23 Şubat 2019 Cumartesi

LAST PICK: BORN TO RUN by Jason Walz

LAST PICK: BORN TO RUN by Jason Walz
First Second; Ekim  2019; 240 sayfa; yaş grubu 12-18


Uzaylılar, değersiz gördüklerini geride bırakıp, insanlığın çoğunu kaçırdı.

Sam'in geleceği kasvetli ve düşünülemez. İkiz kardeşinden uzak bir galakside, uzaylıların kanlı iç savaşında o sadece bir piyon. Ama yeni arkadaşı Mia ile, Sam onu esir alanlara karşı ve onun insanlığından ayrılmadan direnmenin bir yolunu buldu.

Yeryüzüne geri dönen, Sam'in ikizi Wyatt, kendi başına bir direnişe öncülük ediyor. Yaşlı, genç ve engellilerin kurbağası ordusuyla, savaşını kendini eser alan uzaylılara karşı müthiş bir planı var. Ancak uzaylıları yenmek için, Wyatt'ın bir arkadaş olması gerekebilir.

Last Pick üçlemesinin ikinci cildinde, Jason Walz, canlı bir dünyanın inşası ve hızlı tempolu macerayı güzel bir cesaret, fedakarlık ve kardeş bağlılığı hikayesinde eşleştirir.

Jason Walz, 2014 Eisner'e aday gösterilen ilk grafik romanı Homesick ile tanınıyor.Reviews for the first book in the series, LAST PICK:

"A masterful sci-fi tale with relatable characters, skillful worldbuilding, and cinematically designed illustrations that convey his message."Kirkus Review, starred review

"Strong character development, atmospheric art, villainous aliens, snappy banter, cheerworthy protagonists, and well-executed suspense should give this lots of broad appeal." —Booklist, starred review  

"Jason Walz has created a beautifully crafted science fiction graphic novel that is heartfelt, filled with endearing characters,  and all too timely." —Jeff Lemire, author of Roughneck and the Sweet Tooth series

MCPG Submission: THE OTHER SIDE by Juan Pablo


Bu yaratıcı yeni çalışmayı size eleştirel beğeni toplayan yazar Juan Pablo Villalobos'dan getirmekten heyecan duyuyoruz! Villalobos, edebi ve gazetecilik eserleri ile tanınır ve kitapları dünya çapında 15'ten fazla ülkede yayınlanmıştır.  Bu kişisel konu ile göç sistemlerinin karmaşıklığına ve güvenlik ve emniyet arayışı içinde gençleri etkileme şekillerine derinlemesine anlatılmaktadır. Küresel olarak, göç, siyasi, sosyal ve sınıf ortamlarında yoğun bir şekilde tartışılan önemli bir konudur ve Villalobos, bu düşünceleri kışkırtan bir anlatımla kafa kafaya gelmektedir. 

Yabancı satışlar: Berenberg Verlag / Almanca; Editoryal Anagrama / İspanyolca


THE OTHER SIDE: Stories of Central American Teen Refugees Who Dream of Crossing the Border
Sınırdan Geçmeyi Düşleyen Orta Amerikalı Genç Mültecilerin Öyküleri
Farrar, Straus, Genç Okuyucu Giroux Kitapları; Eylül 2019; 240 sayfa; 12-18 yaş

Ödüllü Meksikalı yazar Juan Pablo Villalobos, 10 Orta Amerikalı gencin, ABD'ye yaptıkları yolculuk hakkındaki bu duygusal  ve güncel kurgusal olmayan kitapla yasadışı göçü araştırıyor.

Gençlik göçünün bu çarpıcı, çıplak hesaplaması için Villalobos, seyahat sürecinin fiziksel ve duygusal zorluklarını anlatmak için göç sürecinin çeşitli aşamalarında gençler ile görüştü.

Daha sonra çocukların kimliklerini korumak için bu öykülerdeki bazı unsurları değiştirdi. Her bölüm, bir genç göçmenin deneyimini, Meksika çölünü geçmekten çete şiddetine, ICE gözaltı merkezlerindeki "donduruculara" kadar getiriyor.

Birlikte, bu genç sesler, genç okurlar, eğitimciler ve yetişkin kurgusunun hayranları ile rezonansa girecek ABD-Orta Amerika göçünün ve Amerikan mülteci krizinin canlı ve düşündürücü bir resmini çiziyor.

Juan Pablo Villalobos, 1973 yılında Meksika'nın Guadalajara kentinde doğdu. Edebiyat eleştirisi, film eleştirisi ve kısa öyküler yazdı. Villalobos, on beş dile çevrilmiş ve Guardian First Book Award ve Quesadillas için kısa listeye alınmış olan The Rabbit the Down Hole dahil birçok kitabı yazdı. Karısı ve iki oğluyla birlikte İspanya'nın Barselona şehrinde yaşıyor.


The Bent Agency London 2019

The Bent Agency London 2019 listelerini paylaşmaktan memnunum. İlgilendiğiniz eserileri benden istemeyi unutmayınız.

STARGAZING by Jen Wang

Kitapla ilgili en yeni gelişme: İbranice hakları için STARGAZING'e ön hazırlık teklifi kabul ettik! Teklif, Jen Wang'ı daha önce yayınlamamış ancak okurlar ile gerçekten bağlantılı olan Kinneret'ten geldi ve “Bu kitap özellikle Amerikan göçü ile ilgili bazı meseleleri ele alsa da, dostluğun ve sosyal dinamiklerin altında  yatan temalarıyla okuyucularımızla güçlü bir şekilde birleşecektir. " İlk bakışta yayıncıların çok Amerikanvari bir kitap olduğunu düşünürlerse dikkate alınması gereken bir şey - bu özel hikaye içinde, arkadaşlıklarla ilgili birçok evrensel gerçek güzelce aydınlatılıyor ve çok çeşitli okuyucularla konuşabiliyor, diyebiliriz.

Tipik Jen Wang tarzında yazılan STARGAZING şu ana kadar ÜÇ yıldızlı  eleştiri topladı! Detaylar için aşağıya bakınız.

★ "Wang, duygusal etkiyi keskinleştirmek veya hayatla doldurmak için her an arasında panelleri ne zaman sessizce yerleştireceğini bilen usta bir hikaye anlatıcısıdır ... Wang, her karaktere kimliklerini sahiplenmelerini, gerçeklerini serbest bırakmalarını ve süreçlerini tamamlamalarını sağlar. okurların aynı şeyi yapmasına izin verdi. Bir kitabın parlayan bir cevheri "- Kirkus, yıldızlı yorum

★ "Wang, bu duygusal dönüşlerin çoğunu ustaca yüz ifadeleri ve beden dili ile ustaca bir araya getiriyor, sadece birkaç dikkatli fırça darbesiyle yapılıyor ... Wang, arkadaşlık değiştiren herhangi bir ortaokul öğrencisi için geçerli olacak bir hikaye anlatıyor. " - Kitap listesi, yıldızlı inceleme

★ "Wang’ın ilham almak için çocukluğunun derinliklerini sıhhi hale getiren bu zengin, kalp dolgulu anlatı, kendi topluluklarında farklı hissettiren herhangi bir okuyucuyla rezonansa girecek." - Publishers Weekly, yıldızlı inceleme

STARGAZING by Jen Wang
First Second; Eylül 2019; 224 sayfa:Yaş grubu: 8-12


Biz ödüllü , New York Times Bestseller grafik romancılarından Jen Wang'ın en yeni eserini sizlerle paylaşmaktan çok heyecanlıyız!  New York Times çok satanlar listesine inmeyen In Real Life ile beraber kaleme aldıkları  Cory Doctorow ile ortaklaşa ticari başarısına takiben, gençlere yönelik kaleme aldığı,  kimlik ve moda konusundaki ilk çıkışı The Prince and The Dressmaker'den sonra Jen şimdi yeni bir tür grafik romanda kendini deniyor: okul çağı çocuklarına yönelik bir anı kitabıyla. Ve doğal olarak, o çok doğal.

Yazarın çocukluk deneyimlerinden faydalanıp, çocuklar arasındaki dokunaklı, zevkli sosyal ilişkilere odaklanan, okul çağı çocuklarına yönelik grafik romanların hala çok güçlü bir kategori olduğu açıktır. Ve bu kategori içinde yer alan bu olağanüstü bir eser. Raina Telgemeier, Svetlana Chmakova ve Shannon Hale'in hayranları olan orta okul çağı okuyucular, arkadaşlık kurma ve aynı zamanda kendi bulmaya çalışma konusundaki bu oldukça zevkli hikayemize de  bayılacaklar. Hemen meraklanacağınızı biliyoruz!

Yurtdışı satışları: Akielos / Fransızca

Moon, Christine'ide olmayan her şeydir. Kendine güvenen, atılgan, sanatsal yöne sahip ... Üstelik her ikisi de aynı Çin-Amerikan banliyösünde büyüdüğü halde, Moon bir şekilde Christine'in tanıdığı hiç kimseye benzemiyor.

Ancak Moon bitişikdeki daireye geçtikten sonra, bu  alışılmadık arkadaşlar çok yakında birbirlerinin en iyi dostu olacaklar; en sevdikleri müzik videolarını paylaşacak ve Christine'nin katı ailesi evde olmadığında birbirlerinin ayak tırnaklarını boyayacaklar. Moon, Christine'ye en derin sırrını bile anlatır: bazen onunla yıldızlardan konuşan göksel varlıkların vizyonlarını gördüğünü anlatır. Onun, gerçekten dünyaya ait olmadığına, ikna eden göksel yaratıkları anlatır.

Bununla birlikte, Moon’un hayalleri fazlasıyla dünyevi bir kökene sahip ve yakında Christine’in en iyi arkadaşı hastane yatar, hayatta kalma savaşı verir. Gökyüzü düştüğü zaman Christine, Moon'un ihtiyacı olan arkadaşı olabilir mi?

New York Times'ın - en çok satan yazar ve illüstratörü Jen Wang, çocukluğunu, neşeli, yüreği açmış ve ümit dolu olan, tamamen kişisel ve tamamen zevkli bir dostluk hikayesi çizmeye çekiyor.

Yazar Hakkında:

Jen Wang, Los Angeles'ta yaşayan karikatürist, yazar ve illüstratördür. The Prince and the Dressmaker, Koko Be Good'un yazarı ve  New York Times bestseller listelerinde çok satan  grafik romanını In Real Life'ın Cory Doctorow ile birlikte ortak yazarıdır. Çalışmaları aynı zamanda Los Angeles Magazine, The Believer, Hazlitt, Slate ve McSweeney’lerde yayınlandı. Ayrıca Adventure Time ve Lumberjanes çizgi roman dizisi için de yazmıştır. Comics Arts Los Angeles festivalinin ortak kurucusu ve organizatörüdür.

LASTING LOVE by Caroline Wright / Picture Book


Jill Grinberg Literary Agency listelerinden bir başka resimli kitabı, bir çocuk ile annesi arasındaki sevgi ve umut dolu bir sevgi hikayesi olan LASTING LOVE’ı (BİTMEYEN SEVGİ) tanıtmaktan memnunum. Eserin metinleri  Caroline Wright’a ve cizimleri Willow Heath’e ait.

Mama'ya kanser teşhisi konduğunda, renkli ve yüce gönüllü iyiliksever bir yaratık aileye katılarak Mama'nın sevgisini somutlaştırır. Mama gittiğinde yaratık kalır, böylece küçük çocuk ve babası sevginin sonsuza dek sürdüğünü anlar.

Kesin, basit metinleri ve çarpıcı resimleri ile doğrudan ölüme değiniyor. Kitap, aşkın sonsuz gücüne odaklanıp, derin ama basit bir fikri araştırıyor. Bir kitabın acı veren bir durumu "düzeltemeyeceğini" herkes bilir; Tıpkı yaratığın çocukla dostluk kurup, onu ikna etmesi gibi, kitap da okuyucuya yalnız olmadıklarını garanti eder.

İşin arkasındaki hikaye hareket ediyor. Yayınlanan bir yemek kitabı yazarı olan Caroline’ye, 2017 yılının başlarında beyin kanseri teşhisi kondu ve ona bir yıl ömrü kaldığı söylendi. O bir yılında , Caroline tüm vaktini iki çocuğuna bırakacağı hikayeler yazmaya odaklanarak geçirdi. Bu kitap onlardan biri. Caroline şu anda kanseri yendi ve ona adeta meydan okuyor.