22 Temmuz 2017 Cumartesi

WATERLAND by Christy Hale

Mayıs 2018'de Roaring Brook Press muhteşem bir  resim kitabını yayınlayacak; bu nedenle kitabın sunumunu sizlerle biran önce paylaşmaktan çok heyecan duyuyoruz. Çarpıcı sanat eseri ve yenilikçi kalıp kesimleriyle, bu kaçırılmaması gereken bir çarpıcı bir resim kitabı! Bu kitabın Bologna'daki bir maketini paylaştık ve çok fazla ilgi gördük. Geniş sunum için oluşturulmuş maketler elde edemedik ancak kitabı yalnızca bir PDF ile öngörmeniz çok zor. Dolayısıyla, okuduğunuzda kalıp kesimlerin yaratıcı kullanımını göstermek için kısa bir video çektik. Videonun bağlantısı burada ve kitabın sonundaki çok güzel katlanır kapıyı görmek için videonun tamamını izlediğinizden emin olun! Tam bir PDF de eklenmiştir. videoyu buradan görebilirsiniz

Inline image 1

Farklı su ve kara kitlelerini açıklayan, ustaca kesilmiş bir resim kitabı!

Bir göl adaya dönüşür.
Sakin bir koy, tenha bir buruna
Deniz kaplumbağaları olan bir körfeze, korsan gemileri ile çevrili bir yarımadaya dönüşür.

Bu eşsiz kurgu kitap, bir sayfanın basit bir dönüşümü ile su cisimleri ve karşılık gelen arazi kitleleri arasında geçiş yapar ve en genç okuyucularımızı dünyanın formları hakkında eğitir. Okuyucu, hikaye açılırken sevinir ve yeryüzünün ve suyun gerçekte ne kadar bağlı olduğunu görecektir.

Christy Hale, çocuklar için sayısız ödüllü kitabı çizimlendirdi,
Ayrıca şunların yazarı:The East-West House: Noguchi’s
Childhood in Japan and Dreaming Up: A Celebration of Building.


Co Edition/Eş Baskı
Yayıncılara baskı seçeneği de sunuyoruz, çünkü bu yenilik kalıp kesim unsurlarına sahip. Yayıncılar baskımıza katılmak istiyorlarsa, 25 Eylül'e kadar nihai sipariş onayına ihtiyacımız olacak ve nihai dosyalar yazıcı tarafında Kasım ayı ortasına kadar yapılacaktır. Elbette, ilgilenen yayıncılar için fiyatlandırma ve ek ayrıntılar sunabiliriz.

Bernice Abbott: A Life in Photography.

Modern belgeselin öncüsü, yazar ve mucit, ikonik yirminci yüzyıl Amerikalı fotoğraf sanatçısı Berenice Abbott'un  biyografisi. 

Berenice Abbott, tıpkı ünlü ressam Georgia O'Keeffe veya ünlü yazar Willa Cather denildiğinde akla ilk gelen modern sanatın öncüsü isimleri geldiği gibi, o da bir modern sanatçıdır. Abbott'un altmış yıllık kariyeri onu sadece Amerikan fotoğraf sanatının efendisi olarak değil aynı zamanda öğretmen, yazar, arşivcilik ve mucit olarak da kurdu.

Ohio'dan bir genç isyancı olan Abbott, Sylvia Beach'in "herkes olan herkes" sözleriyle Paris'e fotoğraf çekmeye gitti-  New York'a dönmeden önce Kükreyen Yirmiler sona ermişti. Kısa sürede sanat eleştirmeni Elizabeth McCausland'a aşık oldu ve hayatının otuz yılını onunla geçirecekti. Abbott'un en tanınmış eseri olan "Changing New York", kentin 1930'ların başkalaşımını belgeledi. Ardından, bilim için bir konu olarak döndü ve Amerika'nın 1950'lerde Sovyetler Birliği ile "uzay yarışında" önemli olan işle sonuçlandı.

Bu biyografi, başarılarını bir kadın sanatçı ve girişimci olarak şekillendirirken Abbott'un fotoğraf ve modern sanat öyküsündeki yerini korur.

(100 fotoğraf)

JULIA VAN HAAFTEN verimli bir yazar ve küratör. En son Berenice Abbott'un MIT Müzesi için Fotoğraf ve Bilim (2012)   küratörlüğünü yapmıştır: Bu çalışma daha sonra Moskovadaki  Multimedya Sanat Müzesine gitmiştir.

21 Temmuz 2017 Cuma

Girls of Ennismore by Patricia Favley
THE GIRLS OF ENNISMORE 20. yüzyılın başlarında  İrlanda’nın çalkantılı tarihi boyunca kurgulanan bu romanımızda, yazar Patricia Favley birbirinden tamamen farklı geçmişlerden gelen,her biri sınıf ve doğuştan farklı haklara sahip  iki kızın olağanüstü öyküsünü anlatmaktadır.


Eserin sesli yayın hakları Amerikada Brilliance Audio'ya verildi.Favley, THE YELLOW HOUSE ve THE LINEN QUEEN (Center Street/Hachette) adlı eserlerin yazarıdır.


Kitabın kısaca konusu:

1900'lü yıllarda bir Haziran sabahında, Rosie Killeen, ailesinin sahip olduğu County Mayo çiftliğini, Lord ve Lady Ennis'in mülklerinden ayıran yolu hayatında ilk kez geçerek, "Büyük Ev" e doğru yola koyuldu.  Rosie sekiz yaşındayken, Kraliçe Victoria'ya karşılayan hizmetkarların arasında bulunmuştu. Onun bu kraliyet ziyareti Ennismore için bir darbe olsa da,  onlarla karşılaşma olasılığı Rosie için daha da önemli olduğunu kanıtlıyor.

Lord ve Lady Ennis'in küçük kızı Victoria Bell,çok yalnızdır. Seçkin ailelerin çocukları yerli halkla nadiren arkadaşlık kurabilirlerken, Lord Ennis, Rosie'nin kızı Victoria'nın okul derslerine katılmasına olanak tanır. Rosie için bu, heyecan verici bir fırsat olmakla beraber yine de izole edici bir fırsattır. Victoria'nın mürebbiyesi ve aynı zamanda teyzesi olan Lady Louisa, bir köylü kıza eğitim vermeye  itiraz eder. Diğer hizmetkarlar, Rosie'nin merdivenlerin altındaki sıkıntılı hayatından kurtulacağını düşünürler. Parlak, güçlü iradeli Rosie, kendi insanlarının ve Ennismore'un nadir bulunan havasına çabuk alıştığını fark eder - özellikle Victoria'nın ağabeyi Valentine ile aralarında yakınlık başladıkça.