27 Temmuz 2016 Çarşamba

Aditi Khorana:MIRROR IN THE SKY

MIRROR IN THE SKY 
Aditi Khorana’nın 2016 Haziranında yayınlandıktan sonra bu yazın en ses getiren kitaplarından biri oldu

Paste Magazine romanı 
listesine seçti

Ve BuzzFeed Bu yaz Okunması Gereken 15 Kitap seçimi


A B&N Most Anticipated Sci-Fi of 2016( 2016 B&N en beklenen bilim Kurgu seçimi)

 Dünya dışındaki bir ayna gezegenin keşfiyle Hint kökenli Amerikalı bir kızın okuldaki ilk yılının seyrini değiştiren  dramatik değişimlerin konu edildiği
Tommy Wallach'ın We All Looked Up 'ını andıran ve bu kitabın hayranlarına mükemmel bir seçim, merak uyandırıcı bir ilk.yazar Aditi Khorana'dan bir genç yetişkin romanı
MIRROR IN THE SKY

"Bu kitap daha ilk kelimesinden itibaren, beni esir aldı. Khorana insanı kitaptan ayırmayan bir gerilim, şaşırtıcı gizem ve çarpıcı karmaşıklığı ile müthiş bir hikaye örmüş. Kitap kahramanına kendimi nadiren böyle derinden bağlanmış hissederim ya da kitabın başlarında sevdiğim kahramana sonlarında nefret edebilirim. Ürpertici, güçlü ve gerçek, MIRROR IN THE SKY, 'Ne olurdu?' sorusuyla sizi şekilldiren  kararlarınız hakkında tekrar düşünmeye sevk edecek, "
Emily Henry, The Love That Split the World


MIRROR IN THE SKY
2016 Haziranda yayınlandı


A TeenVogue Most Anticipated June Book-A Teen Vogue en beklenen haziran kitabı
A B&N Most Anticipated June YA Book-B&N En beklenen Haziran Genç Yetişkin Kitabı
A B&N Most Anticipated Sci-Fi of 2016-B&N 2016'nin en beklenen bilim kurgusu
A B&N We Need Diverse Books Must Read-B&N Mutlaka Okunması gereken çeşitli kitaplar listesi
A Past Magazine En İyi Yeni Gen. Yetişkinlere yönelik Haziran Kitabı seçimi
Bir BuzzFeed Genç Yetişkinlere yönelik bu yaz mutlaka okunması gereken kitap seçimiİnsanlarla iletişim yeteneğine sahip dünya dışı yaşam  belirtileri gösteren bir gezegen olan Terra Nova'nın yakın bir zamanda keşfedilmesiyle dünya kaosa sürüklenir: Başarısız pazarlar, toplu intiharlar,  hatta cinayet lere kadar . 16 yaşındaki Tara Krishnan bu keşfin arkasında yatan bilime hayran olmasına hayrandır ama bunun  hayatını etkileyecek bir keşif olduğu düşünmez.... Ta ki  aniden açıklanamaz bir şekilde Brierly'nin yani Greenwich CT'de ki sosyete çocuklarının gittiği lisenin en popüler grubunun beyin takımına girer. Kendini her zaman bir yabancı biri gibi hisseden Tara için bu-beyaz yüzlerden bir denizde yarı Hintli bir kızın, yatırım fonu yöneticisi bir babanın şımarık kızı olmasından ziyade, bir restoran sahibinin çalışkan kızı olması gibi bir şeydir.-Bu Gelişme onun için yeni bir gezegenin varlığının keşfi kadar mucizevi bir gelişmedir.
Acaba  hayatındaki bu  değişiklikler Terra Nova yüzünden mi olmuştur? Tara bilmiyor. Ancak annesi yeni gezegenle iletişim kurmaya kendini adamış bir mezhebe  katılmak için evden ayrıldığında kendini her zamankinden daha yalnız olarak hisseder. Yakında o  yeni arkadaşlarının arasında kime güvenip kime güvenemeyeceğinden emin olamayacağı  yalanlar ve ihanet sarmalının içinde bulacak, İlk toz bulutu çöktüğünde, dünyada hiç bir şey yoktu-ve Tara içinse-hiç bir şey bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.
Bu karamsar, lirik, merak uyandırıcı  seçkin roman liseye Hazırlığı dönemiyle  Mucizeler Çağı uhrevî atmosferini  birleştirir.