4 Nisan 2018 Çarşamba

Math Killeen: ORPHAN, MONSTER, LIAR, SPY

ORPHAN MONSTER SPY

An Indie Bestseller
An American Booksellers Association Kids’ Indie Next List selection for Spring 2018
A Notable Title in the Publishers Lunch Spring/Summer 2018 Buzz Books Preview
A BuzzFeed YA Book that Needs to Be on Your Reading List This Year
A Hive Book of the Month March 2018
gençlere yönelik romanın John Le Carré'ından -
Wolf by Wolf ve Code Name Verity adlı eserlerini beğenen okuyucular için bu roman mükemmel bir seçim olacaktır.


Kitabın satıldığı ülkeler:Viking Children’s Books, Summer 2018. North American.
Italy: Garzanti. Poland: Rodzina. Spain: Roca Editorial. UK & Commonwealth: Usborne.


1939 Yazı. Yahudilerin, Berlin'den ayrılmaları için artık çok geç. Sonu felaketle biten bir kaçış girişimi, annesinin hayatına malolduktan sonra,  15 yaşındaki akıllı, atletik ve atılgan  Sarah  kendini tek başına ve kaçarken bulur. Sonra, tam şansı tükenmek üzereyken, bir anda bir İngiliz casusunun dikkatini çeker ve ondan reddetemeyeceği bir teklif alır: Sarah, görevinde İngiliz casusa yardım edecek ve o da onu Almanya'dan çıkaracaktır.

Sarah'a yeni bir kimlik verilir ve üst düzey Nazi subaylarının kızlarının devam ettiği bir yatılı okula gönderilir. Görevi: Nükleer bilim adamının kızı olan Elsa Schafer ile arkadaş olmak ve evlerindeki gizli laboratuarda neler yapıldığıyla ilgili elinden gelen her şeyi öğrenmek.  Yahudi olduğunun ortaya çıkması tehlikesiyle yaşayan Sarah, okul arkadaşlarının  her türlü acımasız zorbalığına ,gizli bir topluluğun zulmüne,  sosyopat öğretmenlerinin sadistçe yaklaşımlarına katlanmak zorunda kalır, ancak sonunda amacına ulaşabilecek ve Elsa'ya yaklaşabilecektir.

Sonunda Elsa'nın evine davet edildiğinde, özgürlük Sarah'nın neredeyse tadabileceği kadar yakındır. Fakat orada  savaşın seyrini değiştirebilecek bir silah keşfeder -ve onun daha hayatta kalmasını engelleyebilecek daha bir sürü dehşetli şey ...

ORPHAN, MONSTER, LIAR, SPY, heyecan verici yeni bir yazarın, gergin, ürpertici ve kusursuz bir şekilde araştırılmış bir roman.

Yazar biyografisi:
Matt Killeen, Manchester Metropolitan Üniversitesi'nden Çocuklar Yaratıcı Yazarlığı alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. On yılını reklam metin yazarı, spor yazarı ve müzik gazetecisi olarak geçirdi ve şu anda çizgi romanlar, hikayeler, dergi sayfaları ve çevrimiçi içerik oluşturduğu LEGO® şirketinin bir yazarı. Londra'nın güneyinde yaşıyor; Bu onun ilk romanı.

Kitaba gelen yorumlar:

“Killeen’s thriller is cold, exciting, and well-paced….A powerful, bleak, and penetrating portrait of an isolated young woman excelling in unimaginable danger.” —Kirkus

“Fast-paced, cleverly constructed, and with references to real-life heroes, heroines, and villains, this promising debut title will appeal to fans of historical fiction and spy stories.” Booklist


“A stunning, smart, grounded tale of intrigue in Nazi Germany, so guilty and detailed it feels like true memory rather than fiction. Sarah is an angry, appealing, heart-wrenching hero, superhuman and achingly frail in equal measure. I wish I’d written this myself. Deeply disturbing and chillingly good.”
—Elizabeth Wein, New York Times-bestselling author of Code Name Verity
  
“Killeen expertly conjures the day-to-day evil of Nazi Germany in this terrific page turner...”
—Paul Dowswell, award-winning author of Aüslander

“I found myself mesmerized by Sarah’s journey into a world of human monsters. ORPHAN MONSTER SPY weaves one heroine’s courage through a spectrum of darkness, and the effects resonate long after the final page.”
—Ryan Graudin, award-winning author of the Wolf By Wolf duology


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com