3 Haziran 2017 Cumartesi

Claire Fayers: JOURNEY TO THE DRAGON ISLAND


Journey to Dragon Island
Agent: Gemma Cooper
Holt/Macmillan, May 2017. World English.
Manuscript available.

Yanlışlıkla  efsanevi korsan gemisi Onion'un korsan mürettebatına katılan, on iki yaşındaki Brine Seaborne, sihirbaz arkadaşı Peter ve eski kütüphaneci Tom'un hayatı alt üst olur. Dünyanın en kötü sihirbazı Marfak West ve deniz canavarlarıyla savaşıp Magical North'u bulduklarında, sekiz okyanusun kendilerine attığı her şeye hazır olduklarını düşünüyorlardı. . . Dünyanın bilinen son ejderhasını ortaya çıkarana kadar.

 Brine'ın esrarengiz geçmişinin sırlarını çözmeyi umarak Onion ve ekibi bilinmeyen bölgeye doğru yola çıktı. Efsanevi Batı Adasını ve yüzen kaleyi bulma hedeflediler. ancak, efsanenin olduğu yerde, ejderhalar var. . .

 Accidental Pirates dizisinin ilk kitabı:


The Voyage to Magical North

Shortlisted for the 2017 UK Children’s Book Award(Birleşik Krallık Çocuk Kitabı Ödülü adayı)
Waterstones Children’s Book of the Month(Waterstones Ayın Kitabı)
Barnes & Noble Notable Middle-grade Novel of 2016

The Voyage to Magical North(The Voyage to Magical North)Jasper Fforde'nin en yeni dizisi  Dragonslayer'ın  mizah tarzı, Diana Wynne Jones'un Chrestomanci serisinin klasik hikayesini anımsatan, eğlenceli orta yaş grubu çocuklara yönelik fantastik macera.

Oniki yaşındaki Brine Seaborne'ün ilginç bir geçmişi var - Sadece  ne olduğunu hatırlayabilirse. Bir sandalda tek başına bulunduğunda, elinde yıldızlarla iletişim kurabilen bir parça yıldız kabuğunu sımsıkı tutuyordu.Son bir kaç yılını sihir bozucu bir sihirbazın ve  iğrenç çırağı Peter'ın yanında geçirmişti.

Brine ve Peter başları derde girip kaçarken, efsanevi korsan gemisi "Onion"'a girerler. Daha "sekiz parça," diyemeden Sihirli Kuzey'in arayışı içindeki korsanlarla dolu gemi harekete geçer. Sihirli Kuzey çoğu kişinin var olduğunu bile düşünmediği gizemli bir yer. Brine şanslı ise, bu gizemli yerin dünyadaki konumunu keşfedecek;eğer şanssız ise, gemideki herkes deniz canavarlarınca yenecek. Gerçekten her iki şekilde de sonuçlanabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com