16 Mart 2019 Cumartesi

WHO DID IT FIRST? 50 SCIENTISTS, ARTISTS, AND MATHEMATICIANS WHO REVOLUTIONIZED THE WORLD


WHO DID IT FIRST? 50 SCIENTISTS, ARTISTS, AND MATHEMATICIANS WHO REVOLUTIONIZED THE WORLD edited by Alex Hart, written by Julie Leung, illustrated by Caitlin Kuhwald
Henry Holt & Co.; October 2019; 128 pages; ages 8-12; full color illustrations throughout

Mae Jemison'un uzaydaki ilk Afrikalı Amerikalı kadın olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Belki de Jane Goodall'ın bir şempanze topluluğuna kabul edilen ilk insan olduğunu biliyorsundur. Yapay zeka kavramını tanıtan ilk kişinin Alan Turing olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Ya da Tu Youyou'nun, Nobel Ödülü'nü kazanan ilk Çinli kadın olduğunu.

İlk kim yaptı? Tüm bu öncülerin-kadın ve erkek kaşifleri- çarpıcı bir kitapla bir araya getiriyor. Bilimde Kadınlar'a(Woman in Science'a) benzer bir biçimde, kitap, muhteşem resimlerin yanı sıra elli kişi hakkında biyografik bilgiler sunuyor. Kitap hem tanınmış figürleri hem de gelecek nesillerin yolunu açacak, keşfedilmemiş sularda cesaretle yüzen ama az bilinen kahramanların bir kutlaması olacak.

Julie Leung, Random House'un bilimkurgu / fantezi baskısı, Del Rey kitapları için pazarlama direktörüdür.

Caitlin Kuhwald, California Sanat ve El Sanatları Koleji'nden Çizimde BFA ve Philadelphia'daki Pennsylvania Güzel Sanatlar Akademisi'nden resim alanında MFA aldı. Şimdi UCSD'de illüstrasyon öğretiyor. İllüstrasyonları çeşitli dergilerde, kitaplarda ve diğer medyalarda yer almaktadır. Çalışmaları Amerikan İllüstrasyon, İllüstratörler Derneği, İletişim Sanatları ve 3x3 tarafından tanınmıştır.

Macmillan 2019 Bologna Rights guide


Bologna Kitap Fuarına katılmadan önce sizlerle, 2019 Bologna Hakkı Kılavuzumuzu paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Kılavuz PDF olarak eklenmiştir ve  Issuu olarak okumak için Buraya Tıklayınız. Kataloğumuzun Resimli kitaplar sayfasında kitapların iç resimlerine bakabilmek için kapak resmine tıklayınız. 

Her zaman olduğu gibi, yayınevinde görev yapan meslektaşlarım bu yılki rehberden kişisel favorilerini seçtiler - vurgulamalar için aşağıya bakın!


Angus'un sizler için seçtikleri
BENT HEAVENS by Daniel Kraus
A TRIP TO THE COUNTRY FOR MARVIN AND JAMES by Elise Broach
TWINS by Mike Ciccotello
STARGAZING by Jen Wang

Catherine'in sizler için seçtileri
BENT HEAVENS by Daniel Kraus
KING OF THE MOLE PEOPLE by Paul Gilligan
A BOOK FOR ESCARGOT by Dashka Slater
PUMPKINHEADS by Rainbow Rowell; illustrated by Faith Erin Hicks

Jordan'ın sizler için seçtikleri
BENT HEAVENS by Daniel Kraus  
BEYOND THE BLACK DOOR by A.M. Strickland
CONAN THE LIBRARIAN by Tara Luebbe
THE PHANTOM TWIN by Lisa Brown

Herhangi bir sorunuz varsa veya ek malzemeye ihtiyacınız varsa lütfen bize bildirin!

EYOND THE BLACK DOOR by A. M. Strickland Imprint; October 2019; 400 pages; ages 14-18

Sizlerle BEYOND THE BLACK DOOR by A. M. Strickland paylaşmaktan memnunum. Neyse ki, uzun siyah kapının arkasında ne olduğunu öğrenmek için beklemek zorunda değilsiniz, ama kitaptaki mevcut entrika ve gizemlerle dolu iniş çıkışlar okuyucuyu hikayenin sonuna kadar büyülenmiş bir halde tutacak.

BEYOND THE BLACK DOOR by A. M. Strickland
Imprint; October 2019; 400 pages; ages 14-18

Hepimizin ruhu var. Bazıları güzel bahçeler, bazıları korkutucu zindanlar. Yürüyen Ruhlar - tıpkı Kamai ve annesi gibi - uyurken diğer insanların ruhlarına yolculuk edebilirler.

Fakat Kamai'nin nereyi ziyaret edeceği hiç önemli değil, çünkü o yalnızca hep siyah kapıyı görüyor. Siyah kapı onu her ruhun içine sokar ve annesi ona asla, asla o kapıyı açmamasını söyledi.

Kamai kapıya dokundu; sımsıcaktı ve atıyordu, adeta nabız gibi atıyordu. Kulağını ona koydu; diğer taraftan isminin fısıldadığını duydu. Ve trajedi vurduğunda, Kamai düşünülemez olanı yapıp: Kapıyı açar.

AM Strickland'ın yaratıcı karanlık fantezisi , kendi aseksüelliği ile başa çıkmaya çalışan bir ana kahramanıyla, entrika ve romantizmine sahip ve baştan çıkarıcı bir gizemle, dönüp sadece Kamai'nin kendi ruhunu değil tüm krallığı tehlikeye sokan bir sırrı olarak ortaya çıkaran keyifli bir okuma sunar. .

AM Strickland, bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmeden önce yazar olmak isteyen bir kitapkurduydu. Alaska'da kocası, çocukları ve kitap yığınları ile bir evde yaşıyor. Seyahat etmeyi, dans etmeyi çok seviyor.Dövmeleri var olan ördek mavisinin her tonunu ama özellikle de koyu olanları sever.

14 Mart 2019 Perşembe

Scott Westerfeld: IMPOSTORSRED QUEEN ve LEGEND hayranları için mükemmel, Scott Westerfeld 'den New York Times'ın  çok satan IMPOSTORS serisindeki , yeni kitabı SHATTER CITY'ye gelen ilk ticari yorumu paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

SHATTER CITY-ilk ticaret incelemesini aldı ve mükemmel!

"Karmaşık dünya oluşturma ve nefesleri tutma eylemiyle sürüklenen, kitabın her anı çok keyifle okunuyor. Frey'in kendini keşfetme yolculuğu ön plana, zor kazanılmış, düşünceli ve karmaşık bir şekilde çıkıyor. Okuyucular, bir sonraki kitabı okumaya can atacak, kahramanlarının daha heyecan verici maceralarını mutlaka görmek isteyecekler ... Sürükleyiciliği, nadir görülen duygusallıkla kitaba bağlıyor . ” - Kirkus

Yorumun tamamını benden isteyebilirsiniz.“Etkileyici, kusursuz bir şekilde tasarlanmış bilim kurgu, iniş çıkışlarla dolu…” —Kirkus

Frey bir kez daha kız kardeşi Rafi'yi taklit ediyor - bu kez, sevdiği Col'u ve Victoria kentinin varisini kurtarmak için.

Frey ve Col, bir isyancı saldırısının ardından, vatandaşların “hislerle" implante edilme seçeneğine sahip olduğu, huzurlu Paz kentine gitmelerini sağlar - bileklerinde isteklerini değiştirmelerini sağlayan düğmeler bulunmaktadır. Paz, gizemli koşullar altında kaçmadan önce Rafi'nin en son gördüğü yerdi. Ancak Frey, Rafi'yi bulmadan önce, babaları Paz'da korkunç bir silah açar ve şehri harabeye çevirir.

Ancak gerekçeleri, Frey'in  şüphelendiğinden çok daha kötüdür. Eski ve yeni müttefiklerle, Frey, babasını özgür bir şehir kalmayana  imparatorluğunu genişletmesine engel olmak için  düzenleyici olarak eğitimini kullanmak zorunda kalacaktır.

IMPOSTORS'u okurken neden genç yetişkin edebiyatına aşık olduğumu hatırladım. Hızlı tempolu ve imkansız ihtimallere karşı savaşan harika karakterlerle dolu. Ve UGLIES serisinin görünüşümüzü kontrol edebilirsek neler olabileceğini sorduğu gibi, SHATTER CITY de sunu soruyor: duygularımızı kontrol edebilseydik ne olurdu? Bir düğmeye basarak neşe, keder veya sakin hissedebilir miyiz? Scott Westerfeld, bu eleştirel beğeni toplayan diziye yeni bir katman ekleyerek bu soruyu ustaca araştırıyor.

IMPOSTORS dünya çapında milyonlarca kopya satan mega seri UGLIES dünyasında geçen yeni bağımsız bir serinin başlangıcını işaret etti. UGLIES hayranları dünyaya dönmeyi sevecekler, ancak IMPOSTORS aynı zamanda yeni bir okuyucu jenerasyonu için de - Scott'un hikaye anlatımının heyecanını ilk kez deneyimleyen okuyuculara da hitap ediyor.

IMPOSTORS aşağıdaki dillerde satılmıştır: Fransızca (Cep Jeunesse), İbranice (HaKibbutz), İtalyanca (RW Edizioni), Norveççe (Vigmostad & Bjorke), Portekizce - Brezilya (Record), Rusça (Eksmo), Türkçe (Pegasus). Ayrıca, sırasıyla Allen & Unwin ve Scholastic UK'ye ANZ ve İngiltere haklarını sattı.

IMPOSTORS'un fragmanını buradan izleyebilirsiniz: https://www.hypable.com/scott-westerfeld-impostors-book-trailer/

Scholastic Eylül 2019’da yayınlanacak. Bu şaşırtıcı diziyi sizlerle tartışmayı dört gözle bekliyorum. Lütfen bu yazının son olmadığını unutmayınız.

Jill grinberg Londra 2019 Listeleri


BANSHEE by Rachel DeWoskin, Cheryl Strayed'in  "vahşi feminist bir şaheser" dediği kitap.

GRAVITY IS THE THING by Jaclyn Moriarty, Çok fazla ilgi çeken, komik, eğlenceli ve aynı zamanda yürek burkan bir kitap.

INK & SIGIL by Kevin Hearne, The Iron Druid Chronicles'ın en çok satan yazarı Kevin hearne'den , çıraklarının  tuhaf yollarla ölmeye devam ettikleri konusundaafından yazılmıştır.ki gizemi çözmesi gereken bir dedektif hakkındaki büyülü, komik dizilerinden bir yenisi


THE CANDLE AND THE FLAME by Nafiza Azad- Kirkus'un “Fantezi severlerin "mutlaka okunması gereken” kitap seçimi olarak adlandırdığı bu kitap Nafiza Azad'dan yemyeşil ve romantik bir başlangıç ​​

ANGEL MAGE by Garth Nix, Garth Nix'in ekim ayında küresel olarak bir yayına girecek olan melek büyüsü ve hayvanlarla ilgili yeni ve kendine özgü yeni tasarımı.

SHATTER CITY by Scott Westerfeld, New York Times'ın en çok satan IMPOSTORS serisininin bir sonraki kitabı  Scott Westerfeld tarafından yazıldı ve Victoria Aveyard ve Marie Lu'nun hayranları için mükemmel.

Ve daha fazlası için benden kataloğumuzu isteyin! Resimli kitapları ve okul çağı çocuklarına yönelik başlıkları içeren Bologna kataloğumuzu çok yakında yine sizlere göndereceğim.

MCPG Submission: ROGUE PRINCESS by B.R. MyersB. R. Myers'tan ROGUE PRİNCESS'I paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Kraliyet baloları ve asi , korsanlar ve prensler, aksiyon ve macera, romantizm ve mizah dolu  - bu kitapta hepsi var! Cinsiyetçi bir bilimkurgu , bir Külkedisi hikayesi, bu kitap hem tanıdık hem de benzersiz bir dünya yaratmak için birden fazla türün öğelerini birleştiriyor.

ROGUE PRINCESS by B.R. Myers
Swoon Reads; Ocak 2020; 304 sayfa; 13-18 yaş

Prenses Tianna görevini biliyor: Evleneceği prensi seçmeli ve başarısız gezegenini kurtaracak ittifakı hemen sağlamalıdır. Yine de her zaman aşkı hayal etmiş biri olarak bundan daha iyi bir yol olması gerektiğini düşünüyor. Kendi rotasını çizmeye karar veren prenses, bir uzay gemisini çalıp, kaçar, sadece kaçış gemisinde  zaten yaşam olup olduğunu keşfetmek ister.

Aidan'ın tek istediği, gezegen dışına çıkmasına yardımcı olacak  birkaç ıvır zıvırı “ödünç almak” idi. Tamam, belki bir kraliyet gemisiyle kaçmak en akıllıca plan değildi, ama kaçak bir prenses tarafından kaçırılmayı hiç beklemiyordu.


B.R. Myers, gençlik yıllarının çoğunu Lois Duncan, Ray Bradbury ve Stephen King'in kapaklarının arkasında geçirdi. Çağdaş gen. yetişkin romanı Girl On the Run, Kanada Çocuk Kitap Merkezi tarafından 2016 yılında Gençler İçin En İyi Kitap olarak seçildi. Kahramanlarını garip durumlara sokmadığında kayıtlı bir hemşire olarak çalışıyor. Yazar Nova Scotia Federasyonu üyesi, Halifax'ta kocası ve iki çocuğuyla birlikte yaşıyor - ve komodininde hala bir yığın kitap var.

13 Mart 2019 Çarşamba

Hafsah Faizal: We Hunt the Flame

Farrar, Strauss Çocuk, Bahar 2019. Dünya İngilizce. Müsveddesi mevcut.

* Açık artırmayla satılan iki kitap anlaşması.

Leigh Bardugo'nun Grisha kitaplarının geleneğinde, Faizal'in muhteşem bir şekilde yazdığı bu ilk duolojisi, bir anda harekete geçen, karakter odaklı, heyecanlı ve yürek burkan bir aksiyon.

Zafira, Arz olarak bilinen lanetli ve bükülmüş ormanda avlanarak köyünü besliyor. Ancak en yakın arkadaşlarını bile efsanevi Hunter'ın sadece on sekiz yaşında bir kız olduğunu bilmiyor. Sihir dünyadan silindiğinden, Zafira'nın ülkesi kıtlık ve dondurucu rüzgarlardan etkilenmiştir ve Zafira'nın babası da dahil olmak üzere birçok insanı delirten Arz, günümüzde büyümektedir. En yakın arkadaşı Yasmine  evlenmek üzeredir ve annesi öfekeden çılgına dönmüştür, Zafira, ünlü kahramanın "zayıf" bir genç kadın olduğunu bilselerdi, onu reddedecek bir dünyada kendini yalnız hissediyor.

Sarasin'in komşu çöllerinde Nasir, otokratik babası krala meydan okuyacak kadar aptal adamları avladı. Ölüm Prensi olarak nitelendirilen Nasır, halkının durumuna soğuk kalmayı, babasının zulmüne karşı uyuşmuş olmayı ister, ancak Nasir uzun zaman önce merhamet ve sevginin zayıflık belirtisi olduğunu öğrenmiştir.

Gizemli bir Gümüş Cadı, Arawiya'nın krallarından önce belirip, büyü ve refahlarını krallıklarına geri götürmenin bir yolunu anlatıyor: yüzyıllar boyunca hiç kimsenin görmediği yasak bir ölüm adası olan Sharr'da bulunan bir eser. Her ulus bu Cevher'i almak için gönüllü gönderir. Zafira, büyücüyü dünyaya götürmeyi umarak Hunter  kılığında Sharr'a seyahat edecek. Görevi, adadaki herkesi öldürmek olacak olsa da Nasir de görevden alındı, böylece ödül tek başına onun krallığının ait olabilir.

11 Mart 2019 Pazartesi

Layla Hagen: ONLY WITH YOU

“Hagen'in Connor Ailesi çağdaş romantizm dizisi, çekici karakterleriyle desteklenen, hızlı tempolu hikaye anlatımı ve kahramanlar arasındaki sağlıklı bir cinsel kimya dozu ile desteklenen tatlı ve büyüleyici bir aşk hikayesi sunuyor...Serideki diğer kitaplarda da olduğu gibi, önceki romanlardaki aile üyelerinin diğer romanlardaki destekleyici kahramanlar olmasına rağmen, bu kitabın kendi başına tadını çıkarabilirsiniz. Bir sürü kalp ve bol miktarda sıcak bir romantizm serisinin bir başka tatmin edici bölümü.”—Kirkus Reviews


Only With You (The Connor Family Book 4)
EverAfter Romance

Carter Sloane tek bir şeyi ile ünlüdür: mahkeme salonunda davaları kazanmak. O keskin, zeki ve her zaman bildiğini yapar. Özel hayatında, iki yeğenini yetiştirmek söz konusu olunca,  oldukça beceriksiz biri.

Yeni bir ofise taşındığında, caddenin karşısındaki çok rahat o kadından gözlerini alamaz.
Valentina " Val " Connor, gelişen parfüm şirketinden gurur duyuyor. Eğer aşk hayatında sadece yarısı kadar başarılı olsaydı... yanlış erkeklere güvenmek ve kötü şansı arasında, Val asla onu bulamayacağına inanıyor.

Bununla birlikte, sofistike cazibesi ve cinsel çekiciliği ile mahallesine yeni taşınan seksi avukat, ona yanıldığını kanıtlamaya oldukça kararlı. Val'in duyuları, vücudu adeta onun için yalvarsa bile, onun gibi erkeklerden uzak durması gerektiğini söyler.

Carter'ın yeğenlerine baktığını öğrendiğinde, onlara sevgi ve özen göstererek yardım etmek için ilk adımı atar. Genelde kontrol altında olan aynı erkeğin,kendine sırılsıklam aşık olduğunu anlayınca buna inanamaz.

 Val ve Carter birbirlerine yakınlaştıkça , Carter için bir şey çok açık bir hal alır: VAl'i mutlu etmek için dağları yerinden oynatır, ama kariyerinde yükselirken, ondan hayatının karmaşasını üstlenmesini nasıl isteyebilir?