü evcil hayvan istiyor. Bir dev sadece güzel resim yapmak istiyor. Dört orijinal, akıllı ve son derece etkileyici masal, genç okuyucular için bu yeni koleksiyondan oluşuyor.

Bir ustalık, Nathaniel Lachenmeyer'den canlı bir metin ve Simini Blocker'ın göze çarpan, resim sanatıylaThe Singing Rock, iyi bir öyküyü ve iyi çizgi romanları seven çocuklar için mükemmel bir okuma!


Nathaniel Lachenmeyer, çocuklar ve yetişkinler için ödüllü bir kitap yazarıdır. Nathaniel’in çocuk kitapları Broken Beaks, The Origami Master ve Octopus Escapes! Yaşam boyu peri masallarına olan aşkı var.

Simini Blocker, Almost Midnighı ve My So-Called Superpowers serisi de dahil olmak üzere birçok okul çağı çocukları ve genç yetişkin kitapları üzerinde çalıştı. Çizimleme yapmıyorken, nakış işlemeyi  , mümkün olduğunca seyahat etmeyi ve çok fazla sabit malzeme toplamayı seviyor.

Peter Kispert: I KNOW YOU KNOW WHO I AM


Peter Kispert'in ilk hikaye koleksiyonu I KNOW YOU KNOW WHO I AM Times Bookda çıkacak kitap yorumunu sizinle paylaşmaktan memnunum. https://www.nytimes.com/2020/03/10/books/review/story-collections-peter-kispert-vanessa-hua-leesa-cross-smith.html?auth=login-email&login=email


Peter Kispert'in ilk hikaye koleksiyonu I KNOW YOU KNOW WHO I AM (Penguin) sizlere takdim etmek istedim. Kitap içindeki hikayelerin önemli revizyonları artık tamamlandı ve kitap için ilk geçiş sayfalarımız hazır, dilediğiniz an paylaşırım.  Şubat 2020'de kitabımız yayınlanacak.


Kitapla ilgili bazı muhteşem yazılar var;

"Bu ilk koleksiyon, yazarın yıllarının çok ötesinde bir bilgelik ve bir dil goblenine sahiptir. Birbirine bağlantılı güvenilmez anlatıcılar,  en olası yerlerde dini bulabileceğimizi hatırlatıyor-bir gerçek ile bir yalan arasındaki boşluk gibi. Kispert kesinlikle izlemenmesi gereken bir yazar."- Jodi Picoult,A Spark of Light and Small Great Things nyt çok satan yazar

"Düşündürücü, rahatsız edici, dünyadaki yerlerini arayan  karakterlerle dolu,  I Know You Know Who I Am, bana Mary Gaitskill ve Adam Haslett'in ilk koleksiyonlarını mümkün olan en iyi şekilde hatırlatıyor- yazım tonu ve yeteneğinden gelecek vadeden bir yazar."- David Ebershoff, The Danish Girl and The 19th Wife'ın yazarı

"Peter Kispert'in göz kamaştırıcı   koleksiyonu, en iyi kurgunun gerçeği keşfetmek için yalan söylediğini hatırlatıyor. İşte cesur yeni bir vizyonla kendine güvenen, psikolojik olarak zeki yeni bir yazar."- Garrard Conley, Boy Erased yazarı

"Peter Kispert'in geniş, komik karakterlerine aradıkları bağışlanma ve tanınma konusunda aradıkları şeyi verebilseydim, bunu yürekten yapardım. Bu unutulmaz hikayeler hayatımızda oluşturduğumuz tepeden baktığımız konulara ve onlardan uzaklaşmanın imkansızlığına bakıyor. İzlemenmesi gereken bir yetenek.”- BACK TALK'ın yazarı Danielle Lazarin

"Bazen bir hikaye koleksiyonu okursunuz. içindeki  duygularıno kadar derin, dili o kadar saftır ki bunu bir ölümlünün nasıl yazdığını merak edersiniz. Peter Kispert bir sihirbazdır, herhangi bir okuyucunun kalbinde gerçek çan seslerini çalacak, yalancılar ve yalanlardan bir  koleksiyon oluşturur.Bir yetenek gösterisi. Mutlaka okuyun.yalancılar ve yalanlar topluluğu oluşturma


"“Yıllarca süren ve sevgiyle sınırlandırılan bu inanılmaz ilk çıkıştaki yalancılar, zorlamaları ve ihanetleri zaman içinde kendilerini cezalandırıyor. Bu düz yazıda, çapraz kesilmiş yaşamlar, şuna benzer patolojileri gösteriyor;  sert ve aydınlatıcı, kızgın ve üzgün, oluştu. Hepsinden önemlisi, Kispert’in muazzam yeteneği ve sevmeye alışacağımız diliyle .

…... I KNOW YOU KNOW WHO I AM yazar Peter Kispert'in kısa bir hikaye koleksiyonu.

Bağlantılı ve sıkı tematik öyküler içeren I KNOW YOU KNOW WHO I AM Kispert, aldatma, performans ve daha tuhaf bir kimliğin daha geniş bir dünya ile uzlaştırılmasının huzursuzluğunu araştırıyor; karakterleri genellikle bu uyumsuzlukta gezinmek için bir taktik olarak yalan söyleyen karekterler.  Kitap boyunca ayrıntılı yalanlar ortaya koyan ve bu aldatmacalarını hayatlarının ve ilişkilerinin dokusunda başa çıkmaya çalışan hoppa karakterlerle tanışıyoruz.

Kitabın başlık hikayesinde, sallantıda olan gönül macerasını umutsuzca kurtarmaya çabalayan hikayenin kahramanı, erkek arkadaşıyla önceden düzenlenmiş buluşmalarında, uydurmasyon bir arkadaşı oynaması için bir aktör tutuyor; “Aim for the Heart”, “Kalbe Hedef Al” da, ana karakterin avlanma alışkanlığıyla ilgili yalanları beklenmedik bir geyik ölüsüyle karşısına çıkıyor ve onu rahatsız edici lise hatıralarıyla tekrar yüzleşmek zorunda bırakıyor; “Slow Exposure” da yani “Yavaş Maruz Kalma” da, kahramanın beklenmedik şekilde harap olmuş çocukluk evine geri dönüşü, babasıyla ilgili duygularını anlatırken mevcut ilişkisindeki gerçeği çarpıttığını ortaya koyuyor.

Kitap boyunca, aldatma anları, yüksek riskli anlarla ve zaman zaman aşırı-gerçek performanslarla çarpışıyor, mahremiyete giden yolları aramaya ve kendi güvenlik açığı yönelmeye çalışmaya çalışan çarpıcı bir tuhaf karakter portresi oluşturuyor. I KNOW YOU KNOW WHO I AM Mary Gaitskill'in BAD BEHAVIOR'ı geleneğinde , duygusal hasar hakkında yoğun bir şekilde dokunmuş bir koleksiyon, Garth Greenwell'in WHAT BELONGS TO YOU'sunun düşünceli ve iç lirizmiyle ve Carmen Machado’nun HER BODY AND OTHER PARTIES kimliğiyle güdümlü gerçeküstü korkularının izlerini konu ediyor.

Peter Kispert'in hikayeleri ve denemeleri son zamanlarda Playboy, Esquire, out Magazine, Mcsweeney's, Salon, the Carolina Quarterly, Slice ve başka yerlerde ortaya çıktı. Penguin Random House'da ve Indiana Review'ın editör şefi ve  editör Yardımcısı olarak çalıştı ve  IU Press ile yıllık Blue Light Books Ödülü'nü kurdu. Indiana Üniversitesi'nin MFA programından mezun oldu,kurgusal bir Ernest Hemingway programı üyesiydi ve lisans atölyelerinde ders verdi. Manhattan'da yaşıyor.


21 Mart 2019 Perşembe

ill Grinberg Literary Management Bologna 2019 Kataloğu

Sizlerle Yeni ve yakında çıkacak Resimli Kitaplar, Orta Derece ve Genç Yetişkin başlıklarını içeren Jill Grinberg Literary Management Bologna 2019 Kataloğunu paylaşmaktan çok memnunum. Bazı önemli noktalar::

THE EVIL PRINCESS VS. THE BRAVE KNIGHT by Jennifer & Matthew Holm -Tanıdık bir peri masalını alıp, içine kardeş rekabetini ekleyen yeni ve eğlenceli bir resimli çocuk kitabı.

MAYBE HE JUST LIKES YOU by Barbara Dee - "Masum" un, istenmeyen bir kucak gibi kontrol edilemediği takdirde zorbalık ve tacize dönüşebileceğini ı araştıran akıllı bir okul çağı çocuklarına yönelik bir kitap.

THE BOOK OF BOY by Catherine Gilbert Murdock - Sekiz ülkeyes satılan  Newbery Onur Ödüllü kitap!

THE CANDLE AND THE FLAME by Nafiza Azad, Kirkus'un “Fantezi severler için mutlaka okunması gereken kitap” olarak adlandırdığı Nafiza Azad'dan yemyeşil ve romantik bir başlangıç

ANGEL MAGE by Garth Nix, Ekim ayında tüm dünyada satıldığı ülkelerde eşzamanlı bir yayınla çıkacak olan melek büyüsü ve hayvanlarla ilgili Garth Nix'den yepyeni, ve baştan çıkarıcı.

SHATTER CITY by Scott Westerfeld, New York Times çok satanlarından IMPOSTORS serisinini bir sonraki kitabı Scott Westerfeld tarafından yazıldı. Victoria Aveyard ve Marie Lu'nun hayranları için mükemmel

Ve daha fazlası! Herhangi bir unuz varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen bana bildirin.B.B. Alston: AMARI AND THE NIGHT BROTHERSB.B. Alston's
AMARI AND THE NIGHT BROTHERS
Finlandiya'da  Otava'yayınevine 3 kitaplık anlaşmayla preempt olarak satıldı.
Finland: Otava. Norway: Gyldendal.


Quinton Peters, iki farklı Ivy League üniversitesine tam burs teklifi alan Rosewood City konut projelerinin altın çocuğuydu. Gizemli bir şekilde kaybolduğu zaman, 13 yaşındaki Amari'nin küçük kız kardeşi, neden daha büyük bir anlaşma olmadığını anlayamıyor. Neden hikayesi tüm haberlerde yer almıyor? Ve polis neden sürekli olarak  yasadışı bir şeyle karşılaştığını varsayıyordu?Nevermoor, Kingsmen'le tanışıyor.

Quinton Peters, iki farklı Ivy League üniversitesine tam burs teklifi alan Rosewood City konut projelerinin altın çocuğuydu. Gizemli bir şekilde kaybolduğu zaman, 13 yaşındaki Amari'nin küçük kız kardeşi, neden daha büyük bir anlaşma olmadığını anlayamıyor. Neden hikayesi tüm haberlerde yer almıyor? Ve polis neden sürekli olarak  yasadışı bir şeyle karşılaştığını varsayıyor?

Sonra Amari, erkek kardeşinin dolabında  bir evrak çantası keşfeder. Sadece Amari'nin gözlerine yönelik bir evrak çantası.  Quinton'un bildiği ama kendisinin bilmediği çok şey olduğunu düşündü. Zira ansızın Gizli Doğaüstü İşleri Bürosunda bir yaz denemesine adaylığından vazgeçti.
Amari, ona ne olduğunu bulmanın cevabının burada bir yerde yattığı kesin, eğer sadece başını denizkızları, cüceler, uzaylılar ve büyücüler fikri etrafında deliler gibi düşünmekten alabiliyorsa, hepsi gerçek şeyler, bir oda arkadaşı olarak bir weredragon verildiğinde anında yüzleşmesi gereken bir şeyler olacak.

Amari doğaüstü dünyayı tüm hayatları boyunca tanıyan ve tüm yaşamları boyunca “Atlantik Okyanusunda hangi Büyük Canavarlar yaşıyor?” Ve “Merlin kaç yaşında?” Gibi sorulara kolayca cevap verebilecek çocuklara karşı mücadele etmeli. Gizli Yerler Bölümü gibi işaretlerle bu şekilde yalnız Amari için bir ders - ya da bu kadar mı? Eğer hepsi yeterli değilse, her Büro stajyerine doğaüstü seviyelerde işlerini yapmalarına yardım etmek için geliştirilmiş bir yeteneğe sahip - ama Amari’ye Yasadışı yetenek: Sanki onu öne çıkarmak için başka bir şeye ihtiyacı varmış gibi.

Amari, tüm doğaüstü dünyayı tehdit eden kötü bir sihirbaz ve kendi sınıf arkadaşlarının kendisini düşman hissettiğini düşünerek, daha önce hiç bu kadar yalnız hissetmemişti. Ama üç deneme aşamasını geçemezse, Quinton’a ne olduğunu asla bulamayabilir ...Yazar hakkında:
B.B. Alston, ABD'nin Güney Carolina eyaletinde yaşıyor. Sonbaharda biyomedikal bilim yüksek lisans öğrencisi olacak.

Katya de Becerra WHAT THE WOODS KEEP:Katya de Becerra, listemize, ilk olarak geçen yıl WHAT THE WOODS KEEP ile girdi. Bu kitap  eski mitlerle dolu ormanlara doğru akıllara durgunluk veren bir yolculuğun konu edildiği doğaüstü bir gizemdi.
Şimdi yeni bir genç yetişkinlere yönelik gerilim romanı OASIS'le okuyucunun merakını arttırıyor. OASIS'te gördüğünüz her zaman elde ettiğiniz şey değildir. Sade Arap çölünde geçen öykünün, Lost ve Westworld tarzında artan derecede şüpheli bir gizem oluşturduğu macera, korku ve romantizm unsurları var. Gerçekliğin kumdan daha hızlı değiştiği bir dünyada heyecan ve korkuya hazır olun. 

WHAT THE WOODS KEEP: için yabancı satışlar: Allen ve Unwin / Australia & New Zealand; Dobrovský / ÇekOASIS Katya de Becerra
Imprint; Ekim 2019; 320 sayfa; 14-18 yaş

Bu genç yetişkin geriliminde, gizemli bir vahaya rastlayan bir grup genç kurtarılır. Ama onları acaba vahadan kim kurtaracak?

Alif'in heyecan verici yaz planları vardı: dört yakın arkadaşıyla birlikte çölde babasının arkeolojik kazı alanında çalışmak ... ve çok sevimli bir araştırma asistanıyla birlikte olacaklardı. Sonra bir anda kendilerini kum fırtınasının içinde buldular.

Kampları silindi, Alif ve diğerleri kendilerini vaha bulana kadar kumlarda kaybolmuş, görünüşte mahkum olmuşlardı. Vahada ihtiyacı olan her şeye sahiptiler: yiyecek, su ve gölge — ve ölümcül bir sırrı gizleyen gizemli kalıntılar. Gerçeklik onların etrafından kaymaya başladığında, neyin gerçek olduğunu ve neyin serap olduğunu sorgulamaya anlayamazlar.

Cevaplar Alif'i ve arkadaşlarının birbiriyle sürtüşmelerine sebep olur. Ve gerçekten kurtarılıp kurtarılmadıklarını merak etmeye başlarlar. Vahaya girmek kolay olsa da, ayrılması imkansız olabilir ...


Katya de Becerra Rusya'da doğdu, California'da okudu, Peru'da yaşadı ve daha sonra yerlisi olacak kadar uzunca bir süre Avustralya'da kaldı. Büyüdüğü zaman bir Mısırbilimci olacaktı, ama bunun yerine Antropoloji alanında doktora yaptı.


Tanya Guerrero, HOW TO MAKE FRIENDS WITH THE SEATanya Guerrero'nun ilk romanı HOW TO MAKE FRIENDS WITH THE SEA'nı paylaşmaktan mutluyum. Bu kitap, bir tür ilk deneyimlerin paylaşıldığı kitapların türüne verilen #ownvoices türünde. Kitabımız bir arkadaşlık kurarkenkaygıyı aşma mücadelelerini birlikte güzel bir şekilde ören bir roman.Okul Çapı Çocuklarına yönelik bir roman.

HOW TO MAKE FRIENDS WITH THE SEA by Tanya Gurrero
Farrar, Straus ve Giroux; Mart 2020; 272 sayfa; 8-12 yaşOn iki yaşındaki Pablo vatan hasreti çekiyor. Babası istismara uğramış hayvanları rehabilite etmeye yardımcı olan bir zoolog olan annesini terk ettiğinden beri, dünyanın bir tarafından diğerine taşınıp durdular. Şimdi Filipinler'de yaşıyorlar ve annesi bir Chiqui'ye bakmakla suçlanıyor. O ve annesi, Chiqui'nin yaşamlarında olmasına uyum sağlamaya çalışırken, Pablo, sürekli artan kaygısıyla yüzleşmeli.Chiqui'ye yardım etme çabalarında, ondan bir iki şey öğrenir, hatta yaşam boyu ve derin deniz korkusu ile yüzleşme cesaretini bile bulur. Bu çok özel okul çağı çocuklarına yönelik ilk çıkış, kimlik, ruh sağlığı, görünüm, arkadaşlık ve aile konularını ele alıyor.

Tanya Guerrero çocukluğunu Manila, Barselona ve La Masia'da geçirdi. Halen, eşi, kızı ve kurtarılmış kedi ve köpekleriyle Manila'nın banliyölerinde yaşamaktadır. HOW TO MAKE FRIENDS onun ilk romanı.