19 Kasım 2016 Cumartesi

Heather Young:THE LOST GIRLS

cid:part1.07060209.01070501@foliolitmanagement.com
HEATHER YOUNG
Upmarket Women’s Fiction
The Lost Girls
William Morrow, Summer 2016. North American.                                        Manuscript available.
French: Belfond. German: Goldmann/Random House Germany. 
                                   

1935 yılında, altı yaşında olan  Emily,  ailesinin Minnesota gölü yakınlarındaki yazlık evlerinde evden kaybolur. Annesi en sevdiği çocuğunun günün birinde ağaçların arasından çıkıp geleceği  umuduyla, hayatının geri kalanını orada geçirir. Kız kardeşleri de orada anneleriyle beraber kalırlar, ama bir farkla; onlar Emily'nin bir daha asla geri gelmeyeceğini biliyorlardı.

Lucy, ailenin en sakin ve en dikkatli ortanca çocuğudur, geriye hayatta kalan tek Evans kızı, ve Emily'e ne olduğunu bilen tek kişidir. Ölmeden önce,  bir deftere o yaz olanları yazıp, defteri ve göl evini torunu Justine'ye bırakır.

Justine göl evini, çıkarcı erkek arkadaşından kaçmak için bir fırsat olarak görür ve sonra evi kızlarına bırakır. Ama geçmiş ona hiç rahat vermeyecektir- en büyük kızı,  uzun süre önce yaşanan trajediyi saplantı haline getiren sorunlu biridir.  Annesi ona mirası  ile ilgili bir taslakla gidince, erkek arkadaşı onu geri almak için tehlikeli bir plan başlatır. Ondan önce gelen kadınların günahlarından ötürü yakalarını bir türlü bırakmayan bu laneti yenmek isteyen Justine kendini ve çocuklarını kurtarmak için bir an önce bunlarla mücadele edecek gücü toparlaması gerekir.

Heather Young

Bennington Yazma Seminerlerinden bir MFA aldı ve ayrıca Squaw Valley Yazarlar Konferansı ve Tin House Yaz Yazarlar Atölyesine katıldı. Kocası ve çocukları ile San Francisco Bay bölgesinde yaşıyor. Bu onun ilk kitabı.
cid:part1.07060209.01070501@foliolitmanagement.com

WINTERSONG by Sarah Rae Jones

Karanlık, romantik ve unutulmaz, Labyrinth and The Darkest Part of the Forest hayranları için  fantastik bir  öykü
Cin Kral, yaşadığı,  yeraltının soğuk ve ürkütücü derinliklerindeki dehşet verici krallığında, ondokuz yaşındaki Liesl 'in üzerine karanlık bir gölge düşürür. Liesl'in büyükannesi onu  hep eski yasaları takip etmesi için uyarıp, ona her yıl, kışın en uzun gecesinde,Cin Kral'ının kendine  ebedi bir gelin arayışı içinde uyanıp dünyaya geleceğini iddia ediyordu . Hassas ve duyarlı, Liesl  güzel kız kardeşi Käthe'yi zarar görmemesi için güvende tutmanın  görevi olduğunu biliyor. Ancak, Liesl gizemli Goblin Kralının onuruna gizlice verilen büyüleyici bir müzik şöleninde, kendine sığınacak bir yer bulur.

Cin Kral , Käthe 'yi çaldığında, Liesl çocukça fantezilerini artık bir kenara bırakıp,  kardeşini kurtarmak için Yeraltına bir yolculuk yapması gerektiğinin farkındadır. Kendisine çok tuhaf gelse de orada güzel bir dünya -ve o dünyayı yöneten gizemli adamı bulacak- imkansız bir seçim yapması gerekecektir . Zaman ve onun aleyhine çalışan eski kanunlar ile, Liesl  kaderi yazılmadan önce  gerçekten kim olduğunu bulmak zorundadır.

Konusu 19. yüzyılın sonunda  geçen romanımız, Beethoven gibi genç bestecilerin, yeni yeni türedikleri ve  müziğin sesini sonsuza dek değiştirdikleri bir dönemi, S. Jae-Jones'un zengin hayal gücüyle yazdığı bu ilk romanda müziğin büyüleyici masalını, sevgi, kardeşlik ve  genç bir kadının kendini arayışı konu edilmektedir.