30 Eylül 2019 Pazartesi

THE BALLAD OF AMI MILES by Kristy Dallas Alley

Swoon Reads; Mayıs2020; 320 sayfa adedi; yaş grubu 13-18Kitap, okuyucuları, sıkı din​dar ailesinin, insanların büyük çoğunluğunun üreme yeteneğini kaybettiği bir dünyadan uzak durduğu​,​ bir hayatta kalma biliminin dünyasına götürür.​ Ama Ami annesini arayışı içinde bileşik dğnyadan kaçtığı zaman, o dış dünya ile, bildiği hayatı uzlaştırmak zorunda kalır. Kendini keşfetme, hayatta kalma ve sevginin bu hikayesi, son sayfayı çevirdikten sonra uzun süre sizinle kalacak.​
Uzun süredir kayıp olan annesini bulma arayışındaki bir genç kız, kendini Kristy Dallas Alley'in hareketli Genç Yetişkin Roman çıkışında  keşfetme yolculuğunda buluyor.

Ailesi treyler-bayiliği-hayatta kalma bileşenine dönüşüyor.  Heavenly Shepherd’ta tecrit edilmiş olarak yetişen Ami Miles, eski dünya sona erdikten ve kaos başladıktan sonra güvenli bir yerde doğduğu için şanslı olduğunu biliyor. Fakat dedesi eve soğuk gözlü bir yabancıyı getirdiğinde, hala çocuk sahibi olabilecek az sayıdaki kadından biri olarak “kaderinin” yüzleşmeye hazır olmadığı bir şey olduğunu fark eder.

Teyzelerinden birinin yardımıyla, şimdiye kadar bilinen tek hayatından kaçar ve uzun süredir kaybedilen annesini bulma umuduyla yola çıkar. Ama yolculuk ederken, Ami dünya hakkında ve kendisiyle ilgili birçok yeni şeyi keşfetti.

Kristy Dallas Alley, kocası, dört çocuğu, üç kedisi ve belirsiz sayıda balığıyla yaşadığı Tennessee, Memphis'deki bir lise kütüphanecisi. Bir süre daha Rodos Koleji'nde yaratıcı yazılar okudu ve Memphis Üniversitesi'nden öğretim ve müfredat liderliği konusunda yüksek lisans derecesi aldı. İdeal bir dünyada, bir plajda oturup hayatının her bir gününü okumaktan başka bir şey yapmazdı, ama gerçekte ön verandasında okumaktan, her baharda coşkuyla diktiği bahçeleri ihmal etmemekten ve her ne olursa olsun muazzam yemekler pişirmekten çok mutlu! THE BALLAD OF AMI MILES. Uzun süredir kaybolan annesini bulma arayışında olan bir genç kız, kendini Kristy Dallas Alley'in hareketli YA çıkışında kendini keşfetme yolculuğunda buluyor.

Ailesi treyler-bayilik-aç-hayatta kalma bileşeni Heavenly Shepherd’ta tecrit edilmiş olarak yükselen Ami Miles, eski dünya sona erdikten ve kaos başladıktan sonra güvenli bir yerde doğduğu için şanslı olduğunu biliyor. Fakat dedesi eve soğuk gözlü bir yabancıyı getirdiğinde, hala çocuk sahibi olabilecek az sayıdaki kadından biri olarak “kaderinin” yüzleşmeye hazır olmadığı bir şey olduğunu fark eder.

Teyzelerinden birinin yardımıyla, şimdiye kadar bilinen tek hayatından kaçar ve uzun süredir kaybedilen annesini bulma umuduyla yola çıkar. Ama yolculuk ederken, Ami dünya hakkında ve kendisiyle ilgili birçok yeni şeyi keşfetti.

Kristy Dallas Alley, kocası, dört çocuğu, üç kedisi ve belirsiz sayıda balıkla yaşadığı Tennessee, Memphis'deki bir lise kütüphanecisi. Bir süre daha Rodos Koleji'nde yaratıcı yazılar okudu ve Memphis Üniversitesi'nden öğretim ve müfredat liderliği konusunda yüksek lisans derecesi aldı. İdeal bir dünyada, bir plajda oturup hayatının her bir gününü okumaktan başka bir şey yapmazdı, ama gerçekte ön verandasında okumaktan, her baharda coşkuyla diktiği bahçeleri ihmal etmekten ve her ne olursa olsun muazzam yemekler pişirmekten çok mutlu ! AMI MILES OF BALAD , Kristy Dallas Alley'in ilk romanı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com