2 Şubat 2017 Perşembe

John Gray’s BEYOND MARS AND VENUSİlişki-Kişisel Gelişim türünde

Satıldığı ülkeler:

BenBella, Winter 2017.  World English.                                                         
Arabic: Jarir Bookstore. Brazil: Rocco. Dutch:  Unieboek / Spectrum. Indonesian: Gramedia. Italian: Rizzoli. Korean: Gimm Young. Polish: Rebis. Romanian: Meteor Press. Russian: AST. Spanish in the US and Latin America:  Oceáno Mexico. Simplified Chinese: Xiron. Ukrainian: Hemiro.

Men are from Mars, Women are from Venus'ün çok satan yazarından, yeni bir yüzyılda  erkek ya da kadın olmanın anlamının temel prensipleri üzerine, beklenen güncelleme geliyor.

Dünya, son 20 yılda çarpıcı bir biçimde değişti-- özellikle insanların ortak noktaları ve ilişkilerinde.  Gray'in orijinal kitabının her okuyucusu (ve yeni nesil okuyucuları), Mars-Venüs'ün temel ilişki, işletim sistemine yönelik bu güncellemeden yararlanacak. BEYOND MARS AND VENUS'in uyanışının özü, Mars'ın ve Venüs'ün her kadında ve her erkekde farklı derecelerde yaşadığının onaylanmasıdır. Mars ve Venüs iki değil, tek bir gezegen.

Yazarlar, erkeklerde ve kadınlarda  Venüs ve Mars özelliklerini açıklayıcı bir liste tanımlayıp, bu ikilinin özelliklerinin doğanın, matematik, fizik, maneviyat, psikoloji ve teknoloji de dahil olmak üzere gerçekliğin her boyutunda görüldüğünü gösterecektir. Bir zamanlar, erkeklik ve dişilik özelliklerinden her birinin, yaygın olarak erkeklere veya kadınlara münhasır bir etki alanı olduğu düşünülüyordu.

Okuyucular, kendi içinde yaşayan Venüs ve Mars'ı fark ederek, onu besleyerek ve hayata geçirerek,  partnerleri (ve kendileri) ile yeni bir aşk ve samimiyet yaratabilirler. İlk kitap, Mars ile Venüs arasındaki karşılıklı anlayışı oluşturarak insanları rahatlatmak içindi. Yeni kitabımız tamamen evrimcildir. Sadece rahatlığı değil, aynı zamanda zevki sunmaktadır: kendimizin en epik versiyonuna adım atmanın zevkidir.
.

1 Şubat 2017 Çarşamba

Angie Thomas : THE HATE U GIVEThe Hate U Give
Agent: Brooks Sherman
Balzer & Bray/HarperCollins, February 2017. North American.
Film: Fox 2000.
Brazil: Galera/Record. Bosnia: Sahinpasic.Denmark: Gyldendal. Finland: Otava. France: Nathan Jeunesse. Germany: CBT. Hungary: GABO. Israel: Kinneret Zmora Dvir. Italy: Giunti. Netherlands: Moon.Norway: Gyldendal Norsk. Poland: Papierowy Ksiezyc.  Serbia:Urban Reads. Spain: Oceano. Spain (Catalan): Grup Editorial 62. Sweden: Natur & Kultur.  UK: Walker Books.  
Müsveddesi mevcut

Angie Thomas'ın THE HATE U GIVE'i Spike Lee'nin DOĞRU ŞEYİ YAP'ının ahlaki karmaşıklığı ile ünlü polisiye dizi The Wire'ın cesur dünyasında geçen olağanüstü önemli bir roman. Erişilebilir ve ilgi çekici romanda trajedinin büyük bir ustalıkla umut, mizah ve kararlılık ile harmanlanıp,  okuyuculara tüm klişeleri bir kenara koyup, 21 . yy'da  önyargının nasıl göründüğünü cömertçe anlatarak karşılıyor.
 Onaltı yaşındaki Starr iki farklı sınıf arasındaki farklı dünyayı farkeder: yoksul siyah mahalledekiler ve banliyödeki  lüks lisesi. Starr en iyi arkadaşı Khalil'in polis tarafından öldürülmesi ile, bu iki farklı sınıf arasındaki huzursuz edici denge çatırdar. Ve Starr  hayatını değiştiren o korkunç gece hakkında mahkemede ifade vermek  zorunda olduğunda, söyleyeceği her kelime ona ya da çevresine zarar verebilir;
ya da  onu da öldürebilir.
Angie Thomas’s bio:
Angie Thomas doğup, büyüdüğü  Jackson, Mississippi'de ikamet etmekte. O kimin en büyük başarı Right-On Dergisinde ondan başarılı bir rapçi olarak söz edilmiş. O Belhaven Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık konusunda BFA derecesine sahip.The Hate U Give onun ilk romanıdır.

Yazar ve onun alkışlanan ilk romanı aşağıdaki listelere dahil edilmiştir;

Entertainment Weekly'nin 2017'nin En Beklenen 23 Kita

Entertainment Weekly'nin 2017'nin En  Beklenen 35 Genc Yetişkin Romanı Bustle'nın   2017 de tekip edilmesi gereken 17 yazarı 


Şubat 2017'nin  iBooks 'En İyi Kitaplar listesi

Barnes & Noble Teen'in  2017'nin beklenen 15 ilk yazarlarımız arasında listesinde


&


31 Ocak 2017 Salı

MCPG Spotlight:A PERFECT DAY by Lane smith

Lane Smith'in A PERFECT DAY( MÜKEMMEL BİR GÜN) Amerikalı yayıncısının  için pazarlama planları paylaşmak için heyecan duyuyoruz:

Mükemmel bir gün, Caldecott Onur ödüllü Lane Smith satan bu komik masalı Bert'ın arka bahçesinde farklı hayvanlara farklı şeyler ifade eder. 


online katalog MÜKEMMEL BİR GÜN link:


Yurtdışı Satış:

Çin Kompleksi / Grimm Basın
Basit Çince / Macmillan Yüzyıl
İngiliz Milletler Topluluğu / Pan Macmillan
Fransızca / Genevrier
İtalyanca / Rizzoli
Japon / Shuppan
İspanyolca / Oceano Meksika

MCPG Spotlight: TONY

TONY by Ed Galing, illus. by Erin E. Stead'in pazarlama planlarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. 
Caldecott ödüllü sanatçı Erin Stead ve rahmetli şair Ed Galing'den  bir çocuk, bir at arasındaki kalıcı dostluğun basit, ama güçlü bir hikayesi.

online katalog TONY sayfasına bağlantıI WAS TRYING TO DESCRIBE WHAT IT FEELS LIKE

Noy Holland'in kısa öykü koleksiyonu için New York Times'ddan inanılmaz yorum. Eserin pdf dosyası incelemek isterseniz lütfen bana bildirin.