4 Ekim 2019 Cuma

THE TOTAL ECLIPSE OF NESTOR LOPEZ by Adrianna Cuevas

Adrianna Cuevas'tan bu yurek burkan okul çağına yönelik ilk çıkış  romanını paylaşmaktan heyecanlıyız! Erin Entrada Kelly'nin Hello, Universe'i gibi, bu hikaye de aile, dostluk ve büyülü gerçekçiliğin dokunuşlarına ait daha derin temaları araştırıyor. Nestor'un evde yeni bir kasabada yalnızlık hissiyle mücadelesiyle birlikte hayvanlara dönüşebilen bir cadı olan tule vieja'yı yakalamasının gizemini ve macerasını, maceranın, mizahın ve dokunaklılığın mükemmel bir karışımını oluşturmakta.

THE TOTAL ECLIPSE OF NESTOR LOPEZ by Adrianna Cuevas
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers;2020 Mayıs; 288 sayfa; 8-12 yaş


Nestor Lopez'in tek istediği, herhangi bir yerde birkaç aydan daha uzun bir süre yaşamak ve babasıyla akşam yemeği yemek.

Annesi ve babası, babasının son görevlendirilişinin ardından büyükannesiyle birlikte yaşamak için yeni bir şehre taşındığında, Nestor orada kısa süre kalmayı umar. Zire kesinlikle kimsenin en derin sırrını öğrenmesini istemiyor: o hayvanlarla konuşabiliyor.

Ancak yeni kasabasındaki hayvanlar kaybolmaya başladığında, Nestor'un büyükannesi, en son gördükleri ormanda gördükten sonra baş şüpheli haline gelir. Nestor, ortadan kaybolmaların kaynağını araştırırken, güneş tutulması sırasında bir hayvanın güçlerini ısırtan bir hayvanın güçlerini emebilen bir cadı - tule vieja tarafından ele geçirildiklerini öğrenir. Ve sonraki güneş tutulması hemen köşede ...

Şimdi Nestor’un olağanüstü yeteneğine ve yeni arkadaşlarına, tule vieja'yı yakalamak ve sadece eve çağırabileceği bir yerde saklaması gerekiyor.

Adrianna Cuevas aslen Miami, Florida'lı bir ilk nesil Küba-Amerikalı. On altı yıl İspanyolca ve ESOL öğrettikten sonra hikaye anlatma tutkusunu sürdürmeye karar verdi. Adrianna şu an kocası ve oğluyla birlikte Austin, Teksas'ın dışında ikamet ediyor, bol bol seyahat ediyor ve birçok Küba yemeği pişirmeyi seviyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com