20 Haziran 2018 Çarşamba

THE BOOK OF GERONIMO ALvaro Enrique

Unlü Meksikalı yazar Alvaro Enrique'den THE BOOK OF GERÓNIMO pdf'ini okumak isteyenler bana haber versinler. saygılarımla

Charles Johnson NIGHT HAWKSNight Hawks Ophrah'ın Memorial Day listelerinde okunması gereken dört kitaptan biri seçildi!!!!!


Ulusal Kitap Ödülü sahibi Charles Johnson'dan-yazımında tam on üç yıl emek harcadığı-, bu Amerikan hazinesinin  inanılmaz çeşitliliği ve çok sesliliği sergileyen ustaca bir hikaye koleksiyonu.

Ulusal Kitap Ödülü sahibi Charles Johnson'un bu yeni koleksiyonu , Budist temalarla birbirine bağlı  ve farklı zamanlarda gerçekleşen , tüm içtenliği, zarafeti ve anlayışını yansıtan eklektik, ilgi çekici bir dizi anlatı sunuyor.

“The Weave” de, Leesha ve erkek arkadaşı, Leesha'nın yeni kovulduğu kuaför salonunda, saç uzantıları biçiminde binlerce dolarlık malla gelen bir soygun gerçekleştirir. Baştan çıkarıcı hikaye “Night Hawks”, Johnson’ın geçtiğimiz yaz kaybettiğimiz ünlü oyun yazarı August Wilson ile bir gece boyunca karşılıklı düşünüp oluşturdukları hikaye üzerine kuruludur.  “Kamadhatu” adında yalnız bir Japon bir başrahipin  sessiz dünyası,  siyah Amerikalı bir Budistin ziyareti ile alaşağı olur,. Zengin bir yolcunun evini soymaya karar veren bir taksi şoförü hakkında “Occupying Arthur Whitfield”, okuyucularına sahip oldukları şey için minnettar olmalarını hatırlatıyor. Ve “The Phoenix Jones'a Ait Gece”, Seattle şehrinde, “süper kahraman” ın gerçek hayat hikayesini, ona katılmaya karar veren yaşlı bir İngilizce profesörü hakkında icat edilmiş bir anlatı ile birleştiriyor.


Bilim kurgudan realizme uzanan türleriyle, bu öyküler hoşgörü, umut ve şükran mesajlarını iletir. Keskin, zarif ve hareketli bir dil ile Johnson, aklımızdaki karakterleri ve okurken bizleri aydınlatan ve değiştirecek güce sahip gerçek, insani mücadeleler yaratır.


Gwendolyn Clare MIST, METAL, AND ASH

Ink, Iron, and Glass'ın adlı  destansı, yaratıcı, beğenilen fantastik  kitabın bu heyecanlı devamında dünyalar çarpışıyor.

Alternatif bir 19. yüzyıl İtalya'sında, Elsa'nın inanılmaz bir armağanı var: kitaplarda yazılan doğru senaryolarla yeni dünyalar yaratabilir. Ancak politik aşırıcılar, en tehlikeli kitabı çaldılar.- Dünya'nın kendini yeniden yazabildiği kitabı.

Elsa ona ihante eden arkadaşını bulmalı, ve dünyayı kurtaracak o kitabı , kitabın yıkıcı gücü açığa çıkmadan ele geçirmelidir. Yol boyunca edineceği sırlar-ve yüreğinin en derin yerlerinde sakladıklarıyla-başa çıkabilecek midir?

RAISE FOR INK, IRON, AND GLASS:

“This novel is a source of serious fun.” —School and Library Journal (starred review)

“Exciting and original.” —Kirkus (starred review)

“Clare’s debut is built upon an intriguing premise... A solid series starter featuring a competent, flawed heroine that’s built for sf fans.” —Booklist

“A gasp-worthy ending ensures a sequel.” — Bulletin of the Center for Children’s Books