30 Kasım 2018 Cuma

Gita Trelease: Enchantée


The Bent Agency  listelerinden ​Gita trelease'nin kitabı​  ENCHANTEE ​ eleştirmenlerden övgüye doymuyor


"[Gita Trelease] is being excitedly compared to Victor Hugo...a supremely confident writer who gives even the most outlandish fantasy the ring of truth...every gilded carriage and lead sky is recorded with cinematic precision...a triumph of high kinks over history, which should keep young readers enthralled to the meticulously potted end."
—The Telegraph
 

: "[Gita Trelease] heyecan verici bir şekilde Victor Hugo'yla karşılaştırılıyor ... en tuhaf fanteziye bile gerçeğin yüzüğünü veren, kendinden emin bir yazar ... her yaldızlı arabaya ve kurşuni gökyüzüne sinematik bir hassasiyetle kaydedilen....tarihin üstünde yüksek akrabaların bir zaferi, gen. okuyucuları sonuna kadar hayran bırakacak bir kitap. —The Telegraph 


"ENCHANTÉE yükselen bir başarıdır. Yıl atlamanın ve Paris'in yaldızlı bir manzarasının hiç olmadığı kadar  tadını çıkarmanın daha tatmin edici bir yolunu düşünemiyorum, ancak tüm bunlar biraz büyü ile mğmkün olabilirdi.”-National Public Radio

Enchantée
Kategor,-Genç Yetişkin
Flatiron Books/Macmillan, Şubat 2019. 
Macmillan Children’s Books UK, Kış 2019. UK & Commonwealth.
Czech Republic: Albatros Media. 
Bitmiş Kitap mevcut, 447 sayfa.


Gita Trelease: Enchantée 'si ParnassusNext Şubat seçimi!!
ve Goodreads   Şubat ayı en iyi Genç Yetişkin Romanı seçimi!!!!!

Sofia Coppola’nın Marie Antoinette'inin, Jonathan Strange ve Bay Norrell'ın tehlikeli büyüleriyle birleştiren heyecan verici,  genç yetişkinlere yönelik tarihi fantastik   kurgu.

“[Gita Trelease  ENCHANTEE]oldukça iyi ve büyüleyici.... Stephanie Garber, Jennifer Donnelly ve Margaret Rogerson hayranları için mükemmel, ayrıntılı ve hayal gücü bakımından zengin bir tarihi fantezi. Kışın en beklenen Genç Yetişkin Kitaplarından biri ve ilk okuyuculardan gelen gerçek bir vızıltı korosuyla. ”
Kitap bir Bookseller One to Watch! seçimi


1789'da Paris, labirent gibi kıvrımlı dar sokakları dilenciler ve hırsızlar, devrimciler ve büyücülerle dolu . Camille Durbonne bunlardan biri. Oyle biri olmamayı dilerdi.


Anne ve babası çiçek hastalığından kaybettikten sonra,  Camille afacan küçük kız kardeşine bakmanın  bir yolunu bulmak zorunda kalır. İyi bir büyücü olan Camille, ihtiyaç duydukları yiyecek ve ilacı alabilmek için her çeşit metali sihirle  paraya çevirir. Ancak madeni paralar formunu koruyamayıp, şeklini bozup, erkek kardeşi ailenin birikimleriyle ortadan kaybolduğunda, Camille'nın zengin olabilme çabaları onu tehlikeli bir sona sürüklenecektir: XVI Louis  ve Marie Antoinette'in ışıltılı mahkemesine.

Annesi tarafından yasaklanan kara büyüyü kullanan, Camille kendini bir baronese dönüştürür ve aristokratların hem çok  korktuğu hem de çok arzuladığı kara büyüyü yapmak için Versailles Sarayı'nda girer.  Zengin olma hırsı ile yanıp tutuşurken, cazibesini fazlasıyla kullanan Camille, ona sevgi ve özgürlüğün mümkün olduğuna inandıracak yakışıklı  genç bir mucit ile tanışır.

Ama büyü yapmanın bedeli vardır ve yakında Camille sırlarının kontrolünü kaybeder. Ve Fransız devrimi patlak verdiğinde,  Paris'i yakmadan önce, Camille - aşk ya da sadakat, demokrasi ya da aristokrasi, gerçeklik ya da sihir arasında seçimini yapmak zorunda kalacak. ...


“Deliciously addictive. ENCHANTÉE is a lit firework crackling with treacherous magic, decadent romance, and disguises that take on lives of their own. I adore this gorgeous book.” Stephanie Garber, #1 New York Times-bestselling author of Caraval

“An intoxicating blend of opulence, magic, intrigue, and romance. Gita Trelease deftly balances a spellbinding story of desperation and deceit on the precipice of the epic revolution that changed history.”
—Alwyn Hamilton, New York Times-bestselling author of Rebel of the Sands

“This is a book to be savored: from the rich, detailed descriptions of Paris on the brink of revolution; to the witty repartee and tender romance; to the dark, dangerous thread of magic woven through this wonderfully vivid world.”
—Rosalyn Eves, author of Blood Rose Rebellion

“A heady sparkling dream of a book. One of the best fantasies I’ve read in years.”
—Margaret Rogerson, author of An Enchantment of Ravens

Emma Berquist: Missing, Presumed Dead


DEVIL'S UNTO DUSK'ın yazarından, genç yetişkinlere yönelik bir kara mizah. Los Angeles’ın en hassas bölgelerinde geçen kitap tarz itibariyle Mulholland Çıkmazı , Pushing Daisies ile uyum sağlıyor.
Kimse geldiğini görmez. Onun dışında.


Tek dokunuşla, Lexi bir kişinin nasıl öleceğini görebilir—tıpkı büyükbabası gibi.Kanında çalışan kalıtsal bir hediye. LosAngeles'nın karanlık derinliklerinde saklanan benzer yetenekli misflerden oluşan bir aile tarafından kuşatılmış olan Lexi, kendisin,çember dışındaki bir alanın gölgeli yönlerinden koruyarak dopdolu bir hayat sürüyor. Ama dokunduğu bir kız kaybolduğunda, Lexi büyülü ve sihirli olmayan insanları tehdit eden bir gizem içine çekilir. Kızın hayaleti zorlu sorularla karşısına çıktığında, bir katili bulmak ve onu durdurmak tamamen Lexi'ye bağlı olacaktır.
Emma Berquist, Austin, Teksas'ta büyüdü ve Batı Teksas'ta birçok hayalet şehri gezdi, hayalet kasabalarını keşfe çıktı ve güneş kremini yeniden uyguladı. Trinity Üniversitesi'nden İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

x

Emma Berquist’s DEVILS UNTO DUST


DEVILS UNTO DUST

 Gençler için New York Halk Kütüphanesi 2018 'in En İyi Kitabı Seçimi!!(Bu linke giri listeye giren diğer kitapları görebilirsiniz.
New Regency tarafından filme çevrilmek üzere inceleniyor.

Batı'nın alternatif tarihinin konu edildiği bu eser, ailesini hayatta tutabilmek için inanılmaz engelleri aşan - ve belki de dünyayı da kurtaracak mücadeleci bir kızın olduğu bir yerde geçiyor.
True Grit(İz Peşinde)’in 28 Days Later(28 Gün Sonra) ile buluşması.

Batı Teksas, yıl 1870. Yeniden Yapılanma çalışmalarının çok iyi bir şekilde devam ettiği ve ülkenin devletler birliğini yeniden kurmaya hazır olduğu bir dönem-her şey Batıya ölümcül bir virüs yayılıncaya kadar iyi gidecektir. Binlerce kişiye ulaşan kuduz, tıpkı hastalığın kendisi gibi tüm şehirleri yerle bir eder. Ülkenin geri kalanından izole edilen Batı, artık en zalim avcılar tarafından yönetilen no man's land olur. Virüse yakalananları öldürmede uzman olan kiralık silahlarla, bildiğimiz dünya artık geri dönüşü olmayan bir şekilde değişecektir.

Bu sert manzara Daisy Wilcox'un bildiği tek şeydir. On yedi yılını bu kasabada, kardeşlerine yiyecek bir şeyler bulmak için gereken her şeyi yaparak geçirmiştir. Bu durum günün birinde babasının borçları gelip, kapısını çalana kadar devam eder. Babasını bulmak ve borçlarını ödemek için cesurca mücadele etmekten başka çaresi yoktur.

Sadece bir silah ve  zeka ile donanımlı Daisy davetsiz gelen kardeşi ve  kendisine eşlik etmesi için tuttuğu avcıyla hiç de hoş olmayan duygularla karmaşık bir yolculuğa çıkar.

Yazar hakkında


Emma Berquist, Austin, Teksas'ta büyüdü ve Batı Teksas'ta birçok yazı hayalet kasabaları keşfederken sürekli güneş kremini yenileyerek, geçirdi . Trinity Üniversitesi'nden İngilizce Lisans yaptı.

29 Kasım 2018 Perşembe

Jacob Mikanowski:GOODBYE EASTERN EUROPE

Jacob Mikanowski’nin düşündürücü ve mizahi kitabı  Goodbye, Eastern Europe!(Doğu Avrupaya Veda) adlı eserinin ilk sunumlarını aldık. Kitap yazım aşamasında. Sunumu incelemek isteyenler bana yazabilir. Kitabın Kuzey Amerika yayın haklarını Knopf aldı. İngiltere ve çeviri hakları Francis Goldin agencyde yani bende.
LARB'ın yayınladığı daha popüler makalelerden biri olan, geçen yılki kitapların LA Kitap dergisinde yer alan, aynı adı taşıyan Jacob'ın bir makalesi olacak

O makale söyle başlıyordu

Doğu Avrupa yok oluyor. Fiziksel mekan olarak değil, fikir olarak. Bölgeyi zihnin gözünde bir arada tutan şey ise - ortak bir meslek ve dışlanma deneyimi, ekonomik geri kalmışlığın kalıcı görünen ağırlığı, yenilginin değerli hatıraları - ya da en azından hiç olmadığı kadar yok. ”

Sovyetler Birliği'nin çöküşünün ardından, Doğu Avrupa'nın bütün milletlerini Sovyet uydusu olarak bir araya getiren bağlar çözüldü, onları tam olarak neyin birbirine bağladığını sormak ve başlamak için böyle bir yer olup olmadığını sormalı.metnin tamamını çevirmiyorum. İlgileneler benden istesin