26 Eylül 2017 Salı

Dustin Hansen: Microsaurs: Follow That Tiny-Dactyl


Microsaurs: Follow That Tiny-DactylCategory: Middle Grade
Feiwel & Friends/Macmillan, January 2017. North American.
Müsveddesi hazır

Profesör Penrod'un-gizli laboratuarına giden yolu bulup, içeri girdikten sonra, dinozor bağımlısı Danny Thatcher büyük bir kırmızı düğmeye basar, Otomatik-Küçültücü portakal renkli bir yapışkanla kaplanıp, etrafa yayılır. En iyi arkadaşı Lin Song ile  kendisini biranda mikroskobik küçüklükte bir arazinin içinde yüzlerce dinozorla birlikte bulur. Ya da en azından Danny onların  dinozor olduklarını sanır-Profesor Penroda ona ve Lin’e aslında onların Microsaurs  yani bir zamanlar dünyayı kaplayan büyük sürüngenlerin doğrudan torunları olduğunu söyler.

Danny ve Lin çabucak eski haline dönmelidir, ancak Expand-O-Matic(Büyültücü Matik) bozulur. Onlar Microtopia genelinde Microsaurslarla dolu bir maceraya girecekler. Bu arada acaba onları eski hallerine döndürebilecek Büyültücü Makine onarılabilecek mi?

Dustin Hansen Bio:

Yazar / illustrator Dustin Hansen şu anda sanal gerçeklik / video oyun geliştiricisi Void sanat yönetmeni. Daha önce, o 20 yıldır MG seyirci hedefleyen projeler üzerinde çalıştı Dünyanın en büyük video oyun yayıncısı Electronic Arts’da, yaratıcı yönetmen oldu. O da Disney, Sony ve Warner Brothers gibi müşterilerle çalışan, oyunlar ve film endüstrisi için bir konsept sanatçısı ve arka plan ressamı olarak çalıştı. Eşi ve çocukları ile, Utah yaşıyor.