19 Ocak 2019 Cumartesi

A WORLD WITHOUT WASTE

Ya atıkları tamamen ortadan kaldırabilirsek? Sadece görünen yerleri temizleyip, kömür tesislerini güneş enerjisiyle veya rüzgar enerjisiyle çalışan bir tesise döndürmekten söz etmiyorum. Ya yaptığımız her şeyde mükemmel bir verimlilik elde edersek - her şeyin tam potansiyeline alıştığı bir varlık seviyesine çıkarsak?

 Ya atık olmayan bir dünyada yaşayabilirsek? Yazar ve fütürist Byron Reese bu soruyu yeni kitabında atık ve verimlilik dünyasına derinlemesine bir dalış yaparak sorar. 

Alan Weisman'ın The World Without Us(Bizsiz Dünyası) ve Dubner ve Leavitt'in Freakonomisi gibi, düşünce deneyleriyle büyük fikirleri üstlenen kitapların geleneğinde, Reese bize dünyamız hakkında bildiğimiz, ancak hakkında sıklıkla yanıldığımız, konulara deyinir.

 Reese, derin ve düşündürücü sorular sorarak, okuyucuyu bilim, teknoloji ve ticaret dünyaları arasında bir yolculuğa çıkarıp, dünyamıza büyüleyici bakış açılarını sunup, şimdi ve gelecekte neyin mümkün olabileceği üzerine bir yolculuğa çıkarıyor.


Atıkları olmayan bir dünya acaba nasıl görünürdü? Sadece evrensel geri dönüşüm veya daha verimli ulaşım değil. Kelimenin tam anlamıyla atık. Boşa yemek yok, boşa enerji harcamak, boşa zaman geçirmenin olmadığı bir dünyadan söz ediyorum. Ampüller daha parlak bir şekilde yanardı, ama dokunduğunuzda tamamen soğuk olurdu. sürtünmeden edinilen enerji başka yerlerde kullanılacak enerji olarak kavranırdı. Tamamen tüketilmeyen hiçbir şey üretilmezdi. Atıksız Bir Dünya, israfa karşı ahlaki bir polemik değildir; aksine, atığın nasıl oluştuğu, nasıl önlenebileceği ve tüm hayatımızın bu hedefe yaklaştıkça daha iyi olacağı konusunda düşünceli bir keşif olmayı hedeflemektedir.

Atria, April 2018.  World English.                                                                         
Italian: Franco Angeli. Japanese: Discover 21. Korean: Sam & Parkers. Simplified Chinese: Beijing Dook.

Reese, “Makine misiniz?” Ve “Bilgisayar bir şey hissediyor mu?” Gibi sorular sorarak, okuyucuyu robotik ve yapay zeka alanındaki en son tartışmalara yönlendirir ve hepimizin anlayabileceği, tartışabileceği ve tartışabileceğimiz bir çerçeve sunar. Dördüncü Çağın meseleleri ve insanlığı nasıl dönüştürecekleri üzerine hareket ederler.

The Fourth Age'de, Byron Reese  teknolojinin insanlık tarihini sadece üç kez yeniden şekillendirdiğini ortaya koyuyor:

** 100,000 yıl önce ateşi kullandık. 
** 10,000 yıl önce tarımı geliştirdik. Yerleşik hayata ve savaşlara yol açtı.
** 5,000 yıl önce bizleri ulus develete götüren tekerleği ve yazıyı keşfettik

Teknolojinin insan olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlamaya hazır olduğu tarihte büyük bir dönüm noktasına yaklaştıkça, THE FOURTH AGE robotlaşma ve türlerimize etkisi hakkında büyüleyici bir fikir sunar.

The Fourth Age not only discusses what the rise of A.I. will mean for us, it also forces readers to challenge their preconceptions. And it manages to do all this in a way that is both entertaining and engaging.”—The New York Times

“Timely, highly informative, and certainly optimistic.”—Booklist

“This book is marvelous and uplifting and exciting. The only negative thing I can think of to say about it is that I wish I could have written it myself. The excitement about the possibilities of the future, and the possibility of getting there in my lifetime, thrills me.”—Jimmy Wales, founder, Wikipedia

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA                
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Byron Reese
 Infinite Progress (2013) 'in yazarı, aylık üç milyondan fazla okuyucusu bulunan teknik medya sitesi Gigaom'un sahibi ve işletmecisidir. Çok sayıda teknoloji patenti sahibidir ve teknoloji şirketlerine başlamış, teknoloji şirketlerini halka açmış ve milyarlarca dolarlık bir teknoloji şirketinde Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmuştur.

SCARY STORIES FOR YOUNG FOXESChristian McKay Heidicker, ünlü yazarlar Bram Stoker, H. P. Lovecraft ve Edgar Allen Poe'den esinlenerek ilk okul çağı çocuklara yönelik romanı, heyecan verici bir hayatta kalma portresi ve unutulmaz bir dostluk hikayesi ile karşımıza çıkıyor.

Klasiklerden The Incredible Journey ve  The One and Only Ivan hayranları için mükemmel bir seçim

Boynuz ormanına perili sezon geldi. Artık hiçbir tilki yavrusu güvende değil.
 

Genç tilkiler Mia ve Uly, yavrularından ayrıldıklarında, canavarlarla dolu tehlikeli bir dünyayı keşfederler. Kendilerine kalacak bir yuva bulmak için, tarla ve ormana girmeli, karanlıkta yaşayan tarifsiz tehlikelerle karşı karşıya kalmalı,  etlerine açlık çeken kuduz bir zombi, derilerini çalmaya çalışan bir cadı, onları karda avlayan bir hayalet … ve söylenemeyecek kadar korkunç diğer her şeyle karşılaşmak zorundalar.

 

Birbirine bağlı sekiz öykü ve on altı unutulmaz derecede güzel illüstrasyonlar içeren Genç Tilkiler için Korkunç Hikayeler, gece karanlığından sonra bir kamp ateşinin yanında dinlemeyi sevdiğiniz macera ve heyecan çeşitlerini içerir. Neil Gaiman, Jonathan Auxier ve R. L. Stine hayranları bir sonraki en sevdikleri kitabı buldular.

Catherine Gilbert Murdoch THE BOOK OF BOY

EAT PRAY LOVE'ın yazarı Elizabeth Gilbert'in (kendisi Catherine Gilbert Murdoch'un kız kardeşi) MUHTEŞEM Instagram gönderisini göndermek istedim: https://www.instagram.com/p/BtMc3Tun1qU/ Elizabeth Gilbert'ın Instagram'da (688K'dan fazla) kocaman bir takipçisi var ), bu yüzden bu yazı dikkat çekiyor (22.000 beğeni ve sayma)! ÇOCUK KİTABI, Amazon'daki en iyi 100 kitapta yer alıyor, bu gerçekten inanılmaz!


* * THE BOOK OF BOY - NEWBERY ONUR ÖDÜLÜ ALDI * *
Bu sadece bu kitabının son ödülü! Ek olarak, üç yıldızlı değerlendirme aldı ve yılın en iyi dokuz listesinde yer aldı.


Yabancı haklarI İtalya (Giunti), Rusça (Kariera) ve Birleşik Krallık'ta (Chicken House) satılmıştır.

Kitabın pdf'sini benden isteyiniz.Kitap, üç yıldızlı değerlendirme de dahil olmak üzere yıldızlı incelemeler aldı ve ödül sezonuna yaklaştıkça kitapla ilgili fıslıtılar oluşmaya devam ediyor. Ayrıca yılın en iyi dokuz kitabı listesine girdi!

Sadece "bu yıl yayınlanan en iyi kitap ve belki de tüm yıl okuduğum en iyi kitap" diyen popüler bir blog yazarından başka bir harika yorum aldı. Eleştirinin hepsini burdan okuyabilirsiniz:
https://www.books4yourkids.com/2018/12/the-book-of-boy-by-catherine-gilbert.html

Kitabın yayın hakları Rusya, İtalya ve  Birleşik Krallığa satıldı. Kitap okul çağı çocuklarına (7-12) hitap eden heyecan verici macera. İlk sayfadan itibaren kalbinizi çalacak kahramanlarla dolu.

CREATING THINGS THAT MATTER by David Edwards

Henry Holt/Macmillan, October 2018. North American.                               
Complex Chinese: Commonwealth. Korean: Across. Simplified Chinese: Beijing Mediatime.


Keşfettiğimiz çoğu şey önemli değil. Bu kitap sadece önemli  olan larla ilgili.

Önemli olan şeyleri keşfetmek, sürdürülebilir bir insan geleceği oluşturmak, insanı getiren yaratılış kültürüne dayanır. Edwards, sanatsal ve bilimsel yenilikçilerin önemli şeyleri keşfetmelerinde birbirleriyle ortak, 7 aşamalı bir süreci ortaya çıkarır-bugün oyun değiştiren yeniliklerle ilişkilendirdiğimiz şeylerden kökten farklı görünen bir süreç. Empati, bencillikten, masumiyetten, bilgelikten, estetik zekadan, mühendislik dehasından ve kibirden ziyade  alçak gönüllülükten ve bundan daha fazlasını sayar. Dünyayla hassas bir şekilde algılanan karşılaşma, sonunda başkalarına fayda sağlayan formlarda ifade ettiğimiz, zahmetli, komik, gizemli, aydınlatıcı, yürek burkan deneyimler üretir. Bu estetik süreç bizi değiştiriyor. Başka birilerine dönüyoruz. Aynı zamanda en etkileyici sanatı en çığır açan bilim ile dengelliyor.―Cal Newport, author of Deep Work

“Unlike self-help books encouraging us to tap into our own inner Picasso or Einstein, Creating Things That Matter focuses on the larger structures and contexts―artistic or scientific, commercial or altruistic―which best support and encourage ideation, experimentation, and perhaps most importantly, production. Schools, businesses, nonprofits, governments, angel investors, makers . . . check it out!”―Joshua Glenn, co-author of Unbored

“Skillfully weaving together both art and science, David Edwards gives us all permission to create in ways that yield meaningful innovation for the world and deep and playful satisfaction for ourselves.”
―Ellen Langer, author of Mindfulness

“If you want to understand creators and creativity in our time, this is the book for you.”
―Howard Gardner, author of Creating Minds
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA                AAAAAA                         
David Edwards is a biomedical engineer, a James Beard-nominated restauranteur, a Harvard Professor of the Practice of Idea Translation, a National Academy of Engineering member in both the United States and France, a National Academy of Inventor member in the United States, and a French Ministry of Culture Chevalier des Arts et des Lettres. His work resides in the Museum of Modern Art’s permanent collection.

17 Ocak 2019 Perşembe

Mo O'Hara: Romeosaurus and Juliet Rex

Çizimlerin hakları Andrew Joyner'de.

Çizimlerle ilgili daha fazla bilgi için: Jean.McGinley@harpercollins.com'den öğrenebilirsiniz.


New York Times çok satanlarından My Big Fat Zombie Goldfish'in yazarından, yine çocuklara yönelik yepyeni bir resimli kitap dizimiz çıkacak.

Romeosaurus ve Juliet Rex. iki farklı aileden geliyorlar. Romeosaurus otobur ailesinden geliyor. Juliet Rex’in ailesi mi? Etobur.

İki dinozor,  Juliet Rex'in ailesinin lezzetli yemek ikramlarının bulunduğu bir Dinazor Balosunda karşılaşmaları çok tehlikeli olabilir.


 Her iki aile de her an öfkelenebilir ! Ve bu iki genç dinozor, her iki aile de abartılı iştahlarını evcilleştirmeyi öğrenene kadar gerçek arkadaş olamayacak. Ama bu mümkün mü?

“O’Hara sprinkles humorous references throughout that will fly over kids’ heads, though parents will be in stitches…Joyner’s digital illustrations are a hoot. The dinos are dressed in Elizabethan finery (dino color and clothing color separating carnivores and herbivores, in addition to the former’s pointy teeth), and their expressions are sure to evince giggles, most being over-the-top. Not too shabby for a first taste of the Bard.”
—Kirkus Reviews

“The illustrations are humorous and very detailed; the endpapers showing the family portraits are delightful…An original and entertaining fractured version of a classic tale.”
—School Library Journal

“When Shakespeare’s star-crossed lovers become dinosaurs, “both alike in lizardness,” it’s good-bye principles of tragedy, hello nonstop jokes…O’Hara (the My Big Fat Zombie Goldfish series) and Joyner (The Pink Hat) know their audience well:…the irreverence is such that even readers whose cultural literacy doesn’t yet include the Bard will feel in on the spoof. Dinosaurs dressed in medieval garb are as funny as they sound, but the cartooning never takes potshots at its improbable characters. Juliet may be a huge green tyrannosaur, but she’s also figuratively fierce in her puffy dress.” —Publishers Weekly