26 Temmuz 2017 Çarşamba

Jason Shiga: DEMON

Jason Shiga'nın DEMON  adlı eseri En İyi En İyi Grafik Albümü, Yeniden Baskı Eisner Ödülünü kazandığını paylaşmaktan çok heyecanlıyız!

Eisner Ödülleri, çizgi roman endüstrisinde en prestijli ödüllerdir: Bu ödül New York Times'da yapılan bir incelemeden sonra LA Times Kitap Ödülünde finale kalınıyor.

Serinin uluslararası satışları: French / Cambourakis ∙ Italian / Coconino Press - Fandango


 First Second yayıneviyle ilgili diğer haber ise, NPR'nin Haftasonu Sürümü çocuk çizgi romanlarıyla ilgili bir bölüm  hazırladı. Buna  First Seond Press'in   Yayın Yönetmeni Mark Siegel'le röprotaj dahil. Bağlantıyı kullanarak radyoda çıkan bu röportajın bir parçasını dinleyebilirsiniz (veya çevrimiçi olarak görebilirsiniz):
http://www.npr.org/2017/07/22/538662858/yes-some-comics-are-for-kids-and-theyre-big-business

Parça, First Second'un listesinin son zamanlardaki genişlemesinden söz eden ve çocuk çizgi roman endüstrisinin büyümesi hakkında konuşuyor: 01 grafik romanlar, Ben Hatke, ve ROBOT DREAMS'in SRI LLE ROBOT, Sara Varon.

Weekend Edition, ABD genelinde basım ve dağıtım hizmetleri yapıyor ve yaklaşık 27 milyon dinleyicisi var.

Eisner Ödül Finalistlerimiz:

Bilimsel grafik kitaplar: Dinosaurs, by MK Reed and Joe Flood
Çocuklar İçin En İyi Grafik Roman
Serisi satışlar: : Hebrew/Keter ∙ Korean/Gilbut ∙ Norwegian/Aschehoug ∙ Russian/Mann, Ivanov & Ferber

 Box Brown by Tetris
En İyi Grafik Kurgusal Olmaz

Box Brown / Tetris
En İyi Yazar / Sanatçı
Satışlar:  British Commonwealth/Self Made Hero ∙ French/Editions de la Pasteque ∙ Italian/Panini ∙ Korean/Hans Media ∙ Portuguese (Brazil)/Marsupial ∙ Spanish/Heroes de Papel

Jean Pendziwol’s THE LIGHTKEEPER’S DAUGHTERSThe Lightkeeper’s Daughters
HarperCollins, Summer 2017. 
Satıldığı ülkeler:
Brazilya: HarperCollins Brasil. Çin: Citic. Çek: Fortuna Libri. Almanya: Penguin Germany. Italya: Garzanti. Hollanda: HarperCollins Holland. Norveç Cappelen Damm. Polonya: Swiat Ksiqzki. Rusya: Family Leisure Club Slovakya: Fortuna Libri. İspanya:HarperCollins Iberica. Birleşik Krallık Weidenfeld & Nicolson.
Müsveddesi mevcut

Güçlü anlatımı ve duygusal teması ile hafızalarda iz bırakmış ile The Language of Flowers, Orphan Train, ve  The Light Between Oceans adlı eserleriyle, eleştirmenlerce beğenilen ünlü çocuk kitapları yazarı Jean E. Pendziwol'un  yetişkinlere yönelik yazdığı bu ilk romanı, onyıllardır açığa çıkmayan bir sır ile aile, kimlik ve sanatı içeren etkileyici bir  hikaye üzerine kurgulu.

Zihni hala keskin olmasına rağmen, Elizabeth'in gözleri artık yeterince iyi göremiyordu. Artık ne sevdiği kitaplarına  vakit ayırabiliyor ne de ruhunu canlandıran tablolara bakabiliyordu.  İçindeki boşluğu müzik ve ailesinden kalan anılarla dolduruyordu,  özellikle de sevgili ikiz kız kardeşi Emily'nin hayali ile. Bir kazada kaybettiği babasınının günlüklerini keşfettikten sonra artık geçmişi tümüyle onunla olacak, onu bırakmayacaktı.

Kaldığı yaşlı bakım evinde, Morgan adlı toplum hizmeti görevini yapan suç mağduru gencin yardımıyla, Elizabeth babasının günlüklerini inceleme fırsatı elde eder. Bu günlükler iki kadını bir araya getiren, zaman içindeki bir yolculuğun başlangıcı olacaktır. Günlüğü her okuyuşunda,  alışılmadık arkadaşlıkları onları kendi dünyalarından çok uzaktaki bir dünyaya derinden çekecek-Elizabeth'in babasının yetmiş yıl önce bulduğu ve ailesini yetiştirdiği  Superior Gölü üzerindeki Porphyry Adası'ndaki deniz fenerine çekecektir.

Günlüğün küflü sayfalarındaki kelimeler canlandıkça, Elizabeth ve Morgan kaderlerinin daha önce hiç  hayal bile edemedikleri bir şekilde, dışlanmış o adaya bağlı olduğunun farkına varmaya başlayacak. Morgan'ın  bağlantısının keşfi, kendi aile sırlarının üzerine ışık tutarken, günlüğün solmaya yüz tutmuş sayfaları Elizabeth'in bildiği ve  geçmişin sırlarını ışığa kavuşturacağını düşündüğü her şeyin temelini sarsacak.