30 Mart 2017 Perşembe

Math Killeen: ORPHAN, MONSTER, LIAR, SPY

gençlere yönelik romanın John Le Carré'ından -
Wolf by Wolf ve Code Name Verity adlı eserlerini beğenen okuyucular için bu roman mükemmel bir seçim olacaktır.


Kitabın satıldığı ülkeler:Viking Children’s Books, Summer 2018. North American.
Italy: Garzanti. Poland: Rodzina. Spain: Roca Editorial. UK & Commonwealth: Usborne.


1939 Yazı. Yahudilerin, Berlin'den ayrılmaları için artık çok geç. Sonu felaketle biten bir kaçış girişimi, annesinin hayatına malolduktan sonra,  15 yaşındaki akıllı, atletik ve atılgan  Sarah  kendini tek başına ve kaçarken bulur. Sonra, tam şansı tükenmek üzereyken, bir anda bir İngiliz casusunun dikkatini çeker ve ondan reddetemeyeceği bir teklif alır: Sarah, görevinde İngiliz casusa yardım edecek ve o da onu Almanya'dan çıkaracaktır.

Sarah'a yeni bir kimlik verilir ve üst düzey Nazi subaylarının kızlarının devam ettiği bir yatılı okula gönderilir. Görevi: Nükleer bilim adamının kızı olan Elsa Schafer ile arkadaş olmak ve evlerindeki gizli laboratuarda neler yapıldığıyla ilgili elinden gelen her şeyi öğrenmek.  Yahudi olduğunun ortaya çıkması tehlikesiyle yaşayan Sarah, okul arkadaşlarının  her türlü acımasız zorbalığına ,gizli bir topluluğun zulmüne,  sosyopat öğretmenlerinin sadistçe yaklaşımlarına katlanmak zorunda kalır, ancak sonunda amacına ulaşabilecek ve Elsa'ya yaklaşabilecektir.

Sonunda Elsa'nın evine davet edildiğinde, özgürlük Sarah'nın neredeyse tadabileceği kadar yakındır. Fakat orada  savaşın seyrini değiştirebilecek bir silah keşfeder -ve onun daha hayatta kalmasını engelleyebilecek daha bir sürü dehşetli şey ...

ORPHAN, MONSTER, LIAR, SPY, heyecan verici yeni bir yazarın, gergin, ürpertici ve kusursuz bir şekilde araştırılmış bir roman.

Yazar biyografisi:
Matt Killeen, Manchester Metropolitan Üniversitesi'nden Çocuklar Yaratıcı Yazarlığı alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. On yılını reklam metin yazarı, spor yazarı ve müzik gazetecisi olarak geçirdi ve şu anda çizgi romanlar, hikayeler, dergi sayfaları ve çevrimiçi içerik oluşturduğu LEGO® şirketinin bir yazarı. Londra'nın güneyinde yaşıyor; Bu onun ilk romanı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com