6 Mayıs 2016 Cuma

BEDTIME MATH dizisi


Eğlenceli bir Cuma gecesi etkinliği için, biraz matematik problemleri çözmeye ne dersiniz? Bu fikir kulağınıza hoş gelmediyse, o halde Bedtime Mathematic serimize bir bakın. Misyonumuz: çocuklara matematiği sevdirerek, gerçek hayatta matematiği en etkin şekilde kullanmalarına   yardımcı olmak.

"Biz çocukların matematiği  akşam yemeği üzerine yenen bir tatlı gibi sevmelerini istiyoruz." -Laura Overdeck, Time dergisi

Dizinin tamamı 141.000 kopyanın üzerinde satıldı!


​​BEDTIME MATH by Laura Overdeck, illustrated by Jim Paillot
Editör: Jean Feiwel
Kağıt üzerinde Kurulu: Haziran 2013; 978-1-250-03585-1; 7 ½ x 9 1/8; 112 pp .; Çağlar 3-8, tam renkli çizimler boyunca

Misyonumuz: Her gece çocuğunuz uyumadan önce ona masal anlatır gibi  matematiği bilmeceler halinde çözmesine ortak olun.Bu dizinin hazırlanma sebebi Amerikada bir çok insanın matematiği sevmemesinden ve onu anlamamasından kaynaklanıyor.Bu genellikle bulaşıcı bir hastalık gibi her geçen gün herkese bulaşıyor. Matematik korkusu çocuğa başarısızlık korkusu aşılayarak onlara zarar veriyor.

Bedtime matematik tüm bunları değiştirmek istiyor. Ebeveynleri çocuklarını yargılamadan, yatmadan önce rahat bir  ortamda çocuklarıyla birlikte  eğlenceli ve ilginç matematik problemlerini çözecekler. Her biri kısa öykü ve üç matematik sorusu ile kitaba yayılmış 120 soru ve üç farklı seviyedeki yaş grubuna hitaben hazırlanmış (kabaca okulöncesi, 1. ve 2. sınıf öğrencileri hedefleyen ve büyük çocuklar) içerir.

Herkes anne-babaların çocuklarına okumalarına yardımcı olmaları gerektiğini biliyor ama matematik de en az onların okumayı öğrenmeleri  kadar önemlidir. Biz sayıları eğlenceli hale getirip,  yatmadan çocuğunuzla matematik problemleri çözebilirsiniz.BEDTIME MATH #2: THIS TIME, IT’S PERSONAL
Paper Over Board: March 2014; 978-1-250-04096-1; 7 ½ x 9 1/8; 96 pp.; Full color art

Families will find fun, mischief-making math problems that kids can't wait to figure out. With over 100 math riddles on topics from pillow forts and and sneeze speeds to overfed pets and underwear, kids will find math isn't just fun, it can be found in their everyday lives.

Bulgarian/Soft Press ∙ Chinese Simplified/Jieli ∙ Czech/Grada ∙ Korean/Mirae ∙ Russian/Kariera


BEDTIME MATH #3: THE TRUTH COMES OUT 
Paper Over Board: March 2015; 978-1-250-04775-5; 7 ½ x 9 1/8; 96 pp.; Ages 3 – 7; Full-color Illustrations

Bedtime Math 3 uncovers the truth behind everything from our greatest inventions to favorite foods to best moments in history. Think Did You Know? meets 1, 2, 3. 

Bulgarian/Soft Press ∙ Korean/Mirae


LAURA OVERDECK has a B.A. in astrophysics from Princeton University and knows numbers. Since she enjoys them so much, she (along with her husband John) decided to give their three children math problems instead of bedtime stories, and bedtime math was born. It has since grown into a nationwide movement to make math cool and to get kids fired up about numbers.

Check out the trailer here: https://www.youtube.com/watch?v=ibfTn0DGgvM

In the news: The Bedtime Math app was the subject of a recent major scientific study conducted by the University of Chicago. The study, which appears in the October 9th issue of Science Magazine, concluded that the incorporation of math into childrens' home lives dramatically improved their math achievement levels in academic settings - particularly in cases where parents described themselves as math-phobic. You can read more HERE.

The results of the study have garnered major media for Bedtime Math, including NPR's All Things Considered and NPR's Science Friday. Here's some of the recent international coverage:

See more at the author's website!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com