9 Mart 2019 Cumartesi

BLIND SPOT by Susan Allott


Blind Spot
Agent: Nicola Barr
Borough Press, Summer 2020. UK and Commonwealth.
HarperCollins, Summer 2020. North American.
Susan Allott'un  ilgi çekici ilk romanı Celeste Ng, Maggie O'Farrell ve Kate Atkinson'ın hayranları için mükemmel: güzel bir şekilde yazılmış, evlilik, ilişkiler, insanları neyin yönlendirdiği, onları korkutan, insanların tutabileceği sırlar - yıllarca sık sık - ve bu sırların verdiği zararları konu eden akıllı bir gerilim romanı. Mükemmel kitap kulübü kurgusu.

1997: Hackney'deki bir bodrum katında, gecenin tam ortasında gelen bir telefon, Isla'yı (35yaşında) uyandırdı, yeni ayıklan ve yine de hala uykulu bir halde. Babası Sydney'den arıyor ve bu hiç de mantıklı değil. Ona otuz yıl önce tanıdığı bir kadını anlatıyor - yakın zamanda kayıp olduğu bildirildi ve polis onu suçlamaya çalışıyor. Şaşkın ve korkmuş olan Isla, çocukluk anılarına geri döner ve bir komşusu Mandy'yi hatırlar. Ancak anıları çok az anlam ifade ediyor ve babasına bu konuda yardımcı olmak için on yıl içinde ilk defa Sidney'e dönmesi gerektiğini biliyor.

1967:  Sidney'deki deniz kenarındaki sakin bir sokakta, iki genç çift yan yana yaşıyor. Louisa ve Joe ve kızları Isla. İngiltere'den göç etmişler.  Sefil bir şekilde vatan hasreti çeken Louisa, geri dönmek için can atarken, Joe ise yeni hayatında ilerlemek ve her şeyi umutsuzca kucaklamak istiyor. Yan taraftaki Steve ve Mandy’nin evliliğinin başı derin bir belada: Mandy, Steve'in uzun süren çocuk özlemine rağmen hamile kalmayı istemiyor. Steve'in bir polis olarak iş yükü ona zihinsel olarak daha da zarar veriyor.

BLIND SPOT  gençlik umudundan acıya, kaybetmeye- ve Mandy'nin kendi seçimiyle olsun ya da olmasın- ortadan kaybolmasına kadar bu iki çiftin hikayesidir. Onlardan biri itiraf ettiklerinden daha fazlasını biliyor. Isla gerçeği bulabilir mi - yoksa babasıyla ilgili şüpheleri gidermek için gösterdiği çabalar, hiç olmadığı kadar kötü eylemler ortaya çıkarır mı? Bu çaresiz insanlar istedikleri şeyleri almaya gitmek için ne kadar istekliydi? Ve hangi umutsuz davranışları, hiç görmemiş gibi davranmaya istekliydiler?

Yazar hakkında:
Susan Allott İngiltere'den geliyor ancak yirmili yaşlarını Avustralya'da geçirdi, Avustralya'yla evlendi ve endişeyle Sidney'i vatanı yapmaya çalışıyor. 2017'de Faber Academy kursunu tamamladı ve bu romanı yazmaya başladı. Şimdi Londra'nın güneyinde iki çocuğu ve Avustralyalı kocasıyla yaşıyor.

MCPG Spolight: Netflix to adapt PASHMINA into animated musical!

Netflix, Nidhi Chanani'nin grafik romanı PASHMINA'yı orijinal bir CG canlandırmalı müzikaline uyarlayacak. Son teslim tarihi yalnızca anlaşmalı olarak duyuruldu - duyuruyu BU linkinden okuyabilirsiniz.

"Netflix, Gurinder Chadha ile bir araya geldi-the Bend It Like Beckham'ın yapımcısı.Bruce Springsteen'in Blinded By The Light'ının sinemaya uyarlaması 15 milyon dolarlık bir New Line anlaşmasıyla Sundance hissi verdi -  Hyde Park sorumlusu Ashok Amritraj ve Chadha’nın uzun süredir devam eden yazar ortağı Paul Mayeda Berges.

Pashmina, Amritraj’ın Hyde Park Entertainment ve Chadha’nın Bend It Film şirketleri ile birlikte üretilecek. Fourward'dan Jon Levin, Hyde Park’tan Priya Amritraj ve Addison Mehr’ın yanı sıra Paul Mayeda Berges ve Nidhi Chanani’nin yanı sıra baş yapımcı olarak görev yapacak. ”

Indie Next List LIGHTS ALL NIGHT LONG

Lydia Fitzpatrick’in LIGHTS ALL NIGHT LONG’un Nisan 2019’a tarihli Indie Next List’e seçildiğini belirten bu haberi sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz!


https://www.bookweb.org/news/april-2019-indie-next-list-preview-571394

MCPG Hot Submission: BENT HEAVENS by Daniel Kraus

Bolonya öncesi en istek alan kitabımız: BENT HEAVENS, Daniel Kraus'tan paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Geçen yılki yetişkin gişe rekorunu kıran THE SHAPE of WATER'un yazarı Daniel Kraus, yıllardır gençler için ürpertici hikayeler yazmaktadır. Ensenizdeki en küçük tüyleri bile  ayağa kaldıran muhteşem, visseral yazı üzerine uzmanlaşmıştır ve gerçekten BENT HEAVENS'te bu tekniğini yeni bir seviyeye götürmektedir. Gerçeğe dayanarak, bu bilim kurgu bükülmüş gerilim filmi kederin karmaşık doğasından ve şiddetin etik sonuçlarından uzak durmuyor. Temaları ve içeriği oldukça olgunlaşmıştır ve kesinlikle yetişkinler arası bir kitleye hitap edecektir.


EARLY PRAISE FOR BENT HEAVENS(Kitap çıkmadan yapılan övgüler)

“Kraus gets under your skin with brutal, elegant efficiency. Necessarily horrifying, devastatingly timely. This book will haunt you.”—Kiersten White, New York Times bestselling author of The Dark Descent of Elizabeth Frankenstein and Slayer

Bent Heavens is the darkest, angriest, and most grotesque alien horror story that I've ever encountered. Hell. Yes.”—Stephanie Perkins, New York Times bestselling author of There's Someone Inside Your House


Smart, complex, and exceptionally timely, Kraus’s part-horror, part-science fiction, wholly human story is engaging, enraging, and an absolute winner. I'll be thinking about this book for a long time, and I can't wait to revisit it and see exactly how he wove everything together in such a compelling and savvy way.”—Kelly Jensen, editor, Book Riot

Those familiar with Kraus’s work will know his modus operandi explores the horrors of human capability, and Bent Heavens pulls not a single punch. In a world where otherness is attacked in the name of false righteousness, this powerful, enraging novel will remind us to live. By turns stunning and shocking and painfully visceral, Kraus’s newest novel speaks to the universal language of pain, suffering, and healing.” —Emily Fardoux, head of youth and teen services, Lincolnwood Library

 THE SHAPE OF WATER satıldığı diller: Iztok-Zapad/Bulgarian; Beijing Fonghong Books/Chinese Simplified; Host Vydavatelstvi/Czech; Bragelonne/French; Droemer/German; Dani Books/Hebrew; Edesviz Kiado/Hungarian; TEA/Italian; Take Shobo/Japanese; Gimm-Young Publishers/Korean; Zysk I Ska/Polish; Intrinseca/Portuguese (Brazil); Polirom Editura/Romanian; AST/Russian; Laguna/Serbian; Urano/Spanish; Mono Generation/Thai; Nha Nam Publishing/Vietnamese

BENT HEAVENS by Daniel Kraus hakkında;
Henry Holt Books for Young Readers; Şubat 2020; 304 sayfa; 14-18 yaş / çapraz
kapak yakında hazır olacak!

Liv Fleming’in babası, iki yıldan uzunca  bir süre önce, uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia ettikten hemen sonra ortadan kayboldu. Liv uzun zaman önce öldüğünü kabul etti, ancak bu onların tüm geleneklerinden vazgeçtiği anlamına gelmemeliydi. Her pazar, o ve onun çocukluk arkadaşı Doug Monk, Lee'nin geride bıraktığı tuzakları kontrol etmek için ormanda dolaşıyordu.  Lee o tuzakları,   peşinde olduğuna inandığı uzaylıları yakalamak için yerleştirmeye başlamıştı.

 Liv, çocukken sürekli babasının fantezileri  ile büyüdü. Babasının o saçma teorilerine hep inanıyormuş gibi davrandı. Tüm bunları Doug’ın iyiliği için yapmıştı. Ama bir gün, o bütün tuzakları yok etmeye gittiği gun, çok gaddar bir yaratığı keşfeder. Ve o anda acı dolu bir gerçekle karşılaşır: demek babası doğru söylüyordu. Ve kimse ona inanmamıştı. .
Şimdi, o ve Doug'ın seçme şansı var.Uzaylıyı yetkililere teslim edebilirler … ya da meseleleri kendi yönetmleriyle ele alabilirlerdi.

The Shape of Water'ın büyük başarısının ardında, eleştirmenlerin beğenisini kazanan yazar Daniel Kraus, Genç Yetişkinlere yönelik meşum planlarla dolu, psikopat bir gerilim romanı yürekleri durduran bir eylem ve genç bir kadının, bırakıp gitmeye devam etmesi için umutsuz bir girişimi ile geri döndü. Neal Shusterman, Kiersten White ve V.E. Schwab webinde yakalanacağından emin.

Daniel Kraus, New York Times'ın en çok satan yazarıdır. Guillermo del Toro ile birlikte “Shape of Water” ve “Trollhunters” yazdı. İki Odyssey Ödülü kazandı;Library Guild seçimi, YALSA Genç Yetişkinler için En İyi Kurgu seçimi, Bram Stoker finalisti ve daha fazlası.
MCPG February Publicity Recap


PICTURE BOOKS
9781250302953_FC.jpg    9781250173720_FC.jpg

Picture Book News and Awards

BLACK GIRL MAGIC was included on the 2019 Amelia Bloomer Project List. You can see the full list here.

TODAY.COM selected IF ANIMALS SAID I LOVE YOUROBOT IN LOVE, and YOU'RE ALL KINDS OF WONDERFUL as part of their top 25 Best Valentine's Day Children's Book 2019. You can read the full list here.

Picture Book Starred Reviews

IT FEELS GOOD TO BE YOURSELF: A Book About Gender Identity by Theresa Thorn; Illustrated by Noah Grigni; Holt; 40 pages; May 2019 (TWO STARRED REVIEWS!)
★ "We're living in a big, wide wonderful world. And this book is a welcome addition to it, as it fills a large gap in the literature." — Booklist

★ "Giving kids and adults a hopeful model for discussing (and embracing) one another's gender is just one of the gifts offered by this valuable narrative. Exceptional." — Kirkus

OGILVY by Deborah Underwood; illustrated by T.L. McBeth; Holt; 40 pages; May 2019
★ "Drag queens may throw some shade at Ogilvy's wardrobe, but that's this book's only flaw." — Kirkus

Picture Book Sales

- MOON! EARTH'S BEST FRIEND by Stacy McAnulty/Japanese rights sold to Shogakukan, ltd.

- BE KIND by Pat Zietlow Miller/Italian rights sold to Nomos Edizioni

- GOLDEN GOOSE by Uri Shulevitz/Korean rights sold to Sigongsa Co., Ltd.
 
YOUNG ADULT
9781626724013_FC (1).jpg    9781626723634_FC.jpg    

Young Adult News and Awards

A GIRL LIKE THAT was included on the 2019 Amelia Bloomer Project List. You can see the full list here.

THE PRINCE AND THE DRESSMAKER was selected as a finalist for the 2019 Children's and Teen Book Choice Awards for the Children's Book Council and Every Child a Reader.

"Young Adult Starred Reviews

HOW (NOT) TO ASK A BOY TO PROM by S.J. Goslee; Roaring Brook; 240 pages; April 2019
 
★ "A tour de force novel with pages that almost seem to turn of their own accord." — Kirkus

BEWARE THE NIGHT by Jessika Fleck; Swoon Reads/Feiwel & Friends; 320 pages; March 2019
★ "Finely tuned and masterfully written, this is a must-purchase for all fantasy shelves." — School Library Journal

Young Adult Sales

- I BELIEVE IN A THING CALLED LOVE by Maurene Goo/Romanian rights sold to Editura Booklet SRL

- WARRIOR OF THE WILD by Tricia Levenseller/Polish rights sold to F.H.U. NapoleonV
MIDDLE GRADE & CHAPTER BOOKS
9780374306106_FC.jpg   9781250117670_FC (1).jpg 
Middle Grade & Chapter Book News and Awards

BETTY BEFORE XPASHMINA, and PERIOD were included on the 2019 Amelia Bloomer Project List. You can see the full list here.

Middle Grade & Chapter Book Starred Reviews

TIME SIGHT by Lynne Jonell; illustrated by Vivien Mildenberger; Holt; 416 pages; May 2019
★ "Gripping and thoughtful; readers will be left pondering their own connections to the past." — Kirkus

THE LOST BOY'S GIFT by Kimberly Willis Holt; illustrated by Jonathan Bean; Holt; 224 pages; April 2019
★ "The dull and seemingly ordinary neighborhood in which Daniel fetches up with his newly divorced mom turns out to be anything but....After Daniel's experiences, readers will want to move there too. " — Kirkus

Middle Grade Sales

- REAL FRIENDS by Shannon Hale/Polish rights sold to Wydawnictwo Jaguar Sp.

- REMARKABLE JOURNEY OF COYOTE SUNRISE by Dan Gemeinhart/Romanian rights sold to Editura Art

- SECRETS OF WINTERHOUSE by Ben Guterson/Romanian rights sold to Editura Humanitas

- REMARKABLE JOURNEY OF COYOTE SUNRISE by Dan Gemeinhart/Russian rights sold to Pink Giraffe Books

- MY LIFE AS A GAMER by Janet Tashjian/Polish rights sold to Wydawnictwo Mamania, an imprint of Grupa Wydawnicza Relacja

- MY LIFE AS A YOUTUBER by Janet Tashjian/Polish rights Wydawnictwo Mamania, an imprint of Grupa Wydawnicza Relacja

- OUT OF THE WOODS by Rebecca Bond/Simplified Chinese rights sold to Ginkgo (Beijing) Book Co., Ltd.

- LOSING EARTH by Nathaniel Rich/French rights sold to Le Seuil Jeunesse
GRAPHIC NOVELS
Screen Shot 2019-03-08 at 2.21.05 PM.png

Graphic Novel News and Awards

SPEAK: THE GRAPHIC NOVEL was included on the 2019 Amelia Bloomer Project List. You can see the full list here.

Lucy Knisley was interviewed for The Longest Shortest Time podcast about KID GLOVES and the experiences depicted in the book, you can listen to the interview here.

KID GLOVES was also featured in a Meet the Author feature in the March Feature of BookPage (view HERE)

io9 (UVM: 9 million) exclusively revealed the second excerpt of THE ADVENTURE ZONE: MURDER ON THE ROCKPORT LIMITED by Clint, Griffin, Justin, Travis McElroy, and Carey Pietsch!

Entertainment Weekly (UVM 23.9 M) exclusively revealed the cover and first interior pages of THE ADVENTURE ZONE: MURDER ON THE ROCKPORT LIMITED! by Clint, Griffin, Justin, and Travis McElroy, and Carey Pietsch!

Graphic Novel Sales

- TIGER VS. NIGHTMARE by Emily Tetri/Korean rights sold to BIR Publishing

- ARE YOU LISTENING? by Tillie Walden/Italian rights sold to Bao Publishing

- IN REAL LIFE by Cory Doctorow/Korean rights sold to Dasan Publishers House

- ON A SUNBEAM by Tillie Walden/Polish rights sold to Kultura Gniewu

MCPG Submission: Animal Picture Book Roundup - CATS ARE LIQUID, DUCKS!, and CHICKEN BREAK

Hayvanların zekasına hazırlanın!

9781250206596_FC.jpg

CATS ARE A LIQUID by Rebecca Donnelly, illustrated by Misa Saburi
Henry Holt & Co., (BYR); Ekim 2019; 32 sayfa; 4-8 yaş
Sıvı kedilere yönelik övgü dolu eğlenceli bir resimli kitap, Ig Nobel ödüllü bir fizikçinin kedilerin sıvı gibi davranma konusundaki araştırmalarından ilham alınarak hazırlandı.
DUCKS! by, Deborah Underwood, illustrations by T.L. McBeth
Henry Holt & Co.; Şubat 2020; 32 sayfa; 4-8 yaş

Bearnard's Book 'un yazarı
Deborah Underwood'un, göletten uzaklaşan ve ailesine dönüş yolunu bulmak zorunda olan bir ördek hakkında komik bir görsel hikayesi. 
CHICKEN BREAK by, Cate Berry, illustrated by Charlotte Alder
Feiwel& Friends; Ekim 2019; 32 sayfa; 3-5 yaş
vahşi ve çılgın tavuklarla  basit ve eğlenceli bir şekilde sayı sayma (1 den 10 ve  10 dan geriye bire).


The Dam Keeper: Return From The Shadows

Eski Pixar yönetmenlerinden,  Oscar adayı kısa filmi olan The Dam Keeper: Return From The Shadows,  bir domuzun destansı yolculuğu hakkındaki nefes kesen çizgi roman serisinin üçüncü ve son cildi.

Sunrise Valley'de baraj bekçisi yok ve zaman azalıyor. Yirmi dört saatten az bir sürede, kara sisin zehirli gelgit dalgası Pig'in evine inecek. Fox, Hippo ve Van, kasaba halkını uyarmak için doğuya koşarken, Pig kendi yolunda ilerliyor.

Pig, babasıyla açık bir şekilde bağlantılı olmayan bir ipucu izini takip ediyor ve şimdi bu iz yukarı doğru gidiyor. Bulutların üstünde yüzen bir adada bulduğu şey onu çekirdeğine sallayacaktır, ancak evini kurtarması için gereken cevap bu olabilir.

Sizleri, bu kitabın linkini takip ederek bu keyifli hikayenin çarpıcı sonucunun tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

Robert Kondo ve Dice Tsutsumi, 2015 Oscar adayı kısa filmi The Dam Keeper'ı yönetti ve daha sonra Kaliforniya Berkeley'de kendi atölyesi Tonko House'u kurdu.

8 Mart 2019 Cuma

OUR WORLD IS RELATIVE by Julia Sooy; illustrated by Molly Walsh

OUR WORLD IS RELATIVE by Julia Sooy; illustrated by Molly Walsh

Feiwel & Friends; Ağustos 2019; 32 sayfa; yaş grubu 4-8


Boyut, hız, ağırlık, yön, mesafe
Uzay ve zamanı sabit ve ölçülebilir olarak düşünüyoruz.

Ancak bu Ölçümler-Uzay ve zaman deneyimimiz- görecelidir.

Dünyamız göreceli.

Basit, ilgi çekici metinleri, ışık ve hareket ile dolu canlı çizimleri ile, Our World Is Relative , çocuk gözüyle zaman, mekan ve göreceliliğin dünyamızı anlamada oynadığı büyük rol hakkında görüş sunar. Bu Albert Einstein'ın izafiyet teorisine giriş niteliğindedir. Özellikle  meraklı meraklı genç bilim adamları için mükemmel bir seçimdir.

Julia Sooy birçok resimli kitap okudu, ama bu onun yazdığı ilk kitap. Üçüncü sınıfta Albert Einstein'ın biyografisi hakkında bir kitap raporu yaptı; o zamandan beri takıntılıydı. Başlangıçta Richmond, Virginia'dan, şimdi New York'ta yaşıyor ve çalışıyor.  

Molly Walsh Boston, MA yaşayan bir illüstratör ve tekstil tasarımcısı. 2013 yılında Rhode Island tasarım Okulu'nda illüstrasyon programından mezun oldu ve o zamandan beri New York Times, Wall Street Journal ve Boston Globe gibi müşterilerle çalıştı. Çalışmaları dijital ve geleneksel medyayı birleştiriyor ve kişisel hikayeler, günlük anlarda sihir ve büyük açık havadan etkileniyor.Why Will No One Play with Me?: The Play Better Plan to Help Kids Make Friends and Thrive

Why Will No One Play with Me?: The Play Better Plan to Help Kids Make Friends and Thrive(Neden Kimse Benimle Oynamıyor ?: Çocukların Arkadaş Edinmesi ve Gelişmesi için Daha İyi Bir Oyun Oyna)

Grand Central Publishing, Eylül 2019. Kuzey Amerika. Müsveddesi Mart 2019 da hazır.

Satıldığı diller. Simplified Chinese: Huazhang. UK: Vermillion/Ebury.


Tanınmış ebeveyn uzmanlarından Caroline Maguire, sosyal becerilerle mücadele eden binlerce çocuğa arkadaş edinmesi, kabul görmesi ve mutlu bir çocukluk geçirmesine yardımcı olan, çığır açan bir programla geliyor.

Her ebeveyn çocuğunun iyi olmasını ister - arkadaşlarının olması, başarılı olması, kendi derisinin altında rahat hissetmesi. Ancak birçok çocuk, kolaylıkla dünyayı dolaşmalarına olanak veren önemli sosyal ve yönetici işleyiş becerilerinden yoksundur.

Aranılan ebeveynlik uzmanı ve eski Hallowell Merkezi antrenörü Caroline Maguire, utangaçlıktan saldırganlığa DEHB'YE ve daha fazlasına kadar, kronik sosyal ikilemlerle uğraşan binlerce aileyle çalıştı. Bu çığır açan kitabıyla, ebeveynlerin çocuklara başkalarıyla bağlantı kurmalarına ve arkadaş edinmesine yardımcı olmak için on yıl boyunca hazırladığı protokol olan The Play Better Plan'ı paylaşıyor. Her yaştan çocuk - gerçekten, Anaokulundan kolej yaşına kadar - aşağıdaki  araçları kullanarak arkadaş edinme ve başkalarıyla iyi geçinme güvenini kazanacaklar:* Sosyal Uyumluluk, diğerlerinden sosyal ipuçlarına dikkat etmeyi öğrenmek

* Çocukların bir arkadaşlıkta neler arayacaklarını anlamalarına yardımcı olan Oyun Sonrası Tekrar Buluşmalarında Karşılarına Çıkan Engelleri Kaldırmak

* Çocuğunuzun akranlarıyla ilişkisini geliştirebilecek Yansıtıcı Dinleme


Şefkat ve kolaylık ile bu program ebeveynlere, çocukların başarmak için ihtiyaç duydukları yürütme işlevini ve sosyal becerileri geliştirmelerinde yardımcı olacak somut, takip etmesi kolay bir rehber sunar.

Caroline Maguire, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından Profesyonel Sertifikalı bir Koç ve dünyadaki tek ICF onaylı aile koçu eğitim programının kurucusudur. Yılda yaklaşık 300'den fazla etkinlik ve seminerin konuşma programını sürdürmektedir. Çalışmaları, diğerlerinin yanı sıra ABD Haber ve Dünya Raporu, Web MD ve Okuyucular Digest'te yer aldı.


Kitap, Raising Cain'in ortak yazarı Teresa Baker ile birlikte yazılmıştır (Ballantine, 1999)