2 Şubat 2019 Cumartesi

ELON MUSK: A MISSION TO SAVE THE WORLD by Anna Crowley Redding

ELON MUSK: A MISSION TO SAVE THE WORLD by Anna Crowley Redding
Feiwel & Friends; Temmuz2019; 256 sayfa; yaş grubu 13 & ve üstü

Elon Musk, uzun zamandan beri teknoloji endüstrisinin ön saflarında merak uyandıran bir figür olmuştur ve şimdi her zamankinden daha geniş bir yelpazedeki insanlar arasında bir konuşma konusudur. Tüm manşetler arasında, bir şey açıktır: Misk, yakın bir zamanda spot ışığından uzak durmayacak. Kitaplar, Ekim hesabına kadar Musk, Tesla ve SpaceX’i kapsayan her şeyi kapsadığı için Twitter hesabının arkasındaki karmaşık kişiye daha yakından bakıyor ve alan lansmanlarını yakından takip ediyor. -Aralık). Makale ekli ve aşağıda daha fazla bilgi var!


Elon Musk, Spacex'in arkasındaki vizyoner ve elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın CEO'su. Hem toplu taşıma hem de güneş enerjisi için benzersiz ve cesur gelişmeler üzerinde çalışıyor. Ve sonra, Mars'ı kolonileştirmek  için kamuya açık son derecek önemli planları var...

Ama akıllara durgunluk veren haber başlıklarında bu efsanevi başarının ardındaki itici gücün,  yaratıcılık ve kararlılık yoluyla hikayesini yeniden yazmak ve dünyayı daha iyi bir yer yapmak isteyen kendi yolunu bulmaya kararlı, zorbalıkla karşılaşmış ve dövülmüş bir okul çocuğunun,  hikayesi yatıyor.

Elon Musk, üniversite için uzay yolculuğunun kurallarını yeniden yazmak için her zaman kendi yolunda gitti. Ve şimdi, ödüllü araştırmacı gazeteci Anna Crowley Redding, okuyucuları Elon'un hayatı ve başarıları ile iyi araştırılmış bir yolculuğa çıkarıyor.


Anna Crowley Redding, Google It ve Elon Musk: Dünyayı Kurtarmak için Bir Görev'in yazarıdır. İlk kariyeri Emmy ödüllü araştırmacı televizyon muhabiri, çapa ve gazetecilik. Birden fazla Edward R. Murrow ödülünün sahibi ve raporlaması için Associated Press tarafından tanınan Redding, gizli dedektif becerilerini çocuklar için harika hikayeler yazmaya odaklıyor-ki bu da ortaya çıktığı gibi gerçek tutkusu.

MCPG TANITIM: SWITCHBACK by Danika Stone

Danike Stone  genç yetişkinlere yönelik bir survival romanı, aynı zamanda yazdığı üçüncü kitabı , SWITCHBACK ile tekrar okuyucuyla buluşacak. Roman yazımdaki teknik cazibesi ile Danika’nın karakterleri bugünün gençleriyle konuşuyor. Yürüyüş yapmanın keyfine anlatmakla bitiremeyen bu eserde, onun hikayesi  gerçek hayatta varmış gibi geliyor ve bu da onun nihai zaferlerini daha da tatmin edici hale getiriyor.

Swoon Reads; Mayıs 2019; 320 sayfa; 12 yaş ve üstü

Kanads'da vahşi doğada kaybolan ikiarkadaş hakkında destansı bir macera hikayesi, All the Feels'ın yazarından.

Vale yürüyüş yapmayı seviyor, ama sınıf arkadaşlarından nefret ediyor. Ash',n ise sınıf arkadaşları ile arası iyi, ama biraz açık havadan nefret ediyor. Yani, söylemeye gerek yok, her ikisi de PE sınıfıyla bir gecede doğa yürüyüşünün cehennem gibi bir deneyim olacağından oldukça emin. Ancak bir fırtına sırasında gruptan ayrıldıklarında, zorbalar ve kabarcıklardan daha kötü şeyler endişe ediyorlar.

Tehlikeli hava koşullarına yakalanan ve ölümcül yaban hayatı ile çevrili bir ortamda, ellerindeki sınırlı malzemelerle Kanada'nın vahşi doğasında kaybolurlar, onlar hayatta kalmak için toplayabilecekleri gücü, beceri ve şanslarıyla kazanacaklar.

Yazar Hakkında
Danika Stone, Yüksek Lisans Tezi sırasında kurgu yazma tutkusunu keşfeden bir yazar, sanatçı ve eğitimci. Kendini anlatan bir kaynakçada Danika, hem yetişkinler için (vahşi ve karanlık bölmenin kenarı) hem de gençler için (tüm hisler ve İnternet ünlüleri) türünden romanlar yazıyor.

Claire Fayers: STROM HUND

Dünya'ya düştü. Sonra macera gerçekten başladı…


Odin Fırtınası, yıldırımlarla dolu gökyüzünü ziyaret eden Vahşi Avın en genç fırtınası. Erkek kardeşlerine ve kız kardeşlerine katılabileceği günü iple çekiyor, ancak ilk avına devam edemeyip, gökten düşeceğini anlıyor.

Bir hayvan kurtarma merkezinden sevimli bir köpek yavrusu bulan ve onun bakımını üstlenen on iki yaşındaki Jessica Price'a girin. Ve aniden bir grup insan, onunla ve evcil köpeği Storm ile garip bir şekilde aşırı ilgilenmeye başlıyor. Büyü hakkında çok şey bilen insanlar ...

Jessica sevgili köpeği hakkında farklı bir şey olduğunu anlamaya başladığında, hangi yeni arkadaşlarından güvenebileceğini bulması gerekiyor. Storm, Jessica'yı da korumak istiyor, ama o sadece bir köpek yavrusu olduğundan bu nasıl olabilir?


Claire Fayers: VOYAGE TO THE NORTH

The Voyage to Magical North
Çocuk Kitapları Topluluğu Federasyonunun sponsorluğunda düzenlenen
2017'nin  Çocuk Kitabı Ödülünde son listeye alındı
Bitmiş kitaplar mevcuttur.

 Waterstones Children Publishing'in Temmuz ayı kitabı seçimi

The Voyage to Magical North(The Voyage to Magical North)Jasper Fforde'nin en yeni dizisi  Dragonslayer'ın  mizah tarzı, Diana Wynne Jones'un Chrestomanci serisinin klasik hikayesini anımsatan, eğlenceli orta yaş grubu çocuklara yönelik fantastik macera.

Oniki yaşındaki Brine Seaborne'ün ilginç bir geçmişi var - Sadece  ne olduğunu hatırlayabilirse. Bir sandalda tek başına bulunduğunda, elinde yıldızlarla iletişim kurabilen bir parça yıldız kabuğunu sımsıkı tutuyordu.Son bir kaç yılını sihir bozucu bir sihirbazın ve  iğrenç çırağı Peter'ın yanında geçirmişti.

Brine ve Peter başları derde girip kaçarken, efsanevi korsan gemisi "Onion"'a girerler. Daha "sekiz parça," diyemeden Sihirli Kuzey'in arayışı içindeki korsanlarla dolu gemi harekete geçer. Sihirli Kuzey çoğu kişinin var olduğunu bile düşünmediği gizemli bir yer. Brine şanslı ise, bu gizemli yerin dünyadaki konumunu keşfedecek;eğer şanssız ise, gemideki herkes deniz canavarlarınca yenecek. Gerçekten her iki şekilde de sonuçlanabilir.

“A robust debut, well stocked with heroic exploits, monsters, pirates, explosions, magical transformations, and life-changing adventures, and a promising series starter.” —Kirkus Reviews, starred review

“This finely spun adventure is the very definition of swashbuckler, but also thoughtfully examines ideas of story, good vs. evil, instinct vs. rules and self-discovery. A treasure.” —Shelf-Awareness, starred review

“VERDICT Upper elementary and younger middle grade fans of Lynne Jonell’s The Sign of the Cat will be enchanted by Brine’s high seas adventure.”School Library Journal

“With memorable characters, extraordinary adventures, and a world that will stay in the reader’s mind long after the book is closed, THE VOYAGE TO MAGICAL NORTH is one of the best middle grade fantasy books of the year so far, and one that is perfect summer reading!”Barnes & Noble Kids Blog

“This pirate yarn rollicks with the best of them, led by the convincingly legendary Cassie but handily assisted by Peter’s magic and Brine’s quick thinking. Fayers’s fantastical world—complete with invisible polar bears, man-eating penguins, and vengeful whales—makes the voyage north fraught with dangers, but the crew is stouthearted and true and quite funny, and Brine’s quest to discover where she comes from lends depth to the madcap events.” —The Horn Book

Claire Fayers: JOURNEY TO THE DRAGON ISLAND


Journey to Dragon Island
Agent: Gemma Cooper
Holt/Macmillan, May 2017. World English.
Manuscript available.

Yanlışlıkla  efsanevi korsan gemisi Onion'un korsan mürettebatına katılan, on iki yaşındaki Brine Seaborne, sihirbaz arkadaşı Peter ve eski kütüphaneci Tom'un hayatı alt üst olur. Dünyanın en kötü sihirbazı Marfak West ve deniz canavarlarıyla savaşıp Magical North'u bulduklarında, sekiz okyanusun kendilerine attığı her şeye hazır olduklarını düşünüyorlardı. . . Dünyanın bilinen son ejderhasını ortaya çıkarana kadar.

 Brine'ın esrarengiz geçmişinin sırlarını çözmeyi umarak Onion ve ekibi bilinmeyen bölgeye doğru yola çıktı. Efsanevi Batı Adasını ve yüzen kaleyi bulma hedeflediler. ancak, efsanenin olduğu yerde, ejderhalar var. . .

 Accidental Pirates dizisinin ilk kitabı:


The Voyage to Magical North

Shortlisted for the 2017 UK Children’s Book Award(Birleşik Krallık Çocuk Kitabı Ödülü adayı)
Waterstones Children’s Book of the Month(Waterstones Ayın Kitabı)
Barnes & Noble Notable Middle-grade Novel of 2016

The Voyage to Magical North(The Voyage to Magical North)Jasper Fforde'nin en yeni dizisi  Dragonslayer'ın  mizah tarzı, Diana Wynne Jones'un Chrestomanci serisinin klasik hikayesini anımsatan, eğlenceli orta yaş grubu çocuklara yönelik fantastik macera.

Oniki yaşındaki Brine Seaborne'ün ilginç bir geçmişi var - Sadece  ne olduğunu hatırlayabilirse. Bir sandalda tek başına bulunduğunda, elinde yıldızlarla iletişim kurabilen bir parça yıldız kabuğunu sımsıkı tutuyordu.Son bir kaç yılını sihir bozucu bir sihirbazın ve  iğrenç çırağı Peter'ın yanında geçirmişti.

Brine ve Peter başları derde girip kaçarken, efsanevi korsan gemisi "Onion"'a girerler. Daha "sekiz parça," diyemeden Sihirli Kuzey'in arayışı içindeki korsanlarla dolu gemi harekete geçer. Sihirli Kuzey çoğu kişinin var olduğunu bile düşünmediği gizemli bir yer. Brine şanslı ise, bu gizemli yerin dünyadaki konumunu keşfedecek;eğer şanssız ise, gemideki herkes deniz canavarlarınca yenecek. Gerçekten her iki şekilde de sonuçlanabilir.


29 Ocak 2019 Salı

MCPG AWARD NEWS

Sizlerle Macmillan Children Publishing Group'a verilen ödül duyurularını paylaşmaktan memnunum.

First Second yayınlarının, TIGER VS NIGHTMARE ve CHECK PLEASE! adlı başlıkları ALA Ödülleri'ne kabul edildi. Detaylar için aşağıya bakın!


ALA MIDWINTER 2019'DAN ÖDÜL HABERLERİ!

Macmillan Çocuk Yayın Grubu, aşağıda belirtilen 2019 ALA Gençlik Medya Ödül ve Onurlarına layık görülmüştür:

Theodor Seuss Geisel Honor(Onur Ödülü) : Tiger vs Nightmare by Emily Tetri 
William C Morris Award Finalist(Finalde): Check Please! #Hockey by Ngozi Ukazu


        

Helen Whitaker’s THE SCHOOL RUN

BBC 'nin “Motherland”ve Gill Sims’ Why Mummy Drinks dizilerinin hayranları için.

İki anne.  En iyi iki arkadaş. Bir okul yeri.

Eski arkadaşlar Imogen ve Lily, bölgedeki en prestijli okullardan biri olan St Peter and Paul’s Infant School( St Peter ve Paul’un Bebek Okuluna) başvuru yaparlar. İki kadın, akşamdan kalma günlerinden, uygun olmayan erkek arkadaşlarından  ve vahşi gecelerle geçirdikleri günlerden bu yana farklı hayatlar yaşadılar.

Ama inançlarını taklit etmekten, sahte ayrılıklarına kadar, aralarındaki rekabetin artmasıyla,iki kadın da kızlarını en mükemmel ilkokulda okutmak için, her türlü ççabaya girecekler-ve diğer anneler de onlar gibi yapacak.

THE SCHOOL RUN iki arkadaşın çocuklarını mükemmel okulda okutmak için ne kadar ileri gidecekleri hakkında yazılmış akıllıca bir komedidir.


Yazar hakkında:

Helen Whitaker, Londra'da yaşayan 38 yaşında bir gazeteci ve bir çocuk annesidir. Eski Glamour Eğlence Direktörü ve Stella, The Telegraph, Fabulous ve Total Film gibi birçok yayınlarda yazdı. Helen şu anda British Airways’in High Life dergisinde Editör Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Eserin müsveddesi hazır. Dileyenler benden isteyebilirler.