5 Aralık 2015 Cumartesi

L'Archipel yayinevi bülteni_KAsım 2015Yayınevinin bu dönemde gerçekleştirdiği uluslarası satışları:


GOD’S EMISSARY Tıklayıp, türkçe özetine bakın (L’ENVOYÉ DE DIEU) by Gilbert Sinoué 
​Yunanistan'a 
(Psichogios)
​yayıne​vine satıldı

SALADIN by Gerald Messadié 
​ülkemizde​
 (Pegasus)
​ yayınevine satıldı​

WOODY ALLEN by Ava Cahen
Rusya'da 
 (Book Club 36,6 Publishers)
​ yayınevine satıldı​
THE ORCHID CAT by Kwong Kuen Shan 
​Italya'da 
(Ipocampo)
​ yayınevine satıldı​


THE ORCHID CAT (LE CHAT ORCHIDEE) by Kwong Kuen ShanAntik Çin felsefesi ve edebiyatından seçilen ve tırnak içinde yer alan özlü sözler ve pasajlar ile tamamlanan 40 kedi ve çiçek resiminden bir derleme. 
Resimli kitap - 96 sayfa 

BROKEN (DETRUITE) by Hélène Montel psikolojik ve fiziksel açıdan narsist bir sapık tarafından saldırıya uğrayan bir kadının tanıklığı.
Manipülasyon ve aşağılama ile geçen yıllar sonra, Hélène Montel kocasını terk etmek cesaretini bulur ve kendini yeniden inşa etmeye başarmıştır. Bu kitap onun tanıklığı ile beraber  bir psikologun bakış açısıyla tavsiyelerden oluşur. 
Tanıklık - 364 sayfaBazı basın kupürlerini  belgeyle bulabilirsiniz. 

FRANKENSTEIN, A BIOGRAPHY (FRANKENSTEIN, UNE BIOGRAPHIE) by Michel Faucheux
Frankenstein kurgusal bir karakter olsa bile, bu biyografi yaratıcının,   olağanüstü bir şekilde yaratığa  dönüşümünü anlatmak, onun kurgu alanından kaçıp ,  günlük gerçekliğimizde yıkıcı dolambacını anlatmak gerekiyordu. 
Deneme - 288 sayfaları 


WOODY ALLEN by Ava CahenBu ay 80. yaşını kutlayan ünlü Amerikalı yönetmenin biyografisi. 
Biyografi - 288 sayfaBasın dosyalarını bulacaksınız. 

LETTERS TO HER VERY BEST FRIEND (LETTRES A L’AMI DE L’OMBRE) by Edith PiafDuring about twenty years, Jacques Bourgeat and Edith Piaf have exchanged over 100 letters in which the famous French singer tells about her daily life. Most of them are gathered in this book.
Letters – 224 pages

Yaklaşık yirmi yıl boyunca, Jacques Bourgeat ve Edith Piaf,  birbirlerine 100'ün üzerinde mektup gönderdi. Bu kitapta ünlü Fransız şarkıcı nın günlük hayatı hakkında yazdıkları ve bu mektuplaşmaların çoğu bu kitapta toplanmıştır. 
Mektuplaşma - 224 sayfa

Ayrıca Yetişkinler için dört boyama kitabı mız var.
Beher kitap 96 sayfa . Bunların isimleri:

PORCELAINS AND PLATES
BUNCHES AND FLOWERS
TROPHIES AND ANIMALS
TRAVELS’ MEMORIESThe ​Ethan Ellenberg Agency'nin 201​5 Fall Rights Guide

Sene sonu geliyor. Ama bazı ajanslarımızın listelerindeki kitaplara sizlerden  fazla istek alamadım. Bu nedenle temsilcisi bulunduğum The Ethan Ellenberg Agency'nin listelerini sizlerle bir kez daha paylaşmaya karar verdim. The Ethan Ellenberg Tıklayınız'nin  201​5 Fall Rights Guide'ını
verdiğim linke girerek okuyabilirsiniz. Listemizde çok ünlü yazarlarımız bulunmakta. Bu yazarlarımızdan bazıları Türkçeye satılmaktadır. Ama yine de listenin önemini vurgulamak için açıklamalarını koyduk. İlgilendiğiniz kitapları benden isteyiniz. Önemli yazarlarımız;JOHN SCALZI.   John'un satışları çok  iyi gidiyor. Onun çıkacak 13 eserini bol sıfırlı rakamlarla Tor yayınevine hem kitap hem de sesli kitap olarak satıldı. Onun son kitabı 2 tane çok satanlar listesine girdi ve 3 aktif film / tv seçenekleri vardır. 

SHARON SHINN. Amerika'da en beğenilen yazarlardan biri. 

GAIL MARTIN.  Eserlerini Almanya, Fransa ve Doğu Avrupa'ya sattık. Yakında yeni bir dizisi başlayacak.

KAREN MILLER. Onun en iyi epik fantezisi.

JAMES CAMBIAS. Jim açıkça izlemenmesi gereken-a üst sınıfında bir bilim kurgu yazarlarından biridir.

JUDD TRICHTER.  

IAN DOUGLAS. Yazarın bir çok eseri Doğu Avrupa'ya satıldı. Yazarımız  askeri bilimkurgu dalında çok iyi bilinen 5 yazardan biridir. 

MARKO KLOOS.  Kitaplarından yüzbinlerce adet satışıyla Amazon bestseller listelerini zorlayan yazarlarımızdan biri, Altı rakamlı bir anlaşmayla amazona 3 kitabı satıldı

EDWARD WILLETT.  Gen. yetişkinlere yönelik mükemmel bir fantastik kurgu.

JAY ALLAN.   Amazon listelerinin en çok satan yazarlarından biri.3 kitaplık serisi HarperCollins'den çıkacak.

FERRETT STEINMETZ.   3 kitap serisi eleştirmenlerden yıldızlı değerlendirmeler ve güçlü satışlarına devam ediyor.

MICHAEL LIVINGSTON.  İlk ama gelecek vaaden bir yazardan, Tor yayınevinden çıkan 3 kitaplık fantastik kurgu dizisi

MARYJANICE DAVIDSON.  UNDEAD serisi 2016 sonbaharonda yayınlanacak dizinin 15. kitabıyla sona eriyor . Yazarın iki  yeni dizisi  St Martin ve bir yeni dizisi Berkeley'den çıkacak.

CHRISTINE WARREN. Hala yayınlanmaya deva eden eski kitapları ve Paranormal Aşk romanları dalında tüm bestseller listelerini altüst eden iyi bir yazarımız

G.A. AIKEN.  Glynis iki dizisi ile çok satan bir yazar.  Onun uluslarası satışlarında özellikle Almanya'da olağanüstüdür

TERRI BRISBIN.    Terri, eserleri 20 dile çevrilen, Harlequin'in en çok satan Tarihi Aşk Romanı yazarı . Özellikle eserleri  Fransa ve Almanya'da satışları mükemmel. Biz onun tarihi aşk dokunuşları olan paranormal bir dizisini temsil ediyoruz.  Bu 3 kitapdan oluşan, THE STONE CIRCLE serisi..

PATTY BLOUNT.  Her YA books sell well here, one of Sourcebooks top authors.Onun genç yetişkin kitapları Amerika'da çok satıyor. Yazar, Sourcebooks yayınevinin en çok satan yazarlarından biri.

MARTHE JOCELYN.    Genç Yetişkin edebiyatına yönelik yazar, her zaman eleştirmenlerden tam not alır.

RENEE WATSON.  Scholastic Kitap Kulüpleri tarafından onun son kitabı için büyük bir ivme kazanan genç yetişkin edebiyatına yönelik yazar.

ERIC ROHMANN.  He continues to sell in Asia, an illustrator honored by the Caldecott committee twice.Yazarımızın eserleri,  Asya'da satmaya devam ediyor.
 Kendisi iki kez Caldecott komitesi tarafından onurlandırılmış  bir illüstratör.

ELLORA’S CAVE.  Ellora's Cave yayınevi Erotik ve erotik romantizm içerikli yayınlarıyla çok satan kitapları yayınlıyor.


RIPTIDE PUBLISHING.  We’ve done very well with Riptide, America’s best Gay publisher.  We’ve sold France, Germany, Italy, etc.   Riptide, Amerika'nın en iyi Eşcinsellere yönelik kitaplar yayınlayan bir yayıncı. Eserleri, Fransa, Almanya, İtalya, gibi ülkelere satılıyor.

Riptide ve Ellora's Cave yayınları Ethan Ellenberg ajansı aracılığıyla temsil edilmektedir.

2 Aralık 2015 Çarşamba

Val Emmich: The Highs and Lows of Never Forgetting

Val Emmich'in The Highs and Lows of Never Forgetting'i  güzel dostluklarını hatırlamakta zorlanan bir çcoukluk arkadaşını bir türlü unutamayan  bir kız hakkında

 Şöhret olmaya aday bir müzisyen olan yaşındaki Joan'ın,  nadir bir yeteneği var - o hayatının her gününü tüm detaylarıyla hatırlayabilmekte. Bu arada kederli TV yıldızı olan Gavin, hayatının aşkını hatırlamakta zorlandığı için umutsuzdur. Joan, Gavin'in kız arkadaşıyla geçmişte birlikte olduğu için, Gavin sık sı k anılarını dinlemek için Joan'ı arar. Ama Joan, her zaman unutulmuş olma konusunda  endişeli olduğundan, ona bu durumu kolayca açıklayamaz: bu hatıraları karşılığında, Gavin'den  Joan'ı hiç unutturmayacak dünyaca ünlü bir şarkı yazmasına yardım etmeyi kabul eder. Onların arasındaki bu anlaşmanın onları ne kadar eğitip, dönüştüreceğini hayal edebiliyorum.

Romanımız, onu okuyup hakkında eleştiri yapmak isteyen ünlü yazarların ,Carol Rifka Brunt (Tell The Wolves I'm Home – which this novel may remind you of), Evie Wyld (All The Birds, Singing), Alan Lightman (Einstein's Dreams), and Matthew Dicks (Memoirs of An Imaginary Friend); yanısıra aktör James Jagger(Mick Jagger’ın oğlu) ve Akademi Ödülü adayı aktris ve şarkıcı-söz yazarı Juliette Lewis'in tam desteğini aldı.


Yazar proaktif, değil mi? O oldukça şaşırtıcı. Roman, rekabetçi ilk yazar dalında Glimmer Train ödülü alan bir kısa hikayesine dayanıyor; ama yazıların yanında, o bir aktör (şu anda HBO'nun  Vinyl; filmde; ABC'nin Ugly Betty,NBC'nin 30 Rock, vb rollerde oynadı), şarkıcı-söz yazarı (birkaç albümü yayınlandı, birden fazla ABD turuna çıktı), ve ressam (evet, bu kitaptaki çizimleri bizzat kendisi çizdi). Gerçekten çok yönlü muhteşem biri.