4 Eylül 2018 Salı

Preston Norton’s NEANDERTHAL OPENS THE DOOR TO THE UNIVERS

Neanderthal Opens the Door to the Universe
Tarzı Genç Yetişkin
Disney-Hyperion, Haziran 2018'de yayınlandı. 

Uluslarası yayıncıları:Czech: Euromedia. Germany: Hanser. Italy: Giunti. Poland: Filia. Slovakia: Ikar.

An American Library Association Best Fiction for Young Adults 2019 Top Ten selection(Amerikan Kütüphanesi Derneği Genç Yetişkinler İçin En İyi Kurgu 2019 İlk 10 seçimi)
A TeenReads.com Must-Read Book for June 2018(TeenReads.com Haziran 2018 İçin Okunması Gereken Kitap)
An Amazon Best YA Book of the Year(Yılın En İyi Amazon Genç Yetişkin Kitabı)


John Green and Love, Simon geleneğinde. Bu hareketli, komik roman karmaşık bir şekilde planlanmış ve sürprizlerle dolu.


Cliff Hubbard  tam bir kaybeden. Kelimenin tam anlamıyla böyle biri. Happy Valley Lisesi'ndeki takma adı Neanderthal, çünkü o kadar iri ki!-  okulda  hiç kimsesi yok, ve treyler parkındaki hayatı, kardeşi intihar ettiğinden beri daha da berbat.


Cliff, oyun kurucusu  Aaron Zimmerman'dan nefret ettiği kadar kimseden nefret etmiyor. Aaron, ölüme yakın bir deneyimin ardından tuhaf bir iddiayla okula döner: Bilincini kaybetmişken, ona Happy Valley High'in daha başarılı olması için bir şeyler listesi veren Tanrı'yı ​​gördüğünü iddia eder. Ve Tanrı'nın ona yardım edebilecek tek bir kişinin olduğunu söyler: Neandertal.


Cliff ve Aaron, bir İngilizce öğretmeni, gizemli bir bilgisayar korsanı, kesinlikle adaletsiz bir Hristiyan olmayan Genç İsalar  kültü, yerel uyuşturucu tüccarları ve en kaba kabadayıların olduğu listeye girerken, Cliff, kardeşini  kaybettiğinden beri kendisini ilk defa okulda bir şeyin parçası gibi hisseder. Ancak, kırık bir okulu tamir etmek, göründüğü kadar basit değildir ve Cliff, listeyi tamamladıklarını düşündüğü zaman, misyonlarına, hayal ettiğinden daha yakındır.


Jilet gibi keskin, oldukça harketli ve komik anlatımıyla  NEANDERTHAL OPENS THE DOOR TO THE UNIVERSE Kusurlu bir dünyada yerini bulmak hakkında unutulmaz bir hikaye.