26 Temmuz 2017 Çarşamba

Jason Shiga: DEMON

Jason Shiga'nın DEMON  adlı eseri En İyi En İyi Grafik Albümü, Yeniden Baskı Eisner Ödülünü kazandığını paylaşmaktan çok heyecanlıyız!

Eisner Ödülleri, çizgi roman endüstrisinde en prestijli ödüllerdir: Bu ödül New York Times'da yapılan bir incelemeden sonra LA Times Kitap Ödülünde finale kalınıyor.

Serinin uluslararası satışları: French / Cambourakis ∙ Italian / Coconino Press - Fandango


 First Second yayıneviyle ilgili diğer haber ise, NPR'nin Haftasonu Sürümü çocuk çizgi romanlarıyla ilgili bir bölüm  hazırladı. Buna  First Seond Press'in   Yayın Yönetmeni Mark Siegel'le röprotaj dahil. Bağlantıyı kullanarak radyoda çıkan bu röportajın bir parçasını dinleyebilirsiniz (veya çevrimiçi olarak görebilirsiniz):
http://www.npr.org/2017/07/22/538662858/yes-some-comics-are-for-kids-and-theyre-big-business

Parça, First Second'un listesinin son zamanlardaki genişlemesinden söz eden ve çocuk çizgi roman endüstrisinin büyümesi hakkında konuşuyor: 01 grafik romanlar, Ben Hatke, ve ROBOT DREAMS'in SRI LLE ROBOT, Sara Varon.

Weekend Edition, ABD genelinde basım ve dağıtım hizmetleri yapıyor ve yaklaşık 27 milyon dinleyicisi var.

Eisner Ödül Finalistlerimiz:

Bilimsel grafik kitaplar: Dinosaurs, by MK Reed and Joe Flood
Çocuklar İçin En İyi Grafik Roman
Serisi satışlar: : Hebrew/Keter ∙ Korean/Gilbut ∙ Norwegian/Aschehoug ∙ Russian/Mann, Ivanov & Ferber

 Box Brown by Tetris
En İyi Grafik Kurgusal Olmaz

Box Brown / Tetris
En İyi Yazar / Sanatçı
Satışlar:  British Commonwealth/Self Made Hero ∙ French/Editions de la Pasteque ∙ Italian/Panini ∙ Korean/Hans Media ∙ Portuguese (Brazil)/Marsupial ∙ Spanish/Heroes de Papel