27 Kasım 2015 Cuma

Lori Roy: UNTIL SHE COMES HOME

Lori Roy- UNTIL SHE COMES HOME ile En İyi Roman Dalında 2014 Edgar Ödülüne (2014 EdgarAward for Best Novel!)
aday gösterildi.
Gerekli bilgilere  Buradan ulaşabilirsiniz.
Yazarın BENT ROAD adlı romanıyla 2012 'de En İyi İlk Roman Dalındaki prestijli ödülünü kazanmıştı.
Edgar ödüllü Lori Roy’un yeni kitabı UNTIL SHE COMES HOME'a  Library Journal! muhteşem bir yorum geldi.

Roy’s troubling novel leaves readers guessing until the end. It will appeal strongly to those fascinated by the psychological aspects of violent crimes and the motivations of those who commit them.”

 Lori Roy'un uluslarası yayıncıları:

Fransa: Le Masque/ Hachette.
Japonya: Shueisha.
Kore: Viche Books.
Tayvan: Ten Points
Fransa-Le Masque/Hachette


 Dutton,Haziran 2013. 


Son yılların en beğenilen ilk roman yazarlarından  Lori Roy'dan yepyeni muhteşem bir roman—En İyi İlk Roman Dalında Edgar Ödüllü-Lori Roy bu kez ,  başlangıçta birbirinden ilgisiz görünen bir çift cinayetin ve Detroit'in değişen mahallelerininin bir görünüşünün konu edildiği büyüleyici bir gerilim romanıyla karşımıza çıkıyor.
1958 yılında Detroit, şehrin tam göbeğinde, Alder Caddesi'ndeki huzuru sağlamak için komşular huzurlarını tehdit eden unsurlara karşı mücadele etmek zorundalar.

 Alder'deki tek anne adayı Grace, hevesle ilk doğacak bebeğini bekliyor. En iyi arkadaşı, Julia, ikiz yeğenlerini karşılamaya hazırlanıyor. Ve Malina şık elbiseler, zevkli  döşenmiş evi ve St Alban fırınından aldığı birbirinden lezzetli pastalarla bu heyecanlı haberlere kendini hazırlıyor.


Grace ve Julia, bakımını üstlendikleri çocuksu bir hayat süren Elizabeth'in ortadan kaybolmasıyla perişan olurlar. Willingham Caddesi üzerindeki fabrikadan gelen siyah bir kadının cinayet haberi  Elizabeth'i tekrar canlı görmek için dualar eden Julia ve Grace'i endişelendirir.