24 Şubat 2018 Cumartesi

Beth Ain THE CURE FOR COLD FEET

THE CURE FOR COLD FEET,   IZZY KLINE HAS COLD FEET'in devamı Random House bu yıl 8 Mayıs'ta yayınlayacak. Roman ama şiirsel tarzda yazılmış bir roman.
ÖZET: Kızların tuvaletinde saklanıyor . . . Gruptakiler diğer iki kişiyle sohbet ederken bir arkadaşımla yüzyüze konuşuyorum . . . Sosyal bilgiler birimi için bir erkekle balo salonunda dans etmek zorunda kaldım . . . Ortaokulda çok şey oluyor. Yeni deneyimler ve değişen dinamikler her fırsatta karşıma çıkıyor. Sadece arkadaşları değil-Izzy'nin ailesi de değişiyor. Izzy'nin iddia ettiği gibi anksiyete arttırıcı ama aynı zamanda heyecan verici. Beth Ain'in kitapları, bir ton hafif mizah ve derin bir kalbe sahip. Ergenlik çağı dramasını mükemmel bir şekilde konu ediyor.

James Gregor GOING DUTCH

Modern ilişkilerin kurnaz ve mizahi bir portresi ve Nathaniel P'nin THE LOVE AFFAIRS'ının tarzında bir kent komedisi. James Gregor'un Going DUTCH adlı eseri, sınıfın en parlak kızıyla beklenmedik- ama karışık bir ilişki- içine giren bir  eşcinsel erkek lisansüstü öğrencisinin zorlu mücadelesi konu ediliyor.


Kahramanımız,  New York'ta etrafı arkadaşlarla dolu olmasına rağmen,  sürekli yalnız biri. İnternetteki arkadaş sitelerinden eşcinsel flörtleşmelerinden bitkin, ve akademik uçuruma sürüklenen, yirmi bir kişilik lisansüstü öğrencisi olan Richard'ın bol miktarda anksiyeteye yakalanması için sebebi var. Ancak en ön planda,  mezuniyet fonunu rayından çıkarmak ve Richard'ı fakir, yönsüz ve umutsuzca bekar bırakmak için tehdit eden sakat yazar bloğu var.


Anne: Richard'ın oldukça açık ve bariz cinsel yönelimine rağmen, Richard'ın takas karşılığında kağıtlarını yazmasına “yardım” etmeyi teklif eden parlak sınıf arkadaşı. Yine de, onun yardımına ihtiyacı var ve Anne'in Richard'ı kendisinin zengin yaşam tarzına katlanmak zorunda bırakmaz. Başlangıçta işlemsel bir ilişki olarak başlayan şey giderek daha karmaşık bir şeye dönüşür.

Fakat daha sonra Blake adında çekici ve başarılı bir avukatın bulunduğu tek gecelik ilişkisi ciddileşince, Richard,  Anne'den kopamayacağını anlar. İki ilişki ciddi bağlılık noktalarına ulaştığında, Richard kendini kısa süre sonra şaşırtıcı vahiyleri ortaya çıkaran romantik ve varoluşsal bir çarpışma rotasında bulur.

Going Dutch dijital Romantik bolluk çağındaki ilişkilerin keskin bir portresidir, ancak aynı zamanda sevgi ve cinselliğin içten ve esprili bir araştırmasıdır ve duygusal olarak yırtıcı insanların aradığı ve birbirlerine yaptığı şeyler üzerinde dokunaklı bir meditasyondur. James Gregor kendini  ilk çıkışında taze, heyecan verici bir sesle duyurdu.


Esere gelen yorumlar"A comedy of manners for the (very) modern age."—ENTERTAINMENT WEEKLY (Most Anticipated for 2019)

“Every once in a while a novel of simply unremitting goodness lands on your front porch and Going Dutch is one of the best of the best. James Gregor is a generous, funny, easy-going natural and this book sheds much light on how we live and love now.”—GARY SHTEYNGART, New York Times bestselling author of Lake Success and Super Sad True Love Story

"Going Dutch is my favorite kind of novel—smart, insightful, and brimming with sly humor. James Gregor explores the complexity of contemporary life with honesty and welcome cynicism, while still allowing for the possibility of love. This novel left me edified, entertained, and eagerly waiting to see what the author comes up with next."—STEPHEN McCAULEY, author of My Ex-Life

"Be it the horrors of online dating, the absurdity of academia, or the dicey interplay of gender and class, I'm convinced there's nothing that escapes James Gregor's attention. Going Dutch is more than an assured debut—it's a novel packed with so much sly wisdom and charm that it'll leave you reeling. I devoured this book, and you will too."—GRANT GINDER, author of Honestly, We Meant Well and The People We Hate at the Wedding

“In this satisfying, plot-driven, and utterly adult novel about a bisexual love triangle, James Gregor has created a bitter black comedy set in the trenches of dating both on and off-line in 21st century New York City. Going Dutch is trenchant and kind, witty and devastating. As a debut work of fiction it is a knock-out.”—CHARLOTTE SILVER, author of Bennington Girls Are Easy

Roxie Cooper’s MORE THAN WORDS

Roxie Cooper’ın MORE THAN WORDS İngiltere'de Ebury Press'e açık arttırma yoluyla satıldı.
Cecelia Ahern o, Katie Marsh ve Jojo Moyes kuyucuları için mükemmel. Başka biriyle nişanlandıktan sonra ruheşinle tanışırsan ne yaparsın? Stephanie kadere gerçek aşk ya da sonsuza dek mutluluğa hiç inanmaz. Matt ile evli olmaktan memnundur.Ama sonra ona herkesten daha çok anlayış gösteren Jamie ile tanışır. Jamie çocukluk aşkı ile evlidir ve Stephanie'nin inanmadığı her şeye inanmaktadır. Helen ile evli olmaktan mutludur. Peki Stephanie'ye nasıl aşık olabilir?

Christopher Healy's A PERILOUS JOURNEY OF DANGER AND MAYHEM:

Christopher Healy'nin  Perilous Journey trilogy ( Tehlikeli Yolculuk 3'lemesinin ) ilk kitabı A PERILOUS JOURNEY OF DANGER AND MAYHEM: A Dastardly Plot'u paylaşmaktan memnunum. Chris, HERO'S GUIDE TO SAVING YOUR KINGDOM 3'lemesinin yazarı. Bu 3'leme Fox/Blue Sky tarafından filme çekilmek üzere opsiyonlandı. Harper Collins'in Walden Port yayınevi Eylül ayında Perilous Journey'i müthiş bir kampanyayla yayınlayacak. Ayrıca bu kitap Bologna kataloğumuzda da yer alacak. Chris'in önceki dizilerinin haklarını biz temsil etmiyoruz. Şu dillere çevrildi: Tathata (Thai), Verus Editora (Portuguese, Brazil), Machaon (Russian), Home-Sha (Japanese), Ciela Norma (Bulgarian)

1883—buluş Çağı! Thomas Edison, Alexander Graham Bell, Nicola Tesla ve George Easterman gibi büyük adamların ülkeyi mekanik-elektrik-endüstriyel bir mucize haline getirmek için çalıştığı bir zaman: sınırsız bir fırsat ülkesi. Ve hepsi New York'taki dünyaca ünlü Mucitler Loncasının karargahında oluyor. Burası önemli bir fikrin varsa, çok ve zorlu çalışırsan ve biraz da şansın varsa, seni geleceğin parlak vaadi haline getirecek, bu endüstrinin tanrıları ile dirsek temasında bulunabileceğin bir yer.

Tabii eğer bir kadın değilseniz.

Molly Pepper, zeki ama bilinmeyen mucitlerden Cassandra Pepper'in kızı, New York'ta annesiyle yaşıyor. Gündüzleri, küçük bir turşu dükkanı işletiyorlar; ama geceleri,  Cassandra'nın en büyük hayali  mucitler loncasının cam tavanını kırıp, Amerika'nın en ünlü mucitleri arasında yer alması için çok çalışıyorlar.  1883 Dünya fuarında Cass'in çalışmalarını sergilemek için bir yol bulmaya çalışırken mucitler topluluğuna girdiler—ve New York'u yok etmek için gizemli ve cesur bir komployu keşfettiler. Kanıtlar, dünyanın en ünlü mucitlerinden birinin  olayla ilgisine işaret ediyor. Artık, Molly, Cassandra ve Emmett Lee adında bir dükkan sahibi gerçeği ortaya çıkaracak-. bunu kimin yaptığını kimse bilmese bile.

Tahsih müsveddesi mevcut.