10 Ocak 2017 Salı

L'Archipel Ocak 2017 bülten

  • Céline. René, A Love Stronger Than Death, by Jean Beaunoyer (Biography – 264 pages): 
Aslında, herkes onların peri masalsı hikayesini biliyor: René, 12 yaşındaki Celine ile  1980 yılında ilk karşılaştıklarında, onun sesine aşık olur. Zaman geçer, ve 1994 yılında evlenirler. Céline uluslararası  bir pop yıldızı  haline gelir - ve René, o kariyerinde yükselirken yanından hiç ayrılmaz. Onların arasındaki tutku ve işbirliği, aralarındaki sevginin sahnede ve sahne dışındaki hikayesi. René 2016 yılında vefat ettiğinde, Céline oğulları için, sahne hayatına devam eder: "gösteri devam etmeli!
  • Why Am I Not A Butterfly?, by Jerry Ayan (Testimony – 368 pages): 
Kızları Anne-Laure'un ölümüyle yüzleşmek zorunda kalan bir ailenin gerçek bir hayat hikayesi. Hastanenin iki yolunu, bekleyeiş, sabır, ve sevgi, umut ve sevinçleri ile, ve  beklenmedik bir dayanışmanın kurgulanması. 

  • Jackie Kennedy. Four Days That Changed Her Life, by Maud Guillaumin (Biography – 288 pages): 
Natalie Portman'ın Jackie Kennedy'i canlandırdığı "Jackie" filmi tüm dünya çapında yayınlanırken, Maud Guillaumin JFK'nin ölümünden sonraki günleri anlatıyor . onun hayatını değiştiren o günlerde verdiği söyleşilere dayanarak O gerçek Jackie'yi ve değişen dünyayı anlatıyor.

  • The Rule of Law Facing Terrorism, by Ghislain Benhessa (Essay – 176 pages):

Tartışılan, alkışlanan, tartışılan bu tedbirler Bush tarafından somut bir hale getirildi. Daha sonra Obama yönetiminde güncel olayların merkezinde yer aldı.Acaba bu tedbirler takip edilmesi gereken bir model midir? Ülkelerimizin alabileceği eylemlere karşı objektif bir bakış.
  • World in 2025, by Bernard Lecherbonnier (Essay – 272 pages): 
2025 yılında dünyamız ne olacak?  Bernard Lecherbonnier dünyanın patlamaya hazır bir bomba haline gelmesinden endişeli. birazdan sayacağımız sistemler, yapılar, değerler ve, süreçlerde bir patlama yaşanmasından şüpheleniyor:Demokratik patlamalar, Avrupa'nın Çin tarafından kolonileştirilmesi, kapitalizmin intiharı, demografik çılgınlık, iklim savaşları, dijital teknoloji dalgası, para kaybı, kanunsuz zafer ve kimlik kariyeri.
Aşağıdaki biyografilerin yeni baskısını yumuşak kapak halinde yayınladılar.
  • Dalida, by Bernard Pascuito
  • Zidane, by Jean Philippe and Patrick Fort
  • Romanov’s Last Days, by Luc Mary