3 Aralık 2016 Cumartesi

LLOLITA: A BIOGRAPHY by Brian Boyd and Paul Benedict Grant (non-fiction)

Nabakov'un İngilizce olarak yazılan romanı Lolita'nın kısaltılmamış, tam biyografisi. Eser, arşivsel materyallerden, özel yazışmalar, mülakatlar ve şimdiye kadar hiç yayınlanmamış kaynaklardan yararlanarak Lolitanın kökenlerine  izler; sırayla eserin anlatımından yayınlanması ve okuyucuların onu karşılama biçimi, eserin yayınlanması ile birlikte çıkan tartışmalara ve mahkemeler ve hukuki mücadeleleri inceler. 

Anne Appelbaum: FAMINE

Anne Applebaum 1932 ve 1933 yıllarında Sovyet devletini süpüren açlığı araştırıyor, Avrupa tarihinde en ölümcül ve en dikkatli bir şekilde uluslararası dünyadan gizlenen gıda sıkıntısı üç bölüm halinde konu ediyor. Bu gıda sıkıntısı yaşarken hayatını kaybeden 5 milyon insanın 3 milyonu Ukraynalıydı. Applebaum, bu kıtlığın devlet tarafından yaptırımlanmış bir soykırım olduğuna, milypnlarca kişiyi öldüren  kolektifleştirme politikasının Ukrayna'da siyasi direncin sona erdirilmesine dayandığını iddia ediyor. İlk cildimiz kıtlığın arka planını açıklayacak ve ikinci bölümde Sovyet liderliğinin bu felaketi Ukrayna halkına karşı nasıl soykırıma dönüştürdüğü anlatılacak ve üçüncüsünde ise hemen sonrasında ve uzun yıllar boyunca açlığın sonuçlarını inceleyecek.

Anne Applebaum, Washington Post ve Slate'in ABD ve uluslararası siyaseti kapsayan bir köşe yazarıdır. Ayrıca Londra'daki Legatum Enstitüsünde küresel geçişlerle ilgili bir program yürütüyor ve 2012-2013 yıllarında London School of Economics'te Tarih ve Uluslararası İlişkiler'de Phillipe Roman başkanlığını yapıyor.  Gulag adlı kitabı  2004 Pulitzer Ödülünün yanı sıra İngiltere'nin Duff-Cooper Ödülü'nü kazandı. En son yaptığı kitap olan Iron Curtain, Ulusal Kitap Ödülü'ne aday gösterildi.

29 Kasım 2016 Salı

Marrige Pact by Michelle Richmond


Görünüşte evlilik bağlarını güçlendirmek adına gizemli bir topluluğa çekilmiş bir çift hakkında çok iyi yazılmış, orjinal erotik bir gerilim romanı.İlk baştan üyelere ilginç partilere katılmak, ilginç insanlarla tanışmak ve ilginç oyunlar çok eğlenceli gelecek. Ancak bu gizemli topluluğa katılmak için yapılan anlaşmayla onların evliliğin tüm davranışlarını düzenleyen kurallarını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Alice ve Jake evlendiklerinde, müşterilerinden biri gizemli bir düğün hediyesi verir - gizemli bir topluluk  olan çiftler topluluğuna katılmak için bir davetiye. İlk başta partilere tek başına gidip, egzotik ve başarılı insanlarla tanışmak fikri onlara çok heyecan verecektir. Ancak, kurallara uymayanların başına gelecekleri kısa sürede keşfedecekler. Görünen o ki yeni evli çiftimiz özünde sadist kültüre dayalı bu "Pakta"  girerek, çıkışı olmayan bir yola girdiklerini anlayacaklar.


Michelle Richmond iki öykü koleksiyonları ve dört roman, yazarı. Bunlara onbeşi aşkın ülkede satılmakta olan THE YEAR OF SAND AND FOG adlı The New York Times best-seller romanı dahil olmaktadır.

Bu eser Amerikada Bantam Books tarafından 2017 yazında çıkacak. Daha şimdiden yayın hakları aşağıdaki dillere satıldı.

Globo in Brazil
China South Booky Culture in China
Lumen in Croatia
Domino in the Czech Republic
Klim in Denmark
Varrak in Estonia
Presses de la Cite in France
Random House in Germany
Livanis in Greece
Prometheus in Holland
Libri in Hungary
Yediot in Israel
Rizzoli in Italy
Hayakawa in Japan
Kontinents in Latvia
Alma Littera in Lithuania
Cappelen Damm in Norway
Otwarte in Poland
ASA in Portugal
Eksmo in Russia
Laguna in Serbia
Ikar in Slovakia
Maeva in Spain
Natur och Kultur in Sweden

Film hakları 20th entury Fox'a opsiyonlandı