19 Kasım 2016 Cumartesi

Howard Wallace, PI


Açıklama: Macintosh HD: Kullanıcılar: John: Masaüstü: Unknown.jpegHoward Wallace, PI

Ajan: Molly Ker Hawn
Tür: Orta yaş grubu çocuklara yönelik
Sterling, 2016 Dünya İngilizce Güz.
El yazması mevcuttur.

HOWARD WALLACE PI dostluk ve aile hakkında etrafa sezdirmeden yapılan  gözlemleri ile orta dereceli yaş grubuna sahip çocuklara yönelik mizahi bir roman.  Gordon-Korman ile Dashiell Hammett'in buluşması

Kural bir: elinizde ne varsa onu kullanın

Güvenilir kurallar listesinden başka, oniki yaşındaki sözümona özel dedektif Howard Wallace'ın başka bir şeyi yok.  Ofisi, üç ayaklı bir masadan  ve salamura fıçısından bir sandalyeden ibaret.  Bisikleti, onu mahalledeki zorbalardan uzaklaştıramayacak kadar eski ve yavaş.  Hatta arkadaşı bile yok-sadece ona işin nasıl yapıldığını göstermesi için yalvaran şu yeni kız, Ivy Mason'dan başka kimsesi yok . Ivy'i işe başlamadan önce unutamayacağı bir hoşgeldin sürpriziyle hafifçe korkutmak ya da ona şantaj yapmak gibi farklı fikirleri  de var.

Kural altı: Kötü bir plan hiçbir plan yapmamaktan daha iyidir.

Howard, müşterilerinin Ivy'e kızmaya başladığını ve işi elinden kaçırdığını görebiliyor. Ivy bir öğretmenin- üstelik şüpheli bir öğretmenin davasını almak istiyor. Davayı kazanmalı yoksa işini çözülmemiş vakalarla dolduracak. Bu nedenle Howard işi halletmek için daha az yasal yollara başvurur.

Kural on: Asla  yakalanma.

Kurallar, daha çok şey gibi... rehber gibi değil mi?


Casey Lyall Bio:
Casey Lyall, yazar, bir pop-kültür bağımlısı, bir kütüphane çalışanı ve bir Kanadalı; Eğer @CKLyall de Twitter'da onu bulabilirsiniz. Bu onun ilk romanı.

Heather Young:THE LOST GIRLS

cid:part1.07060209.01070501@foliolitmanagement.com
HEATHER YOUNG
Upmarket Women’s Fiction
The Lost Girls
William Morrow, Summer 2016. North American.                                        Manuscript available.
French: Belfond. German: Goldmann/Random House Germany. 
                                   

1935 yılında, altı yaşında olan  Emily,  ailesinin Minnesota gölü yakınlarındaki yazlık evlerinde evden kaybolur. Annesi en sevdiği çocuğunun günün birinde ağaçların arasından çıkıp geleceği  umuduyla, hayatının geri kalanını orada geçirir. Kız kardeşleri de orada anneleriyle beraber kalırlar, ama bir farkla; onlar Emily'nin bir daha asla geri gelmeyeceğini biliyorlardı.

Lucy, ailenin en sakin ve en dikkatli ortanca çocuğudur, geriye hayatta kalan tek Evans kızı, ve Emily'e ne olduğunu bilen tek kişidir. Ölmeden önce,  bir deftere o yaz olanları yazıp, defteri ve göl evini torunu Justine'ye bırakır.

Justine göl evini, çıkarcı erkek arkadaşından kaçmak için bir fırsat olarak görür ve sonra evi kızlarına bırakır. Ama geçmiş ona hiç rahat vermeyecektir- en büyük kızı,  uzun süre önce yaşanan trajediyi saplantı haline getiren sorunlu biridir.  Annesi ona mirası  ile ilgili bir taslakla gidince, erkek arkadaşı onu geri almak için tehlikeli bir plan başlatır. Ondan önce gelen kadınların günahlarından ötürü yakalarını bir türlü bırakmayan bu laneti yenmek isteyen Justine kendini ve çocuklarını kurtarmak için bir an önce bunlarla mücadele edecek gücü toparlaması gerekir.

Heather Young

Bennington Yazma Seminerlerinden bir MFA aldı ve ayrıca Squaw Valley Yazarlar Konferansı ve Tin House Yaz Yazarlar Atölyesine katıldı. Kocası ve çocukları ile San Francisco Bay bölgesinde yaşıyor. Bu onun ilk kitabı.
cid:part1.07060209.01070501@foliolitmanagement.com

WINTERSONG by Sarah Rae Jones

Karanlık, romantik ve unutulmaz, Labyrinth and The Darkest Part of the Forest hayranları için  fantastik bir  öykü
Cin Kral, yaşadığı,  yeraltının soğuk ve ürkütücü derinliklerindeki dehşet verici krallığında, ondokuz yaşındaki Liesl 'in üzerine karanlık bir gölge düşürür. Liesl'in büyükannesi onu  hep eski yasaları takip etmesi için uyarıp, ona her yıl, kışın en uzun gecesinde,Cin Kral'ının kendine  ebedi bir gelin arayışı içinde uyanıp dünyaya geleceğini iddia ediyordu . Hassas ve duyarlı, Liesl  güzel kız kardeşi Käthe'yi zarar görmemesi için güvende tutmanın  görevi olduğunu biliyor. Ancak, Liesl gizemli Goblin Kralının onuruna gizlice verilen büyüleyici bir müzik şöleninde, kendine sığınacak bir yer bulur.

Cin Kral , Käthe 'yi çaldığında, Liesl çocukça fantezilerini artık bir kenara bırakıp,  kardeşini kurtarmak için Yeraltına bir yolculuk yapması gerektiğinin farkındadır. Kendisine çok tuhaf gelse de orada güzel bir dünya -ve o dünyayı yöneten gizemli adamı bulacak- imkansız bir seçim yapması gerekecektir . Zaman ve onun aleyhine çalışan eski kanunlar ile, Liesl  kaderi yazılmadan önce  gerçekten kim olduğunu bulmak zorundadır.

Konusu 19. yüzyılın sonunda  geçen romanımız, Beethoven gibi genç bestecilerin, yeni yeni türedikleri ve  müziğin sesini sonsuza dek değiştirdikleri bir dönemi, S. Jae-Jones'un zengin hayal gücüyle yazdığı bu ilk romanda müziğin büyüleyici masalını, sevgi, kardeşlik ve  genç bir kadının kendini arayışı konu edilmektedir.