3 Haziran 2017 Cumartesi

A DEADLY AFFECTION by Cuyler Overholt


Açıklama: Macintosh HD: Kullanıcılar: Victoria: Masaüstü: 51KO9wgf1mL.jpgA DEADLY AFFECTIPON
Ajan: Victoria Lowes
Sourcebooks, Eylül 2016 Dünya İngilizce.


Tarz olarak, Caleb Carr'ın Sue Grafton ile buluşması
New York,  1907. Yirminci yüzyılın şafağında, Amerikalılar bilimin, özellikle tıp ilminin, yakında insanlığın tüm hastalıklarınının  üstesinden geleceğine inanıyorlardı. Tıp fakülteleri kısa süreliğine, kadınlara kapılarını açıp,  
onların bilimsel mücadeleye katılmaya davet etti . Genevieve Summerford çağrıyı kabul eden o kadınlardan biriydi ...
Hep kendisini suçladığı bir aile faciasından sonra, bir psikiyatrist olan Dr. Genevieve Summerford  yeni kariyerinde başarılı olmaktan, aile ve akranlarının saygısını tekrar kazanmaktan başka bir şey istemiyordu. Bu amacı maalesef bir hastasının cinayetten tutuklanmasıyla büyük bir tehlikeye dönüşecektir-zira Genevieve  farkında olmadan cinayeti provoke etmiş olabilir. Kendine ve  yetkililere hastasının masum olduğunu umutsuzca ispatlamaya çalışırken, bir zamanlar ailesinin yanında seyis olarak çalışan, ve artık ona yardım edip etmeyeceğinden bile şüphe duyduğu, oldukça nüfüzlu bir Tammany kaptanından yardım istemek zorunda kalır. Aralarında sıkıntılı bir ittifak kuran ikili, şehrin en güçlü ailelerinden biriyle ilgili şaşırtıcı bir sırrı ele geçirirler. Bu öyle bir sırdır ki açığa çıkarsa Genevie'nin değer verdiklerinin başına büyük bir felaket getirebilir, ancak bu sırrı sürdürmeye devam ederse hastasını elektrikli sandalyeye yollayabilir.
Ayrıca Cuyler Overholt dizinin ikinci kitabını yazıyor:  
A PROMISE OF RUIN
Ajan: Victoria Lowes
Sourcebooks, Ağustos 2017.

Genevieve Summerford serisinin ikinci kitabı

Serinin ikinci kitabında, Genevieve'den kaybolan genç bir İtalyan göçmen kadını bulmaya yardımcı olması istenir. "Kara El" adlı bir organizasyon, bombalama ve adam kaçırma yolu ile New York'daki İtalyan kolonilerine dehşet saçmaktadır. Erkek kulübünün üyeleri tarafından Doğu Nehrindeki bir rekreasyon iskelesinin  altında cinsel saldırıya uğradıktan sonra  bir başka İtalyan kızın daha cesedinin bulunmasıyla , Genna organizasyonun faaliyetlerine zorla fuhuşu da içine alacak şekilde genişlemiş olabileceğinden şüphelenmeye başlar. Kayıp kadının izlerini Simon ve polis departmanının yardımıyla "beyaz köleliği" denen İtalyanların harleminde bulur.O güne kadar hiç rastlamadığı kadar çok kişisel davaya müdahil olacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com