16 Şubat 2019 Cumartesi

Jessica Ryn’s THE LIGHT THAT DAWN BRINGS

 

 Jessica Ryn’ın   THE LIGHT THAT DAWN BRINGSLibby Page’in The Lido, Ruth Hogan’sinThe Keeper of Lost Things ve Anstey Harris’in The Truths and Triumphs of Grace Atherton okuyucuları için mükemmel

Dawn Watts, yirmi iki yıldır geçmişinden kaçıyordu, ancak St Jude’nin evsizler hosteli ona bir oda teklif ettiğinde şansı değişiyor. Başının üstünde bir çatıdan çok daha fazlası - her şey Dawn’ın zevkine göre, diğer sakinlerin ona ihtiyacı olduğunu fark ediyor: İki oğluna ulaşmak için mücadele eden Cara ; Aşkı arayan Jack; ve kendine öncelik vermeyi öğrenmesi gereken pansiyon müdürü Grace bile. Ancak Dawn'ın bulacağını düşündüğü son şey, geçmişi ortaya çıktığında ve gerçekler çıplak kaldığında kurtarmaya hazırlanan bir grup uyumsuzluktur. Yıkıcı haberler hostelin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında, personel ve bölge sakinleri, St Jude’u kurtarmak için bir araya gelmelidir.

Toplum tarafından haksız yere yargılanan marjinalleştirilmiş karakterler, Dawn ve St Jude’deki diğerleri bize her fırsatta sürpriz ve zevk veren bir grup kahraman sunuyor.Yazar hakkında:

Jessica Ryn, Canterbury Christ Church Üniversitesi'nde yaratıcı bir yüksek lisans öğrencisidir. Kısa öyküleri Wordsmag ve The Val Wood Yaratıcı Yazma Ödülü yarışmalarında yer aldı. Nitelikli bir ebe olmasının yanı sıra, Jessica, uzun yıllardır evsizlik sektöründe çalışarak zihinsel sağlık ve  kötü madde kullanımı sorunları olan insanlara destek verdi. Twitter'da ve blogunda aktif ve düzenli bir kitap yorumcusu. Bu onun ilk romanı ve şu anda ikinci romanı üzerinde çalışıyor.THE GIANT FROM THE FIRE SEA by John Himmelman

THE GIANT FROM THE FIRE SEA by John Himmelman

Genç okuyucular için Henry Holt Kitaplar; Mayıs 2019; 256 sayfa; yaş grubu 8-12

John Himmelman Bunjitsu Bunny books, FloatyThe Cow Said MeowChickens to the Rescue, and Duck to the Rescue de dahil olmak üzere çocuklar için yetmiş beşten fazla kitabın yazarı ve illüstratörüdür,

Jeff Himmelman Kalifornia'da  Silicon Valley(Silikon Vadisi) de yaşayan bir sanatçı ve tasarımcı. The Giant from the Fire Sea(ATES DENIZINDEKI DEV) ionun ilk kitabıdır.

Sizlerle kitabın son haliyle kapağını ve her bölümün açacağını içeren, tasarlanmış sayfaları göndermekten mutluluk duyuyorum.GIANT FROM THE FIRE SEA- The BFG and Mrs. Frisby ve the Rats of NIMH'i hatırlatan okul çağı çocuklarına yönelik bir roman. John'un oğlu Jeff Himmelman tarafından yapılan resimler klasik hissi uyandırıyor.


Bir erkek çocuk ve bir dev - ve her şeye meydan okuyan bir dostluk hakkında, okul çağı çocuklarına yönelik bir macera
Jat, Ateş Denizin'den(Fire Sea) kömür toplamaktan ziyade hayattan daha fazlasını isteyen bir çocuk. Newton, ise bilim ve okuma sevgisi nedeniyle anavatanından  kovulmuş, uyumsuz bir dev. Şans eseri bir araya getirilen iki arkadaşın en iyisi olurlar. Ancak düşman devleri her şeyi mahvetmekle tehdit ettiğinde, Jat'ın köyünü savunmak, bir ömür boyu sürecek yolculuğa götüren Jat ve Newton'a kalacak.
Tillie Walden: ARE YOU LISTENING

Grafik romanların yıldızı Tillie Walden'den son haberleri sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Birkaç yıl önce çizgi roman sahnesine ilk kez girdiğinden beri, SPINNING ile Eisner Ödülü aldı;üç kez Eisner Ödülüne aday oldu; iki kez  Ignatz Ödülü aldı ve birkaç kez "en iyi" listesinden oluşan birçok ödülü topladı. ARE YOU LISTENING, , her ikisi de geçmişi farklı şekillerde aşmaya çalışan iki kadının yolculuğu hakkında. Travmatik bir cinsel saldırıdan sonra iyileşmeye çalışan genç bir kadının bu kitaptaki vahşice dürüst tasviri, son sayfadan uzun süre sonra okurların hafızasından çıkmayacak.

Çarpıcı Hayao Miyazaki'den ilham alan büyülü ortamlarla, tamamen orijinal ve görsel olarak heyecan verici grafik roman baştan sona güzel.

Eisner Ödülü aldığı SPINNING'in uluslarası satışları: Ginkgo Beijing Book Company/Chinese Simplified; Self-Made Hero/UK & Commonwealth; Gallimard Jeunesse/French; Reprodukt/German; Mondadori/Italian; Kawade Shobo/Japanese; Changbi Media/Korean; Boomkniga/Russian; Ediciones La Cupula/Spanish


ARE YOU LISTENING ? Eisner Ödülü sahibi Tillie Walden'den arkadaşlık, keder ve şifaya kavuşmak hakkında samimi ve duygusal açıdan yükselen bir hikayesi.

Bea kaçar. Sonra Lou ile karşılaşır.

Bu şans eseri karşılaşma onları Batı Teksas'ta bir yolculuğa gönderiyor, tuhaf şeyler gittikleri her yerde onları takip ediyor. Manzara, huzursuz edici bir dünyaya dönüşür, gizemli bir kedi onlara katılır ve bir grup tehditkar adam tarafından taciz edilirler. Güvende kalmak için, Bea ve Lou, gömülü gerçeklerle yüzleşmeye zorlandıkları için birbirlerine güvenmelidirler. İki kadın, mükemmel bir insancıllık örneği ile sonuçlanan kaybettikleri ve yürek burkan  hikayelerini - ve cinsel saldırı ile ilgili şaşırtıcı bir açıklamayı- paylaşıyorlar.

Spinning and On a Sunbeam'in fikir babasının oluşturduğu bu büyülü gerçekçi macera, muhteşem bir şekilde resmedilmiş son sayfadan sonra uzun süre okuyucuların hafızasında kalacak.

Tillie Walden Austin, Teksas'tan bir karikatürist ve illüstratördür. Karikatür Çalışmaları Merkezi'nden mezun oldu ve birçok ödüllü grafik romanın yaratıcısı. Spinning adlı eseri için bir Eisner Ödülü, üç kez Eisner ödülüne adaylığı ve iki Ignatz Ödülü sahibi oldu. Halen Los Angeles'ta yaşıyor.