26 Eylül 2016 Pazartesi

Lygia Day Peñaflor: UNSCRIPTED JOSS BYRD

On üç yaşındaki Joss Byrd Amerika'nın en beğenilen genç aktrislerinden. Dürüst, doğal ve hevesli,  çağının Jodie Foster ve Tatum O'Neal'ı gibi çocuk kahramanlarından - ve o artık  karizmatik, ve çok ünlü bir yönetmenin yeni filminde başrol oynuyor.  Joss'un dışardan bakınca hayranlık verici bir hayatı varmış gibi  görünüyor.

Ama her zaman her şey dışardan göründüğü gibi değil! Joss, New York Montauk, 'daki The Locals'in(Yerlilerin) çekimleriyle uğraşıyor. Diğer çekimlerde,  aslında okumayamadığı  gerçeğini herkesten gizlemeyi başarsa da , her gün değişen senaryo ile, bu önemli sırrını daha o uzun süre gizlemesi  mümkün olamaıyor. Filmde ağabeyini oynayan genç oyuncuya aşık olur . Annesi her hareketiyle Joss 'a utanç veriyor. Yönetmen Joss'dan  sıkıntılı bir yetişkin sahnesi çekmesini istediğinde,hiç kimse-yani ne annesi ne ajansı- yönetme karşı gelmedi. Acaba Joss filmleri gişe rekorları kıran altın kız değilde,  olmak istediği gibi bir kız olabilme gücünü bulabilecek midir?

Bu etkileyici ve dokunaklı bir genç yetişkin romanı Unscripted Joss Byrd otantik film seti ayrıntılarıyla dolu ve genç okuyucuların sevebileceği cesur kahramanlara sahiptir.
"Iyi hazırlanmış kurgusu ve gerçekçi karakterleri ile, hafif ve ciddi konularını bir karışımını ele alan bir roman. Bu sorumlu ebeveynlik , çocukluktan yetişkinliğe geçiş döneminin sorunlarına, genç kadınların cinselleştirilmesine ve trajik geçmişin sömürüsü gibi konulara odaklanan bir kitap. Sonunda hala çözülmemiş konular ile, gerçekçi bir şekilde bitiyor. "-School Library Journal

Genç kahramanı hikayeyi ilk bakışta orta sınıflar için yazılış bir kitap hissine kaptırsa bile ", sempatik Joss'un yolculuğu aslında öğrenme güçlüğü çekmesi gibi, şöhret kültürü ile ilgili, erken yaşta cinsel açıdan olgunlaşmak, oyuncuların toplum içinde ve özel yaşantılarında sergiledikleri farklı davranışları gibi daha pek çok konuları derinlemesine işleyen, gençlerin pek çok sorununu irdeleyen bir kitap.Sahneler arkasında yalnız bir genç, Hollywood yıldızının trajedi ve zaferlerine ilgi çekici bir bakış açısı  "- Kirkus Reviews


1 yorum:

  1. Barnes & Noble Gençlik Lygia Day Penaflor'un UNSCRIPTED JOSS BYRD dlı eserini
    2016'nın ikinci yarısında en çok beklenen 11 İlk'den biri olarak seçti.

    YanıtlaSil

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com