4 Ekim 2019 Cuma

Trisha Kelly's PRUE LATHAM AND THE WOLVES OF HALLOWSTOWN


Büyülü Hallowstown'da yapraklar her zaman parlak, sabahları her zaman hafif bir don getirir ve 11 yaşındaki cadı Prue Latham doğum günü için parlak yeşil bir süpürge aldı. Prue, kasabasıyla ilgili her şeyi sever, tek bir şey hariç: babası bir cadı olsa da, annesi bir kurtadam ve Cadılar için Hallowstown'u güvende tutan büyüler kurtadamların kapılarında yaşamasına izin vermek için tasarlanmamıştır.

Cadı okulunu ilk günü kötü bir durumda, Prue yanlışlıkla annesini, onun küçük kardeşi ve Hallowstown'u içine alan kurtadam paketini geri  çağırır; Üstelik bunu sihirli değneğiyle yapar. Prue, dolunayda büyülü mutsuzluğunu düzeltecek kadar doluysa, yoksa Hallowstown, duvarlarının ardında yatan gölgeli alanların kötü yaratıkları tarafından yok edilecek.

En yakın arkadaşı Sammy ve okuldaki en zeki kız olan Holly ile birlikte, Prue kasabasını kurtarmak için dört güç nesnesi toplamak zorunda. Ancak Hallowstown'da işte karanlık güçler var ve Prue’nun hatasını kendi amaçları için kullanmak isteyen gizemli bir figür var.

Yazar hakkında:
Trisha Kelly bir kalem tutabildiği için yazıyor ve hem çocuklar hem de yetişkinler için hikayeler hazırlayarak hayal gücünü besliyor. New York eyaletinin merkezinde bulunan ve bir film çalışmaları derecesine kadar medyayı yutduğu Mount Holyoke Koleji'nden mezun oldu. Çocuk kitaplarında queer hikaye anlatıcılığının şiddetli bir savunucusu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com